Nikon Nikkor Z 14-24 mm f/2,8 S

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 9
 
Profesionálny ultraširokouhlý objektív so zoomom a svetelnosťou f/2,8.
Detailné krajiny. Fascinujúce nočné panorámy. Pozoruhodná architektúra. Vďaka pokročilým optickým prvkom a rozsiahlemu utesneniu voči poveternostným vplyvom je tento svetelný plnoformátový objektív pre systém mirrorless s ohniskovou vzdialenosťou 14 – 24 mm skutočným profesionálom. Jeho vynikajúca kresba a kompaktná konštrukcia ho odlišujú od všetkých ostatných ultraširokouhlých objektívov so zoomom na trhu.
Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
14.2.2023
€2 379    
Kód tovaru 2970
Značka Nikon
Kategória pre Nikon
Záruka 2 roky
 

Tento neuveriteľne ľahký objektív so zoomom 14 – 24 mm je všestranným kreatívnym nástrojom. Široký bajonet Nikon Z a konštantná svetelnosť f/2,8 prinášajú vzrušujúci výkon, ktorý konkuruje aj objektívom s pevnou ohniskovou vzdialenosťou Zaostrovanie je rýchle, plynulé a tiché a parametre snímania môžete ovládať priamo z objektívu.

nikon Z 14-24 f2,8

Dynamický charakter miesta
Rozsiahle panorámy. Interiérové scény. Od magických ultraširokých kompozícií až po širokouhlé snímky priestoru, ktoré zachycujú skutočný charakter daného miesta. Dosiahnite výnimočnú ostrosť, detaily a farby – či už snímate fotografie alebo film
y.
 
Nádherne reprodukované nočné scény
Bodové zdroje svetla, ako sú hviezdy alebo svetlá v panoráme mesta, už nevyžadujú časovo náročné úpravy. Vynikajúci optický výkon a rozlíšenie zaisťujú vernú reprodukciu jemných detailov okolo svetelných zdrojov v celom zábere.
 
Vynikajúci optický výkon
Čistota je výnimočná v celom zábere. Pokles jasu v okrajových častiach snímky je účinne regulovaný, aj keď snímate s plne otvorenou clonou. Antireflexné vrstvy Nano Crystal Coat a ARNEO Coat od spoločnosti Nikon významne potláčajú reflexy a závoj, dokonca aj pri snímaní objektov v protisvetle.
 
Plynulý, tichý, rýchly
Či už scéna vyžaduje statickú snímku alebo videosekvenciu, máte k dispozícii precíznu a plynulú kontrolu nad zábermi. Prstence zoomu a zaostrovania kladú prirodzenú mieru odporu. Automatické zaostrovanie je plynulé a tiché a pri priblížení prakticky nedochádza k zmene uhla záberu alebo posunu zaostrenia.

Odolný a spoľahlivý
Tento mirrorless objektív je neúnavným pracovným nástrojom a je pripravený aj na tie najnáročnejšie miesta. Rozsiahle utesnenie okolo všetkých pohyblivých častí objektívu ho spoľahlivo chránia proti prachu a vlhkosti. Bajonet z hliníkovej zliatiny znižuje hmotnosť a zvyšuje životnosť.                                                                              
Mimoriadne kompaktný
NIKKOR Z 14 – 24 mm f/2,8 S je najkratší plnoformátový ultraširokouhlý objektív so zoomom so svetelnosťou f/2,8 na svete.¹ S hmotnosťou iba 650 g vám umožní ľahko pokryť širší záber.


 
Pripravený na použitie filtrov
Kompaktná konštrukcia umožňuje použitie skrutkovacích filtrov s priemerom 112 mm spolu s priloženou špecializovanou clonou objektívu. Zadný slot na filter umožňuje použitie gélových farebných filtrov.


Stvorený na výdrž
Fluórová vrstva od spoločnosti Nikon odpudzuje vodu, prach a nečistoty bez negatívneho vplyvu na kvalitu snímok. Umožňuje tiež ľahšie čistenie predného prvku objektívu.
 
typ objektívu zoom objektív
ohnisková vzdialenosť 14 - 24 mm
svetelnosť f2,8
priemer filtra 112 mm (+ zadný gélový filter)
počet lamiel clony 9 (zaoblené)
konštrukcia-prvky / skupiny 16 / 11
zaostrovanie AF / MF
min. zaost. vzdialenosť 28 cm
slnečná clona HB-96 (je v balení)
rozmery 88,5 × 124,5 mm
hmotnosť 650 g
Kompatibilita Nikon Z