Sony FE 16-35 mm f/2.8 GM II

Neohodnotené
 
Novinka Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 8
 

FE 16 – 35 mm F2,8 GM II prináša dynamické širokouhlé perspektívy s vynikajúcim rozlíšením a bokeh, pričom maximalizuje rýchlosť a výkon pokročilých tiel fotoaparátov. Neporovnateľný výkon AF poskytuje výrazné výhody pre fotografie a videozáznam vo všestrannom objektíve, ktorý je aj najmenší a najľahší svojho druhu.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
10.6.2024
€2 199    
Kód tovaru 3879
Značka Sony
Kategória pre Sony
Záruka 3 roky
 

 

Úchvatné rozlíšenie objektívu G Master
 

Vysoké priestorové rozlíšenie zaistí detailné zachytenie po celej ploche obrazu v rozsahu transfokácie 16 – 35 mm, aj s úplne otvoreným objektívom. Medzi 5 asférickými prvkami sa nachádzajú 3 XA prvky (mimoriadne asférické) a aberácia sa účinne kontroluje pre vynikajúcu súhru vysokého rozlíšenia a úžasného bokeh.

Vzorový obrázok krajiny vo vysokom rozlíšení.

 
 
Mimoriadne rozlíšenie a rozostrenie pozadia
 

Plynulé bokeh umožňuje max. clona F2,8, inovatívny optický dizajn a pokročilá jednotka s 11-lamelovou clonou. FE 16 – 35 mm F2,8 GM II naviac ponúka vynikajúci výkon pri snímaní zblízka s min. zaostrovacou vzdialenosťou 0,22 m (0,73 stopy) v celom rozsahu transfokácie a maximálne 0,32x zväčšenie. Priblížte sa a získajte dynamické perspektívy, zatiaľ čo hlboké rozostrenie (bokeh) dodá výraznejší výraz.

Ukážka portrétu zaostrenej ženy s výrazným rozostrením (bokeh) širokouhlého pozadia, zobrazuje sa možnosť dosiahnutia širokouhlého pohľadu a rozostrenia (bokeh).

 
 
Doladený pre vynikajúci obraz videa
 

Menšia zmena kompoz. a posun pri zaostr. a posun osi pri transfok. prispievajú k plynulému obrazu videa, zatiaľ čo lineárne motorčeky XD (extrém. dynamické) a pokročilá jedn. clony znižujú šum a vibrácie. Ťažisko, ktoré sa len mierne mení, prispieva k agilnej a stabilnej manipulácii pri snímaní z ruky a eliminuje potrebu opätovného nastavovania po zmene nastavenia transfokácie pri používaní stabilizátora.

Obrázok použitia kamery FX3 na stabilizátore s pripojeným objektívom FE 16 – 35 mm F2,8 GM II

 
 
Plynulé, presné, tiché a bleskurýchle AF
 

S floating focus, ktorý obsahuje 4 XD lineárne motorčeky, a s presným ovládaním objektívu dosiahne FE 16 – 35 mm F2,8 GM II približne až 2x vyššiu rýchlosť AF. Sériové snímanie až 30 sn./s s telom α1 od Sony. Spoľahlivo zaostruje a plynule sleduje objekty, s ľahkosťou dosahuje kritické zaostrovanie, ktoré sa vyžaduje na spomalený pohyb a video s rozlíšením 4K/8K.

Diagram zobrazujúci umiestnenia akčných členov vo vnútri objektívu FE 16 – 35 mm F2,8 GM, 4 skupiny a 2 prvky

 
 
Najmenší na svete a najľahší vo svojej triede
 

Aj keď je FE 16 – 35 mm F2,8 GM II najmenší a najľahší F2,8 16 – 35 mm transf. objektív na svete, prináša vynikajúcu kvalitu obrazu vďaka XA a sklu s extrémne nízkym rozptýlením (Super ED) v pokročilom optickom dizajne. Ľahké a veľmi výkonné XD lineárne motorčeky taktiež prispievajú k celkovej nízkej hmotnosti len 547 gramov. To je asi o 20 % menej než model FE 16 – 35 mm F2,8 GM. Celková dĺžka je kompaktných 111,5 mm.

Obrázok osoby zblízka, ktorá nesie fotoaparát v pravej ruke, pomaly kráča po schodoch s namontovaným objektívom FE 16 – 35 mm F2,8 GM

 

 

Profesionálne ovládanie a spoľahlivosť

Prepínač zap./vyp. cvakania a zámku ponúkajú ovládanie clony, pričom 2 tlačidlá na podržanie zaostrenia poskytujú prístup pre snímanie v orientácii na šírku alebo na výšku. Tlačidlám na podržanie zaostrenia je možné priradiť jednu funkciu z ponúk tela. Všetky spoje sú štruktúrne utesnené, tlačidlá a spínače sú vybavené silikónovými gumovými tesneniami a držiak objektívu tesní gumový krúžok proti prachu a vlhkosti.

Obrázok osoby zblízka, ktorá sníma vedľa vody.

 

OBJÍMKA
Objímka Sony E-mount
FORMÁT
35 mm Full Frame
OHNISKOVÁ VZDIALENOSŤ (MM)
16 - 35
OHNISKOVÁ VZDIALENOSŤ EKVIVALENTNÁ 35 MM (APS-C)
24 - 52,5
SKUPINY/PRVKY OBJEKTÍVU
12 - 15
UHOL ZOBRAZENIA (35 MM)
107°-63゚
UHOL ZOBRAZENIA (APS-C)
83° – 44°
MAXIMÁLNA CLONA (F)
2,8
MINIMÁLNA CLONA (F)
22
LAMELY CLONY
11
KRUHOVÁ CLONA
Áno
MINIMÁLNA VZDIALENOSŤ ZAOSTRENIA
0,22(W,T) m (0,73(W,T) stopy)
MAXIMÁLNY POMER ZVÄČŠENIA (X)
0,32
PRIEMER FILTRA (MM)
82
STABILIZÁCIA OBRAZU (STEADYSHOT)
- (zabudovaný v tele)
SYSTÉM TRANSFOKÁCIE
Ručné
TYP TIENIDLA
V tvare kvetu, bajonetový typ