Nikon NIKKOR Z 180-600mm F/5.6-6.3 VR

Neohodnotené
 
Novinka Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 6
 

Zachyťte vzrušujúce fotografie a videá divokej prírody, športu, lietadiel a ešte viac pomocou objektívu Nikon so zoomom s najvzdialenejším dosahom pre bezzrkadlové fotoaparáty série Z. Pohodlné a vyvážené pre rýchle snímanie z ruky. Odolné a odolné voči poveternostným vplyvom pre drsné podmienky. Ostrý a jasný v celom rozsahu zoomu 180 – 600 mm a kompatibilný s telekonvertormi pre až 2x väčší dosah.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
3.7.2024
€1 859    
Kód tovaru 3906
Značka Nikon
Kategória pre Nikon
Záruka 2 roky
 
 
 
Vynikajúca agilita
 
Nízka hmotnosť tohto plnoformátového superteleobjektívu so zoomom (približne 1 955 g) vám otvorí oveľa viac príležitostí na snímanie, bez ohľadu na fotografované objekty. Môžete cestovať s ľahším vybavením a nemenná dĺžka objektívu pri zoomovaní umožňuje dosiahnuť optimálne vyváženie pri fotografovaní z ruky: priblížiť a následne sledovať objekt môžete bez statívu. Môžete sa dokonca pristihnúť, že snímate scény z úplne nových uhlov pohľadu!
 
nikon-image
 
 
 
Presné automatické zaostrovanie
 
Automatické zaostrovanie je optimalizované na snímanie rýchlo sa pohybujúcich objektov, ako sú vtáky, divoká zver, športové dianie či lietadlá, a to pri fotografovaní aj natáčaní videa. Rýchly krokový motor (STM) je počas zaostrovania a nahrávania videa mimoriadne tichý – to je ideálne na zachytenie plachých voľne žijúcich zvierat. V spojení s mirrorless fotoaparátmi Nikon Z, ktoré disponujú režimami detekcie zvierat alebo vozidiel, je zaostrovanie so sledovaním objektu absolútne stabilné.
 

nikon-image

 

Výkonná stabilizácia vstavaná v objektíve
 
Optická stabilizácia obrazu Nikon v objektíve kompenzuje vibrácie pri snímaní z ruky, pri sledovaní objektu, v dôsledku pohybov statívu či vetra s účinnosťou až 5,5 EV.1 Vďaka tomu môžete slobodne snímať aj s dlhšími časmi uzávierky bez zníženia ostrosti, čo je ideálne pri snímaní v slabom svetle. V prípade rýchlej akcie režim SPORT stabilizuje obraz v hľadáčiku, čím uľahčuje snímanie rýchlych alebo nepredvídateľne pohybujúcich sa objektov.
 
nikon-image
 
 
 
Ohromné videosekvencie z diaľky

Vďaka dlhému dosahu a tichému zaostrovaniu prináša tento superteleobjektív so zoomom a vysokým rozlíšením množstvo nových možností na snímanie videozáznamov s nádherne stlačenou perspektívou. Optická stabilizácia obrazu udržuje zábery z ruky stabilné. Potlačenie zmeny uhla záberu pri zaostrovaní umožňuje zachovať obrazový uhol pri sledovaní objektov pohybujúcich sa smerom k Vám alebo od Vás.
 
nikon-image
 
 
 
Komfortná manipulácia
 

Na zmenu ohniska zo 180mm na 600mm stačí ľahké pootočenie prstenca zoomu o 70 stupňov. Môžete aktivovať ktorékoľvek zo štyroch prispôsobiteľných Fn tlačidiel alebo používať ovládací prstenec bez nutnosti spustiť zrak z hľadáčika. Statívová pätka je odnímateľná a pribalená slnečná clona objektívu je vybavená zámkom, ktorý zabraňuje jej náhodnému uvoľneniu.

nikon-image
 
 
 
Ohnisková vzdialenosť 180 - 600 mm
Svetelnosť f / 5,6 - 6,3
Priemer filtra 95 mm
Obrazový stabilizátor áno
Počet lamiel clony 9 (kruhový otvor)
Konštrukcia-prvky / skupiny 25 / 17
Zaostrovanie AF / MF
Min. zaost. vzdialenosť 1,3 m
Slnečná clona áno (v balení)
Odolnosť voči prachu a vlhkosti áno
Rozmery 31,6 x 11 cm
Hmotnosť 1955 g
Kompatibilita Nikon Z
Typ Zoom