Nikon AF-S Nikkor 200-500mm F5.6E ED VR

16 hodnotení
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 10
 

Super-teleobjektív od spoločnosti Nikon AF-S NIKKOR 200-500mm f/5,6E ED VR ponúka vďaka optickej konštrukcii a rozsahu ohniskových vzdialeností neochvejný výkon a výnimočný dosah. Vynikajúci optický systém zahŕňa 3 optické prvky zo skla ED pre potlačenie chromatickej aberácie a vrstvu pozostávajúcu z nanokryštálov, ktorá výrazne znižuje odrazy a žiaru. Teleobjektív sa pýši rýchlym a tichým automatickým zaostrovaním, stabilizáciou obrazu SPORT vďaka čomu je objektív ideálny na fotografovanie pohybujúcich sa objektov ako vtáky alebo rýchly šport

Dostupnosť 6-10 prac. dní
Môžeme doručiť do
6.10.2022
€1 309    
Kód tovaru 13279
Značka Nikon
Kategória pre Nikon
Záruka 2 roky
 

Vďaka rozsahu ohniskových vzdialeností 200 – 500 mm a konštantnej svetelnosti f/5,6 tento super-teleobjektív formátu FX prináša neuveriteľnú flexibilitu. Využite neochvejný výkon, či už snímate voľne žijúce zvieratá, vtáky, lietadlá alebo šport s rýchlym tempom.

Predĺžte svoj dosah pomocou jediného objektívu

Šport. Príroda. Cestovanie. Od veľkolepých scenérií až po veľkú hru – tento všestranný super-teleobjektív formátu FX umožňuje zachytiť vynikajúce fotografie a filmy.

Rozsah ohniskových vzdialeností 200 – 500 mm (ekvivalent pri použití formátu DX: 300 – 750 mm) ponúka výnimočný dosah – ideálny na zachytenie plachých vtákov a cicavcov s ostrými detailmi. Konštantná svetelnosť f/5,6 umožňuje pohodlnú a rýchlu prácu a poskytuje plynulú kontrolu nad hĺbkou ostrosti v celom rozsahu zoomu. A keď je váš objekt blízko, najkratšia zaostriteľná vzdialenosť len 2,2 m vám umožní získať bohaté detaily.

 

Pokročilá optická stabilizácia obrazu (VR) a funkcia SPORT VR

Snímajte z ruky bez toho, aby ste si museli robiť starosti s následkami chvenia fotoaparátu. Spoľahlivo sledujte rýchlo sa pohybujúce objekty pomocou funkcie SPORT VR – dokonca aj vtedy, keď sa pohybujú nepravidelne.

Pôsobivý systém stabilizácie obrazu od spoločnosti Nikon dramaticky znižuje rozmazanie – najmä keď snímate s použitím maximálneho priblíženia super-teleobjektívu. Môžete snímať s časmi uzávierky dlhšími až o 4,5 expozičného stupňa, čo je skvelé na zachytenie dramatických záberov počas „zlatej hodinky”.¹ Režim SPORT VR umožňuje sledovať akciu s neuveriteľnou presnosťou. Tento režim poskytuje stabilný obraz v hľadáčiku, čo je mimoriadne nápomocné pri snímaní veľmi rýchlej akcie alebo pri pohybe fotoaparátu zároveň s objektom (panning).

 

Výnimočne vysoký optický výkon

Získajte jasné snímky s vysokým rozlíšením, aj keď snímate na vzdialenosti vyhradené pre super-teleobjektívy. Využívajte výhodu ostrosti od okraja po okraj s minimálnym skreslením.

Výkon je vynikajúci vďaka optickej konštrukcii s tromi prvkami zo skla s extrémne nízkym rozptylom (ED). Optický prvok zo skla ED redukuje farebnú vadu, aby bolo možné dosiahnuť snímky so živými farbami a dokonale vykresleným kontrastom až po okraj obrazového poľa.

 

Rýchlosť a presnosť

Tento objektív stvorený na spoluprácu s rýchlymi digitálnymi zrkadlovkami Nikon reaguje rýchlo a presne. Elektromagnetická clona zaručuje presné expozície pri vysokých frekvenciách snímania.

Exkluzívny ultrazvukový zaostrovací motor (SWM) od spoločnosti Nikon umožňuje rýchle automatické zaostrovanie s možnosťou okamžitého manuálneho doostrenia. Pevná svetelnosť objektívu f/5,6 umožňuje automatické zaostrovanie aj v kombinácii s 1,4-násobným telekonvertorom (na fotoaparáte kompatibilnom s f/8). Elektromagnetická clona umožňuje synchronizáciu s najkratšími časmi uzávierky a frekvenciami snímania, a to aj pri použití voliteľného telekonvertora.

 Pripravený na cesty

 
Prenosnosť a malé rozmery tohto super-teleobjektívu po uzamknutí robia cestovanie s dlhým objektívom o niečo jednoduchším.

Cestujte jednoducho s dlhým objektívom s malými prepravnými rozmermi. Keď sa objektív nepoužíva, zaisťuje ho zámok zoomu. Statívová pätka pomáha udržať objektív stabilný pri použití statívu. Odnímateľná slnečná clona a mäkké puzdro zabezpečujú, že objektív zostane bez škrabancov, prachu, nečistôt a ich negatívnych účinkov na sklenených prvkoch.

 

TECHNICKÉ PARAMETRE

Ohnisková vzdialenosť

200 – 500 mm

Svetelnosť objektívu

f/5,6

Najvyššie clonové číslo

f/32

Konštrukcia objektívu

19 prvkov v 12 skupinách (vrátane 3 optických prvkov zo skla ED)

Obrazový uhol

Filmové jednooké zrkadlovky a digitálne jednooké zrkadlovky formátu FX od spoločnosti Nikon: 12°20′ – 5°00′. Digitálne jednooké zrkadlovky formátu DX od spoločnosti Nikon: 8°00′ – 3°10′

Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť

2,2 m od obrazovej roviny (v celom rozsahu zoomu)

Maximálny reprodukčný pomer

0,22×

Počet lamiel clony

9 (okrúhly otvor clony)

Priemer filtrového závitu

95 mm

Priemer × dĺžka (od bajonetu objektívu)

Približne 108 × 267,5 mm

Hmotnosť

Približne 2 300 g (vrátane krúžka pre statív), približne 2 090 g (bez krúžka pre statív)