Nikon Z6 II telo

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 14
 

Choďte za svojimi nápadmi. Držte sa svojej intuície. Bez ohľadu na to, čo si váš ďalší projekt vyžaduje, všestranný plnoformátový mirrorless fotoaparát Z 6II vám poskytne zobrazovací výkon, ktorý vám umožní tvoriť rýchlejšie, ostrejšie a plynulejšie. Postavte sa príležitosti pripravení, či už sa najlepšie vyjadrujete fotografiami alebo videom.

Weekly Nikon news flash #637 - Nikon Rumors

Dostupnosť Skladom (2 ks)
€1 749    
Kód tovaru 2415
Značka Nikon
Kategória Fotoaparáty
Záruka 2 roky
 

TVORTE BEZ HRANÍC

 

 

Nový dnešok. Nový zajtrajšok.

Či už ste fotograf, ktorý zaznamenáva video, filmár, ktorý sníma fotografie, alebo pracujete s kombinovanými médiami. Či spolupracujete alebo pracujete sami. Či už ide o rýchlu akciu alebo podmanivú nehybnosť. 4K video vo filmovej kvalite alebo interview na mieste diania. Nech tvoríte pomocou svetla čokoľvek, tento fotoaparát s vami udrží krok.

 

 
Pripravený na nočné snímanie
 
Neuveriteľná schopnosť fotoaparátu sústrediť svetlo vám dáva slobodu tvoriť v akomkoľvek svetle. Pri snímaní statických snímok získate čisté plnoformátové snímky v mimoriadne širokom rozsahu citlivosti ISO a čistý obraz pri snímaní videa. Automatické zaostrovanie pri slabom svetle teraz funguje až do -6 EV s objektívom f/2 (alebo svetelnejším) – vďaka tomu zaostríte aj pri svetle mesiaca v štvrti.
 

 

Oveľa rýchlejší
 

Systém hybridného automatického zaostrovania s mimoriadne širokým pokrytím umožňuje presné zaostrenie na objekt. Môžete snímať frekvenciou až 14 snímok za sekundu pri plnom rozlíšení s kontinuálnym automatickým zaostrovaním a automatickou expozíciou. Keď záleží na rýchlosti – a to záleží vždy – stihnete zachytiť aj zábery, ktoré by mohli ostatným uniknúť.

 

Dvojnásobný výkon
 

Nech svetlo využívate akýmkoľvek spôsobom, robte to rýchlejšie a plynulejšie. Vďaka dvom procesorom EXPEED máte k dispozícii dvojnásobný výkon na všetko – od automatického zaostrovania po kapacitu vyrovnávacej pamäte. Výkon fotoaparátu je hodvábne plynulý ako pri filmovaní, tak pri snímaní fotografií. 

 

Vyššia rýchlosť po dlhší čas
 

Rýchlejšia a výkonnejšia vyrovnávacia pamäť umožňuje v jednej sérii nasnímať až 200 snímok vo formáte JPEG alebo 124 12-bitových nekomprimovaných obrázkov vo formáte RAW. Vysoká obnovovacia frekvencia znamená, že vám neunikne ani sekunda, a dvojica procesorov EXPEED zaisťuje bleskurýchly zápis. 

 

Duálny slot na kartu pre plynulý pracovný tok
 
Vďaka dvom slotom na pamäťové karty máte k dispozícii dostatok priestoru, aby ste sa mohli prispôsobiť každému pracovnému postupu. Oddeľte statické zábery od filmov alebo snímky vo formáte RAW od formátu JPEG. Kopírujte súbory medzi kartami. Nakonfigurujte sloty na postupné ukladanie po zaplnení alebo na záložné ukladanie. Môžete používať karty SD UHS-II v jednom slote a karty XQD alebo najnovšie ultrarýchle karty CFexpress v druhom.
 

 

Neprerušujte prácu
 
Zaznamenávate rozhovory? Fotoaparát môžete napájať pomocou USB kábla typu C a počas snímania dokonca nabíjať batériu. Tento fotoaparát s vami udrží krok aj pri dlhom snímaní.
 

 

Fotografovanie na výšku
 
Voliteľný multifunkčný Battery pack MB-N11 má ovládacie prvky na vertikálne snímanie. A umožňuje vymeniť batérie počas prevádzky bez straty energie.

 

 

Výkonné multimediálne zariadenie

Ak ste filmárom, toto je váš Nikon. Plnoformátový snímač fotoaparátu a dátový výstup v plnom rozlíšení poskytujú širší dynamický rozsah a ostrejšie a čistejšie videozáznamy. Počas záznamu je možné nastaviť rýchlosť automatického zaostrovania a citlivosť sledovania objektov. Okrem toho môžete pri filmovaní využiť AF s detekciou očí a AF s detekciou zvierat. Flexibilné frekvencie snímania vám poskytnú širšie možnosti a výstup videa si môžete vybrať podľa potreby.

 
 
 
RAW cez HDMI
 
Maximálna kontrola pri postprodukcii. Rýchlejší prenos dát. Fotoaparát Z 6II umožňuje pripojiť kompatibilný externý rekordér ATOMOS a exportovať video vo formáte ProRes RAW®, ktorý zachováva všetky dáta z plnoformátového snímača fotoaparátu v menších súboroch.
 
 
 
 
10-bitový výstup HDMI
 
Získajte väčšiu flexibilitu pri farebných úpravách. Záznam videa s vysokou 10-bitovou farebnou hĺbkou umožňuje zaznamenať o miliardy viac farieb ako štandardný 8-bitový záznam. S fotoaparátom Z 6II môžete nahrávať 10-bitový výstup priamo do externého rekordéra cez rozhranie HDMI.
 
 
 
 
Hybrid Log Gamma (HLG)
 
Odstráňte potrebu časovo náročných farebných úprav a snímajte videozáznamy pripravené na okamžité prehrávanie na displejoch HDR. Formát snímania HLG zachováva viac detailov, väčší dynamický rozsah a kontrast – nie je potrebné žiadne ďalšie spracovanie.
 
 
 
 
Odolná konštrukcia
 
Brázdite prašné ulice. Prekonávajte horské chodníky. Snímajte na hladine vody. Vďaka mimoriadne pevnému a ľahkému rámu zo zliatiny horčíka sa fotoaparát Z 6II ľahko prenáša a je dostatočne odolný na to, aby zvládol akékoľvek prostredie. Je kompletne utesnený proti prachu, špine a vlhkosti, takže ho môžete vziať, kamkoľvek vás inšpirácia zavedie.
 
 
 
 
Diaľkové ovládanie snímania

Použite voliteľný bezdrôtový diaľkový ovládač – vysielač s prijímačom WR-R11b a bezdrôtový diaľkový ovládač s dlhý dosahom WR-1 na diaľkové snímanie alebo ovládanie externých bleskov, ako napríklad SB-5000.

 

Vysokorýchlostná synchronizácia s bleskom
 
Externé blesky môžete použiť aj pri vysokých frekvenciách snímania až 14 snímok za sekundu. Vytvorte väčšiu hĺbku a rozmer – osvetlite celý záber v ktoromkoľvek okamihu.
 

 

Aktualizujte firmvér prostredníctvom SnapBridge
 
Neustále sa vyvíjajúca aplikácia SnapBridge od spoločnosti Nikon teraz umožňuje aktualizovať firmvér fotoaparátu prostredníctvom inteligentného zariadenia. Aplikáciu tiež môžete použiť na diaľkové snímanie statických záberov a videosekvencií. Alebo na organizáciu a zdieľanie súborov JPEG alebo RAW na ľubovoľnom inteligentnom zariadení alebo počítači: priamo z aplikácie môžete pridávať značky hashtag a informácie o autorských právach.
 

 

Typ

Mirrorless fotoaparát

Bajonet objektívu

Bajonet Nikon Z

Efektívny obrazový uhol

FX

Obrazový snímač

CMOS, 35,9 mm × 23,9 mm

Celkový počet pixelov

25,28 milióna

Systém redukcie prachu

Čistenie obrazového snímača, referenčné údaje pre funkciu odstránenia vplyvu prachu na snímku (vyžaduje sa softvér Capture NX-D)

Efektívny počet pixelov

24,5 milióna

Veľkosť snímky (v pixeloch)

Vybraná oblasť snímky [FX (36 × 24)]: (L) 6 048 × 4 024 (24,3 milióna), (M) 4 528 × 3 016 (13,7 milióna), (S) 3 024 × 2 016 (6,1 milióna), vybraná oblasť snímky [DX (24 × 16)]: (L) 3 936 × 2 624 (10,3 milióna), (M) 2 944 × 1 968 (5,8 milióna), (S) 1 968 × 1 312 (2,6 milióna), vybraná oblasť snímky [1 : 1 (24 × 24)]: (L) 4 016 × 4 016 (16,1 milióna), (M) 3 008 × 3 008 (9,0 milióna), (S) 2 000 × 2 000 (4,0 milióna), vybraná oblasť snímky [16 : 9 (36 × 20)]: (L) 6 048 × 3 400 (20,6 milióna), (M) 4 528 × 2 544 (11,5 milióna), (S) 3 024 × 1 696 (5,1 milióna); Fotografie nasnímané pri filmovaní filmov s veľkosťou obrazu: 3 840 × 2 160: 3 840 × 2 160; Fotografie nasnímané pri filmovaní filmov s inými veľkosťami obrazu: 1 920 × 1 080

Ukladací priestor - formát súborov

NEF (RAW): 12 alebo 14-bitový (bezstratovo komprimovaný, komprimovaný alebo nekomprimovaný), k dispozícii vo veľkej, strednej a malej veľkosti (stredné a malé snímky sa zaznamenávajú s farebnou (bitovou) hĺbkou 12 bitov pomocou bezstratovej kompresie), JPEG: štandardný algoritmus JPEG s jemnou (približne 1 : 4), normálnou (približne 1 : 8) alebo základnou (približne 1 : 16) kompresiou, k dispozícii je kompresia s prioritou veľkosti a prioritou optimálnej kvality; NEF (RAW)+JPEG: jedna fotografia sa zaznamená vo formáte NEF (RAW) aj JPEG

Systém Picture Control

Automatické, Štandardné, Neutrálne, Živé, Monochromatické, Portrét, Krajina, Plochý, Creative Picture Control (Kreatívny systém Picture Control) (snivé, ráno, POP, nedeľa, temné, dramatické, ticho, vyblednuté, melancholické, čisté, Denim, detský fotoaparát, sépia, modrá, červená, ružová, uhlie, grafit, binárne, uhlík); vybrané nastavenie Picture Control možno upraviť, pamäť pre vlastné nastavenia Picture Control

Ukladací priestor - Médiá

CFexpress (Type B), XQD, SD, SDHC (kompatibilné s normou UHS-II), SDXC (kompatibilné s normou UHS-II)

Duálny slot na kartu

1 karta CFexpress alebo XQD a 1 karta Secure Digital (SD), obe karty možno používať ako hlavnú kartu alebo kartu na záložné ukladanie, prípadne na oddelené ukladanie snímok NEF (RAW) a JPEG. Medzi kartami možno snímky kopírovať.

Systém súborov

DCF 2.0, Exif 2.31

Hľadáčik

1,27-centimetrový/0,5-palcový elektronický hľadáčik OLED s rozlíšením približne 3 690 000 bodov (Quad VGA), vyvážením farieb a automatickou a 11-úrovňovou manuálnou reguláciou jasu

Pokrytie obrazového poľa

Približne 100 % vo vodorovnom a 100 % v zvislom smere

Zväčšenie

Približne 0,8-násobné (objektív 50 mm zaostrený na nekonečno, –1,0 m–¹)

Predsunutie výstupnej pupily okuláru

21 mm (–1,0 m–¹, od stredu povrchu šošovky okulára hľadáčika)

Dioptrická korekcia

–4 až +2 m–¹

Snímač pohľadu do hľadáčika

Automaticky prepína medzi zobrazením na monitore a v hľadáčiku.

Kompatibilné objektívy

Objektívy NIKKOR s bajonetom Nikon Z, objektívy NIKKOR s bajonetom Nikon F (vyžaduje sa bajonetový adaptér, funkčnosť môže byť obmedzená)

Typ uzávierky

Mechanická, elektronicky ovládaná štrbinová uzávierka s vertikálnym chodom, uzávierka s elektronickou prvou lamelou, elektronická uzávierka

Čas uzávierky

1/8 000 až 30 s (s krokom 1/3 alebo 1/2 EV, možnosť rozšírenia na 900 s v režime M), bulb, time, X200

Rýchlosť synchronizácie blesku

X = 1/200 s, synchronizácia s časom uzávierky 1/200 s alebo dlhším, podporovaná je automatická vysokorýchlostná synchronizácia blesku FP

Režim snímania

S (jednotlivé snímky), CL (pomalé sériové snímanie), CH (rýchle sériové snímanie), rýchle sériové snímanie (rozšírené), samospúšť

Frekvencia snímania4

Až 14 snímok za sekundu. Pomalé sériové snímanie: približne 1 až 5 snímok za sekundu. Rýchle sériové snímanie: Približne 5,5 snímky za sekundu. Rýchle sériové snímanie (rozšírené): približne. 14 snímok za sekundu (14-bitový NEF/RAW: približne 10 snímok za sekundu)

Samospúšť

2 s, 5 s, 10 s, 20 s; 1 až 9 expozícií v intervaloch 0,5, 1, 2 alebo 3 sekundy

Meranie expozície

Meranie expozície TTL pomocou obrazového snímača fotoaparátu

Metóda merania

Maticové meranie expozície, meranie expozície so zdôrazneným stredom: kruhovej ploche s priemerom 12 mm v strede obrazového poľa sa prikladá váha 75 %: meranie môže byť namiesto toho založené na priemere z celého obrazového poľa. Bodové meranie expozície: meria kruhovú plochu s priemerom 4 mm (približne 1,5 % obrazového poľa) okolo vybraného zaostrovacieho bodu. Meranie s dôrazom na predchádzanie preexponovaniu

Rozsah merania5

–4 až +17 EV

Režim

Automatika, P: flexibilná programová automatika, S: priorita času; A: priorita clony, M: manuálny režim, U1, U2 a U3: používateľské nastavenia

Korekcia expozície

–5 až +5 EV s krokom 1/3 alebo 1/2 EV v režimoch P, S, A a M

Expozičná pamäť

Zapamätá sa zistená hodnota jasu

Citlivosť ISO

ISO 100 až 51 200 s krokom 1/3 alebo 1/2 EV. Možno ju nastaviť aj približne na hodnotu 0,3, 0,5, 0,7 alebo 1 EV pod hodnotou ISO 100 (ekvivalent hodnoty ISO 50) alebo približne na hodnotu 0,3, 0,5, 0,7, 1 alebo 2 EV nad hodnotou ISO 51 200 (ekvivalent hodnoty ISO 204 800). K dispozícii je automatické nastavenie citlivosti ISO (odporúčaný index expozície)

Active D-Lighting

Automatická, veľmi vysoká, vysoká, normálna, nízka alebo vypnutá

Viacnásobná expozícia

Pridanie, priemer, zosvetlenie, stmavenie

Ďalšie možnosti

HDR (široký dynamický rozsah), redukcia blikania v režime fotografovania

Automatické zaostrovanie

Hybridné automatické zaostrovanie s fázovou detekciou/detekciou kontrastu s pomocným svetlom AF

Detekčný rozsah6

–4,5 až +19 EV (–6 až +19 EV s automatickým zaostrovaním pri slabom svetle)

Zaostrovacie režimy

Jednorazové automatické zaostrovanie (AF-S), kontinuálne automatické zaostrovanie (AF-C), nepretržité automatické zaostrovanie (AF-F, k dispozícii len v režime videosekvencií), prediktívne zaostrovanie. Manuálne zaostrovanie (M): možno používať elektronický diaľkomer

Zaostrovacie body7

273

Režim činnosti AF

Automatické zaostrovanie na malé objekty (dostupné iba v režime fotografovania), automatické zaostrovanie na jednotlivé zaostrovacie body a dynamická voľba zaostrovacích polí (dostupné iba v režime fotografovania), širokoplošné automatické zaostrovanie (S), širokoplošné automatické zaostrovanie (L), širokoplošné automatické zaostrovanie (L – ľudia), širokoplošné automatické zaostrovanie (L – zvieratá), automatické zaostrovanie s automatickým výberom poľa, automatické zaostrovanie s automatickým výberom poľa (ľudia), automatické zaostrovanie s automatickým výberom poľa (zvieratá)

Pamäť zaostrenia

Aretáciu zaostrenia možno aktivovať stlačením tlačidla spúšte do polovice (v režime jednorazového automatického zaostrovania/AF-S) alebo stlačením stredu pomocného voliča.

Stabilizácia obrazu – fotoaparát

5-osový pohyb obrazového snímača

Stabilizácia obrazu – objektív

Optická (k dispozícii pri objektívoch s funkciou stabilizácie obrazu)

Riadenie záblesku

TTL: riadenie záblesku i-TTL; pri maticovom meraní expozície, meraní expozície so zdôrazneným stredom a meraní s dôrazom na predchádzanie preexponovaniu sa používa doplnkové riadenie záblesku vyvažované meraním i-TTL; pri bodovom meraní expozície sa používa štandardný doplnkový záblesk i-TTL

Zábleskový režim

Synchronizácia blesku s prvou lamelou uzávierky, synchronizácia blesku s dlhými časmi uzávierky, synchronizácia blesku s druhou lamelou uzávierky, predzáblesk proti červeným očiam, predzáblesk proti červeným očiam so synchronizáciou blesku s dlhými časmi uzávierky, vypnuté

Korekcia zábleskovej expozície

–3 až +1 EV s krokom 1/3 alebo 1/2 EV v režimoch P, S, A a M

Indikátor pripravenosti blesku

Svieti pri plnom nabití voliteľného blesku a bliká ako varovanie pri podexpozícii po odpálení blesku pri plnom výkone

Sánky na príslušenstvo

Sánky na príslušenstvo ISO 518 s kontaktmi na synchronizáciu a prenos údajov a bezpečnostným zámkom

Systém kreatívneho osvetlenia Nikon (CLS)

Riadenie záblesku i-TTL, rádiové pokročilé bezdrôtové ovládanie záblesku, optické pokročilé bezdrôtové ovládanie záblesku, modelovací záblesk, blokovanie zábleskovej expozície, prenos hodnoty farebnej teploty blesku, automatická vysokorýchlostná synchronizácia blesku FP, zjednotené riadenie záblesku

Vyváženie bielej farby

Automatické (3 typy), automatika pre prirodzené svetlo, priame slnečné svetlo, oblačno, tieň, žiarovka, žiarivka (7 typov), blesk, výber farebnej teploty (2 500 K až 10 000 K), vlastné manuálne nastavenie nameranej hodnoty (možno uložiť až 6 hodnôt) – všetky s možnosťou jemného doladenia okrem výberu farebnej teploty

Typy bracketingu

Expozícia a/alebo blesk, vyváženie bielej farby a ADL

Videosekvencie - meranie

Meranie expozície TTL pomocou hlavného obrazového snímača, meranie TTL pomocou obrazového snímača fotoaparátu

Videosekvencie - metóda merania

Maticové meranie expozície, meranie expozície so zdôrazneným stredom alebo meranie s dôrazom na predchádzanie preexponovaniu

Videosekvencie - veľkosť obrazu (pixely) a frekvencia snímania8

3 840 × 2 160 (4K UHD); 30p (postupné riadkovanie)/25p/24p, 60p bude dostupné po aktualizácii firmvéru (bezplatne, predpokladá sa vo februári 2021). 1920 × 1080: 120p/100p/60p/50p/30p/25p/24p. 1920 × 1080 (spomalený pohyb); 30p ×4/25p ×4/24p ×5

Videosekvencie - formát súborov

MOV, MP4

Videosekvencie - kompresia videa

Pokročilé kódovanie videa H.264/MPEG-4

Videosekvencie - formát záznamu zvuku

Lineárne PCM (pre videosekvencie zaznamenané vo formáte MOV), AAC (pre videosekvencie zaznamenané vo formáte MP4)

Videosekvencie - zariadenie na záznam zvuku

Vstavaný stereofónny mikrofón alebo externý mikrofón s možnosťou stlmenia a nastaviteľnou citlivosťou

Videosekvencie - citlivosť ISO

M: Manuálny výber (ISO 100 až 51200); možnosť výberu veľkosti kroku 1/3 a 1/2 EV) s ďalšími dostupnými možnosťami ekvivalentnými približne 0,3, 0,5, 0,7, 1 alebo 2 EV nad úrovňou ISO 51200 (ekvivalent ISO 204 800); k dispozícii je automatické nastavenie citlivosti ISO (ISO 100 až Hi 2.0) s voliteľnou hornou hranicou. P, S, A: automatické nastavenie citlivosti ISO (ISO 100 až Hi 2.0) s voliteľným horným limitom. Auto: automatické nastavenie citlivosti ISO (ISO 100 až 51 200) (odporúčaný expozičný index)

Videosekvencia – funkcia Active D-Lighting

Rovnaká ako v nastaveniach fotografie, veľmi vysoká, vysoká, normálna, nízka a vypnutá

Videosekvencia – ďalšie možnosti

Time-lapse videosekvencie, elektronická stabilizácia obrazu, časové kódy, logaritmický filmový výstup s N-Log a HDR (HLG)

Monitor

Uhlopriečka 8 cm (3,2 palca); vyklápateľný dotykový monitor TFT LCD s pozorovacím uhlom 170°, pokrytím obrazového poľa približne 100 %, vyvážením farieb a 11-úrovňovou manuálnou reguláciou jasu; približne 2 100 000 bodov

Prehrávanie

Prehrávanie snímok na celej obrazovke a zobrazenie miniatúr (4, 9 alebo 72 snímok) so zväčšením snímky, zväčšením výrezu snímky, prehrávanie videosekvencií, prezentácie fotografií alebo videosekvencií, zobrazenie histogramu, preexponované oblasti, informácie o fotografii, zobrazenie údajov o polohe, automatické otáčanie snímok a hodnotenie snímok

USB

Konektor USB typu C (SuperSpeed USB): odporúča sa pripojenie k vstavanému portu USB

Výstup HDMI

Konektor HDMI typu C

Zvukový vstup

Stereofónny minikonektor (priemer 3,5 mm, podpora napájania pomocou konektora)

Zvukový výstup

Stereofónny minikonektor (priemer 3,5 mm)

Konektor pre príslušenstvo

Vstavaný (možno použiť s káblovou spúšťou MC-DC2 a iným voliteľným príslušenstvom)

Wi-Fi (bezdrôtová sieť LAN) – normy

IEEE 802.11b/g/n/a/ac

Wi-Fi (bezdrôtová sieť LAN) – prevádzková frekvencia

2 412 až 2 462 MHz (kanál 11) a 5 180 až 5 320 MHz

Wi-Fi (bezdrôtová sieť LAN) – maximálny výstupný výkon

5,2 dBm (2,4 GHz), 8,3 dBm (5 GHz)

Wi-Fi (bezdrôtová sieť LAN) – zabezpečenie

Otvorený systém, WPA2-PSK

Normy bluetooth

Verzia špecifikácie Bluetooth 4.2; Bluetooth: 2 402 až 2 480 MHz; Bluetooth Low Energy: 2 402 až 2 480 MHz; Bluetooth: –0,3 dBm; Bluetooth Low Energy: –1,8 dBm; dosah (priama viditeľnosť): približne 10 m⁹

Batéria10

Jedna nabíjateľná lítium-iónová batéria EN-EL15c

Battery pack

Multifunkčny Battery Pack MB-N11 a batériový modul MB-N10 (k dispozícii samostatne); každý poskytuje priestor na dve batérie EN-EL15c¹¹

Sieťový zdroj

Sieťový zdroj EH-5d/EH-5c/EH-5b; vyžaduje napájací konektor EP-5B (dostupný samostatne); nabíjací sieťový zdroj EH-7P (dostupný samostatne)

Statívový závit

6,35-milimetrový (1/4-palcový) (ISO 1 222)

Rozmery (š × v × h)

Približne 134 × 100,5 × 69,5 mm

Hmotnosť

Približne 705 g s batériou a pamäťovou kartou, ale bez krytky tela, približne 615 g (len telo fotoaparátu)

Prevádzkové podmienky - teplota

0 °C až 40 °C

Prevádzkové podmienky - vlhkosť

Najviac 85 % (bez kondenzácie)

 

Podporovaný jazyk: angličtina