Fujifilm GFX 100 II

Neohodnotené
 
Novinka Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 9
 
Nové začiatky nezačínajú podniknutím nových krokov, ale pohybom novým smerom. A každá nová kamera systému GFX nabrala smer, ktorý nanovo definoval, čo to znamená byť viac než Full Frame.
Od jeho jedinečnej kvality obrazu až po jeho celkovú mobilitu sa hranice veľkoformátového zobrazovania neustále pretváralis každou novou iteráciou.
GFX100 II pokračuje v tejto tradícii tým, že prináša bezprecedentný vysokorýchlostný výkon, rozšírené
možnosti videa a bleskurýchle automatické zaostrovanie na rastúci zoznam ocenení, na ktoré sa profesionáli z celého sveta spoliehajú vďaka fotoaparátom GFX System.
Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
10.6.2024
€7 499    
Kód tovaru 3888
Značka Fujifilm
Kategória Fujifilm
Záruka 2 roky
 

OBJAVTE NOVÉ PRÍLEŽITOSTI

 

 

Vysokorýchlostný výkon
 

GFX100 II prináša nový 102-megapixelový snímač „GFX 102MP CMOS II HS“ s rýchlosťou čítania, ktorá je približne dvakrát rýchlejšia ako GFX100S. V kombinácii s procesorom X-Processor 5 je GFX100 II schopný dosiahnuť vysokú kontinuálnu snímkovú frekvenciu až 8 snímok za sekundu, chirurgicky presné automatické zaostrovanie a pokročilé funkcie videa, ktoré nikdy predtým neexistovali v žiadnom predchádzajúcom systéme GFX alebo fotoaparáte radu X.

 

AF s detekciou objektu

X-Processor 5 obsahuje automatické zaostrovanie s detekciou objektu, ktoré poskytuje výkon automatického zaostrovania dovtedy nevídaný na veľkoformátových fotoaparátoch. Jeho pokročilé sledovanie a detekcia automatického zaostrovania, vytvorené pomocou technológie umelej inteligencie s hlbokým učením, funguje nielen na ľudských tvárach a očiach, ale aj na zvieratách, vtákoch, autách, motocykloch, bicykloch, lietadlách a vlakoch. S takýmto výkonom sa môžu fotografi sústrediť na kreativitu a s istotou GFX100 II vytvorí zodpovedajúci výkon automatického zaostrovania.

 

Aktualizovaný algoritmus AF

GFX100 II používa aktualizovaný algoritmus predikcie automatického zaostrovania na poskytovanie spoľahlivého výkonu pri športe a iných situáciách, kde je potrebné presné a vysokorýchlostné sledovanie pohybu.

 

Vysokorýchlostné zhlukovanie 8 snímok za sekundu

GFX100 II umožňuje veľkoformátové fotografovanie v predtým neprístupných oblastiach. Nepretržitá snímková frekvencia až 8 snímok za sekundu s mechanickou uzávierkou zmrazí vrchol akejkoľvek športovej akcie.

Burst shot

 

120 snímok za sekundu v režime zosilnenia

Aktiváciou režimu Boost na GFX100 II sa obnovovacia frekvencia displeja zvýši na približne 120 snímok za sekundu – čo je viac než dosť na to, aby ste udržali krok s rýchlo sa pohybujúcim objektom.

 

Skrátené intervaly a znížené zatemnenie hľadáčika

Zvýšená vyrovnávacia pamäť minimalizuje akékoľvek oneskorenie medzi snímkami a skracuje časy výpadku hľadáčika pre bezproblémovú vysokorýchlostnú prevádzku.

 

Sériová prevádzka 5,3 snímok za sekundu bez zatemnenia

GFX100 II ponúka sériové snímanie s rýchlosťou 5,3 sním./s bez prerušenia pre neprerušovaný pohľad na ultrarýchle objekty.* V režime 35 mm formátu ponúka GFX100 II bez výpadku 8,7 sním./s a tiež sériové snímanie 5,8 sním./s.

 

Ďalšie funkcie pre vysokú rýchlosť

 

      Vlastné nastavenie zóny                      Vlastné nastavenie AF-C              Počet zaostrovacích bodov

 

Špičková kvalita obrazu
 

GFX100 II pokračuje v určovaní nových štandardov pre kvalitu obrazu spolu s vynikajúcou rýchlosťou a videom. Pripravte sa na zážitok z kvalitnejších fotografií, aké ste ešte nikdy nevideli.

 

Štandardná citlivosť ISO 80

Zlepšením štruktúry pixelov na novom snímači sa štandardná citlivosť rozšírila na ISO 80. Teraz môžu fotografi vytvárať 16-bitové snímky so širším dynamickým rozsahom a nižším šumom ako kedykoľvek predtým.

 

Vylepšená kvalita v každom rohu

Prepracované mikrošošovky zlepšujú pokrytie svetlom v rohoch snímača, čím poskytujú lepšiu kvalitu obrazu a zvýšenú presnosť automatického zaostrovania na okraji šošovky.

 

Podpora obrazového formátu HEIF

GFX100 II podporuje formát HEIF, 10-bitový obrazový súbor s viac ako miliardou farieb. Poskytuje vyššiu kvalitu obrazu, ale využíva až o 30 % menej miesta ako JPEG.

 

Viacnásobný záber s posunom pixelov

Pre maximálnu kvalitu dokáže GFX100 II jediným stlačením spúšte vytvoriť snímku s ultravysokým rozlíšením 400 megapixelov.
Pomocou zabudovanej stabilizácie obrazu na presné posunutie snímača o pol pixela medzi jednotlivými snímkami vytvorí GFX100 II 20 snímok, v ktorých má každý červený, zelený a modrý pixel rovnakú informáciu. Výsledkom je súbor bohatý na detaily a takmer bez viditeľných falošných farieb.

 

Nová filmová simulácia REALA ACE 

 Vychutnajte si najnovšiu iteráciu renomovanej vedy o farbách spoločnosti Fujifilm – REALA ACE. Úplne nová pre GFX100 II, táto 20. filmová simulácia kombinuje vernú reprodukciu farieb s tvrdou tonalitou, vďaka čomu je vhodná pre všetky objekty a situácie.

 

Ďalšie funkcie pre Still
 

 

          Metadáta IPTC           Automatické vyváženie bielej     Posun vyváženia bielej              Grain Effect

 

 Farebný chrómový efekt      Farba Chróm FX Modrá        Efekt hladkej pokožky                  Jasnosť

 

Výkon a presnosť pre video
 
4K/60p, 8K/30p, FHD/120p
4:2:2 10-bitové interné nahrávanie
GFX100 II, ktorý sa ukázal ako hybridná sila, ponúka 4K/60p a 8K/30p 4:2:2 10-bitové nahrávanie vo fotoaparáte. ISO 100 možno teraz použiť aj ako štandardnú citlivosť filmu pre záznam najvyššej kvality.
 
 
 

Podpora viacerých formátov filmového záznamu

Okrem veľkého formátu GFX podporuje GFX100 II rôzne formáty nahrávania filmov, vrátane Premista, 35 mm a anamorphic (35 mm). So základným adaptérom GF na PL môžu kameramani kdekoľvek používať masívny obrazový snímač GFX100 II s jednou z najlegendárnejších kino optik na svete, vrátane kolekcie objektívov Premista a Cabrio Zoom od Fujinon. Pre rozprávačov príbehov so širšími ambíciami sú k dispozícii aj dva rôzne režimy nahrávania s vysokým rozlíšením 35 mm FF Anamorphic, ktoré poskytujú rôzne možnosti monitorovania vo fotoaparáte.

 

 

 

Vylepšené sledovanie predmetov

Sledovanie predmetov je teraz jednoduchšie. Vyberte režim AF-C s Wide/Tracking AF a potom sa jednoducho dotknite objektu na zadnom LCD displeji. GFX100 II potom bude sledovať objekt aj v situáciách s viacerými objektmi.

 

Vysokorýchlostná rolovacia uzávierka

Sledujte objekty s vysokou rýchlosťou s istotou – zvýšená čítacia frekvencia modelu GFX100 II potláča rolovaciu uzávierku pre realistické výsledky.

 

Podpora F-Log2

GFX100 II je prvý fotoaparát systému GFX s funkciou F-Log2, ktorá rozširuje postprodukčnú flexibilitu. Širší dynamický rozsah 14+ krokov* vdýchne záberom viac života a maximalizuje detaily v tieňoch, svetlých tónoch a stredných tónoch.

 

Kompatibilné s Frame.io Camera to Cloud

Osvojte si cloudové prvé pracovné postupy a otvorte línie spolupráce so svetovou novinkou GFX100 II, bez potreby integrácie pre Frame.io Camera to Cloud, a doručujte fotografie alebo videá priamo do cloudu hneď po ich vytvorení. Využite vstavané možnosti pripojenia Wi-Fi alebo Ethernet LAN na pripojenie k Frame.io a doručujte obrázky RAW alebo JPEG vo vysokom rozlíšení, posielajte h.264 video proxy alebo nahrajte 4k ProRes Video bezpečne do akéhokoľvek projektu na okamžitú kontrolu a zváženie. 

 

Nový MF asistent Focus MAP

Pre väčšiu presnosť pri používaní manuálneho zaostrovania bola pridaná nová funkcia Focus MAP ako pomocná funkcia MF.

 

RAW výstup cez HDMI

V kombinácii s kompatibilným zariadením ATOMOS HDMI je možné zaznamenať video výstup RAW z GFX100 II ako 12-bitový Apple ProRes RAW s rozlíšením až 8K a snímkovou frekvenciou až 29,97 snímok za sekundu. S Blackmagic Design Video Assist 12G HDR je možné zaznamenať RAW video výstup z fotoaparátu ako Blackmagic RAW s rozlíšením až 8K a snímkovou frekvenciou až 29,97 fps.

 

FAN-001 Chladiaci ventilátor

Toto voliteľné príslušenstvo predlžuje čas nepretržitého nahrávania videa. Ventilátor nevyžaduje žiadne ďalšie káble na napájanie a umožňuje GFX100 II nahrávať aj v prostredí s vysokou teplotou.

 

Nahrávanie na externý SSD cez USB

Pripojenie externého SSD pomocou kábla USB Type-C vám umožní nahrávať fotografie a videá priamo na externý SSD vo všetkých režimoch a formátoch vrátane 4K/60p a 8K/30p.

 

Až 8,0 zastávok stabilizácie obrazu v tele

Slabé svetlo? Žiaden strach! GFX100 II je vybavený novým systémom IBIS, ktorý využíva obrazové informácie na detekciu rozmazania a poskytuje až osem krokov stabilizácie obrazu* – viac než ktorýkoľvek iný fotoaparát Fujifilm. Pracujte s istotou z ruky takmer za akýchkoľvek svetelných podmienok a odomknite nové úrovne kreativity pre fotografie a videá.

 

9,44 milióna bodov 1,0x EVF

EVF GFX100 II ponúka 9,44 milióna bodov a 1,0-násobné zväčšenie pre optimálny zážitok zo sledovania. Okrem toho potláča posun a skreslenie obrazu spôsobené nesprávnym nastavením zrenice pre čo najčistejší pohľad.

 

 

Detail v dizajne

GFX100 II, technologická cesta, zabalená do vynikajúcej ergonómie, kombinuje funkčnú krásu s praktickosťou bez námahy.

 

Nový kožený vzor BISHAMON-TEX™

Telo GFX100 II je zahalené do kože BISHAMON-TEX a je pokryté tradičnou potlačou inšpirovanou Japonskom, ktorá zlepšuje priľnavosť vo všetkých smeroch.

 

Vylepšená vrchná doska

Výraznejší sub-LCD na hornej doske na GFX100 II s prepracovaným GUI pre lepšiu viditeľnosť zlepšuje celkovú ovládateľnosť. Okrem toho je horná doska naklonená o 11°, čo používateľom umožňuje prezerať informácie s minimálnym pohybom očí.

 

Tri Fn tlačidlá

Tri programovateľné Fn tlačidlá v hornej časti rukoväte poskytujú väčšiu flexibilitu a umožňujú používateľom vykonávať zmeny za behu, takže príležitosti nikdy nepremeškajú.

 

Záruka: 2 roky
Typ fotoaparátu: Stredný formát
Použitie: Profesionálny, Poloprofesionálny
Typ snímača: CMOS II HS
Veľkosť snímača: 44 x 33 mm
Rozlíšenie: 102 Mpx
Procesor: X-Processor 5
Crop faktor: 0,79x
Počet AF bodov: 425
Korekcia expozície: ± 5 EV po 1/3 EV
ISO: 80-12800
Stabilizácia obrazu: Áno
Minimálny čas uzáverky: 1/4000
Rýchlosť sériového snímania: 8 sn/s
Formát súborov: JPEG, RAW, TIFF, DNG
Vstavaný blesk: Nie
Možnosť extérneho blesku: Áno (hot-shoe)
Rozhranie: USB Type-C, micro HDMI, LAN, Jack 3,5 mm
Rozlíšenie videa: 4K/60p, 8K/30p, FHD/120p
Video formát: MPEG-4 AVC/H.264, AAC
Rozmery: 152.4 x 103.5 x 73.5 mm
Hmotnosť: 948 g