Nikon AF-S Nikkor 200-500mm F5.6E ED VR

30 hodnotení
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 17
 

Super-teleobjektív od spoločnosti Nikon AF-S NIKKOR 200-500mm f/5,6E ED VR ponúka vďaka optickej konštrukcii a rozsahu ohniskových vzdialeností neochvejný výkon a výnimočný dosah. Vynikajúci optický systém zahŕňa 3 optické prvky zo skla ED pre potlačenie chromatickej aberácie a vrstvu pozostávajúcu z nanokryštálov, ktorá výrazne znižuje odrazy a žiaru. Teleobjektív sa pýši rýchlym a tichým automatickým zaostrovaním, stabilizáciou obrazu SPORT vďaka čomu je objektív ideálny na fotografovanie pohybujúcich sa objektov ako vtáky, alebo rýchly šport.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
3.7.2024
€1 339    
Kód tovaru 13279
Značka Nikon
Kategória pre Nikon
Záruka 2 roky
 

NEUVERITEĽNÁ FLEXIBILITA

 

 

Predĺžte svoj dosah pomocou jediného objektívu
 
Šport. Príroda. Cestovanie. Od veľkolepých scenérií až po veľkú hru – tento všestranný super-teleobjektív formátu FX umožňuje zachytiť vynikajúce fotografie a filmy.
Rozsah ohniskových vzdialeností 200 – 500 mm (ekvivalent pri použití formátu DX: 300 – 750 mm) ponúka výnimočný dosah – ideálny na zachytenie plachých vtákov a cicavcov s ostrými detailmi. Konštantná svetelnosť f/5,6 umožňuje pohodlnú a rýchlu prácu a poskytuje plynulú kontrolu nad hĺbkou ostrosti v celom rozsahu zoomu. A keď je váš objekt blízko, najkratšia zaostriteľná vzdialenosť len 2,2 m vám umožní získať bohaté detaily.
 

 

Pokročilá optická stabilizácia obrazu (VR) a funkcia SPORT VR

Snímajte z ruky bez toho, aby ste si museli robiť starosti s následkami chvenia fotoaparátu. Spoľahlivo sledujte rýchlo sa pohybujúce objekty pomocou funkcie SPORT VR – dokonca aj vtedy, keď sa pohybujú nepravidelne.
Pôsobivý systém stabilizácie obrazu od spoločnosti Nikon dramaticky znižuje rozmazanie – najmä keď snímate s použitím maximálneho priblíženia super-teleobjektívu. Môžete snímať s časmi uzávierky dlhšími až o 4,5 expozičného stupňa, čo je skvelé na zachytenie dramatických záberov počas „zlatej hodinky”.¹ Režim SPORT VR umožňuje sledovať akciu s neuveriteľnou presnosťou. Tento režim poskytuje stabilný obraz v hľadáčiku, čo je mimoriadne nápomocné pri snímaní veľmi rýchlej akcie alebo pri pohybe fotoaparátu zároveň s objektom (panning).
 
 
 
Výnimočne vysoký optický výkon
 
Získajte jasné snímky s vysokým rozlíšením, aj keď snímate na vzdialenosti vyhradené pre super-teleobjektívy. Využívajte výhodu ostrosti od okraja po okraj s minimálnym skreslením.
Výkon je vynikajúci vďaka optickej konštrukcii s tromi prvkami zo skla s extrémne nízkym rozptylom (ED). Optický prvok zo skla ED redukuje farebnú vadu, aby bolo možné dosiahnuť snímky so živými farbami a dokonale vykresleným kontrastom až po okraj obrazového poľa.
 

 

Rýchlosť a presnosť

Tento objektív stvorený na spoluprácu s rýchlymi digitálnymi zrkadlovkami Nikon reaguje rýchlo a presne. Elektromagnetická clona zaručuje presné expozície pri vysokých frekvenciách snímania.
Exkluzívny ultrazvukový zaostrovací motor (SWM) od spoločnosti Nikon umožňuje rýchle automatické zaostrovanie s možnosťou okamžitého manuálneho doostrenia. Pevná svetelnosť objektívu f/5,6 umožňuje automatické zaostrovanie aj v kombinácii s 1,4-násobným telekonvertorom (na fotoaparáte kompatibilnom s f/8). Elektromagnetická clona umožňuje synchronizáciu s najkratšími časmi uzávierky a frekvenciami snímania, a to aj pri použití voliteľného telekonvertora.
 
 
 

Pripravený na cesty

Prenosnosť a malé rozmery tohto super-teleobjektívu po uzamknutí robia cestovanie s dlhým objektívom o niečo jednoduchším.
Cestujte jednoducho s dlhým objektívom s malými prepravnými rozmermi. Keď sa objektív nepoužíva, zaisťuje ho zámok zoomu. Statívová pätka pomáha udržať objektív stabilný pri použití statívu. Odnímateľná slnečná clona a mäkké puzdro zabezpečujú, že objektív zostane bez škrabancov, prachu, nečistôt a ich negatívnych účinkov na sklenených prvkoch.
 
 
 
typ objektívu zoom objektív
ohnisková vzdialenosť 200 - 500 mm
svetelnosť F / 5,6
priemer filtra 95 mm
obrazový stabilizátor Ano
počet lamiel clony 9
konštrukcia-prvky / skupiny 19 / 12
zaostrovanie AF / MF
min. zaost. vzdialenosť 219 cm
slnečná clona HB-71
odolnosť voči prachu a vlhkosti -
rozmery 10,8 x 26,75 cm
hmotnosť 2090 g
Kompatibilita pre Nikon