Sony FE 100-400mm F/4.5-5.6 GM OSS

Neohodnotené
 
Tip Doprava zadarmo Zväčšiť
 

Objektív FE 100-400mm F4.5-5.6 GM OSS je prvým superzoomom najvyššieho radu G Master od SONY. Rozsah 100 až 400 mm je univerzálnym ohniskom pre fotenie prírody či športových udalostí. Dvojitý lineárny a priamy ultrazvukový motor (Direct Drive SSM) poskytuje bleskurýchlu reakciu a presnosť pri zaostrovaní a sledovaní fotografovaného objektu. 

Dostupnosť 6-10 prac. dní
Môžeme doručiť do
11.7.2022
€2 559    
Kód tovaru 13948
Značka Sony
Kategória pre Sony
Záruka 2 roky
 

Rýchlosť a kvalita
Zaostrovanie objektívu je riešené pomocou kombinácie dvojitého lineárneho motora a pohonu DDSSM (Direct Drive SSM), čo je prvá svojho druhu vôbec. Vďaka tejto kombinácii sľubuje objektív okamžitú reakciu, ktorú využijete napríklad pri snímaní akčných záberov. Pre užívateľské nastavenie je tu možnosť nastavenia odporu prstenca pre zoomovanie. Stavba objektívu sa skladá z 22 členovi v 16 skupinách. Jeden Super ED člen, poskytuje extrémne nízky rozptyl a účinne potláča axiálnu chromatickú vadu, ktorá býva častou príčinou poklesu kvality u teleobjektívov, a dva ED členov, poskytujúce nízky rozptyl obrazu.

Nová konštrukcia objektívu
Vďaka novej kostre objektívu vyrobené zo súčastí horčíkovej zliatiny a ďalších vylepšení prispieva k vysokej odolnosti v tomto segmente objektívov. Váha iba 1395 g poukazuje na pohodlné nosenie, väčšiu mobilitu a tiež príjemná manipulácia s ľahkým telom a stabilnejším fotografovaním z ruky. Celkovo je konštrukcia odolná voči prachu a vlhkosti, a naskytá sa tak možnosť objektív použiť v náročných podmienkach. Výhodou je tiež fluoritová vrstva na prednej šošovke, ktorá zamedzuje zachytávaniu prachu a nečistôt.

Funkcie a možnosti prispôsobenia
Pre prirodzené používanie má tento objektív možnosť nastavenia krútiaceho momentu prstenca zoomu a ide o prvý objektív Sony vybavený touto funkciou. Možno si teda nastaviť nižší krútiaci moment pre dosiahnutie rýchleho zoomu, alebo naopak zvýšením dosiahnete pomalšieho a stabilnejšieho zoomu. Na tele objektívu sú funkčné tlačidlá aretácie zaostrenia. Z ponuky fotoaparátu im možno nastaviť aj iné funkcie. Pre rozšírenie rozsahu zoomu môžete využiť telekonvertory SEL14TC a SEL20TC.