SONY ALPHA A9 III

Neohodnotené
 
Novinka Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 20
 

Alpha 9 III je vybavený prvým plnoformátovým obrazovým snímačom na svete s globálnym systémom uzávierky a mení hru, zachytáva rýchlo sa pohybujúce objekty bez absolútneho skreslenia obrazu a zachováva okamihy v zlomku sekundy v úžasných detailoch.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
10.6.2024
€6 399    
Kód tovaru 3931
Značka Sony
Kategória Sony
Záruka 3 roky
 

NOVÝ POHYB

 

 
Model α9 III je vybavený prvým plnoformátovým zloženým 24,6 MP 2 CMOS obrazovým snímačom na svete s globálnym systémom uzávierky. Na rozdiel od snímača rolovacej uzávierky, ktorý zaznamenáva obrázky postupne od horného radu pixelov po spodný, novovyvinutý obrazový snímač Exmor RS™ exponuje a číta všetky pixely súčasne, takže fotoaparát dokáže zachytiť rýchlo sa pohybujúce objekty úplne bez skreslenia. V kombinácii s maximálnou rýchlosťou uzávierky 1/80 000 sekundy (1/16 000 sekundy pri sériovom snímaní)3 je fotoaparát α9 III zásadným krokom pre profesionálnu fotografiu.
(1) Oblasť pixelov (2) Vysokorýchlostný obvod na spracovanie signálu (3) Spracovanie obrazu
<p>Ďalšia éra snímania sa začína práve teraz</p>
 
 
Sériové snímanie bez vynechávania rýchlosťou 120 sn./s
 

Fotoaparát α9 III definuje rýchlosť a presnosť, ktorá mu umožňuje s ľahkosťou zachytiť rozhodujúce momenty. Dokáže snímať sériovo až 120 sn./s s kompletným sledovaním s AF/AE, a to bez vynechávania hľadáčika a jeho pokročilá jednotka s AI na spracovanie rozpoznáva objekty s neuveriteľnou presnosťou a spoľahlivosťou.

<p>Sériové snímanie 120 snímok za sekundu bez výpadku</p>

 

Zachovajte momenty trvajúce zlomky sekundy
 

Pri max. rýchlosti uzávierky 1/80000 s α9 III sa dajú s ľahkosťou zachytiť rýchle pohyblivé objekty takmer v každej situácii. Kompatibilná jednotka blesku Sony (napr. HVL-F60RM2 alebo HVL-F46RM  sa dokáže naviac synchronizovať pri všetkých rýchlostiach uzávierky, eliminuje prudký a nepravidelný pokles osvetlenia, ku ktorému dochádza pri HSS, a zaistí rovnomerné osvetlenie v celom obraze.

<p>Zachovajte si zlomky sekundy</p>

 
Obrazový snímač Exmor RS s globálnou uzávierkou
 

Nový obrazový snímač Full Frame s globálnou uzávierkou skrýva 24,6 milióna efektívnych pixelov, obsahuje CMOS a integrovanú pamäť. Ponúka vysoké rozlíšenie, neuveriteľnú rýchlosť a súčasné načítavanie všetkých pixelov, aby sa dali aj rýchle pohyblivé objekty zachytiť bez skreslenia. Vrstvená štruktúra snímača a pokročilá konverzia A/D umožňujú rýchle spracovanie, aby sa postupovalo s min. oneskorením.

''

 
 

Procesor na spracovanie obrazu BIONZ XR™

Najnovší procesor na spracovanie obrazu BIONZ XR s osemnásobne vyšším výpočtovým výkonom než predchádzajúce verzie minimalizuje latenciu spracovania, zatiaľ čo značne zvyšuje výpočtový výkon. Veľký objem údajov generovaný novým obrazovým snímačom Exmor RS™ sa dá spracovať v reálnom čase počas sériového snímania rýchlosťou až 120 sn./s. Výrazne sa tak zlepšuje kvalita obrazu, od poskytnutia vyššej gradácie farieb a realistickejšej reprodukcie farieb po potlačenie šumu v obraze. Fotoaparát dokáže tiež zachytiť 14-bit RAW obraz vo vysokej kvalite vo všetkých režimoch.

''

 

Snímanie kompozitov formátu RAW potláča šum 

Snímanie kompozitov v RAW umožňuje zachytenie viacerých obrázkov (4, 8, 16 alebo 32 s možnosťou voľby), ktoré sa dajú spojiť pomocou PC softvéru Imaging Edge Desktop™ od Sony na vytvorenie obrázkov v plnom rozlíšení s veľmi nízkym šumom. Tým je možné snímať prírodu pri vysokej rýchlosti uzávierky alebo portréty pri slabom svetle a dosiahnuť vysokú kvalitu obrazu s nízkym šumom aj pri vysokých nastaveniach citlivosti ISO. Pri snímaní pri nízkej citlivosti využije α9 III chvenie fotoaparátu a kompozit v RAW na vytvorenie obrázkov bez falošných farieb a deformácie.
(1) Štandardné (2) Kompozit vo formáte RAW
 

''

 

Pokroková optická stabilizácia obrazu v 5 osiach

Snímajte s istotou aj počas držania v ruke. α9 III má pokrokové snímače gyro, presnú jednotku a optimalizované algoritmy stabilizácie obrazu účinne detegujú a upravujú chvenie fotoaparátu stabilizáciou obrazu v 8 krokoch. Tomu napomáhajú kompatibilné objektívy s integrovanou stabilizáciou obrazu a vylepšená komunikácia medzi telom a objektívom, čo poskytuje účinnú kontrolu pre snímanie bez rozmazania aj pri telefotografickej ohniskovej vzdialenosti.
[1] Natočenie  [2] Otočenie  [3] Naklonenie

''

 

Snímanie bez straty zobrazenia
 

Užívajte si neprerušované zobrazenie cez hľadáčik bez vynechávania aj počas sériového snímania vo vysokej rýchlosti — absolútna zmena pre snímanie športu a iných rýchlych objektov. Rušivé časové oneskorenie, ktoré sa spája s prezeraním cez elektronický hľadáčik, sa naviac zredukovalo na minimum, aby ste s istotou mohli zachytiť aj letmé momenty.

''

 

Až 120 výpočtov AF/AE so sledovaním za sekundu
 

Sledovanie nechajte na fotoaparát — načítavanie nového obrazového snímača vysokou rýchlosťou umožňuje α9 III robiť výpočty sledovania s AF/AE až 120 sn./s, čo je 2x viac než jeho predchodca. AF sleduje zložité pohyby objektu a predpokladá nečakané pohyby s väčšou presnosťou než predtým, zatiaľ čo AE reaguje na nečakané zmeny jasu. Fotoaparát α9 III pokračuje v sledovaní aj počas sériového snímania, čo taktiež prispieva k väčšej presnosti.
(1) Výpočty AF/AE  (2) 120 sn./s

''

 
Nezmeškajte okamih s funkciou Pred snímkou
 

Funkcia Pred snímkou nahráva momenty, ktoré sa udejú pred spustením uzávierky. Nastaviteľná od 0,005 do 1 s, dostupná v každom formáte až do 120 sn./s s kompletným sledovaním AF/AE. Vďaka tomu sa dajú jednoduchšie zachytiť krátke momenty, napr. fotky vtákov počas letu, aj keď v skutočnosti uzávierku spustíte o trochu neskôr.

''

 
Zvýšenie rýchlosti sériového snímania
 

Zvýšenie rýchlosti sériového snímania dočasne zvýši rýchlosť snímania počas sériového snímania, aby ste zachytili celý dej. To je výhodné, keď snímate športy a iné rýchle aktivity, keď sa načasovanie kľúčového momentu dá predpovedať len približne.

''

 
AF s rozpoznaním v reálnom čase
 

Fotoaparát α9 III so svojou inovatívnou jednotkou na spracovanie s umelou inteligenciou využíva údaje o forme objektu na presné rozpoznanie pohybov. Technológia odhadu ľudskej postavy rozpozná nielen oči, ale aj polohy tela a hlavy s vysokou presnosťou. To umožňuje zamerať sa na ňu a sledovať objekt, aj keď sa nepozerá do fotoaparátu, alebo má tvár zakrytú. Ľudský objekt v diaľke, ktorý pokrýva len malú časť snímky (ešte menšiu než v predchádzajúcich opakovania AF s rozpoznaním v reálnom čase), sa dá rozpoznať, ak sa objekt nachádza v blízkosti zaostrovanej oblasti pri polovičnom stlačení spúšte počas snímania s nepretržitým AF. Týmto spôsobom sa dá zrýchliť zaostrovanie na atléta blížiaceho sa z diaľky na atletickom alebo na lyžiarskom podujatí.

''

 
Spoľahlivé rozpoznanie širšej škály objektov
 

Jednotka s umelou inteligenciou na spracovanie podporuje vylepšené rozpoznávanie ľudí, zvierat, vtákov, hmyzu, áut/vlakov a lietadiel. V kategórii auto/vlak je teraz možné rozpoznávanie prilby, ktorú majú nasadenú vodiči pretekárskych formúl. Rozpoznávanie zvierat rozpozná okrem očí, hláv a tiel psov, mačiek a podobne vyzerajúcich zvierat aj oči niektorých bylinožravých a malých zvierat. Rozpoznávanie vtákov sa taktiež aktualizovalo, umožňuje jednoducho vyhľadať oči rôznych typov vtákov a rozpozná aj ich telo. Nové nastavenie zviera/vták naviac eliminuje potrebu prepínania medzi nastaveniami na snímanie zvierat alebo vtákov''

Širokouhlé, rýchle a presné automatické zaostrovanie a sledovanie
 

759 bodov s detekciou fázového rozdielu v rámci systému AF s detekciou fázového rozdielu v ohniskovej rovine s vysokou hustotou bodov α9 III pokrýva približne 95,6 % oblasti obrazu. Veľký objem údajov načítaných z obrazového snímača sa spracúva vysokou rýchlosťou pokročilým procesorom BION XR, zatiaľ čo optimalizované algoritmy zaisťujú vysokú presnosť a hustotu. Tento systém rýchleho hybridného AF kombinuje rýchlosť a výkon sledovania AF s detekciou fázového rozdielu a presnosť AF s detekciou kontrastu, spoľahlivo sa zameria a sleduje aj rýchle objekty.

''

 
Reakcia AF sledovania prispôsobená pohybu objektu
 

Je jedno, či sa objekt hýbe, stojí alebo mení rýchlosť – sledovaniu s AF neunikne. Stačí zvoliť nastavenie [Stable], [Standard], a [Responsive], v závislosti od rýchlosti objektu a situácie.

''

 
Prispôsobiteľná oblasť zaostrovania
 

Zaostrite na to, čo potrebujete – do tohto radu sme pridali veľkosti oblasti zaostrovania XL a XS. XS sa dá použiť pri snímaní prírody a vtedy, keď chcete zabrániť zaostrovaniu napr. na vetvičky v popredí. Môžete si vytvoriť vlastnú oblasť zaostrenia v určitej veľkosti a aj v pomere strán na výšku. Napríklad na pretekoch na trati, kde sú účastníci zoradení jeden vedľa druhého, by mohlo nastavenie AF snímky na vlastný horizontálny formát uľahčiť zaostrenie na prvého bežca.

''

 
Synchronizácia blesku pri všetkých rýchlostiach uzávierky
 

S kompatibilnou jednotkou blesku od Sony (napr. HVL-F60RM2 alebo HVL-F46RM) dokáže α9 III vytvoriť úplnú synchronizáciu blesku až na max. rýchlosť uzávierky 1/80000 s. Blesk sa tak dá používať na dodatočné osvetlenie objektu pri snímaní vonku za jasného slnečného svetla s vysokou rýchlosťou uzávierky, pričom sa redukuje potreba veľkej výbavy na osvetlenie a výrazne sa rozšíria kreatívne možnosti snímania.

<p>Synchronizácia blesku pri všetkých rýchlostiach uzávierky</p>
 
 
Snímanie bez blikania
 

Obrazový snímač s globálnou uzávierkou exponuje všetky pixely súčasne, takže v 1 obraze nemôže dôjsť k blikaniu, ale môže medzi snímkami. Na potlačenie blikania sa dá použiť Anti-flicker Shooting alebo Hi frequency flicker-free shooting (var. uzávierka).
(1) α9 III (2) obrazový snímač s posuvnou uzávierkou''

Globálna uzávierka eliminuje flash banding
 

Pokročilý obrazový snímač v α9 III je vybavený systémom globálnej uzávierky, ktorý exponuje a načíta všetky pixely naraz, čím eliminuje rozdiely expozície, napr., keď snímate s fotografmi z médií, ktorí robia reportáž z určitej udalosti. Takto vzniká jav "flash banding", ktorý je bežný pre fotoaparáty so systémom posuvnej uzávierky.

''

 
Videá v 4K bez skreslenia s vysokým rozlíšením a detailmi
 

Snímajte 4K videá vo Full Frame alebo Super 35 mm (pribl. APS-C). α9 III zachytáva videá v rozlíšení 4K (3 840 x 2 160) rýchlosťou až 120p a pri 60p s úplným načítavaním pixelov a prevzorkovaním na 6K pre dramatické potlačenie moiré a deformácie.

''

 
4K 120p bez orezania, po prvýkrát v tele radu α
 

Prvýkrát v rade α od Sony ponúka α9 III nahrávanie 4K videa (3 840 x 2 160) 120p bez orezania, čím používateľom umožňuje využiť kompletný zorný uhol, ktorý objektív poskytuje. Napr. záznam v 4K snímaný v spomalenom pohybe rýchlosťou 120p a záznam snímaný normálnou rýchlosťou 24p v rovnakej scéne bude mať rovnaký zorný uhol a dajú sa jednoducho upravovať spoločne, bez potreby zmeny kompozície.

''

 
S-Cinetone™ pre filmový vzhľad
 

Profil obrazu S-Cinetone spoločnosti Sony poskytuje rovnakú technológiu farieb, vďaka čomu prinesie nádherné farby a odtiene pokožky v povestnom rade Cinema Line. S-Cinetone vytvára prirodzené stredné odtiene, ktoré sú nevyhnutné na vyobrazenie zdravo vyzerajúcej pokožky, ako aj jemných farieb a svetlých oblastí. Tvorcovia sa tak môžu sústrediť na snímanie a dosiahnutie filmového vzhľadu bez potreby gradácie farieb.

''

 
Kompenzácia zmeny pre konzistentný uhol pohľadu pri zaostrovaní
 

Kompenzácia zmeny kompozície účinne potláča zmenu kompozície pri nahrávaní videozáznamu. Technológia Clear Image Zoom od spoločnosti Sony sa používa na automatické udržiavanie jednotného zorného uhla aj počas zmien zaostrovania pre stabilný obraz.

''

 
Stabilizácia v dynamickom aktívnom režime
 

Stabilizačná jednotka s vysokou presnosťou a zabudované gyro snímače, plus optimalizované algoritmy stabilizácie obrazu umožňujú fungovanie pokročilej elektronickej stabilizácie spolu so zabudovaným systémom 5-osovej optickej stabilizácie obrazu v dynamickom aktívnom režime, ktorý zlepšuje stabilizáciu o viac ako 30 % v porovnaní s pôvodným (pribl.).

''

 
Auto Framing
 
Pomocou technológie rozpoznávania objektu pomocou umelej inteligencie funkcia Auto Framing automaticky oreže snímku, aby počas snímania videa zachovala objekt v popredí. Snímka sa neustále prispôsobuje, aj keď je fotoaparát napríklad namontovaný na statíve, aby záznam vyzeral, akoby objekt sledoval skúsený kameraman.
 
''
 
 
Jedinečný nakloniteľný displej pre lepšiu flexibilitu pri snímaní
 

Fotoaparát α9 III prichádza s viacuhlovým displejom so 4 osami od spoločnosti Sony kombinuje užitočnosť konvenčného otočného displeja s flexibilitou otvárania smerom nabok v rôznych uhloch, čo umožňuje neobmedzené nastavenie uhla pri snímaní na výšku alebo na šírku. Displej je štíhly, nenápadný a pevný a jeho mechanizmus mu umožňuje vytiahnuť ho zo zadnej časti tela a nakloniť ho nahor o 98°, nadol o 40° a do strán o 180°. Displej LCD typu 3.2 citlivý na dotyk je optimalizovaný na snímanie vonku, poskytuje rozlíšenie 2,1 milióna bodov, široký rozsah farieb a pohotový jas pre čisté a jednoduché zobrazovanie.

<p>Jedinečne flexibilný výklopný monitor pre lepšiu flexibilitu snímania</p>

 

Nové predné nastaviteľné tlačidlo
 

α9 III prichádza s novinkou pre Sony Alpha v podobe custom tlačidla vpredu pre rýchlejšie a jednoduchšie ovládanie počas držania. Vďaka tomu sa ešte lepšie prispôsobí rôznym štýlom a potrebám. Prednému tlačidlu môžete napríklad priradiť funkciu Zrýchlenie rýchlosti sériového snímania, aby sa umožnilo okamžité zvýšenie rýchlosti počas sériového snímania.

''

 

Špičkový pohľad a výkon hľadáčika
 

Hľadáčik OLED s (približne) 9,44 milióna bodov disponuje 0,90x zväčšením so 41° zorným poľom na čisté širokouhlé zobrazenie, ako aj vylepšenou štruktúrou, ktorá sa stará o 25 mm bod oka. Originálny optický dizajn minimalizuje aberáciu, ktorá môže rušiť pri pohľade okolo obrazu hľadáčika, čím poskytuje konzistentnejší zážitok zo sledovania. Zredukovalo sa aj oneskorenie medzi hľadáčikom a displejom, aby sa umožnila stabilnejšia tvorba snímky, hlavne počas sériového snímania. Snímková frekvencia hľadáčika sa dá nastaviť na Standard (60 sn./s), High (120 sn./s) alebo Higher (240 sn./s). Nastavenie 240 sn./s poskytuje plynulý obraz s min. rozmazaním pri pohybe objektov a výrazne potláča rozmazanie pri otáčaní a naklonení.

''

 

Dve zásuvky na médiá pre karty CFexpress Type A
 

Zásuvky na médiá v α9 III podporujú nielen karty SD UHS-I a UHS-II, ale aj CFexpress Typ A. Ideálne na vysokorýchlostné sériové snímanie až 120 sn./s a poskytnú vysokú rýchlosť zapisovania, ktorou sa rýchlo vyčistí vyrovnávacia pamäť fotoaparátu, ktorý generuje veľké objemy údajov fotografií a videí. Používatelia môžu tiež ukladať údaje do rôznych slotov podľa typov súborov, veľkosti a kvality obrázka, čo uľahčí snímanie.

''

 

Voliteľné vertikálne držadlo VG-C5
 

Voliteľné vertikálne držadlo VG-C5 poskytne vynikajúce pohodlie a možnosti ovládania počas dlhého snímania. Držadlo a tlačidlo spúšte majú rovnaké ergonomické prevedenie ako telo fotoaparátu. Prístup k ovládaniu je tiež podobný, obsahuje nezávislé predné tlačidlo na priradenie funkcie (C5), predný ovládací prvok, zadné ovládacie prvky L a R a funkciu zablokovania na tlačidle R. Do vertikálneho držadla VG-C5 sa vojdú dve batérie NP-FZ100 pre možnosť dlhšieho snímania.

''

 

Odolná spoľahlivosť v náročných prostrediach
 

α9 III prináša vynikajúcu odolnosť proti prachu a vlhkosti vďaka vylepšeniam dizajnu – silikónovo-gumová ochrana okolo tlačidiel a tlačidla zamknutia objektívu a ochrana okolo prípojky objektívu a iných oblastí. Vylepšený dizajn EVF účinne utesňuje jeho optickú cestu, čím dosahuje rovnaký efekt, aký poskytuje dvojitá sklenená štruktúra. V kombinácii s objektívmi s odolnosťou voči prachu a vlhkosti, jednotkami blesku a voliteľným vertikálnym držadlom VG-C5 sa α9 III stáva jadrom pevného systému.

''

 

Pevný a odolný
 

Fotoaparát α9 III má ľahké telo, horný kryt z mimoriadne odolnej horčíkovej zliatiny, predný kryt, vnútorný rám a zadný kryt, pýši sa vysokou odolnosťou tela, vysokou odolnosťou voči nárazu a účinným odvádzaním tepla. Je vytvorený tak, aby vydržal v náročných profesionálnych podmienkach, a zároveň si zachoval kompaktnosť a nízku hmotnosť.

''

 

Zatvorená tieniaca clona pri vypnutí 
 

Tieniaca clona chráni obrazový snímač pred prachom a nečistotami pri výmene objektívu. Ak je zapnutá, po vypnutí fotoaparátu sa automaticky zatvorí.

''

 

Ergonomické prevedenie držadla
 

Fotoaparát α9 III prichádza s držadlom v novom tvare, ktorý vylepší držanie a zníži fyzickú námahu pre používateľa aj pri snímaní ťažkými teleobjektívmi alebo počas dlhého času používania. Ergonomicky vylepšený tvar zaistí, že držadlo vyplní celú dlaň používateľa pre bezpečné držanie, ktoré ani po čase nebude namáhavé.

''

 

Vylepšené skupinové zobrazenie
 

Efektívnosť snímania sa dramaticky zvýši vďaka skupinám obrázkov. Obrázky snímané sériovo rýchlosťou až 120 sn./s sa dajú definovať ako "skupiny," vďaka čomu je jednoduchšie nájsť konkrétny obrázok vo veľkej skupine obrázkov. Týmto skupinám sa tiež dá priradiť hodnotenie, ktoré sa dá použiť na filtrovanie a vyhľadávanie, a zachová sa po importovaní obrázkov do počítačovej aplikácie na úpravy.

''

 

Integrované Wi-Fi® na FTP a prenosy do smartfónu a pripojenie na Diaľkové ovládanie z počítača
 

Integrované Wi-Fi® (IEEE 802.11ac) s podporou 2x2 MIMO umožňuje vysokorýchlostný prenos údajov, čím α9 III prenáša údaje až 2x rýchlejšie než predchodca. Komunikácia s 5 GHz ponúka max. rýchlosť a stabilitu potrebnú pre ľudí, ktorí nahrávajú správy a športy, a potrebujú okamžitý prenos, a aj pre ľudí v štúdiách. Jednoduché rozhranie vo fotoaparáte uľahčuje prenos údajov z fotografií a videa cez server FTP, Wi-Fi®, rýchle káblové pripojenie LAN alebo pripojenie USB cez smartfón.

''

 

Čistejšie nahrávanie hlasových poznámok
 

Pridávajte čisté hlasové poznámky ako metaúdaje k fotkám cez samostatný mikrofón na poznámky, ktorý je zabudovaný do zadného panelu, blízko pri ústach používateľa pre lepšiu kvalitu záznamu. Hlasové poznámky sa dajú prenášať na server FTP spolu s príslušnými obrázkami, čo fotografovi umožňuje efektívne komunikovať s editorom. Fotograf môže používať aj mobilnú aplikáciu Transfer & Tagging (ver. 1.9 alebo novšia) na konvertovanie hlasových poznámok na text.

''

 

Viacero predvolieb IPTC
 

Metaúdaje IPTC (International Press Telecommunications Council) sa dajú pridávať k fotkám, pričom α9 III dokáže interne uložiť až 20 predvolieb, ku ktorým potom máte rýchly prístup. To môže byť veľmi užitočné pri podujatiach s viacerými druhmi športu, napríklad, keď sa na rôzne súťaže vyžadujú rozličné informácie IPTC.

''

 

Veľkosť snímača Full Frame
Rozlíšenie 24.6 MPx
Formát snímača Full-Frame CMOS
Obrazový procesor BIONZ XR
Čistenie snímača áno
Autofokus AF 759 bodový
Rýchlosť sériového snímania 120 fps
Rozlíšenie hľadáčika 9 440 000 bodov
Displej 3,2" (2 100 000 bodov)
Typ média Dual CFexpress A / SD UHS-II
Formát záznamu videa H.265/XAVC HS
Rozlíšenie videa UHD 4K (3840 x 2160) 120 fps
Batéria NP-FZ100
Odolnosť voči prachu a vlhkosti áno
Vstupy a výstupy HDMI, 3,5mm, USB-C, RJ45, PC Sync, Sony Multi/Micro-USB
Vstavaný mikrofón áno (stereo)

 

Podporované jazyky:
Angličtina, Francúzština, Španielčina, Portugalčina, Tradičná čínština, Indonézština, Kórejčina