Nikon Z 70-180 mm f/2.8

Neohodnotené
 
Novinka Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 5
 

Extrémne ľahký, veľmi flexibilný, rýchly a tichý objektív Vám umožňuje zachytiť niečo výnimočné v širokom spektre situácií. Od elegantných portrétov až po detailné mestské panorámy a vrstvy krajiny. Od priblížených akčných záberov až po detailné zábery prírody s nádherne rozostreným pozadím. Toto je objektív veľkých možností.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
3.7.2024
€1 199    
Kód tovaru 3825
Značka Nikon
Kategória pre Nikon
Záruka 2 roky
 

VIAC SVETLA. VÄČŠÍ DOSAH.

 

 

 

Vysoká konštantná svetelnosť f/2,8
 

Doširoka otvorte clonu f/2,8 a môžete snímať v slabom svetle aj pri nižších citlivostiach ISO alebo použiť kratšie časy uzávierky na zmrazenie pohybu. Nastavte clonu a čas uzávierky a môžete približovať a meniť kompozíciu v celom rozsahu priblíženia 70 – 180 mm bez vplyvu na expozíciu. Snímajte s clonou f/2,8 a vaše portréty bude zdobiť jemný bokeh.

nikon-image

 

Ostré detailné zábery
 
Tento všestranný teleobjektív je schopný zaostriť na extrémne malé vzdialenosti, takže môžete fotografovať zblízka bez straty ostrosti. Minimálna zaostriteľná vzdialenosť je len 0,27 m na 70 mm ohnisku a 0,85 m na ohnisku 180 mm.
 
nikon-image
 
 
 
Telekonvertory Z vás dostanú ešte bližšie
 
Rozšírte svoj dosah pomocou ľahkých telekonvertorov radu Z – a premeňte objektív NIKKOR Z 70-180mm f/2.8 na výkonný makroobjektív! TELEKONVERTOR Z TC-2,0x vám umožní získať ohniskovú vzdialenosť 360 mm a zdvojnásobí reprodukčný pomer objektívu až na 0,96-násobné zväčšenie, čo je takmer životná veľkosť. Nasaďte TELEKONVERTOR Z TC-1,4x a môžete priblížiť na ohnisko 252 mm.
 
nikon-image
 
 
 
Videosekvencie s filmovým charakterom
 
Vďaka variabilnému rozsahu ohniskových vzdialeností, tichému zaostrovaniu a eliminácii zmeny uhla záberu pri zaostrovaní je objektív NIKKOR Z 70-180mm f/2.8 skvelým objektívom aj na snímanie videosekvencií. Jednoducho tvorte zábery s filmovým charakterom – či nakrúcate udalosti z diaľky, využívate malú hĺbku ostrosti na vytvorenie opojných záberov zblízka, alebo sa hráte s perspektívou na dlhších ohniskových vzdialenostiach.
 
nikon-image
 
 

 

Kompaktné rozmery

Vďaka hmotnosti iba 795g (približne) a dĺžke iba 151mm je tento teleobjektív so zoomom obratný a rýchly. Na fotoaparátoch Nikon Z je precízne vyvážený, zatiaľ čo kompaktná konštrukcia uľahčuje pohyb a pri snímaní umožňuje skúšať rôzne uhly záberu. Tento teleobjektív zbytočne nezaťaží Vašu fofo výbavu, takže h môžete mať vždy po ruke.

nikon-image

 

Pripravený pre akciu

Nikon NIKKOR Z 70 – 180 mm f/2.8 má spoľahlivo utesnené telo, ktorým nepreniknú čiastočky prachu ani vody. Predný optický člen je navyše opatrený fluórovou vrstvou, ktorá odpudzuje mastnotu a vlhkosť. Nevznikajú na nej šmuhy, takže sa tiež veľmi ľahko čistia.
 
nikon-image
 
 
 
Intuitívne ovládanie
 
Pre zmenu ohniskovej vzdialenosti z najkratšej na najdlhšiu stačí otáčať krúžkom zoomu, ktorý je navyše vybavený vrúbkami pre pevnejší úchop. K dispozícii budete mať príkazový krúžok na rýchle individuálne nastavenie. Iste tiež oceníte možnosť aretácie zoomu v pozícii 70 mm.
 
Nikon NIKKOR Z 70-180 mm f/2.8, čierna
 
 
Typ bajonetu Nikon Z
Optický zoom 2,6 x
Ohnisková vzdialenosť (eqv. 35mm) 70-180
Minimálna ohnisková vzdialenosť 70 mm
Maximálna ohnisková vzdialenosť 180 mm
Svetelnosť objektívu zoom 2,8
Maximálna clona (F) 22
Konštrukcia objektívu 19 členov / 14 skupín
Stabilizátor optický Nie
Crop faktor 1 x
Typ slnečnej clony HB-113
Dĺžka objektívu 151 mm
Počet lamiel clony 9
Vhodný pre žáner Portréty, Makro / Detail, Šport, Zvieratá, Video
Rozdelenie podľa ohniska Teleobjektív
Vhodný pre formát snímača Full Frame
Typ objektívu Zoom

Minimálna zaostrovacia vzdialenosť 27 cm

Priemer filtra 67 mm
Hmotnosť 795 g
Utesnenie (prach/vlhkosť) Áno