Nikon AF-S NIKKOR 70-200mm f/2.8E FL ED VR

3 hodnotenia
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 18
 

Objektív Nikon 70-200 f/2,8 je už roky meradlom pre objektívy s rýchlym teleobjektívom so zoomom, ktorý nemá konkurenciu pre slabé osvetlenie, šport, divokú prírodu, koncerty, svadby, portréty a každodenné fotografovanie. Táto nová verzia posúva tento legendárny výkon na ďalšiu úroveň s rovnakou ohromujúcou kvalitou obrazu, ktorá z neho urobila cenený objektív profesionálov aj serióznych fanúšikov. Či už fotografujete digitálnu zrkadlovku DX, ako je D500, alebo FX výkon, ako je D5, AF-S NIKKOR 70-200 mm f/2,8E FL ED VR vás vynesie do vzrušujúcich nových výšin.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
10.6.2024
€2 149    
Kód tovaru 14434
Značka Nikon
Kategória pre Nikon
Záruka 3 roky
 

OBJEKTÍV SNOV

 

 

Zábery, ktoré ohromujú

Objektív AF-S NIKKOR 70-200 mm f/2,8E FL ED VR vytvára snímky, ktoré majú svoj vlastný život. Šesť prvkov zo skla ED, fluoritové (FL) a vysokorefrakčné (HRI) prvky šošovky a vrstva Nano Crystal Coat (N) eliminujú skreslenie a odlesky a maximalizujú kontrast a ostrosť, a to aj v náročných situáciách s protisvetlom. Konštantná maximálna clona f/2,8 vytvára nádherné krémové rozostrenie pozadia a majstrovský dizajn a konštrukcia zaručujú, že tento objektív bude legendou.
 
Side by side photos, a dirt bike rider on the left and wind surfer on the right, both shot with the AF-S NIKKOR 70-200mm f/2.8E FL ED VR lens.
 
 
 
Vylepšená manipulácia

AF-S NIKKOR 70-200 mm f/2,8E FL ED VR má štyri tlačidlá funkcií zaostrenia priamo na tubuse objektívu, ktoré sú ideálne na aktiváciu automatického zaostrovania alebo uzamknutia AF. Krúžky zoomu a zaostrenia majú obrátené polohy pre pohodlnejšie a stabilnejšie zoomovanie. Jeho tubus z horčíkovej zliatiny, prvok šošovky s vysokým indexom lomu (HRI) a ľahký prvok z fluoritu (Fl) umiestnený v blízkosti prednej časti optickej skupiny udržujú šošovku rovnomerne vyváženú. Krúžok goliera statívu sa otáča na guľôčkových ložiskách pre hladké prechody medzi horizontálnym a vertikálnym snímaním.
 
Photo of a racing car spraying up mud and the AF-S NIKKOR 70-200mm f/2.8E FL ED VR lens inset
 
 
Brilantný pri slabom osvetlení

Snímajte so široko otvorenou clonou pri f/2,8 v celom rozsahu priblíženia – od 70 mm do 200 mm – pre ostré a jasné snímky s hladkým, krémovým rozostreným pozadím. Zaostrenie na blízko sa zlepšilo zo 4,6 stopy (1,4 m) na pribl. 3,6 stôp (1,1 m), čo umožňuje vytvárať úžasné portréty zblízka. V kombinácii s digitálnou zrkadlovkou Nikon s vysokou citlivosťou ISO otvára AF-S NIKKOR 70-200 mm f/2,8E FL ED VR nové možnosti na zachytávanie halových športov, divokej prírody za súmraku a úsvitu, svadobných hostín a ešte oveľa viac.
 
Headshot photo of a man with dirt on his face, inset with a shot of a wind surfer at sunset shot with the AF-S NIKKOR 70-200mm f/2.8E FL ED VR lens
 
 
Ešte viac odolný

Nedostanete druhú šancu zachytiť rozhodujúci okamih a poveternostné podmienky len zriedka spolupracujú. AF-S NIKKOR 70-200 mm f/2,8E FL ED VR je určený presne pre tieto momenty. Úplne nový tesniaci dizajn zaisťuje, že môžete strieľať takmer za akýchkoľvek podmienok. Každá pohyblivá časť tubusu objektívu – celkovo deväť častí – je dôkladne utesnená, aby bola odolná voči prachu a kvapkám vody. Predný prvok šošovky je navyše potiahnutý nepriľnavou fluórovou vrstvou od spoločnosti Nikon, ktorá je odolná voči nečistotám, odtlačkom prstov a šmuhám.
 
photo of a dirt bike rider spraying water inset with an illustration of weather seals of the AF-S NIKKOR 70-200mm f/2.8E FL ED VR lens
 
 
Vždy ostrý

Pohyb fotoaparátu počas expozície znižuje ostrosť. Je to také jednoduché. Stabilizácia obrazu VR od spoločnosti Nikon bola vylepšená z 3,5 kroku až na ~4,0 kroku, čo je nevyhnutná funkcia pri práci z ruky, na monopode alebo dokonca na statíve. Špecializovaný športový režim je optimalizovaný pre pohyb fotoaparátu a rýchle akčné športy a režim statívu eliminuje jemné otrasy zeme, ktoré neustále prechádzajú statívom alebo monopodom. Zachyťte objekty s vynikajúcou ostrosťou aj pri slabom osvetlení.
 
Photo of a wake boarder on the water shot with the AF-S NIKKOR 70-200mm f/2.8E FL ED VR lens
 
 
 
Bezchybné zaostrenie

Počas vysokorýchlostného sériového snímania s rýchlou digitálnou zrkadlovkou, ako je D5 alebo D500, sa elektromagnetická membrána objektívu synchronizuje s uzávierkou fotoaparátu, čím sa dosiahne pozoruhodne konzistentná expozícia, dokonca aj s telekonvertorom. Zlepšilo sa aj sledovanie automatického zaostrenia, najmä pri notoricky známych zložitých objektoch: pri objektoch s nepredvídateľným alebo veľmi pomalým pohybom, pri pohybe náhodnou rýchlosťou a pri približovaní sa k fotoaparátu vysokou rýchlosťou. Silent Wave Motor (SWM) od spoločnosti Nikon poháňa ultrarýchle, takmer tiché vnútorné zaostrovanie (IF) bez dýchacieho efektu v celom rozsahu zoomu.
 
Photo of a race car spraying mud inset with a close up shot of the car and mud, shot with the AF-S NIKKOR 70-200mm f/2.8E FL ED VR
 
 
 
 
 
typ objektívu zoom objektív
ohnisková vzdialenosť 70-200mm
svetelnosť F/2.8
priemer filtra 77mm
obrazový stabilizátor áno
počet lamiel clony 9
konštrukcia-prvky / skupiny 22 / 18
zaostrovanie Autofocus, Manuálne
min. zaost. vzdialenosť 1,1 m
slnečná clona HB-78
rozmery 8,85 x 20,25 cm
hmotnosť 1 430 g
Kompatibilita pre Nikon