Sony Alpha A7C R čierny

Neohodnotené
 
Novinka Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 9
 
Neporovnateľné rozlíšenie v kompaktnom a ľahkom tele.

Prvotriedny a vynikajúci 61,0 MP snímač Exmor R™ formátu Full Frame – presne ako ten v preslávenom fotoaparáte α7R V, teraz prichádza v kompaktnom tele radu α7C. Nepremeškajte ani jediný detail vďaka fotoaparátu α7CR, ktorý si vezmete úplne všade.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
10.6.2024
€3 059    
Kód tovaru 3861
Značka Sony
Kategória Sony
Záruka 3 roky
 

ODVIAŽTE SVOJE PREDSTAVY

 

 

61,0-megapixelový obrazový snímač Exmor RTM formátu Full Frame

Potlačenie šumu snímača so zadným podsvietením, objektív s čipom bez medzier, antireflexná optická povrchová vrstva, eliminácia optického dolnopriepustného filtra, ktorá sa zvyčajne nachádza v prednej časti snímača a ďalšie originálne technológie poskytujú vysoké rozlíšenie, vysokú citlivosť, nízky šum a široký dynamický rozsah.
 

Obrázok obrazového snímača Exmor R

 
 
Procesor na spracovanie obrazu BIONZ XRTM
 

Najnovší procesor na spracovanie obrazu BIONZ XR minimalizuje latenciu spracovania, zatiaľ čo zvyšuje výpočtový výkon pre video a fotografie, poskytuje prirodzené gradácie, realistické farby, nízky šum, špičkovú kvalitu obrazu a rýchle reakcie ponuky.

Obrázok zachytávajúci procesor na spracovanie obrazu BIONZ XR

 
 
Vysoká citlivosť a široký dynamický rozsah s nízkym šumom
 

Pokročilá technológia obrazu umožňuje nastavenie citlivosti ISO od 100 do 32 000 pre fotografie a videozáznam. Dynamický rozsah pri nižšej citlivosti má 15 krokov pre plynulé a realistické gradácie od tmavého tieňa po vysoký jas.

Vzorový obrázok miestnosti, slnečné svetlo prichádza z pravej strany

 
 
Stabilne presná expozícia a reprodukcia farieb
 

Pokročilá výpočtová jednotka s umelou inteligenciou dosahuje presné vyváženie bielej, aj keď je objekt v tieni. Odtiene pokožky, porasty a iné materiály sa reprodukujú v prirodzených farbách za takmer akéhokoľvek svetla, s realistickými gradáciami, ako napríklad prechody svetlých častí v portrétoch.

Vzorový obrázok s portrétom tváre ženy zblízka, pozerá sa priamo do fotoaparátu

 
 
Pokroková optická stabilizácia obrazu v 5 osiach
 

Jednotka stabilizácie obrazu, snímače gyro a optimalizované algoritmy stabilizácie obrazu účinne detegujú a korigujú chvenie fotoaparátu, čím poskytujú veľkú výhodu 7,0 krokov pre snímanie v ruke.
[1] Natočenie  [2] Otočenie  [3] Naklonenie

Ilustrácia jednotky na stabilizáciu obrazu

 
 
Viaczáberové snímanie s px posunom reaguje na zmenu
 

Viaczáberové snímanie s px posunom využíva zabudovaný systém stabilizácie obrazu a zachytáva viacero záberov s px posunom, ktoré môžete neskôr skladať v počítači, aby sa dosiahlo úžasné rozlíšenie v jednom obraze. Kompozity zo 16 obrázkov s približne 240,8 milióna pixelov (19 008 x 12 672 pixelov) sa dajú vytvoriť z údajov, ktoré sa rovnajú približne 963,2 milióna pixelov.

Vzorový obrázok zobrazujúci pohľad na mesto skoro ráno

 
 
Snímanie s ochranou proti blikaniu
 

Automaticky sa deteguje blikanie umelého osvetlenia a načasovanie a rýchlosť mechanickej alebo elektronickej uzávierky sa precízne ovláda, aby sa minimalizoval jeho efekt.

Obrázok produktu, na displeji LCD sa zobrazuje ponuka snímania s ochranou proti blikaniu

 
 
Možnosť výberu veľkosti obrazu RAW a HEIF
 

Tri veľkosti (L/M/S) bezstratovej kompresie RAW zahŕňanú výstupy M a S na rovnaké rozlíšenie (26 MP/15 MP) pre Full Frame a APS-C, pre bezchybný pracovný proces. Odľahčený režim pre obrázky JPEG a HEIF produkuje obrázky, ktoré sa dajú ľahko zdieľať.

Obrázok produktu, na displeji LCD sa zobrazuje ponuka výberu obrazu RAW

 
 
Kreatívny vzhľad ponúka rôzne možnosti vyjadrenia
 

Funkcia Kreatívny vzhľad ponúka 10 predvolieb, ktoré je možné použiť buď v pôvodnej, alebo upravenej podobe, a vytvoriť tak celý rad "vzhľadov", ktorými tvorcovia môžu doladiť atmosféru svojich fotografií či videozáznamov priamo vo fotoaparáte.

Vzorové obrázky s príkladmi kreatívneho vzhľadu

 
 
Jednotka AI na spracovanie pre pokročilé rozpoznanie objektu
 
Jednotka s umelou inteligenciou na spracovanie podporuje rozpoznávanie ľudských objektov pomocou naučených údajov o ľudskej postave a aj rozpoznávanie iných ako ľudských objektov, napríklad zvierat, hmyzu a vozidiel. Zlepšuje sa tak výkon AF s rozpoznávaním v reálnom čase a sledovania v reálnom čase a umožňuje presnejšie a spoľahlivejšie zachytenie a sledovanie objektu pomocou funkcie Fast Hybrid AF na väčšej ploche.
 
Ilustrácia jednotky s umelou inteligenciou na spracovanie
 
 
Odhad ľudskej postavy pomocou modelu kostry
 

α7CR so svojou jednotkou na spracovanie s AI využíva údaje o forme objektu na presné rozpoznanie pohybov, čím poskytuje výrazné zlepšenie v rozpoznávaní ľudských očí. Technológia odhadu ľudskej postavy rozpozná nielen oči, ale aj polohy tela a hlavy s vysokou presnosťou. To umožňuje zamerať sa na ňu a sledovať objekt, aj keď sa nepozerá do fotoaparátu, alebo má tvár čiastočne zakrytú napríklad prilbou alebo slnečnými okuliarmi.

Vzorový obrázok zobrazujúci ženu kráčajúcu po schodoch v mestskom prostredí

 
 
Rozpoznanie širšej škály objektov
 

Jednotka s umelou inteligenciou na spracovanie podporuje rozpoznanie viacerých typov objektov vrátane očí ešte širšej škály bylinožravých a malých zvierat a vtákov. Nové kombinované nastavenie zviera/vták eliminuje prepínanie. Dokáže rozpoznať aj celú časť alebo zadnú časť áut/vlakov a lietadiel a hlavy hmyzu.

Vzorové obrázky zobrazujúce objekty rozpoznateľné umelou inteligenciou fotoaparátu: pes, mačka, auto, vlak

 
Spoľahlivé sledovanie v reálnom čase
 

Sledovanie v reálnom čase využívajúce AI sa dá aktivovať špecifikovaním objektu a polovičným stlačením tlačidla spúšte. Fotoaparát automaticky sleduje objekt, umožní používateľovi sústrediť sa na tvorbu snímky a kompozíciu. Výkon rozpoznávania objektu a spoľahlivosť sledovania sa výrazne zlepšili v širšej škále situácií pri snímaní.

Vzorový obrázok zobrazujúci dieťa bežiace v tienistom tuneli

 

Široké AF s vysokou hustotou spoľahlivo zachytáva objekty
 

Procesor BIONZ XR a aktualizovaný algoritmus dosahujú viditeľne vyšší výkon rýchleho hybridného AF. Až 693 bodov s detekciou fázového rozdielu pokrýva približne 79 % plochy obrazu, primerane zaostrí, keď je objekt malý. α7CR obsahuje detekciu fázového rozdielu a AF s detekciou kontrastu, aby zaistil zaostrovanie aj v samostatnom režime AF (AF-S).

Ilustrácia zobrazujúca širokú plochu a husté rozmiestnenie bodov automatického zaostrovania

 
AF funguje aj v tmavých scénach s EV -4,0
 

Najnovší algoritmus AF umožňuje snímanie s AF aj pri slabom svetle s úrovňou EV -4,0 (AF-S, ekvivalent ISO 100, objektív F2,0) aj v tmavých scénach a vo vnútri a obsahuje praktický režim Priorita zaostrovania.

Vzorový obrázok zobrazujúci portrét ženy v tmavej miestnosti

 
Nepretržité DMF
 

Pri fotografovaní s automatickým zaostrovaním AF-C alebo AF-S sa prstenec zaostrovania objektívu dá otočiť, aby sa kedykoľvek okamžite prepol na manuálne zaostrovanie. Uľahčuje to prepínanie zaostrovania za chodu na iný objekt.

Vzorový obrázok zobrazujúci pestrofarebné ovocie

 
Stupňovanie zaostrovania na zachytenie najlepšej snímky
 

Fotoaparát bude automaticky snímať až 299 obrázkov s postupne posúvanými bodmi zaostrovania s vlastnými intervalmi a poradím, ktoré určí používateľ. Vyberte dokonalý záber/viacero záberov pri postprocesingu v snahe vytvárať kompozity so super hĺbkou zaostrovania.

Vzorový obrázok zobrazujúci záber kvetu zblízka s výrazným rozostrením (bokeh) pozadia

 
Sériové snímanie s AF/AE rýchlosťou až 8 snímok/s 

Sériové snímanie s AF/AE so sledovaním je možné rýchlosťou až 8 sn./s s mechanickou uzávierkou, alebo 7 sn./s počas tichého snímania. S vynikajúcimi detailmi zachytáva dokonca chvíľkové pohyby alebo zmeny výrazu. Výkon procesora BIONZ XR umožňuje sériové snímanie cca 320 obrázkov JPEG, vďaka čomu môžete zachytiť každý dôležitý moment. Aj pri snímaní alebo vystrihovaní bližšom k režimu APS-C sa zachováva rozlíšenie 26 M a vysoká kvalita obrazu, umožňuje sa napríklad sériové snímanie letiacich vtákov s AF/AE so sledovaním.

 

Mobilita pre nahrávanie videozáznamu vo vysokom rozlíšení

Fotoaparát α7CR ponúka veľmi detailné snímanie videa v rozlíšení 4K s nadvzorkovaním 6,2K a mobilitu potrebnú pre snímanie na stabilizátore alebo drone. Obsahuje tiež S-Cinetone™ pre filmový vzhľad, snímanie Log, sledovanie v reálnom čase s pokročilým rozpoznávaním objektu, stabilizáciu obrazu v aktívnom režime, kompenzáciu zmeny kompozície a mnoho ďalších vylepšení.
 

 
 
 
Nahrávanie v rozlíšení 4K 60/50p formátu Full Frame
 

Najnovší procesor BIONZ XR a aktualizovaný algoritmus dosahujú viditeľne vyššiu kvalitu obrazu videa. Okrem podpory zaostrovania sa pokročilá výpočtová jednotka s umelou inteligenciou používa na dosiahnutie presného vyváženia bielej aj v náročných situáciách, keď je objekt v tieni. Odtiene pokožky, porasty a iné materiály sa reprodukujú v konzistentných prirodzených farbách za takmer akéhokoľvek svetla a gradácie, napríklad prechody svetlých častí v portrétoch sú veľmi realistické.

Vzorový obrázok zobrazujúci video záber lúčnej krajiny

 
 
 
Nadvzorkovanie videa 6,2K pre vynikajúci obraz s rozlíšením 4K
 

Nahrávanie videozáznamu v rozlíšení 4K je možné vo formáte Full Frame a Super 35 mm. S kompletným načítavaním pixelov bez zlučovania pixelov, asi 2,6-násobok požadovaných údajov sa dá skomprimovať do 4K s vysokým rozlíšením a detailom a minimálnym výskytom moiré a iných rušivých efektov.

Vzorový obrázok zobrazujúci video záber pohľadu na mesto s nadvzorkovaním na 6K

 
 
 
S-Cinetone pre vytvorenie filmového vzhľadu
 

Profil obrazu S-Cinetone od Sony prináša reprodukciu farieb a odtiene pokožky s prirodzenými odtieňmi, ktoré sú nevyhnutné na zobrazenie zdravo vyzerajúcej pokožky, jemných farieb a svetlých oblastí, čím poskytne filmový vzhľad bez gradácie farieb.

 
 
Nahrávanie log a LUT
 

Fotoaparát α7CR prináša krivku gama S-Log3, aby maximalizoval 14+ krokov expozičnej pružnosti. K dispozícii sú aj S-Gamut3 a S-Gamut3.Cine pre ďalšiu kontrolu nad spracovaním a užívateľom zvolené LUT (look up table) sa dajú aplikovať na náhľad, ako bude vyzerať spracovaný záznam.

 
 
Stabilizácia obrazu s aktívnym režimom podporuje video v ruke
 

Aktívny režim poskytuje stabilizáciu pre video s pokročilými snímačmi gyro a optimalizovaným algoritmom. Precízne sa deteguje chvenie fotoaparátu a kompenzuje sa, kompatibilným objektívom v harmónii s telom fotoaparátu sa poskytuje dodatočná stabilizácia.

 
 
 
Sledovanie v reálnom čase tiež podporuje zaostrovanie počas snímania videozáznamu
 

Sledovanie v reálnom čase využívajúce umelú inteligenciu poskytuje dramatické zlepšenie výkonu sledovania v reálnom čase, automaticky rozpoznáva, sleduje a zaostruje na oči daného objektu.

 

Podporované jazyky:
Angličtina, Francúzština, Španielčina, Portugalčina, Tradičná čínština, Zjednodušená čínština, Indonézština, Kórejčina, Bahasa Melayu

 
Rozlíšenie v Mpx 24
Veľkosť snímača full frame (24×36 mm)
Druh snímača CMOS
Max. citlivosť v ISO 204800
Min. citlivosť v ISO 50
Vlastnosti tela utesnené
Režimy zaostrovacích polí detekcia oka | sledovanie objektu | detekcia oka u zvierat
Zaostrovacie body (křížové) 693
Bajonet SONY E (NEX/ILCE)
Veľkosť LCD displeja 3,0"
Rozlišenie LCD (px) 922000
Druh pamäte SDHC | SDXC | SD
Stabilizácia obrazu mechanická (posunom snímača)
Hľadáčik elektronický
Najrýchlejší čas záverky 1/8 000
Synchronizácia s bleskom 1/160
Záznam videa 4K/UHD (3840x2160)
Počet fotografií za sekundu 10
Časozber ano
Formát snímku RAW | JPEG
Scénické režimy HDR | ano
Rozhranie HDMI | mikrofónny vstup | Wi-Fi | slúchatkový výstup (3,5 mm) | USB 3.1 | Wi-Fi + NFC
Napájanie Li-Ion
Šírka fotoaparátu (mm) 124
Výška fotoaparátu (mm) 71
Hĺbka fotoaparátu (mm) 60
Hmotnoť fotoaparátu(g) 509
Farba čierna