Sigma 24mm f/1,4 DG HSM ART Nikon

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 10
 

Umelecký objektív Sigma 24 mm f1,4 DG HSM je širokouhlý objektív ideálny na cestovanie, krajinu, svadbu, architektúru, fotografovanie pri slabom osvetlení a fotografovanie udalostí. Objektív navrhnutý pre full-frame, ale bude fungovať aj so snímačmi APS-C, obsahuje najnovšiu technológiu Sigma pre najlepšiu kvalitu obrazu a ostrosť od okraja po okraj. Použitím prémiových sklenených prvkov FLD a SLD objektív znižuje aberácie a skreslenie na minimum, čo je problém, ktorým trpí mnoho širokouhlých objektívov.

EISA Winners Announced - CameraWorld News

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
3.7.2024
€759    
Kód tovaru 13191
Značka Sigma
Kategória pre Nikon
Záruka 4 roky
 

NOVÝ HORIZONT OBRAZOVEJ KVALITY 
 
 

Víťaz mnohých ocenení a vyznamenaní. Základný pracovný nástroj mnohých profesionálnych fotografov.

Na vlne úspechu vynikajúcich objektívov Sigma zo série Art, t.j. 35/1,4 DG HSM a 50/1,4 DG HSM, vznikol ďalší, určený pre náročných fotografov očakávajúcich vynikajúcu kvalitu obrazu v spolupráci s modernými, náročnými full-frame matricami. . Pokročilý systém 15 šošoviek usporiadaných do 11 skupín zaručuje plnú ostrosť obrazu už od clony F1,4. Až 3 šošovky sú vyrobené zo špeciálnych okuliarov FLD a 4 šošovky sú vyrobené z SLD. Každá šošovka je pokrytá antireflexnými vrstvami, ktoré eliminujú duchov a odlesky, vďaka čomu si šošovka zachová správny kontrast aj pri fotení proti slnku. Kvalitu obrazu dopĺňa 9-lamelová, zaoblená membrána, vďaka ktorej získame príjemnú živosť obrazu a požadovaný jemný bokeh efekt.Automatické zaostrovanie sa nastavuje pomocou ultrazvukového motora HSM (Hyper Sonic Motor), ktorý zaručuje tichý a rýchly chod. To je dôležité najmä pri práci v kostoloch, divadlách a nakrúcaní. Celý je uzavretý v štýlovom, odolnom puzdre a mosadzný bajonet spája presnosť s odolnosťou pre roky práce.
Okrem fotografií krajiny a zátišia sa objektív skvele hodí na reportážnu fotografiu, astrofotografiu a natáčanie videa.

sigma 24 mm
Sigma 24 mm

 

 

Presné automatické zaostrovanie

Vďaka novému riadiacemu algoritmu automatického zaostrovania bude rýchlosť a kvalita ostrenia objektívov SIGMA Art na rovnakej úrovni ako pri konštrukciách pôvodne navrhnutých pre bezzrkadlovky. Platí to pre všetky režimy automatického zaostrovania vrátane kontinuálneho AF-C.
 

Kompatibilita stabilizácie obrazu

Objektívy budú plne kompatibilné so systémom stabilizácie obrazu. Optimalizácia prebieha nastavením ohniskovej vzdialenosti objektívu a úpravou parametrov stabilizácie vo vnútri fotoaparátu.
 

Korekcia aberácie

Korekcia úrovní jasu na okraji obrazu, skreslenia a chromatickej aberácie bude optimalizovaná vďaka toku informácií o optických parametroch z objektívu do fotoaparátu.
 

sigma 24 mm

Sigma 24 mm

 

Na stavbu objektívu bolo použitých 15 prvkov usporiadaných do 11 skupín. Tento objektív je vybavený sklom SLD (Special Low Dispersion) s nízkym indexom lomu. Vďaka tomu je vygenerovaný obraz mimoriadne ostrý a kontrastný v celej obrazovej rovine.
SLD - sklo s nízkou disperziou určené na minimalizáciu chromatickej aberácie
Šošovky vyrobené zo skiel s nízkym rozptylom sú zodpovedné za korekciu farebných chýb, napr. vyrobené zo skla s vlastnosťami podobnými fluoritu. Objektív využíva štyri asférické šošovky vyrobené zo skla SLD * a až tri z fluoritového skla FLD **. Takto komplikovaný optický systém (16 šošoviek v 11 skupinách) zaručuje elimináciu všetkých farebných aberácií a fenoménu kómy v celom priereze rámu.
 
SLD - sklo s nízkou disperziou určené na minimalizáciu chromatickej aberácie
FLD - sklo s ultranízkym rozptylom, ktoré ponúka výkon na najvyššej úrovni a jeho vlastnosti sú podobné fluoritu.
24 graf
 

 

Zníženie odleskov a závojov

Už v počiatočných fázach procesu návrhu šošoviek sa merajú záblesky a mŕtve miesta, aby sa otestovala odolnosť optického mechanizmu voči silným zdrojom svetla. Špeciálna viacvrstvová povrchová úprava redukuje odlesky a závoje, čo umožňuje fotografom zachytiť ostré snímky aj v náročných svetelných podmienkach.

svetlice

 

Miera, do akej sklo odráža svetlo, závisí od vlnovej dĺžky svetla. Preto rôzne farby svetelného spektra. Táto vlastnosť je zdrojom chromatickej aberácie, ktorá je farebná najmä pri teleobjektívoch.
 Väčšinu chromatickej aberácie možno eliminovať použitím konvexnej šošovky s vysokou lomivosťou a konkávneho prvku s nízkou lomivosťou. Aj tak môže zostať takzvané „sekundárne spektrum“.
 Aby sa to minimalizovalo, šošovky SIGMA sú vybavené tromi typmi šošoviek s nízkym rozptylom: ELD (Extraordinary Low Dispersion), SLD (Special Low Dispersion) a FLD ("F" Low Dispersion)
Najmä sklo FLD sa vyznačuje extrémne nízkou disperziou a vysokou priepustnosťou, ktorá pripomína fluorit. Tento jedinečný typ skla a optimalizácia distribúcie energie umožňuje vynikajúcu kvalitu obrazu, bez ovplyvnenia chromatickou aberáciou.
 

spektrum

 

 

Pri fotografovaní s bodovými zdrojmi svetla alebo odrazmi vody v pozadí dosahuje kruhová 9-lamelová clona „bokeh“ aj pri vysokých nastaveniach.

bokeh

 

 

Pohon HSM umožňuje rýchlu a tichú prevádzku pohonu AF. 1. Okrem toho nový firmware ponúka funkciu tzv. „manuálne zaostrovanie“ v režime AF. Umožňuje manuálne zaostrovanie otáčaním krúžku MF, aj keď je objektív v režime AF. To zvyšuje pohodlie a rýchlosť zaostrovania.
Predvolené nastavenie „manuálneho zaostrovania“ v režime AF sa líši v závislosti od typu držiaka.

hsm

 
 

Celý výrobný proces od odlievacích foriem až po najmenšie súčiastky prebieha v Japonsku, továreň sa nachádza na úpätí hory Aizu. Sigma je jedným z posledných výrobcov, ktorých všetky produkty sú vyrábané výhradne v Japonsku. Výroba na jednom mieste zaisťuje vysokú kvalitu kontroly tam vyrábaných fotografických a filmových objektívov a fotoaparátov.

Aizu

 
Formát Full frame
Typ Pevný
Použitie štandardný
Bajonet Nikon
Ekvivalentná ohnisková vzdialenosť k 35mm 24
zorný uhol (horizontálny, vertikálny, diagonálny) 84,1
Konštrukcia objektívu (členy/skupiny) 15/11
Minimálne roztvorenie clony 16
Najkratšia vzdialenosť zaostrenia (m) 0,18
Maximálne zväčšenie (x) 1:5,3
Stabilizátor obrazu nie
Autofokus áno
Pohon AF áno
Priemer filtra 77
Slnečná clona objektívu LH830-03
Maximálny priemer x dĺžka (mm) 85x90,2
Hmotnosť (g) 665