Panasonic LUMIX G X VARIO 35-100mm f/2.8 II OIS

2 hodnotenia
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 6
 

Objektív Lumix GX Vario 35-100 mm f/2,8 II POWER OIS od spoločnosti Panasonic s praktickým rozsahom ohniskových vzdialeností ekvivalentným 70 – 200 mm je teleobjektív so zoomom určeným pre bezzrkadlové fotoaparáty Micro Four Thirds. V spojení so všestranným rozsahom ohniskových vzdialeností od portrétovej dĺžky až po teleobjektív je konštantná maximálna clona f/2,8, ktorá je výhodná pri práci v rôznych svetelných podmienkach a zároveň poskytuje značnú kontrolu nad hĺbkou ostrosti. Dvojica prvkov s mimoriadne nízkym rozptylom a jeden prvok s mimoriadne nízkym rozptylom sú súčasťou optického dizajnu na zníženie strapcovitosti a chromatických aberácií a na potlačenie duchov a zábleskov bola aplikovaná aj povrchová vrstva Nano Surface Coating pre lepší kontrast a vernosť farieb. . Tento objektív dopĺňa pokročilý optický dizajn a je vybavený aj optickým stabilizátorom obrazu POWER, ktorý je kompatibilný s Dual IS, a lineárnym motorčekom automatického zaostrovania, ktorý ponúka rýchle, tiché a takmer tiché zaostrovanie, ktoré vyhovuje aplikáciám pre video a fotografie. Okrem toho má tento 35-100 mm objektív tiež fyzický dizajn odolný voči prachu, striekajúcej vode a mrazu, ktorý umožňuje prácu v náročných podmienkach prostredia.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
3.7.2024
€999    
Kód tovaru 14559
Značka Panasonic
Kategória pre Panasonic
Záruka 2 roky
 

 

Brilantnosť z každého uhla
 
Vďaka ultradlhému rozsahu 35 – 100 mm (ekvivalent 35 mm fotoaparátu: 70 – 200 mm) pri vysokosvetelnej clone F2,8 vám tento objektív umožní jemne rozmazať pozadie portrétov a makrosnímok. Poskytuje krátke časy uzávierky na zmrazenie rýchlo sa pohybujúcich objektov, napríklad pri akcii alebo športe. Konštrukcia odolná voči striekajúcej vode, prachu a mrazu je zároveň dostatočne pevná na snímanie v exteriéri. Objektív preto môžete kreatívne používať s fotoaparátom LUMIX odolným voči striekajúcej vode, prachu a mrazu takmer v každom počasí.

 Brilantnosť z každého uhla

 
 
POWER O.I.S. – ultraostré fotografie
 
Zachytávajte scény bezstarostne alebo s detailmi okamihu. Technológia optickej stabilizácie obrazu (O.I.S.) vstavaná priamo v objektíve zaručuje, že vaše fotografie budú vyzerať skvelo s ostrými nerozmazanými kontúrami na celej snímke.
Táto pokročilá technológia posúva mimoriadne obľúbenú technológiu MEGA O.I.S. ešte ďalej a okamžite koriguje aj veľké trasenie a vibrácie fotoaparátu, ku ktorým môže pri fotografovaní dôjsť. Preto môžete zachytávať realistické scény aj bez statívu. Na konci si budete vychutnávať nádherne ostré snímky.
 

POWER O.I.S. – ultraostré fotografie

 
 
Nano Surface Coating – jasnosť zo všetkých uhlov
 
Skoncujte s nežiaducim výskytom násobných obrazov a rozptylom svetla – objektívy v systéme sú pokryté vrstvou Nano Surface Coating. Táto špeciálna, ultratenká vrstva bola pôvodne vyvinutá spoločnosťou Panasonic na obmedzenie nepríjemných odrazov v celom svetelnom spektre. Výsledok: krištáľovo čisté snímky aj pri fotografovaní svetelného zdroja v tme.
 

Nano Surface Coating – jasnosť zo všetkých uhlovPodpora videa – dokonalé nahrávanie videa

 
 
Podpora videa – dokonalé nahrávanie videa
 
Vďaka podpore videa má každý používateľ všetko, čo potrebuje na nahrávanie pomocou fotoaparátu LUMIX. Nielenže dokáže plynulo meniť clonu, aby nedochádzalo k náhlym skokom expozície, ale pýši sa aj tichou konštrukciou na lepšie zachytávanie zvuku scény. Vynikajúci výkon funkcie automatického zaostrovania tohto objektívu navyše umožňuje nahrávať skvelé video s rozlíšením 4K, v prípade ktorého zohráva presné zaostrovanie zásadnú úlohu.
 

Podpora videa – dokonalé nahrávanie videa

 

 
Odolnosť voči striekajúcej vode, prachu a mrazu – viac kreatívnych možností
 
Vzdorujte živlom takmer v každom počasí alebo na každom mieste snímania. Tento objektív má konštrukciu odolnú voči striekajúcej vode, prachu a mrazu*, ktorá je dostatočne pevná na to, aby zvládla aj náročné používanie v teréne. Chráni systém objektívu vo vnútri od piesku, dažďa a ďalších vplyvov, vďaka čomu je ideálna na snímanie v drsných podmienkach. Už vám nič nebráni v zhotovovaní kreatívnych záberov prírody alebo krajiny, po akých túžite.
Objektív podporuje túto funkciu v spolupráci s fotoaparátmi LUMIX odolnými voči striekajúcej vode, prachu a mrazu. Výraz odolnosť voči striekajúcej vode sa používa na opis mimoriadnej úrovne ochrany, akú tento objektív ponúka pri vystavení minimálnemu množstvu vlhkosti, vody alebo prachu. Odolnosť voči striekajúcej vode nezaručuje, že pri priamom kontakte objektívu s vodou nedôjde k poškodeniu.
 
 
 
 
H-HSA35100
 
18 prvkov v 13 skupinách:
– 2 šošovky zo skla s Extra-Low Dispersion
– 1 šošovka zo skla s Ultra Extra-Low Dispersion
Šošovky zo skla s Extra-Low Dispersion (ED) a Ultra Extra-Low Dispersion (UED) korigujú chromatickú chybu a vykresľujú ostrý obraz s vysokým kontrastom a jasnými farbami od okraja po okraj.
 

H-HSA35100

 

Konštrukcia objektívu 18 prvkov v 13 skupinách (2 šošovky s mimoriadne nízkym rozptylom (ED), 1 šošovka s ultramimoriadne nízkym rozptylom (UED))
Nano vrstva Áno
Úchyt Micro 4/3 bajonet
Optický stabilizátor obrazu Áno (POWER O.I.S.)
Ohnisková vzdialenosť f=35-100mm (35mm ekvivalent 70-200mm)
Typ clony 7 lamiel clony/okrúhly otvor clony
Maximálna clona F2.8
Minimálna clona F22
Minimálna ostriaca vzdialenosť 0.85m / 2.8ft
Maximálne zväčšenie Pribl. 0.1x / 0.2x (35mm ekvivalent)
Priečny uhol pozerania 34° (širokouhlá poloha) – 13° (teleobjektív)
Veľkosť filtra φ 58 mm
Max. priemer φ 67,4 mm
Celková dĺžka Približne 99,9 mm (od konca objektívu po základňu bajonetu)
Váha Približne 357 g (bez krytky objektívu, zadnej krytky objektívu a clony objektívu)