Sony Alpha ZV-E1 (biely)

Neohodnotené
 
Novinka Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 10
 

Najkompaktnejší a najľahší vlogovací fotoaparát na svete s Full Frame snímačom CMOS a možnosťou výmeny objektívu, vďaka čomu je ideálny nielen na snímanie pri držaní v ruke, ale aj na stabilizátore alebo drone.

Sony ZV-E1 | EISA – Expert Imaging and Sound Association

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
10.6.2024
€1 979    
Kód tovaru 3807
Značka Sony
Kategória Sony
Záruka 2 roky
 

DOKONALÝ ZÁŽITOK Z TVORBY 

 
 
 
Špičková technológia pre vlogerov
 

Práca s 12,1 MP Full Frame snímačom a najnovším procesorom BIONZ XR™ fotoaparátu ZV-E1 poskytne rýchle spracovanie s podporou nahrávania v rozlíšení 4K 60p, 120p a spracovanie pomocou umelej inteligencie zlepší rozpoznávanie objektu pre pokročilé vlogovanie.

 
 
 
 
Snímač CMOS Exmor R™ Full Frame so zadným podsvietením
 

ZV-E1 je prvý samostatný vlogovací fotoaparát od Sony s 12,1 MP 35 mm obrazovým snímačom CMOS so zadným podsvietením, ktorý prináša expozičnú pružnosť viac ako 15 zastavení, nízky šum, vysokú citlivosť a úžasné rozostrenie (bokeh) Full Frame.

Exmor R

 

 
Procesor na spracovanie obrazu BIONZ XR
 

Až 8-násobne vyšší výpočtový výkon nového procesora na spracovanie obrazu BIONZ XR zlepší vysokú citlivosť, precízne zachytenie gradácie a reprodukciu farieb a výkon s nízkym šumom.

BIONZ XR

 
 
 
Jednotka s umelou inteligenciou na spracovanie
 

Fotoaparát ZV-E1 je vybavený jednotkou s umelou inteligenciou na spracovanie špeciálne určenej na spracovanie veľkých množstiev údajov, aby sa umožnilo širšie a presnejšie rozpoznanie objektov.

Jednotka s umelou inteligenciou na spracovanie

 

Systém objímky E-mount spoločnosti Sony
 

ZV-E1 disponuje objímkou E-mount od Sony a môže sa používať so všetkými objektívmi s E-mount, vrátane série G Master so super rozlíšením a rozostrením (bokeh). Vďaka možnosti výberu ohniskových vzdialeností od 12 mm do 1 200 mm majú používatelia výnimočnú tvorivú kontrolu.

Obrázok muža, ktorý mení objektív fotoaparátu

 

Intuitívne nastavenie filmového vlogovania
 

Pomocou nastavenia Filmové vlogovanie a voľbou Vzhľad a nálada  môžete vytvoriť filmový záznam, ktorý sa zhoduje so scénou a vaším kreatívnym zámerom. Celkový filmový pocit je vylepšený použitím snímkovej frekvencie 24 sn./s a širokouhlej obrazovky Cinemascope s pomerom strán (2,35:1) s čiernym pásom nad a pod obrazom.

 

Spoľahnite sa na stabilnú prácu s fotoaparátom
 

Kompaktná jednotka s presnou stabilizáciou a gyro snímače s optimalizovanými algoritmami dosahujú stabilizáciu až v 5 krokoch. Dynamický aktívny režim ešte viac zlepšuje stabilitu až o 30 % v porovnaní s predchodcom, zatiaľ čo stabilizátor snímky automaticky udržiava polohu objektu v snímke pomocou dynamického aktívneho režimu a rozpoznávania objektov pomocou umelej inteligencie.

 
 
 
Funkcia Auto Framing pre video s umelou inteligenciou
 

Pomocou technológie rozpoznávania objektu pomocou umelej inteligencie funkcia Auto Framing automaticky oreže snímku, aby počas snímania videa zachovala objekt v popredí. Snímka sa neustále prispôsobuje, aj keď je fotoaparát namontovaný na statíve, aby záznam vyzeral, akoby objekt sledoval skúsený operátor fotoaparátu.

 

AF s rozpoznaním v reálnom čase
 

ZV-E1 so svojou inovatívnou jednotkou s AI využíva údaje o forme objektu na rozpoznanie pohybov, čím poskytuje zlepšenie o cca 60 % v rozpoznávaní ľudských očí. Technológia odhadu ľudskej postavy rozpoznáva polohu tela a hlavy, čo umožňuje sledovať objekt, aj keď sa nepozerá do fotoaparátu, alebo má masku.

Obrázok muža a ženy, ktorí stavajú stan
 
 
 
Zachyťte akciu v nadľudských detailoch
 

Ak priamo prehrávate videá pomaly alebo rýchlo v režime S&Q pri použití formátu XAVC S-I a 60p, maximálna bitová rýchlosť 600 Mb/s (4:2:2 10-bitová, H.264, All-I) prinesie výnimočnú kvalitu obrazu. Keď používate formát XAVC S, je možný pri 240 sn./s (nahrávanie 24p) až 10-násobne spomalený pohyb s rozlíšením Full HD, čo poskytne čerstvú perspektívu na dynamické športy a iné typy akcií.

Obrázok ženy v pohybe

 

 
Kreatívne ovládanie transfokácie
 

Páčka na ovládanie transfokácie hore na držadle ovláda kompatibilné objektívy s elektronicky ovládanou transfokáciou a umožňuje Clear Image Zoom pre objektívy bez elektronicky ovládanej transfokácie a pevné objektívy, čo môže znížiť počet potrebných objektívov na snímanie.

Obrázok zblízka páčky transfokácie na tele fotoaparátu

 

 
Nahrávajte hlas hlavného objektu jasne, bez ohľadu na miesto
 

Inteligentný mikrofón s 3 modulmi zachytáva čistý zvuk vrátane hlasu vášho hlavného objektu. V závislosti od snímania môžete smerovosť mikrofónu nastaviť na snímanie spredu, zozadu, zo všetkých smerov alebo automaticky.

Ilustrácia mikrofónu s 3 modulmi
 
 
 
 
Detaily prinášajú zmenu
 
10-bitová 4:2:2 nahrávka vo fotoaparáte

Fotoaparát ZV-E1 dokáže interne nahrávať 10-bitové 4:2:2 video pomocou kompresie Long GOP alebo All-Intra, čo umožňuje plnšiu a prirodzenejšiu gradáciu a všeobecne poskytuje viac slobody pri úpravách.

Obrázok dvoch ľudí, ako sedia blízko vedľa seba, večerná scéna v pozadí

 

 
S-Gamut3.Cine/S-Log3 a S-Gamut3/S-Log3
 

S-Log3 ponúka lepšiu reprodukciu tieňov až po gradáciu stredných odtieňov (18 % sivej). Do farebného priestoru patrí S-Gamut3 s ešte lepšou reprodukciou farieb než S-Gamut a S-Gamut3.Cine, farebný priestor, ktorý bol navrhnutý aby poskytol vzhľad podobný filmu v kine.

Obrázok ženy kráčajúcej po poli

 

 
Import a používanie vlastných LUT súborov
 

LUT súbory používateľa (formát .cube) sa dajú importovať a priradiť profilom obrazu, aby sa vytvoril špecifický vzhľad. Vzhľad sa nahráva interne, aby sa korekcia farieb počas spracovania dala minimalizovať alebo eliminovať.

Obrázok západu slnka nad vodnou hladinou

 

 
Flexibilné ISO pre väčšiu slobodu pri nastavení expozície
 

Flexibilné ISO je režim snímania S-Log3, ktorý umožňuje, aby sa citlivosť ISO menila podľa jasu na scéne, zatiaľ čo clona a rýchlosť uzávierky sa nastavujú manuálne. ISO sa dá nastaviť auto alebo manuálne od 640 do 102400 (160 až 409600 v rozšírenom režime ISO), ako sa vyžaduje pre optimálnu expozíciu.

Obrázok ohňa

 

Intuitívne dotykové ovládanie
 

Potiahnutím z ľavého alebo pravého rohu displeja monitora sa hore objavia ikony funkcií, ktorými sa ovláda režim snímania, nastavenie Filmové vlogovanie a ďalšie.
Okrem toho sa potiahnutím nahor na monitore dá zobraziť ponuka funkcie (Fn).
Medzi ďalšie zdokonalenia patrí kompenzácia expozície a dotykové ikony pre vyváženie bielej, ktoré sme pridali k existujúcim funkciám clonové číslo F, rýchlosť uzávierky a ikony ISO dole na displeji monitora.

Obrázok prsta, ktorý sa dotýka dotykovej obrazovky fotoaparátu

 

Konštrukcia odolná voči prachu a vlhkosti
 

Fotoaparát ZV-E1 ponúka vynikajúcu odolnosť voči prachu a vlhkosti v náročných podmienkach vonku, s tesnením okolo všetkých tlačidiel a ovládacích prvkov a perodrážkovej štruktúry všetkých spojov na tele.

Obrázok fotoaparátu blízko rieky, s pripojeným držadlom, ktoré sa používa ako statív

 

 
Praktické funkcie na istejšie snímanie
 

Snímajte s istotou pomocou fotoaparátu ZV-E1 a jeho škály praktických funkcií, kontrolky nahrávania na prednej časti fotoaparátu, samospúšte pre video a výrazného indikátora nahrávania na monitore.

Obrázok fotoaparátu s rozsvietenou kontrolkou počas nahrávania

 

 
Príslušenstvo na podporu snímania
 

Široká rozmanitosť príslušenstva je dostupná pre vlogerov na pomoc pri snímaní, od externých mikrofónov vysokej kvality po držadlo s jednoduchým ovládaním pre plynulé ovládanie jednou rukou.

Obrázok muža držiaceho fotoaparát za držadlo, fotí selfie

 

 
Jednoduché a stabilné pripojenie smartfónu
 

Výrazne sa zlepšila stabilita pripojenia počas prenosu obrázkov z fotoaparátu do aplikácie Creators’ App v smartfóne – stabilný prenos prebieha na pozadí. Značky snímok pomáhajú zjednodušiť a zefektívniť odosielanie klipov.

Osoba, ktorá páruje smartfón s fotoaparátom

 
 
Prenos obsahu naživo v špičkovej kvalite
 

Keď ZV-E1 cez USB pripojíte k PC alebo smartfónu, funguje ako webkamera vysokej kvality pre live podujatia alebo online stretnutia. Využite výhodu úzkej hĺbky poľa, úžasné rozostrenie (bokeh) a pokročilé AF na vytvorenie jedinečného obrazu.

Ženy vysielajúce naživo, pred prenosným počítačom a fotoaparátom na statíve

 

 
Platforma Creators’ Cloud
 

Creators’ Cloud je platforma, ktorá podporuje kreatívnu prácu od snímania po produkciu – kombinuje pokročilú technológiu fotoaparátov od Sony s AI na cloude. Je to tiež miesto na objavovanie spolupráce s ostatnými tvorcami na celom svete. Preskúmajte webové, mobilné a PC apps poskytujúce efektívne riešenia integrujúce fotoaparáty do apps a služieb na snímanie a produkciu.

Logo Creators’ Cloud

 

Kategória: Bezzrkadlovky Sony
Hmotnosť: 0.399 kg
Balenie:  Telo
Delenie: Poloprofesionálne
Bajonet:  Sony ESony FE
Rozlíšenie videa: 4K
Formát snímača: Full Frame
Dotykový displej: Áno
Max. citlivosť ISO: 102400
Min. citlivosť ISO: 80
Rozlíšenie: 12,1 Mpx
Stabilizácia čipu: Áno
Typ hľadáčika: Nemá
Výklopný displej: Áno
Farba: Biela
Typ pamäťovej karty: SD / SDHC / SDXC (UHS-II)
Rozhranie: USB-C, výstup na slúchadlá, vstup pre mikrofón, Sony Multi-Interface, Wi-Fi, Bluetooth
Formát videa: MPEG-4, AVC/H.264
Formát fotografií: JPEG, RAW
Pomer strán snímkov: 16:9, 1:1, 3:2, 4:3
Pomer strán snímača: 3:2
Veľkosť snímača (mm): 35.6 x 23.8
Typ uzávierky: Mechanická uzávierka / elektronická uzávierka
Rozlišenie fotografií: 4240x2832
Typ obrazového procesora: BIONZ XR
Spôsob merania expozície: Zónové, Stredové, Bodové, Matrix
Korekcia expozície: ± 5 EV po 1/2 EV, ± 5 EV po 1/3 EV
Najdlhší expozičný čas: 30
Najkratší expozičný čas: 1/8000
Rýchlosť sériového snímania: 10 sn./s
Typ akumulátora: NP-FZ100
Rozmery (mm): 121.0 x 71.9 x 54.3
Utesnenie (prach/vlhkosť): Áno