Nikon AF-S Nikkor 85mm f/1.8G

7 hodnotení
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 8
 

Stredný teleobjektív so svetelnosťou f/1,8, navrhnutý na použitie s digitálnymi jednookými zrkadlovkami Nikon formátu FX, skvelý na snímanie fotografií alebo HD videí. Objektív AF-S NIKKOR 85 mm f/1,8G je vybavený systémom vnútorného zaostrovania (IF) spoločnosti Nikon, ktorý poskytuje rýchle a tiché automatické zaostrovanie a vytvára ostré a jasné snímky pri všetkých clonách. Jeho rýchla maximálna clona je ideálna na snímanie fotografií alebo HD videí pri ideálnom osvetlení, pri slabom osvetlení, portrétovanie hlavy a ramien, svadby alebo koncerty. Po nasadení na digitálnu jednookú zrkadlovku formátu DX má AF-S NIKKOR 85 mm f/1,8G efektívne zorné pole 127 mm.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
3.7.2024
€459    
Kód tovaru 13285
Značka Nikon
Kategória pre Nikon
Záruka 2 roky
 

Nikon AF-S Nikkor 85mm f/1.8G sa môže pochváliť kombináciou klasickej portrétnej ohniskovej vzdialenosti a vysokej svetelnosti (f/1,8), čo spolu s prepracovanou konštrukciou optického systému. Takto koncipovaný objektív spĺňa všetky technické požiadavky dnešných digitálnych jednookých zrkadloviek pre fotografovanie vysoko-kvalitných fotografií. Tento objektív ponúka svojim majiteľom cenovo dostupnú možnosť využitia bohatého dedičstva preslávenej 85mm optiky Nikkor spoločnosti Nikon, ktorá sa navyše generáciu od generácie zlepšuje. Je to ideálny objektív pre každého, kto miluje portrétnu fotografiu. Portrétny fotograf má skvelú možnosť využiť všetky výhody stredného vysoko-svetelného teleobjektívu Nikon a to ako v štúdiu, tak i pri maximálnom využití prirodzeného osvetlenia.

 

 

Lichotivé portréty pri akomkoľvek svetle

Tento stredný teleobjektív na výšku je skvelý na použitie v štúdiu, na scéne alebo na snímanie pri dostupnom svetle; vytváranie fotografií alebo HD videa ľudí s atraktívnymi odtieňmi pleti a krásnym rozostreným pozadím. Vďaka rýchlej clone f/1,8 zachytí AF-S NIKKOR 85 mm f/1,8G aj situácie pri slabom osvetlení s ohromujúcou brilantnosťou.

 

 

Krásne rozostrenie pozadia

Keď potrebujete izolovať objekt od pozadia, ako napríklad pri snímaní portrétov – v interiéri alebo exteriéri – statických záberov alebo HD videa, AF-S NIKKOR 85 mm f/1,8G vykreslí nádherné, prirodzené rozostrenie pozadia (Bokeh) pri širšom nastavení clony. 

 

Krása je v detailoch

Super Integrated Coating (SIC) od spoločnosti Nikon zvyšuje účinnosť prenosu svetla a ponúka vynikajúcu konzistenciu farieb a znížené odlesky. Silent Wave Motor (SWM) od spoločnosti Nikon zaisťuje rýchle, presné a tiché automatické zaostrovanie, ako aj plnú kompatibilitu vrátane automatického zaostrovania s kompletným radom fotoaparátov Nikon formátu FX a DX.

Typ objektívu pevné ohnisko
Ohnisková vzdialenosť 85 mm
Svetelnosť F / 1.8
Priemer filtra 67 mm
Obrazový stabilizátor Nie
Počet lamiel clony 7
Konštrukcia-prvky / skupiny 9 / 9
Zaostrovanie AF / MF
Min. zaost. vzdialenosť 80 cm
Slnečná clona HB-62
Odolnosť voči prachu a vlhkosti áno
Rozmery 8 × 7,3 cm
Hmotnosť 350 g
Kompatibilita pre Nikon