Olympus M.Zuiko Digital ED 25mm f/1,2 PRO

2 hodnotenia
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 11
 

Špičkový vysokosvetelný objektív vyniká špičkovou ostrosťou a rozlíšením. Vďaka svetelnosti f1,2 umožňuje nádherné rozostrenie pozadia, a súčasne nekompromisnú kresbu v mieste zaostrenia. Fotografovanie v náročných podmienkach pri nedostatku svetla ešte nikdy nebolo také jednoduché.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
10.6.2024
€1 159    
Kód tovaru 15267
Značka Olympus
Kategória pre Olympus
Záruka 2 roky
 


 

Krásny bokeh od maximálnej clony F1,2
 

M.Zuiko Digital ED 25mm F1.2 PRO prináša nádherný rozmazaný bokeh, ktorý spája obraz zo zaostrených častí s rozostrenými časťami a poskytuje hladký dojem na rozostrené pozadie, čím poskytuje väčšiu hĺbku obrazu.

Konkurenčný produkt ekvivalentných špecifikácií:                             M.Zuiko Digital ED 25mm F1.2 PRO pri f/1.2:
Bokeh svetla v pozadí je jasne kruhový.                                                   Bokeh svetla splýva so zvyškom pozadia a zvýrazní objekt v popredí.
 
 
 
Krásny rozmazaný bokeh, ktorý umožňuje mimoriadne presný nástroj na meranie aberácie
 
Krásny rozmazaný bokeh bol dosiahnutý vďaka mimoriadne presnému nástroju na meranie aberácie vyvinutému s použitím vysoko presných meracích technológií používaných pri vývoji pokročilých mikroskopov. Tento merací prístroj sa v etapách výskumu používal na meranie charakteristík historicky uznávaných šošoviek, ktoré sa stali základom pre novo vyvinuté šošovky. Vo vývojových fázach bol tento nástroj použitý na vytvorenie konštrukcie šošovky, ktorá optimalizuje úroveň aberácií, pričom prakticky eliminuje všetky nežiaduce aberácie.
 

M.Zuiko Digital ED 25mm F1.2 PRO má dizajn, ktorý zámerne vedie svetelné lúče prechádzajúce po vonkajších okrajoch objektívu tak, aby vytvorili obraz v popredí, pričom postupne nakláňa objektív, keď sa sférická aberácia pohybuje smerom k vonkajšiemu okraju. Zámerné ponechanie sférických aberácií má za následok krásny rozmazaný bokeh.

 
Vysoké rozlíšenie z bohatého používania špeciálnych šošoviek
 

Objektív sa skladá z 19 prvkov v 14 skupinách s bohatým využitím špeciálnych šošoviek, ako sú 1 šošovka Super ED a 2 šošovky ED. Šošovky pomáhajú potláčať rozostrené farebné krvácanie (axiálna chromatická aberácia) bežné u veľkopriemerových šošoviek. Efekt rušenia farieb E-HR šošovky a HR cementovaných šošoviek tiež účinne koriguje farebné krvácanie (zväčšenie chromatickej aberácie) na okraji obrazovky. Asférická šošovka je umiestnená blízko otvoru a používa sa viacero HR šošoviek, aby sa dosiahlo dôkladné potlačenie komatickej aberácie bežnej pre šošovky s veľkým priemerom. Táto pokročilá optická konštrukcia má za následok vynikajúci optický výkon, ktorý poskytuje nádherný rozmazaný bokeh a presné zobrazenie bodov aj pri nastavení najširšej clony.

Schéma konštrukcie objektívu (19 prvkov v 14 skupinách)                     Tabuľka MTF

 

Vynikajúca schopnosť snímania zblízka
 

Tento objektív má vynikajúce možnosti snímania zblízka s najbližšou zaostrovacou vzdialenosťou 30 cm a zväčšením snímania 0,11x (ekvivalent 35 mm: 0,22x). Môžete sa priblížiť k objektom, aby ste zvýraznili bokeh pozadia.

Najbližšia zaostrovacia vzdialenosť: 30 cm

 

Z Coating Nano pre čistú kvalitu obrazu
 

Používa sa technológia poťahovania, ktorá pokrýva povrch šošovky vrstvou častíc s veľkosťou nanometrov, ktoré majú v strede vzduch, čo vedie k poťahu s podobným indexom lomu ako vzduch a zníženým povrchovým odrazom. Duchovia a odlesky sú výrazne znížené pre ostrý a jasný obraz.

1. Vzduch / 2. Nanočastice / 3. Dopadajúce svetlo / 4. Odrazené svetlo / 5. Šošovka / 6. Naparovacia fólia

 

Rýchle a vysoko presné AF
 
Napriek tomu, že ide o objektív s veľkým priemerom F1,2, ľahká zaostrovacia jednotka je možná vďaka mechanizmu MSC (Movie & Still Compatible). Ako hlavný hnací systém mechanizmu MSC sa používa skrutkový hnací mechanizmus a ako hnací motor sa používa krokový motor.
 

 1. Zaostrovacia šošovka                                                                                       1. Krokový motor
                                                                                                                              2. Skrutkový pohon
                                                                                                                              3. Hriadeľ

 

Vysoko presné automatické zaostrovanie vo všetkých zaostrovacích bodoch
 

On-chip Phase Detection AF používané na OM-D E-M1 Mark II nemá žiadne obmedzenia svetelného toku, vďaka čomu je možné celokrížové automatické zaostrovanie, aj keď je nasadený objektív s veľkým 

DSLR (Phase detection AF)                                                                OM-D E-M1 Mark II (AF s detekciou fázy na čipe)
Súčasné zrkadlovky sú obmedzené na svetelné toky F2,8.                   AF s detekciou fázy na čipe nemá žiadne obmedzenia svetelného
Pretože nie je k dispozícii žiadny snímač na zaostrovanie pri               toku, vďaka čomu je možné vysoko presné zaostrovanie s
svetelných tokoch F1,2, presnosť automatického zaostrenia nie           krížovým automatickým zaostrovaním, aj keď je objektív s
je zaručená, keď je nasadený objektív so svetelnosťou F2,8.               veľkým priemerom F1,2 pripojený.
 
 
 
 
AF s prioritou oka demonštruje svoju silu pri snímaní portrétov
 

Pri použití v spojení s funkciou Eye Priority AF na OM-D E-M1 Mark II je možné zachytiť portréty, ktoré sú ostro zaostrené na oči objektu.

 

Úžasne kompaktný, ľahký systém
 

Tento objektív s veľkým priemerom a maximálnou clonou F1,2 je kompaktný a ľahký. Má približne 410 g a v spojení s OM-D E-M1 Mark II vytvára úžasne kompaktný ľahký systém s hmotnosťou iba približne 984 g.

Približne 1 500 g (telo fotoaparátu Full-frame DSLR + 50 mm                    Približne. 984 g (OM-D E-M1 Mark II + M.ZUIKO DIGITAL ED
konkurent)                                                                                                 25mm F1.2 PRO)       
 
 
 
Spoľahlivá konštrukcia odolná voči prachu, striekajúcej vode a mrazu
 

Hermetické utesnenie celej šošovky má za následok vysoko spoľahlivý výkon odolný voči prachu, striekajúcej vode a mrazu. Môžete sa cítiť pohodlne pri fotografovaní kdekoľvek a nemusíte sa báť prachu, dažďa alebo nepriaznivého počasia.

 
 
Ovládacie prvky, ktoré spĺňajú požiadavky profesionálov
 

Ovládacie prvky sú navrhnuté tak, aby spĺňali požiadavky profesionálov, vrátane zaostrovacieho krúžku, ktorý poskytuje pohodlné zaostrovanie, a tlačidla L-Fn, ktoré možno ovládať, keď máte oči stále na hľadáčiku.

Zaostrovací krúžok je širší a umiestnený smerom k prednej časti        Tlačidlo L-Fn je umiestnené pozdĺž okraja miesta, kde končí
tubusu objektívu, čo umožňuje pohodlné zaostrovanie aj pri                konkávny dizajn, takže ho môžete ľahko nájsť aj s okom
spárovaní s OM-D E-M1 Mark II.                                                          upriameným na hľadáčik.
1. Zaostrovanie
 
 
Displej ohniskovej vzdialenosti je väčší pre ľahšiu identifikáciu.             Mechanizmus Manual Focus Clutch umožňuje okamžité prepnutie
                                                                                                              na manuálne zaostrovanie potiahnutím zaostrovacieho krúžku
                                                                                                              smerom k sebe.
                                                                                                              1. Mierka vzdialenosti
 
 
Ohnisková vzdialenosť 25 mm (ekvivalent ohniskovej vzdialenosti 35 mm: 50 mm)
Konštrukcia objektívu 19 prvkov v 14 skupinách (1 šošovka Super ED, 2 šošovky ED, 1 šošovka E-HR, 3 šošovky HR, 1 asférická šošovka)
Ochrana proti striekajúcej vode Štandardná publikácia IEC 60529 IPX1
(platí, keď sa objektív používa s telom Olympus odolným voči striekajúcej vode) /
Prachotesná konštrukcia
Systém zaostrovania High-speed Imager AF (MSC)
Uhol pohľadu 47 stupňov
Najbližšia zaostrovacia vzdialenosť 0,3 m
Maximálne zväčšenie obrazu 0,11x (ekvivalent 35 mm max. zväčšenie obrazu: 0,22x)
Minimálna veľkosť poľa 157 x 118 mm
Počet čepelí 9 (kruhová clona)
Maximálna clona f/1,2
Minimálna clona f/16
Veľkosť filtra Priemer: 62 mm
Rozmery Ø70 x 87 mm
Hmotnosť 410 g