Nikon Z9 (telo)

4 hodnotenia
 
Novinka Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 11
 

Najpokročilejší vlajkový fotoaparát v histórii značky Nikon. Tento mirrorless fotoaparát disponuje novým vrstveným full-frame CMOS snímačom s rozlíšením 45,7 Mpx a ultrarýchlym procesorom EXPEED 7. Je vybavený doteraz najsofistikovanejším systémom automatického zaostrovania a 3D sledovania, špičkovými funkciami na snímanie videosekvencií, výnimočným displejom elektronického hľadáčika, rýchlosťami snímania až do 120 snímok za sekundu s úplným automatickým zaostrovaním a meraním expozície a ďalšími funkciami. Neuveriteľný obrazový výkon fotoaparátu Z9 umožňuje používateľom nahrávať nádherné plnoformátové videosekvencie v kvalite 8K 24p – 60p a 4K 24p - 120p a time-lapse videosekvencie priamo vo fotoaparáte.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
10.6.2024
€5 499    
Kód tovaru 3211
Značka Nikon
Kategória Nikon
Záruka 2 roky
 

NEZASTAVITEĽNÝ

 

 

 

Žiadne premárnené príležitosti. Žiadne limity. Žiadne hranice.

Z 9 vás privedie k dokonalosti tak blízko, ako si len dokážete predstaviť. Nový vrstvený plnoformátový snímač CMOS s rozlíšením 45,7 Mpx a ultrarýchly procesor EXPEED 7 poskytujú ohromujúcu kvalitu obrazu. Doteraz najpokročilejší systém AF od spoločnosti Nikon nanovo definuje slovo rýchlosť. Celodenné fotografovanie. Hodiny snímania 8K videa. Tie najextrémnejšie miesta. Najrýchlejšia akcia. Z 9 je pripravený postaviť sa zoči-voči aj tým najnáročnejším profesionálnym požiadavkám – a ísť ešte ďalej.

 

 
Prvotriedne, ohromujúce automatické zaostrovanie
 

Výpočty pri kontinuálnom automatickom zaostrovaní vykonávané neslýchanými rýchlosťami. Simultánne rozpoznávanie objektov na základe pokročilých algoritmov AI. Zobrazovanie v reálnom čase bez akéhokoľvek prerušenia obrazu EVF. Možno neexistuje algoritmus na šťastie – ale k dispozícii máte celý systém na dosiahnutie presnosti.

 

AI s hĺbkovým učením
 

Ľudia, zvieratá, vtáky, vozidlá. Žiadny iný systém AF nedokáže rozpoznať toľko objektov v scéne súčasne. Z 9 dokáže zaostriť na oči bez ohľadu na to, aký malý je objekt v zábere, a rozpoznáva tváre dokonca aj vtedy, keď sú hore nohami!

 
 
 
Pokročilé automatické zaostrenie s automatickým výberom poľa
 

Fenomenálny 493-bodový systém AF obsahuje 405 bodov automatického zaostrovania s automatickým výberom poľa – päťkrát viac ako Z 7II. Sledovanie objektu v obrazovom poli prekonáva aj uznávaný fotoaparát D6. 10 režimov činnosti AF vám umožní optimalizovať automatické zaostrovanie pre akúkoľvek úlohu.

 

Pokročilé 3D sledovanie
 

Ihrisko. Obloha. Dráha. Z 9 sleduje objekty s nespútanou presnosťou. Náš najpokročilejší systém 3D sledovania rozumie tomu, čo fotografujete, a okamžite reaguje na zmenu polohy, orientácie alebo rýchlosti objektu.

 

Voliteľné vzory AF
 

Nájdite najvyššiu ostrosť tam, kde to najviac potrebujete. Až 20 voliteľných vzorov širokoplošného automatického zaostrovania vám umožní prispôsobiť si automatické zaostrovanie pre zložité situácie pri snímaní. Vyhnite sa pevným prekážkam, ako sú tenisové siete alebo prekážky, aby ste zostali sústredení na akciu.

 

Napredujte – rýchlo
 
Bleskurýchle snímanie frekvenciou až 120 snímok za sekundu s úplným AF/AE robí z fotoaparátu Z 9 úplne novú triedu. Môžete tiež snímať rýchlosťou až 20 snímok za sekundu a zachytiť viac ako 1 000 obrázkov v plnom rozlíšení v jednej vysokorýchlostnej sérii. Výber objektívov je obrovský. Viac ako 100 svetelných objektívov Nikon podporuje fotografovanie rýchlosťou až 120 snímok za sekundu.
 

 

Zobrazenie v reálnom čase vďaka EVF bez prerušenia obrazu
 

Takýto pohľad ste ešte nevideli. Z 9 sa môže pochváliť najjasnejším³ displejom elektronického hľadáčika na svete (3 000 nitov) – s nulovým oneskorením. Vďaka obnovovacej frekvencii 120 sn./s získate skutočný, neprerušený obraz v reálnom čase. Ak sa váš objekt pohne, alebo dôjde hoci aj k najmenšej zmene scény, ktorú fotografujete, uvidíte to.

 

Monitor vyklápateľný v štyroch osiach
 

Prispôsobte sa danému okamihu vďaka rýchlym a flexibilným možnostiam kompozície. Veľký citlivý monitor sa dá vyklopiť o 90 stupňov z horizontálnej alebo vertikálnej polohy snímania. Môžete sa nechať viesť dianím a s ľahkosťou snímať z extrémne nízkych alebo vysokých uhlov.

 

Intuitívne zobrazenie informácií
 

Keď prejdete na vertikálne snímanie, informačný displej sa automaticky otočí. Čisté používateľské rozhranie umožňuje rýchle overenie nastavení v orientácii na šírku aj na výšku, a tlačidlá i-menu a ISO sú ľahko dostupné aj pri vertikálnom snímaní.

 

Pokročilé prispôsobenie na mieste
 

Z 9 nedovolí, aby čokoľvek stálo v ceste medzi vami a snímkou. Na informačnom displeji možno zobraziť čistý obraz alebo prispôsobený pohľad. Viacerým tlačidlám môžete priradiť konkrétne zaostrenie: každé tlačidlo môže vyvolať samostatnú polohu zaostrenia alebo rovnakú polohu zaostrenia.

 

Snímanie obrazu pred uvoľnením uzávierky
 

Časy „zmeškal som to“ sú preč. V režime vysokorýchlostného snímania dokáže fotoaparát Z 9 snímať zábery až jednu sekundu pred úplným stlačením tlačidla spúšte. A môžete tiež aktivovať sériové snímanie po uvoľnení spúšte po dobu až štyroch sekúnd.

 

Snímajte, ako keby tam ani nebol

Rovnako ako všetky skutočne výnimočné nástroje, aj Z 9 bol skonštruovaný tak, aby ste sa ním nemuseli zaoberať. Okamžité zapnutie. Vynikajúce vyváženie. Robustná konštrukcia. Tento fotoaparát je taký odolný, ako od vlajkovej lode Nikon očakávate – a taký obratný, ako potrebujete. S fotoaparátom v rukách sa budete cítiť tak pohodlne, že nebudete musieť prerušovať prácu a myslieť na nič – iba na to, čo fotografujete.

 

 
Komfortný

Z 9 je o 20 % menší ako D6, ale aj napriek tomu sa vynikajúco drží, aj keď fotografujete dlhšie. Hlboký grip umožňuje bezpečné držanie pri horizontálnom aj vertikálnom snímaní. Premyslené umiestnenie tlačidiel umožňuje ovládanie dvomi rukami pri prezeraní fotografií.

 
 
Intuitívny

Je to profesionálny nástroj každým kúskom. Usporiadanie hlavných ovládacích prvkov bude každému používateľovi vlajkových digitálnych jednookých zrkadloviek Nikon také známe, že bude môcť okamžite fotografovať. Nové tlačidlo režimu AF umožňuje prepínať režim AF a režim činnosti AF aj počas snímania pomocou hľadáčika.

 

Robustný

Nárazy. Pády. Prekvapenia. Skelet fotoaparátu Z 9 je vykovaný zo zliatiny horčíka, čo zaisťuje dokonalú rovnováhu medzi pevnosťou a nízkou hmotnosťou. Dlhé fotografovanie? Fotoaparát si zachováva vysoké elektromagnetické tienenie a nízku mieru vyžarovania tepla.

 
 
Spoľahlivý
 

Dážď. Slnko. Piesočná búrka. Fotoaparát Z 9 je stvorený tak, aby odolal extrémnym teplotám a vlhkosti. Vďaka rozsiahlemu utesneniu proti poveternostným vplyvom vydrží fotoaparát – a rovnako aj objektívy radu Z a bajonetové adaptéry – pracovať tak dlho ako vy.

 

Ochrana snímača

Nová ochrana snímača chráni snímač pred prachom a odtlačkami prstov pri výmene objektívov. Výmena objektívu za druhý, tretí – vaša výbava vám kryje chrbát – a to doslova.

 

Dvojitá povrchová úprava snímača

Vodivá povrchová úprava vytvára magnetické pole, ktoré aktívne odpudzuje prachové častice zo snímača. Fluórová vrstva umožňuje jednoducho zotrieť prípadné nečistoty.
 

 

Podsvietené tlačidlá
 

Nočné fotografovanie? Horný a zadný kontrolný LCD displej a tlačidlá sa rozsvietia jediným pohybom hlavného vypínača. A vy tak môžete jednoducho meniť nastavenia fotoaparátu aj v tme.

Obraz, s ktorým sa všetko mení
 

Ohromujúce detaily. Špičková presnosť. Kvalita súborov priamo z fotoaparátu rozhoduje o úspechu a neúspechu. S fotoaparátom Z 9 budete úspešní. Maximálna farebná hĺbka je úžasná. Dynamický rozsah pri statických snímkach aj videosekvenciách je skutočne ohromujúci. Snímky sú výnimočne čisté. Veľkosť súborov revolučná.

 
 
Výnimočný v akomkoľvek svetle
 

Natívny rozsah citlivostí ISO od 64 do 25 600 (rozšíriteľný na ekvivalentnú hodnotu 32 – 102 400) sa spája s pokročilým algoritmom redukcie šumu – a funkciou redukcie blikania vo fotoaparáte. Dosiahnite výnimočné výsledky v najťažších svetelných podmienkach.

 

Inteligentné automatické vyváženie bielej
 

Od rozmanitých tónov pokožky až po západy slnka. Nové algoritmy na báze umelej inteligencie ponúkajú výnimočnú presnosť automatického vyváženia bielej pri fotografovaní portrétov a práci v prirodzenom svetle. Špecializované algoritmy zaisťujú, aby boli tváre správne exponované pri použití doplnkového blesku iTTL.

 

 
Nový spôsob ukladania súborov RAW
 

Využívajte maximálnu kvalitu snímok bez kompromisov v rýchlosti prenosu. Z 9 vám umožní pracovať s novým vysokoefektívnym formátom súborov RAW. Súbory si zachovávajú rovnakú úroveň detailov ako nekomprimovaný formát RAW – avšak pri tretinovej veľkosti oproti štandardným súborom RAW.

 

Rýchlejší a plynulejší pracovný tok

Z 9 sa prispôsobí akémukoľvek pracovnému postupu. Duálny slot na kartu umožňuje používať karty CFexpress typu B, čo vám poskytuje približne 2-násobnú rýchlosť zápisu oproti fotoaparátom, ktoré používajú karty typu A. Ideálne pre ultra-vysokorýchlostné snímanie alebo nahrávanie 8K videa. Vstavaný systém GPS zaznamenáva do obrazových dát časové značky UTC a pokročilé sieťové možnosti uľahčujú prácu s veľkými súbormi. Prenosové rýchlosti dosahujú najvyššie rýchlosti v odvetví.

 

 

Jednoduchá produkcia na diaľku
 

Plynulo synchronizujte uvoľnenie uzávierky a odosielanie dáta medzi hlavným fotoaparátom Z 9 a skupinou vzdialených fotoaparátov. Môžete tiež synchronizovať čas – na rýchlu kontrolu kritických okamihov pri postprocese a dokonalú synchronizáciu zvuku a videa na cieľovom serveri.

 
 
FTP server synchronizovaný s vaším pracovným tokom

Dodávajte snímky priamo z ihriska. Pripojenie Wi-Fi vo fotoaparáte Z 9 vám umožňuje prenášať snímky priamo na server FTP bez nutnosti používať samostatný bezdrôtový vysielač. Tam, kde je použitie počítačov zakázané, môžete fotoaparát Z 9 pripojiť k 5G smartfónu prostredníctvom rozhrania USB.

 
 
Rekordná rýchlosť siete

Pripojte k fotoaparátu sieťový kábel a fotoaparát Z 9 môže začať prenášať snímky bezkonkurenčnou rýchlosťou priamo do počítača alebo na server FTP. Káblová sieť LAN fotoaparátu podporuje štandard 1000BASE-T a všetky možnosti pripojenia môžete nastaviť na jednej karte v ponuke.

 
 
Spoľahlivá podpora pre profesionálov NPS
 

Významné športové akcie. Spravodajské centrá. Veľké komerčné fotografovanie. Oddelenie Nikon Professional Services vám poskytne technické rady, opravy a dokonca aj zapožičanie vybavenia na mieste snímania alebo v servisnom stredisku.

 

Vynikajúce 8K video – priamo vo fotoaparáte
 

Neuveriteľný obrazový výkon fotoaparátu Z 9 vám ponúka možnosť nahrávať nádherné plnoformátové video a časozberné videosekvencie s rozlíšením 8K vo fotoaparáte. Môžete nahrávať hodiny videozáznamu s rozlíšením 8K a frekvenciou 30p⁵ — alebo ísť naplno a nahrávať videosekvencie s rozlíšením 8,3K vo formáte RAW s ultra plynulou frekvenciou 60p. Pri filmovaní máte k dispozícii plnohodnotné AF/AE a AF s detekciou očí. Súbory sú nádherne čisté a vďaka novému formátu N-RAW od spoločnosti Nikon si zachovávajú únosnú veľkosť.

 

Kinematografická flexibilita 8K

Formát N-RAW od spoločnosti Nikon vám umožňuje využiť celú šírku snímača fotoaparátu Z 9 na interné nahrávanie videa s ultra vysokým rozlíšením 8,3K (8 256 × 4 644).⁶ Ak nepotrebujete širší formát, môžete zaznamenávať v štandardnom formáte 8K DCI (8 192 × 4 320) alebo 8K UHD (7 680 × 4 320).

 

 4K video s frekvenciou až 120p

Z 9 tiež umožňuje zaznamenávať vzrušujúce videozáznamy v rozlíšení 4K, pričom využíva celú šírku snímača. Získate absolútnu čistotu každého pixelu a príjemnejšiu veľkosť súborov z pohľadu klienta. Vyberať môžete viacero frekvencií snímania vrátane 120p na tvorbu plynulých spomalených záberov.

 
 
4K UHD prevzorkované z 8K

Na dosiahnutie maximálneho rozlíšenia pri filmovaní v rozlíšení 4K môžete nahrávať neuveriteľne ostré videozáznamy 4K/60p UHD prevzorkované z 8K. Získajte z fotoaparátu najlepšiu možnú kvalitu bez potreby ukladania súborov s rozlíšením 8K.

 
 
24-bitový zvuk

Vďaka 24-bitovému zvuku, ktorý je k dispozícii v lineárnom formáte PCM, vám fotoaparát Z 9 umožňuje nahrávať videosekvencie s nádherne dynamickým zvukom. Môžete tiež vypnúť napájanie konektora mikrofónu, čím sa zníži nechcený šum z nepoužívaných komponentov.

 
 
12-bitový záznam vo formáte RAW priamo vo fotoaparáte
 

Rozšírte svoje možnosti o záznam s 12-bitovou farebnou hĺbkou priamo vo fotoaparáte prostredníctvom formátu ProRes RAW HQ (až 4K/60p) alebo nového formátu N-RAW od spoločnosti Nikon (až 8K/60p a 4K/120p). Vo fotoaparáte môžete tiež nahrávať s 8-bitovou/10-bitovou farebnou hĺbkou s využitím formátu H.265 (HEVC) alebo 10-bitového formátu Apple ProRes 422 HQ.

 
 
 
Dokonalá expozícia
 

Monitor vlnového priebehu uľahčuje nájdenie svetlých oblastí, tmavých oblastí a hotspotov v zábere. Či používate N-Log alebo RAW, náročné expozície môžete potvrdiť na prvý pohľad.

 
 
Jednoduché potvrdenie
 

Prispôsobená ponuka i-menu umožňuje zobraziť na monitore hlavné nastavenia videa súčasne. Rozlíšenie a snímkovú frekvenciu môžete skontrolovať aj pomocou horného displeja fotoaparátu.

 
 
Žiadne chyby
 

Rozlúčte sa s náhodným nahrávaním alebo nezapnutím nahrávania. Keď stlačíte tlačidlo nahrávania, na monitore sa zobrazí červený rámček ako indikátor nahrávania, vďaka ktorému budete vedieť, že záznam beží.

 
 
Statické snímky 8K
 

Zo videozáznamu s rozlíšením 8K v dĺžke až 10 sekúnd môžete extrahovať za sebou idúce statické snímky s vysokým rozlíšením a uložiť ich ako samostatné súbory JPEG. Ideálne, ak potrebujete dodať videozáznam a súčasne aj fotografie.

 

Bezkonkurenčný systém kreatívneho osvetlenia
 

Udalosti na červenom koberci. Vrcholná módna fotografia. Mestské športy s rýchlym tempom. Fotoaparát Z 9 je kompatibilný s bleskami a systémami Speedlight, ktoré sú vhodné do akéhokoľvek prostredia či úlohy. Elektronická uzávierka fotoaparátu vám v prípade potreby umožňuje pracovať s bleskom v úplnej tichosti. Nové algoritmy na báze umelej inteligencie odstraňujú riziko preexponovania tváre ľudí presnou reguláciou objemu vyžarovaného svetla.

 
Podporovaný jazyk: Angličtina
 
Typ pamäte: XQD
Značka: Nikon
Bajonet objektívu: Nikon Z
Rozlíšenie fotografií: 45.7
Full-frame snímač: Ano
Ochrana pred poveternostnými vplyvmi: Ano
GPS: Ano
Typ snímača: CMOS
Stabilizácia obrazu v objektíve: Ano
Veľkosť snímača: Full Frame
Rozhranie:
Citlivosť ISO: Auto, 64 - 25 600 (102 400)
Stabilizácia obrazu v tele: Ano
Rozlíšenie videa: 8K UHD: 7 680 x 4 320 (30p.) 25p/24p, 4K UHD: 3 840 x 2 160 (120p/100p/60p/50p/30p/25p/24p)
Typ pamäte: CFexpress type B, XQD
Počet slotov pre pam. karty: 2
Formát obrázkov: JPEG, RAW (NEF)
Podpora WiFi: Ano
Formát videa: MOV, MP4
Pomer strán: 16:9, 1:1, 3:2
Sériové snímanie (sn/s): 20
Počet ostriacich bodov: 493
Rýchlosť uzávierky: 30 - 1/32000
Expozičné režimy: Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
Expozičné režimy:
Vstavaný blesk: Nie
Vstavané Wi-fi ovládanie: Áno
Veľkosť obrazovky: 3,2"
Rozlíšenie obrazovky: 2 100 000
Výklopný/otočný displej: Ano
Dotyková obrazovka: Ano
Hľadáčik: Ano
Typ hľadáčika: Elektronický
Rozlíšenie hľadáčika: 3 690 000
Typ fotoaparátu: Bezzrkadlovky | CSC fotoaparáty
Odolná konštrukcia: Nie
Samospúšť: 2, 5, 10, 20
USB konektor: Ano
HDMI výstup: Ano
Vstup pre mikrofón: Ano
Odpor (ohm): Ano
Model batérie: EN-EL18d (EN-EL18c, EN-EL18b, EN-EL18a, EN-EL18)
Model nabíjačky: EH-7P
Rozmery (cm): 14,9 x 14,95 x 9
Hmotnosť (kg): 1.34
Farba: Čierna

 

Podporovaný jazyk: angličtina

Nikon Z9