Nikon D6 telo

Neohodnotené
 
Novinka Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 3
 

Od nekompromisných správ po medzinárodné športy, D6 je odpoveďou na požiadavky profesionálov, ktorí potrebujú dokonalú kombináciu rýchlosti a presnosti. Vďaka doteraz najvýkonnejšiemu systému automatického zaostrovania od spoločnosti Nikon a rýchlemu prenosu snímok v reálnom čase táto plnoformátová DSLR prináša neuveriteľné zábery prelomových okamihov. Bez zaváhania. Vďaka novému systému AF, procesoru EXPEED 6, odolnému telu a rýchlym možnostiam pripojenia fotoaparátu vám táto digitálna jednooká zrkadlovka umožní prinášať dokonalé snímky odkiaľkoľvek.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
7.12.2022
€6 390    
Kód tovaru 2925
Značka Nikon
Kategória Nikon
Záruka 2 roky
 

Vďaka doteraz najvýkonnejšiemu systému AF od spoločnosti Nikon a rýchlym možnostiam pripojenia fotoaparátu na prenos snímok v reálnom čase fotoaparát D6 umožňuje profesionálom tvoriť a odosielať výsledky bez obmedzení. Nový systém AF je rýchlejší ako kedykoľvek predtým. 105 voliteľných snímačov krížového typu s 1,6× vyššou hustotou pokrytia ako má D5 posúva význam slova presnosť na novú úroveň. Pridajte bezkonkurenčný výkon pri sledovaní objektu aj za najťažších svetelných podmienok, aké si viete predstaviť, a novú úroveň zaostrenia na objekt. Väčší rozsah voliteľných vzorov automatického zaostrenia s výberom zo skupiny polí vám umožní optimalizovať nastavenie AF pre každú úlohu a vystihnúť tak čistejšie zábery akcie.

Možnosti pripojenia fotoaparátu poskytujú najrýchlejšie prenosové rýchlosti v danej kategórii a neklesajú ani počas fotografovania. Zjednodušené pracovné postupy ponúkajú viac spôsobov, ako vybrať a uprednostniť kľúčové snímky na prenos, čo fotografom poskytne výhodu, keď sa počíta každá sekunda. Displeje fotoaparátu s vysokým rozlíšením teraz ponúkajú lepší obraz a vyššiu čitateľnosť a model D6 si tiež zachováva robustné telo, vďaka ktorému sa model D5 stal taký obľúbeným medzi profesionálmi.

Súhrn hlavných funkcií
Referenčný 105-bodový systém AF. 105 voliteľných krížových snímačov s citlivosťou AF až do –4,5 EV v prípade stredného zaostrovacieho bodu a –4 EV v prípade ostatných bodov. Automatické zaostrenie s výberom zo skupiny polí s viacerými prispôsobiteľnými nastaveniami na bezkonkurenčné sledovanie objektu. Vylepšený systém rozpoznávania scén posúvajúci zaostrovanie objektov na novú úroveň.

Zachyťte víťaznú snímku. D6 umožňuje používateľom definovať východiskový bod zaostrenia pri snímaní v režime automatického zaostrenia s automatickým výberom poľa a umožňuje prioritné zaostrovanie na oči objektu pri použití automatického zaostrenia s automatickým výberom poľa alebo trojrozmerného sledovania.
Extrémna rýchlosť a presnosť. Využite sériové snímanie rýchlosťou až 14 snímok za sekundu s plnohodnotným AF/AE alebo až 10,5 sn./s so sledovaním AE v režime nehlučného fotografovania.
Kvalita snímok vlajkovej lode. Objektívy s bajonetom Nikon F. Plnoformátový snímač CMOS s rozlíšením 20,8 Mpx. Obrazový procesor EXPEED 6. 180 000-pixelový RGB snímač. Široký rozsah citlivosti ISO 100 – 102 400, rozšíriteľný na ISO 3 280 000, resp. na ISO 50.

Rýchle možnosti pripojenia fotoaparátu. Vstavaný modul Wi-Fi, Bluetooth a jednotka GPS. Káblové rozhranie LAN fotoaparátu podporuje štandard 1000BASE-T a dosahuje pribl. o 15 % rýchlejšiu komunikáciu ako v prípade uznávaného fotoaparátu D5.
Optický hľadáčik s 0,72-násobným zväčšením a prvkami OLED. Umožňuje dokonale ostrú kontrolu objektu v širokom zornom poli a bez oneskorenia. V hľadáčiku sa zobrazujú indikátory bočného aj predo-zadného náklonu.

Zjednodušený pracovný tok. Pomocou ostrého a precízneho dotykového monitora s uhlopriečkou 3,2” máte k dispozícii viac možností ako skontrolovať, vybrať a prenášať kľúčové snímky. Pri prenose snímok do počítača prostredníctvom káblovej siete LAN alebo pripojenia Wi-Fi fotoaparátu môžete svoje najlepšie snímky presunúť na začiatok frontu.
Praktické sloty na karty. Duálne sloty na karty umožňujú používať karty XQD a CFexpress – najrýchlejšie karty, aké sú dnes k dispozícii. Využite rýchlosť čítania, zápisu a prenosu.

Ergonomické vylepšenia. Displeje s vyšším rozlíšením ponúkajú lepšiu viditeľnosť a čitateľnosť. Kľúčové porty sú ľahko prístupné aj pri snímaní s pripojeným bezdrôtovým vysielačom.
Odolnosť a bezpečnosť. Robustné telo je pripravené na použitie v akomkoľvek prostredí a D6 je kompatibilný s overenými zámkami Kensington.

Plnokrvník na fotografiu
Nikon D6 nie je hybridom ani krížencom, je to plnokrvný fotoaparát, ktorý má za úlohu jediné – urobiť čo najspoľahlivejšie, najlepšie a najrýchlejšie zábery rozhodujúceho okamihu a čo najrýchlejšie ich dodať do redakcie či koncovému pozorovateľovi. Obraz, rýchlosť, spoľahlivosť. Týmito heslami sa riadili inžinieri pri navrhovaní Nikonu D6.
Preto sa dočkal úplne nového zaostrovacieho systému so 105 zaostrovacími bodmi krížového typu s citlivosťou na horizontálne i vertikálne línie. Zaostrovacie body sú extrémne citlivé a schopné zaostriť aj v náročných svetelných podmienkach -4 až 4,5EV (stredný AF bod)! D5 má síce AF bodov 153, ale dá sa z nich zvoliť len 55 a len 35 je ich krížových. U D6 sú krížové všetky. Hustota AF bodov v hľadáčiku je tak 1,6x väčšia.
Body možno najnovšie voliť v 17 rôznych vzoroch, ktoré najviac sedia fotografovanému objektu.
Video síce D6 ponúka v 4K vo frekvencii 25/30 obr./s, N-log ani 10 bitové nahrávanie však podporované nie sú. Preto nazývam D6 plnokrvníkom pre fotku, napriek skvelému videu, sú v Nikone pre profi natáčanie určené iné prístroje.

Rýchlosť snímania s preostrovaním a meraním expozície dosahuje úctyhodných 14 obr./s v plnom rozlíšení a s mechanickou závierkou.
Zaostrovanie je podporené najnovším procesorom a snímačom farieb a jasov. Výsledkom je najpresnejšie a najrýchlejšie zaostrovanie v digitálnych zrkadlovkách Nikon k dnešnému dňu vôbec.
Rozoznávať postavy a oči fotografovaného vie systém aj pri fotografovaní pomocou optického hľadáčika. Napomáha tomu 180 000 bodový merací senzor fotoaparátu. AF tak dostáva výkonnú podporu pre sledovanie aj nepravidelne sa pohybujúcich objektov. 3D tracking od Nikonu je podľa mojich skúseností najspoľahlivejším spôsobom zasotrovania nečakaných a komplikovaných pohybov. Jednoducho zvolíte bod, ktorý namierite na objekt, ktorý chcete sledovať, stlačíte tlačidlo spúšte alebo AF ON a fotoaparát si krásne podáva informácie o objekte a mení zaostrovacie body podľa potreby po celej šírke AF poľa, aby udržal objekt neustále zaostrený. S kontinuálnym snímaním som tak dosiahol najvyššie percento skvele zaostrených záberov.

Identifikácia záberov a rýchle odosielanie
Keď už ste vďaka rýchlym reakciám a zaostrovaniu zachytili svoj “naj záber”, je potrebné doplniť fotografiu dôležitými údajmi a čo najskôr ho odoslať na publikovanie.
Tu treba spomenúť priebežné sťahovanie fotografií pomocou aplikácie Snap Bridge do telefónu alebo iného smart zariadenia. Pomocou Nikonu D6 viete k fotkám priložiť poznámku, ohodnotiť ich a zaslať buď prostredníctvom BlueTooth alebo WIFI technológie, alebo starým dobrým a spoľahlivým prepojením pomocou LAN pripojenia. Navyše má D6 vstavaný GPS prijímač, ktorý do exifu fotografie dokáže zapísať údaje o zemepisnej polohe a vy tak už nikdy nebudete mať problém s identifikáciou prostredia, kde ste záber vyhotovili.

Odolnosť a spoľahlivosť
Nikon profi fotoaparáty lietajú do vesmíru aj pre svoju odolnosť, ktorou sú legendárne. Nikon D6 je jednoducho každodenný pracovný nástroj pre profíkov, ktorí potrebujú v akýchkoľvek podmienkach vyhotoviť fotografiu a spoľahlivo ju dopraviť k vydavateľovi alebo klientovi. Je odolný voči nárazom i nepriaznivým vplyvom počasia.