Panasonic Lumix G Vario 7-14mm f/4 Aspherical

5 hodnotení
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 10
 

Extrémne širokouhlý objektív určený pre micro 4/3 fotoaparáty. Veľmi široký uhol záberu je ideálny pre krajinu, cestovanie, architektúru a astrofotografiu. Ľahký, kompaktný dizajn (iba 300 gramov) spolu s malými mikro 4/3 systémovými kamerami vytvárajú set, ktorý bude ideálny pre každú situáciu.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
3.7.2024
€839    
Kód tovaru 14568
Značka Panasonic
Kategória pre Panasonic
Záruka 2 roky
 
Panasonic Lumix G Vario 7-14mm/F4.0 Asph je extrémne široký zoom pre fotoaparáty/kamery s bajonetom MFT. Ponúka fantastický uhol záberu 114 ° s vynikajúcou svetelnosťou F4 v celom rozsahu! Tento optický výkon dosahuje pomocou pokročilých technológií, vrátane dvoch asférických šošoviek a štyroch elementov typu ED. Optika objektívu zaručuje taktiež veľmi dobrú ostrosť vo všetkých polohách zoomu.
 
 
 

 

Zobrazte viac vďaka ultra širokým pozorovacím uhlom

Objektív sa vyznačuje veľmi širokým uhlom záberu v rozmedzí od 114 do 75 stupňov (v závislosti od ohniskovej vzdialenosti). Vďaka takýmto veľkým pozorovacím uhlom je možné zachytiť rozľahlú krajinu, nočnú oblohu v plnej nádhere alebo široké rámy mestskej architektúry. Tento model je teda veľmi univerzálnym riešením. Vďaka perspektíve charakteristickej pre širokouhlé objektívy dodáte svojim snímkam tú správnu dynamiku, ktorá sa bude skvele hodiť aj pri športovej fotografii.

Tu slniečko navyše jazdcovi pekne nasvietilo tvár.

 

Dynamické filmy bez zbytočných zvukov

Plynulé automatické zaostrovanie je rýchle a tiché, vďaka čomu je ideálne na filmovanie. Konštantný jas a plynulá zmena clony chránia pred náhlymi zmenami jasu počas filmovania. V spojení s dynamikou širokého pozorovacieho uhla ide o ideálne riešenie pre filmové aplikácie.

 

Konštrukcia objektívu

Pokročilý optický dizajn poskytuje vysokokvalitný obraz bez väčšiny nedostatkov. Na stavbu objektívu bolo použitých 16 prvkov umiestnených v 12 skupinách. Spomedzi použitých šošoviek boli použité 2 asférické šošovky na odstránenie sférickej aberácie a zlepšenie ostrosti a 4 šošovky ED s extra nízkym rozptylom korigujúce chromatickú aberáciu.

Slnečná clona je špeciálne navrhnutá pre objektív. Vďaka svojej konštrukcii efektívne odreže bočné svetlo bez toho, aby prekážal v zornom poli aj pri najmenšej ohniskovej vzdialenosti.

 

Tabuľka MTF

Tabuľka MTF nižšie zobrazuje optické rozlíšenie pri minimálnej a maximálnej ohniskovej vzdialenosti. Vidíte, že vzhľadom na jeho špecifikáciu objektív boduje veľmi dobre.

 

typ objektívu zoom objektív
ohnisková vzdialenosť 7-14mm
svetelnosť F/4
priemer filtra 52mm
obrazový stabilizátor Nie
počet lamiel clony 7
konštrukcia-prvky / skupiny 16 prvkov v 12 skupinách
zaostrovanie Autofocus, Manuálne
min. zaost. vzdialenosť 0,25m
slnečná clona Ano
odolnosť voči prachu a vlhkosti -
rozmery 70 x 83,1mm
hmotnosť 300g
Kompatibilita MFT Olymp/Panas., Olympus, Panasonic