Nikon Nikkor Z 35mm f/1.8 S

Neohodnotené
 
Novinka Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 2
 

NIKON Z 35 mm f/1,8 S S širokouhlým objektívom 35 mm špeciálne vyrobenému na nové full frame bezzrkadlovky s bajonetom Nikon Z môžete obsiahnuť objekt aj s okolím, perfektne sa tak hodí napríklad na street fotografiu. Vďaka väčšiemu bajonetu Z vie zachytiť viac svetla, a tým bol potlačený úbytok osvetlenia na okraji poľa. Bodové zdroje svetla sa aj na okrajoch obrazového poľa zobrazia ako jemné kruhové plôšky. Len minimálna vinetácia a snímok s bohatými farbami a vysokým kontrastom je dosiahnutá vďaka dvom optickým členom zo skla ED a trom asferickým optickým členom. Plávajúce optické členy zaisťujú presné zaostrovanie na krátke vzdialenosti. Objektív disponuje kombinovaným zaostrovaním, ktoré je rýchle, plynulé a bezhlučné. Objektív využíva redukciu vibrácií zabudovanú vo fotoaparátoch Nikon Z6 a Z7. Vnútri sa nachádza príkazový krúžok. Vďaka deväť kruhovéj clone dosiahnete naozaj pôsobivého bokehu. Umožňuje natáčať vo 4K. Na povrchu sa nachádzajú antireflexné vrstvy Nano Crystal Coat, celý objektív je utesnený voči prachu a vodným kvapkám a predný člen je potiahnutý fluoridovým vrstvou odpudzujúcou vodu, prach a nečistoty.

Dostupnosť 6-10 prac. dní
Môžeme doručiť do
11.7.2022
€749    
Kód tovaru 3165
Značka Nikon
Kategória pre Nikon
Záruka 2 roky
 

S širokouhlým objektívom 35 mm špeciálne vyrobenému na nové full frame bezzrkadlovky s bajonetom Nikon Z môžete obsiahnuť objekt aj s okolím, perfektne sa tak hodí napríklad na street fotografiu. Vďaka väčšiemu bajonetu Z vie zachytiť viac svetla, a tým bol potlačený úbytok osvetlenia na okraji poľa. Bodové zdroje svetla sa aj na okrajoch obrazového poľa zobrazia ako jemné kruhové plôšky. Len minimálna vinetácia a snímok s bohatými farbami a vysokým kontrastom je dosiahnutá vďaka dvom optickým členom zo skla ED a trom asferickým optickým členom. Plávajúce optické členy zaisťujú presné zaostrovanie na krátke vzdialenosti.
Objektív disponuje kombinovaným zaostrovaním, ktoré je rýchle, plynulé a bezhlučné. Objektív využíva redukciu vibrácií zabudovanú vo fotoaparátoch Nikon Z6 a Z7. Vnútri sa nachádza príkazový krúžok. Vďaka deväť kruhovéj clone dosiahnete naozaj pôsobivého bokehu.
Umožňuje natáčať vo 4K. Na povrchu sa nachádzajú antireflexné vrstvy Nano Crystal Coat, celý objektív je utesnený voči prachu a vodným kvapkám a predný člen je potiahnutý fluoridovým vrstvou odpudzujúcou vodu, prach a nečistoty.


Popis produktu NIKON Z 35 mm f / 1,8 S


Objektív pre bajonet Z
Objektív bol špeciálne vyrobený na nový, väčší, bajonet Nikon Z, ktorým disponujú nové plnoformátové bezzrkadlovky Nikon Z6 a Z7. Vďaka vylepšeným vlastnostiam predčí aj staršie objektívy s pevnou ohniskovou vzdialenosťou a svetelnosťou f / 1.4.

Vďaka širokému ohnisku môžete zachytiť príbeh v širokom uhle a zároveň zachovať intimitu záberu. Nový bajonet Z má väčší priemer než jeho predchodca F a umožňuje tak zachytiť viac svetla v celom obrazovom poli. Krátka vzdialenosť medzi snímačom a bajonetom, zaručuje, že výrazne ubúda tmavších miest na okrajoch obrazového poľa a zachovávajú sa tak detaily až do jeho okrajov.

Objektív vie zachytiť verne každý prvok na zachytenej scéne - môžete sa tak tešiť na viac detailov a vernejšie farby aj v okrajoch snímky, a to aj pri plne otvorenej clone. 

Ostré snímky plné farieb a kontrastu zaručujú dva optické členy zo skla ED a tri asferické optické členy. Vinetácia je minimalizovaná, aby bolo dosiahnuté rovnomerného jasu v celom obrazovom poli.

Systém kombinovaného zaostrovania a  zaostrovacieho motora dáva objektívu dostatočnú rýchlosť pri akomkoľvek type fotení. AF je navyše takmer nehlučný, plynulý a veľmi presný - hodí sa tak nielen pre statické snímky, ale aj pre videa. Clona je ovládaná elektromagneticky a aj pri sériovom snímaní tak môžete dosiahnuť úplne presné expozície, a to plynule a stabilne. Vďaka tomu, že sú dáta medzi objektívom a fotoaparátom prenášané vysokou rýchlosťou a vo veľkom množstve naraz, môže objektív dokonale korigovať skreslenie a poskytnúť vám perfektne ostrý obraz až do okrajov poľa. Zaostrovať na krátke vzdialenosti veľmi presne je možné vďaka plávajúcim optickým členom. Podarilo sa takmer odstrániť zmenu ohniskovej vzdialenosti pri zaostrovaní, nemusíte sa tak teraz báť, že sa vám so zaostrením zmení kompozícia.

Objektív využíva redukciu vibrácií zabudovanú v nových mirrorless, čím sa predlžuje čas uzávierky až o 5 EV. Nemusíte si tak lámať hlavu, keď bude ubúdať denného svetla alebo pri natáčaní filmovej scény, fotoaparát sa vďaka tejto funkcii nebude chvieť.

Veľkým vrúbkovaným príkazovým krúžkom môžete objektív jemne, presne a intuitívne ovládať. Pri režime AF mu môžete priradiť ovládanie korekcia expozície alebo citlivosti ISO, v manuálnom režime potom môže slúžiť ako zaostrovací krúžok. Možno tak perfektne kontrolovať zaostrenie a natáčať zblízka.

Vďaka deväť kruhovej clone je bokeh jemný,  prirodzený a bodové svetlá sú reprodukované ako jemné kruhové plôšky. Týchto výsledkov dosiahnete nielen pri plne otvorenej clone, ale tiež pri čiastočnom zaclonení. Vďaka takto jemnému bokehu vzniká dojem priestorové hĺbky, a to ako u snímok, tak u videí.

Objektív umožňuje využiť vlastnosti bezzrcadlovek Nikon Z a natáčať videá vo 4K rozlíšení.

Vďaka odolnosti voči prachu a vodným kvapkám môžete zábery zhotovovať kdekoľvek. Fluórovaná vrstva na prednej šošovke zase odpudzuje vodu, prach a nečistoty bez toho, aby dochádzalo k zníženiu kvality obrazu. Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat minimalizujú reflexy a závoje, čo zaručuje skvelé snímky aj v protisvetle alebo u priamych zdrojov svetla v obrazovom poli.


Technické parametre:


bajonet...................................nikon Z
svetelnosť...............................f / 1.8
najvyššie clonové číslo...........f / 16
konštrukcia objektívu.............11 šošoviek, 9 členov
obrazový uhol.........................formát FX: 63 °, formát DX: 44 °
zaostrovací systém................zaostrovanie zadným členom
zaostrovanie...........................automatické, manuálne
najkratšia zaostrovacia vzdialenosť.........0,25 m
počet lamiel clony....................9
priemer a dĺžka...................... priemer 73 mm, dĺžka 86 mm 
hmotnosť.................................370 g