Nikon 500mm f/5.6E PF ED VR AF-S NIKKOR

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 14
 

Tento superteleobjektív s rýchlym zaostrovaním ponúka výbornú rovnováhu veľkosti a výkonu. Pocíťte slobodu, ktorú poskytuje ohnisková vzdialenosť 500 mm, kompaktné rozmery a vynikajúca obrazová kvalita.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
3.7.2024
€3 249    
Kód tovaru 2751
Značka Nikon
Kategória pre Nikon
Záruka 2 roky
 

MALÉ ROZMERY, OBROVSKÝ DOSAH

 

 
Dobývajte vzdialenosť. Dostaňte sa kamkoľvek potrebujete.
 
Na zemi. Na mori. Vo vzduchu. Znížte svoju záťaž, ale nie svoj dosah pomocou tohto kompaktného superteleobjektívu s pevnou ohniskovou vzdialenosťou 500 mm a svetelnosťou f/5,6. Vďaka použitiu Fresnelovej šošovky (PF) bolo možné významne znížiť hmotnosť tohto objektívu s pevnou ohniskovou vzdialenosťou bez degradácie obrazovej kvality. Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť len 3 m rozširuje kreatívne možnosti. Bez ohľadu na to, či snímate makrosnímky zamrznutých kvetov alebo portréty športovcov. Ak potrebujete ešte väčšiu flexibilitu, môžete dosah zvýšiť pomocou voliteľného 1,4×, 1,7× alebo 2× telekonvertora Nikon.
 

 
 
Robustný a agilný
 
Letecké snímky etapy rallye. Dravce počas letu. Snímajte statické snímky a videosekvencie na odľahlých miestach alebo v náročných podmienkach bez starostí o svoj objektív.
Fresnelova šošovka (PF) pomohla dosiahnuť kompaktné rozmery objektívu a fluórová vrstva odpudzuje vodu, prach a nečistoty. Každá pohyblivá časť objektívu je utesnená proti čiastočkám prachu a kvapkám vody. Guľôčkové ložiská v prstenci statívovej objímky zaisťujú plynulú zmenu medzi vodorovným a zvislým snímaním.
 
 
 
 
Kontrast a čistota
 
Divé zvieratá pri západe slnka. Objekty pod ostrým pouličným osvetlením. Využívajte výhody ostrosti od okraja po okraj, minimálnej vinetácie a odleskov dokonca aj pri snímaní s plne otvorenou clonou alebo v protisvetle.
Tri prvky z ED skla zaručujú živé farby a vysoký kontrast. Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat od spoločnosti Nikon zaručuje čisté snímky s minimálnym množstvom závoja a reflexov dokonca aj pri protisvetle. Odlesky na povrchu Fresnelovej šošovky sú efektívne minimalizované a špičkové rozlíšenie objektívu umožňuje vynikajúcu reprodukciu bodových zdrojov svetla. Dokonca aj v okrajových častiach záberu.
 
Nikon AF-S NIKKOR 500mm f/5.6E PF ED VR lens sample photos and additional  details - Nikon Rumors
 
 
 
Ostrý a stabilný
 
Udržte krok s dianím a svetlom. Optická stabilizácia obrazu od spoločnosti Nikon a režim stabilizácie obrazu SPORT vám umožňuje snímať bez obavy, že ostré snímky znehodnotí chvenie fotoaparátu.
Optická stabilizácia obrazu (VR) od spoločnosti Nikon navrhnutá na eliminovanie rozmazania snímok pohybom fotoaparátu vám umožňuje snímať s časmi uzávierky dlhšími až o štyri expozičné stupne v porovnaní so snímaním bez stabilizácie obrazu. Stabilizácia obrazu sa aktivuje v okamihu stlačenia tlačidla expozície na fotoaparáte do polovice a činnosť systému VR je nehlučná. Režim stabilizácie obrazu SPORT je praktický pri snímaní mimoriadne rýchlej akcie, alebo pri pohybe objektívu zároveň s objektom. Poskytuje stabilnejší obraz v hľadáčiku, dokonca aj pri sériovom snímaní, bez zníženia kvality obrazu.
 
 
 
 
Vysokorýchlostné automatické zaostrovanie
 
Tento objektív rýchlo a presne reaguje na pohyb objektu. Elektromagnetická clona poskytuje presnú expozíciu pri vysokých frekvenciách snímania.
Ultrazvukový zaostrovací motor (SWM) od spoločnosti Nikon umožňuje ultrarýchle a ultratiché automatické zaostrovanie. Pokročilé automatické zaostrovanie so sledovaním dokáže udržať krok s rýchlo sa pohybujúcimi objektmi – dokonca aj vtedy, keď sa pohybujú nepredvídateľne, nerovnomernou rýchlosťou, prípadne sa približujú k fotoaparátu veľmi rýchlo. Elektromagnetická clona zaručuje rýchle automatické riadenie expozície a maximálnu presnosť. Prepínač obmedzenia rozsahu zaostrovania s dvomi polohami (FULL a ∞–8 m) ponúka dodatočnú kontrolu nad rýchlosťou zaostrenia objektu.
 
Nikon AF-S NIKKOR 500mm f/5.6E PF ED VR : super-téléobjectif ultra-compact  et léger
 
 
 
Plynulé ovládanie zaostrovania
 
Brloh líšky. Zákruta na pretekárskej trati. Dolaďte zaostrenie jednoducho – prispôsobte sa danému okamihu s dychberúcou presnosťou.
Funkcie zaostrovania prevzaté z profesionálnych objektívov od spoločnosti Nikon ponúkajú vynikajúcu kontrolu. Voliče režimov zaostrovania A/M a M/A umožňujú prepnúť z automatického zaostrovania na manuálne jednoduchým otočením zaostrovacieho krúžku. Zaostrovací krúžok má vrúbkovaný povrch, ktorý umožňuje pevné uchopenie. A funkcia Memory Recall umožňuje uložiť zaostrenú vzdialenosť na opätovné použitie. Ideálne, keď chcete zaostriť na obľúbené lovné stanovište pozorovaného vtáka.
 
Why the Z 6 and the AF-S NIKKOR 500mm f/5.6 Make a Terrific Travel Team  from Nikon
 
 
typ objektívu pevné ohnisko
ohnisková vzdialenosť 500 mm
svetelnosť F / 5.6
priemer filtra 95 mm
obrazový stabilizátor Ano
počet lamiel clony 9
konštrukcia-prvky / skupiny 19 / 11
zaostrovanie AF / MF
min. zaost. vzdialenosť 3 m
slnečná clona HB-84
odolnosť voči prachu a vlhkosti áno
rozmery 106 x 237 mm
hmotnosť 1460 g
Kompatibilita pre Nikon