Tamron 150-500mm F/5-6.7 Di III VC VXD Sony E- mount

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 8
 

Kompaktný ultra-teleobjektív pre bezzrkadlovky Sony E, vhodný ako na fotografovanie, tak na fotografovanie krajiny, divokej prírody a športu. Objektív sa skladá z 25 prvkov v 16 skupinách, šošovky sú potiahnuté vrstvou BBAR-G2. Má zabudovaný VXD lineárny AF motor, ktorý poskytuje rýchlu odozvu s vysokým krútiacim momentom a je plne kompatibilný s funkciami Sony Hybrid AF a Eye AF. Objektív má tiež zabudovaný VC optický stabilizátor obrazu, ktorý umožňuje 3 nastavenia: štandardné nastavenie (režim 1), nastavenie panorámy (režim 2) a nastavenie priority orámovania (režim 3).

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
3.7.2024
€999    
Kód tovaru 3141
Značka Tamron
Kategória pre Sony
Záruka 5 rokov
 

OVLÁDNITE MAGICKÝ SVET 500 MM ULTRA-TELEOBJEKTÍVOV 

 
Objektív so zoomom 150-500 mm F/5-6,7 Di III VC VXD  prevracia konvenčnú múdrosť pre ultrateleobjektívy so zoomom skutočne kompaktným dizajnom a vysokou kvalitou obrazu. Rozsah ohniskovej vzdialenosti je 150-500 mm (ekvivalent full-frame 225-750 mm)1. Objektív 150-500 mm F5-6.7 dosahuje ohniskovú vzdialenosť 500 mm pri zachovaní kompaktných rozmerov, čo umožňuje pohodlné ultrateleobjektívum. Dizajn kladie veľký dôraz na kvalitu obrazu využívaním špeciálnych prvkov šošovky a hybridných asférických prvkov šošovky na kontrolu rôznych potenciálnych aberácií. 150-500mm F5-6.7 je vybavený vysokorýchlostným, vysoko presným mechanizmom zaostrovania s lineárnym motorom VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive) a VC (Vibration Compensation), ktorý zaisťuje, že nikdy nezmeškáte žiadny fotogenický moment. Okrem toho má objektív MOD (minimálna vzdialenosť objektu) 0,6 m (23,6 palca) na 150 mm konci a pozoruhodnú celkovú použiteľnosť. Držiak na statív kompatibilný s Arca-Swiss má otvory na pripevnenie popruhu a existujú rôzne funkcie na podporu fotografovania v exteriéri, vrátane konštrukcie odolnej voči vlhkosti a fluórovej povrchovej úpravy. 150-500 mm F5-6.7 je vysoko všestranný objektív, ktorý vám umožní zachytiť širokú škálu objektov od krajiny a vtákov až po šport a divokú prírodu.
 
 

 

Ultra-teleobjektív 500 mm poskytuje pôžitok z fotografovania v skutočne kompaktnej veľkosti

Vzhľadom na spárovanie s bezzrkadlovými fotoaparátmi sa TAMRON snažil o kompaktnú veľkosť, ktorá umožňuje snímanie z ruky pri vývoji 150-500 mm F5-6.7. S dĺžkou 209,6 mm (8,3 palca)2 a maximálnym priemerom 93 mm je 150-500 mm F5-6.7 úžasne kompaktný pre ultra-teleobjektív so zoomom triedy 500 mm. Aj po vysunutí na 500 mm teleobjektív má objektív dĺžku približne 283 mm (11,1 palca). Ďalšou charakteristickou črtou je, že oblúk otáčania prstenca zoomu je malý – iba 75° – čo umožňuje rýchle nastavenie na požadovanú ohniskovú vzdialenosť s minimálnym pohybom.
 
 

 

Nekompromisná vysoká kvalita obrazu v celom rozsahu zoomu

Okrem pokrytia širokého rozsahu ohniskových vzdialeností má 150-500 mm F5-6.7 vysokú rozlišovaciu schopnosť s vynikajúcim výkonom pri vykresľovaní obrazu v celom rozsahu zoomu. Optická konštrukcia obsahuje 25 prvkov v 16 skupinách. Efektívne umiestnenie špeciálnych prvkov objektívu – vrátane XLD (extra nízky rozptyl), LD (nízkeho rozptylu) a hybridných asférických prvkov objektívu – umožňuje objektívu 150 – 500 mm F5-6,7 vytvárať čisté snímky pri kontrole chromatických aberácií. Povlak BBAR-G2 (Broad-Band Anti-Reflection Generation 2) sa používa na potlačenie závojov a odleskov, ktoré sa bežne vyskytujú pri protisvetle. Tieto funkcie umožňujú objektívu produkovať jemne detailné snímky širokej škály objektov vrátane divokých zvierat, vtákov, prírody a športu a zároveň vytvárať jemné a krásne efekty bokeh.
 
 

 

Vysokorýchlostné a vysoko presné automatické zaostrovanie znamená, že už nikdy nezmeškáte príležitosť na fotografovanie

Pohon automatického zaostrovania 150-500 mm F5-6,7 zoomu je vybavený mechanizmom zaostrovania s lineárnym motorom VXD. VXD poskytuje extrémne vysokorýchlostný a vysoko presný pohyb a zaisťuje výnimočne citlivý výkon. Výkon sledovania zaostrenia je tiež veľmi vysoký. Lineárny motor tiež potláča hluk a vibrácie pohonu počas zaostrovania, vďaka čomu je ideálny na snímanie statických fotografií aj videa v prostrediach, ktoré vyžadujú ticho.
 
 
 
 
 
Stabilizácia obrazu VC pre stabilné snímanie, najmä v rozsahu ultrateleobjektívov

Pri snímaní v rozsahu ultrateleobjektívu môžu aj tie najmenšie vibrácie viesť k strate čistoty obrazu. Objektív 150-500 mm F5-6.7 je vybavený funkciou VC, ktorá podporuje ostrý obraz aj napriek nevyhnutnému chveniu fotoaparátu. VC poskytuje výkonnú podporu pre ručné snímanie scén s nízkou úrovňou osvetlenia, ako sú večerné scény a zábery v interiéri, bez použitia statívu. Objektív je tiež vybavený prepínačom režimu VC s tromi režimami vrátane špeciálneho režimu panorámovania (režim 1: štandardný, režim 2: výlučne pre panorámovanie a režim 3: priorita rámovania), čím umožňuje výber ideálneho režimu VC, ktorý zodpovedá podmienkam snímania a preferencie.
 
 
 
 
MOD 0,6 m (23,6 palca) pri snímaní s nastavením 150 mm

Objektív 150-500 mm F5-6.7 umožňuje užívateľom voľne si užívať makrofotografovanie objektov na blízku vzdialenosť. Objektív má MOD 0,6 m (23,6 palca) na 150 mm konci a 1,8 m (70,9 palca) na 500 mm konci. Ešte pozoruhodnejšie je, že maximálny pomer zväčšenia na 150 mm konci je 1:3,1, čo ponúka vynikajúce možnosti snímania zblízka pre ultrateleobjektív so zoomom. Okrem zachytávania dynamických záberov priblížením sa k objektu umožňuje tele-makro fotografovanie na blízko, čo nie je možné s konvenčnými ultra-teleobjektívmi so zoomom. Objektív 150-500 mm F5-6.7 možno použiť v širokej škále situácií od rastlín cez hmyz až po stolové fotografie.
 
 
 
 
Prepínač MF SPEED pre lepšie ovládanie manuálneho zaostrovania
Ultra-teleobjektív so zoomom s extrémnou využiteľnosťou
 
 

 

① Slnečná clona s pogumovanou prednou časťou

Koniec priloženej slnečnej clony je chránený pružným predným okrajom absorbujúcim nárazy, aby sa zabránilo prasknutiu a poškodeniu.

 
 

② Rýchla a plynulá operácia zoomovania s minimálnym pohybom

Oblúk otáčania prstenca zoomu je len 75°, čo umožňuje rýchle nastavenie na požadovanú ohniskovú vzdialenosť s minimálnym pohybom.

 

 

 

③ Mechanizmus FLEX ZOOM LOCK

Mechanizmus FLEX ZOOM LOCK rýchlo uzamkne alebo odomkne zoom v akejkoľvek polohe jednoduchým posunutím prstenca zoomu. Fotografi môžu fotografovať pri akomkoľvek nastavení zoomu bez toho, aby sa objektív neúmyselne vysunul.

 

④ Prepracované posuvné spínače pre lepšiu ovládateľnosť

Dizajn štyroch posuvných spínačov bol vylepšený pre lepšiu ovládateľnosť na základe ergonómie. Šikmé skosenie okolo posuvného spínača pritiahne váš prst prirodzene do správnej polohy. Aby sa zabránilo náhodnému spusteniu, napríklad pri vyberaní objektívu z puzdra alebo brašne na fotoaparát, majú spínače nízky profil. Tento nový dizajn poskytuje hladký a pohodlný používateľský zážitok.

 

 

⑤ Držiak na statív kompatibilný s Arca-Swiss s otvormi na pripevnenie popruhu

Otvory na pripevnenie popruhu sú vhodne umiestnené v držiaku statívu kompatibilnom s Arca-Swiss a celkové vyváženie s pripevneným popruhom s ohľadom na ťažisko je vynikajúce.

 

 

 

Formát Full frame
Typ Zoom
Použitie tele
Bajonet Sony E
Ekvivalentná ohnisková vzdialenosť k 35mm 150-500
zorný uhol (horizontálny, vertikálny, diagonálny) 16°25'-4°57'
Konštrukcia objektívu (členy/skupiny) 25 a 16
Počet lamiel clony 7
Minimálne roztvorenie clony 32
Najkratšia vzdialenosť zaostrenia (m) 0,6 wide, 1,8 tele
Maximálne zväčšenie (x) 1:3,1 wide, 1:3,7 tele
Stabilizátor obrazu áno
Autofokus áno
Pohon AF VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive)
Priemer filtra 82
Slnečná clona objektívu áno
Púzdro nie
Maximálny priemer x dĺžka (mm) 93x209,6
Hmotnosť (g)