Sigma 24mm f/1,4 DG HSM ART Nikon

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 15
 

Sigma 24mm F1,4 DG HSM Art je moderný širokouhlý objektív kategórie ART. Objektív je ideálny pre svadobnú, krajinársku i astro fotografiu. Optická konštrukcia umožňuje dosiahnutie maximálnej obrazovej kvality, vrátane vysokej hranové ostrosti. Je kompatibilný s dokovacou USB stanicou, vďaka čomu ho možno ľahko aktualizovať a prispôsobiť.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
14.2.2023
€809    
Kód tovaru 13191
Značka Sigma
Kategória pre Nikon
Záruka 4 roky
 

Ďalší prírastok do rastúcej a veľmi obľúbenej série Sigma Art, tento 24 mm f1,4 HSM objektív ponúka ohromujúci optický výkon, ktorý je typický pre tento rad, ako aj spoľahlivú kvalitu zostavenia. Použitie prémiových sklenených prvkov FLD a SLD v optickej konštrukcii sľubuje ostrosť od okraja po okraj, ako aj výrazné zníženie výskytu aberácií a skreslení.

Vďaka veľkej maximálnej clone f1,4 je tento prvotriedny objektív Sigma ideálny pre aplikácie pri slabom osvetlení a ručné aplikácie, so schopnosťou zachytiť veľa svetla, čo následne umožňuje použitie vyšších rýchlostí uzávierky. Široká ohnisková vzdialenosť 24 mm je stálicou mnohých súprav po celé generácie, ktoré sú vhodné pre krajinu, pouličnú fotografiu, svadby, architektúru a ďalšie. V súlade s modernejšou oblasťou fotografie poskytuje HSM rýchle a utajené automatické zaostrovanie, ktoré vyhovuje nielen fotografom, ktorí si chcú zachovať diskrétnosť, ale aj kameramanom.

Minimálne skreslenie
Skreslenie, ktoré je veľmi bežné u širokouhlých objektívov, nie je možné opraviť zastavením. Preto bol vývoj kľúčový aj pri zabezpečení minimálneho skreslenia. SIGMA Art 24mm f/1,4 DG HSM koriguje uhol svetelných lúčov vychádzajúcich z prednej šošovky umiestnením asférického prvku dopredu a dozadu. Toto usporiadanie zaisťuje minimálne skreslenie na celej ploche obrazu.

Vysoký jas na okrajoch
V prípade objektívu s veľkým priemerom sa svetelnosť smerom k okrajom obrazovej plochy vo všeobecnosti znižuje vzhľadom na stred obrazu. Zlepšením účinnosti pri veľkých otvoroch a minimalizovaním vinetácie došlo k veľmi dobrému jasu. Dokonca aj pri slabom osvetlení a pri plnej clone vytvára vysoko kontrastné fotografie pre interiérové ​​snímky, astronomickú fotografiu a pri fotografovaní modrej oblohy.

Navrhnuté pre minimálne odlesky a závoje
Odlesky a závoje sú dôkladne merané a študované vo fáze vývoja, aby sa zabezpečil optický dizajn, ktorý je odolný voči silnému dopadajúcemu svetlu, ako je napríklad protisvetlo. Super Multi Coating potláča odlesky a závoje a poskytuje ostrý, vysoko kontrastný obraz aj v protisvetle.

Plnoformátový objektív Sigma  24mm f/1,4 DG HSM ART  má tú výhodu, že je možné ho použiť na full-frame fotoaparáty,  aj na prístroje so snímacím čipom o veľkosti APS-C.

Ohnisková vzdialenosť 24 mm je vhodná pre mnoho rôznych použití, napr .: fotografovanie krajinárskych, športových i dokumentárnych snímok.

Vďaka svetelnosti f / 1,4 je možné ľahko dosiahnuť ostrých snímok aj pri nižšej intenzite osvetlenia, či získať malú hĺbku ostrosti, ktorá eliminuje rušivé pozadie. Maximálne clonové číslo je f / 16. Zorný uhol 84,1 °.

Optická sústava sa skladá z 15 členov v 11 skupinách, kde sú zahrnuté SLD a FLD členy, ktoré zabraňujú vzniku optických vád, medzi ktoré okrem iného patrí aj chromatická aberácia.

Pohotovejšie reakcie zaručuje ultrazvukový HSM motorZaostrovanie je možné ako automatické tak aj manuálne. Pohotové prepínanie medzi AF a MF sa vykonáva pomocou voliča po ľavej strane objektívu. Priemer filtrového závitu je 77 mm. 

typ objektívu pevné ohnisko
ohnisková vzdialenosť 24mm
svetelnosť F/1.4
priemer filtra 77 mm
obrazový stabilizátor -
počet lamiel clony 9
konštrukcia-prvky / skupiny 15/11
zaostrovanie AF / MF
min. zaost. vzdialenosť 25 cm
slnečná clona áno LH830-03
rozmery 85mm x 90.2mm
hmotnosť 665 g