Nikon D780 telo

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 11
 

Nikon D780 vám poskytne všetko, čo očakávate od digitálnej jednookej zrkadlovky profesionálneho kalibru, a ešte niečo navyše. Čistý obraz. Dlhú výdrž batérie. Odolnú konštrukciu. Plus dva rýchle a spoľahlivé systémy automatického zaostrovania, fenomenálnu schopnosť sledovania objektu, široký rozsah citlivosti ISO a ešte viac. Momentky alebo pripravená scéna. Statické snímky alebo videosekvencie. Táto plnoformátová digitálna jednooká zrkadlovka nezaváha.

Nikon D780 + Nikkor AF-S 24-120mm f/4G ED VR - EXAFOTO.SK

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
3.7.2024
€1 949    
Kód tovaru 2243
Značka Nikon
Kategória Fotoaparáty
Záruka 2 roky
 

NOVÁ ÚROVEŇ FLEXIBILITY

Plnoformátový fotoaparát D780 je vybavený rýchlym špecializovaným systémom Hybrid-AF na fotografovanie so živým náhľadom (Live View) a rýchlym a spoľahlivým systém AF s fázovou detekciou na snímanie s použitím hľadáčika. V režime živého náhľadu vysoko presný AF systém pracuje s 273 AF bodmi na snímači a s funkciou detekcie očí. Pri snímaní cez hľadáčik môžete využiť výkonný AF systém s 51 bodmi, ktorý má schopnosti sledovania objektu na úrovni najvyšších modelov DSLR

 

AF pri fotografovaní pomocou hľadáčika

51-bodový systém AF s fázovou detekciou je citlivý až do -3 EV a jasný optický hľadáčik umožňuje ostré sledovanie fotografovanej akcie v reálnom čase. Sledujte objekty rýchlosťou blesku, dokonca aj v slabom svetle.

 

Vždy zaostrené

Počas snímania pomocou hľadáčika vám 51-bodový systém AF umožňuje okamžite sa prispôsobiť vďaka rýchlemu prepínaniu medzi pokročilými režimami AF. Využívajte výhody rýchleho zaostrenia objektu a impozantnej izolácie pozadia v režime automatického zaostrenia s výberom zo skupiny polí.

 

Automatické zaostrovanie pri živom náhľade

Pri fotografovaní so živým náhľadom systém Hybrid-AF s 273 bodmi pokrýva približne 90 % záberu vodorovne a približne 90 % zvislo. Zvislo vyklápateľný monitor umožňuje využívať rôzne uhly záberu a ponúka aktivovanie automatického zaostrenia a spúšte dotykom.

 

Ostrý v každom svetle

Systém Hybrid-AF s 273 bodmi je citlivý až do -5 EV pri snímaní s objektívom so svetelnosťou f/1,4 alebo väčšou. V prípade skutočne tmavých scén môžete aktivovať funkciu Low-Light AF a fotografovať až do -7 EV s automatickou expozíciou.

 

Zachyťte pohľad

Pri fotografovaní v režime živého náhľadu dokáže inteligentný systém Hybrid-AF vybavený funkciou AF s detekciou očí zaostriť na oči objektu – a udržať ich zaostrené. Či už je v zábere objekt sám alebo ako súčasť davu. Pomocou multifunkčného voliča môžete vybrať, na ktoré oko sa má zaostriť, a fotoaparát bude udržiavať zaostrenie aj v prípade, že sa objekt neustále pohybuje.

 

Využite každú jednu sekundu

Pri snímaní cez hľadáčik môžete využiť sériové snímanie rýchlosťou až 7 sn./s s automatickým zaostrovaním a automatickou expozíciou. V režime Silent Live View Photography (nehlučné fotografovanie so živým náhľadom) dosiahnete rýchlosť snímania až 12 sn./s. Získate obrázky v plnom rozlíšení, a to aj pri snímaní vo formáte RAW.

 

Vysokorýchlostné snímanie

Chcete ukázať aj najmenší fragment pohybu? Použite režim živého náhľadu a môžete snímať fotografie v rozlíšení Full HD (2 MP) rýchlosťou až 120 sn./s. Alebo môžete zachytiť statické zábery 4K/UHD (8 MP) rýchlosťou až 30 sn./s.

 

Neprestávajte

Keď neexistuje nič, čo by vás mohlo pribrzdiť, môžete slobodne tvoriť čo chcete. Vďaka rozsiahlemu utesneniu proti poveternostným vplyvom a pevnému telu zo zliatiny horčíka je model D780 pripravený do akéhokoľvek prostredia. Dva sloty na pamäťové karty umožňujú používať rýchle SD karty UHS-II, ktoré s ľahkosťou zvládajú vysoké rýchlosti snímania a udržujú vyrovnávaciu pamäť prázdnu. Hlboký grip a dlhá výdrž batérie prinášajú rozhodujúci rozdiel pri dlhotrvajúcom fotografovaní.

 

Prispôsobte si ho

Kľúčové nastavenia možno rýchlo upraviť pomocou dotykového displeja alebo príkazových voličov. Pri snímaní s manuálnym zaostrovaním pomáha elektronický diaľkomer fotoaparátu potvrdiť, či je vybraný zaostrovací bod zaostrený.

 

Skontrolujte

Optický hľadáčik s 0,70-násobným zväčšením poskytuje široké zorné pole a 100 % pokrytie. Veľký výklopný LCD monitor s rozlíšením 2 359 000 bodov umožňuje rýchlu kontrolu snímok dvojitým ťuknutím, čím zobrazíte 100 % veľkosť oblasti obrázka.

 

Revidujte

Ponuka retušovania vo fotoaparáte umožňuje jednoduché orezanie fotografií priamo na mieste, pričom odteraz umožňuje orezávať vodorovne aj zvislo. Nežiaduce zábery môžete odstrániť iba z jedného slotu na kartu alebo z oboch kariet súčasne.

 

Dokonalosť v akejkoľvek scéne

Veľkolepé zábery. Extrémna akcia. Plnoformátový snímač CMOS s rozlíšením 24,5 Mpx a technológiou priameho osvetlenia fotodiód a obrazový procesor EXPEED 6 ponúkajú široký dynamický rozsah a čistý výkon v ultraširokom rozsahu citlivostí ISO. Rovnaký snímač RGB s rozlíšením 180 000 pixelov a pokročilý systém detekcie motívu ako pri modeli D850 poskytujú neuveriteľnú presnosť.

 

Uskutočnite svoju víziu

Fotografujete za dramatických poveternostných podmienok alebo za ostrého mestského osvetlenia v noci? Rôzne režimy merania a vyváženia bielej vám umožňujú rýchlo reagovať na zmeny pod prirodzeným svetlom alebo v situáciách s vysokým kontrastom.

 

Intenzívne svetlo i šero

Rozsah citlivosti ISO 100 – 51 200, rozšíriteľný až na neuveriteľných 204 800 a ISO 50, vám umožní okamžite sa prispôsobiť meniacemu sa svetlu. Dosiahnite bohaté tóny pri jasnom slnečnom svetle. Odhaľte detaily a nuansy pri slabom osvetlení.

 

Zachyťte čokoľvek

Čas uzávierky od 1/8 000 do 900 s vám poskytuje väčšiu flexibilitu hrať sa s časom. Jednoducho synchronizujte blesky Nikon s krátkymi časmi a vytvárajte veľkolepé akčné zábery. Alebo všetko spomaľte a získajte dramatické svetelné stopy a nočné panorámy.

 

Choďte slobodne za najlepším výsledkom

Fotoaparát D780 vám umožní pracovať priamo s vašimi obľúbenými objektívmi NIKKOR s bajonetom F-mount a je kompatibilný so všetkými bleskami Nikon. Rádiové pokročilé bezdrôtové osvetlenie je plne podporované, čo vám umožňuje používať všestranný blesk SB-5000. Vysokorýchlostný prenos údajov a bezdrôtové pripojenie fotoaparátu uľahčujú prenos snímok.

 

Diaľkové ovládanie snímania

Vďaka aplikácii SnapBridge môžete zmeniť svoje inteligentné zariadenie na vzdialený monitor a ovládač.
Alebo môžete na diaľku snímať pomocou voliteľných bezdrôtových diaľkových ovládačov WR-1 a WR-R10.

 

Rýchle pripojenie

Kompatibilný bezdrôtový vysielač WT-7 umožňuje pripojiť k fotoaparátu sieťový kábel a prenášať snímky priamo na server FTP alebo do počítača rýchlosťou až 866,7 Mbit/s.

 

Pripravený pre inteligentné zariadenia

Aplikácia Nikon SnapBridge umožňuje filtrovať a zdieľať súbory JPEG, RAW (NEF) a videosekvencie s akýmkoľvek inteligentným zariadením. Pri použití s fotoaparátom D780 môžete filtrovať podľa dátumu a prenášať hromadné výbery snímok.

 

Filmujte tak, ako si to vyžaduje akcia

Fotoaparát D780 používa rozlíšenie 6K obrazového snímača na vytvorenie záznamu 4K/UHD s ultravysokým rozlíšením pri 30p/25p/24p bez orezu. Priamo vo fotoaparáte môžete vytvárať spomalené videosekvencie v rozlíšení Full HD s rýchlosťou až 120p so zvukom. Okrem toho môžete zaznamenávať video vo formáte DX pri frekvencii snímania 50p/60p. Počas záznamu možno nastavovať rýchlosť automatického zaostrovania a sledovania objektu, k dispozícii sú štyri spôsoby výberu AF bodov a oblastí pre video.

 

 
Zachovajte dynamický rozsah až 12 EV a získajte väčšiu flexibilitu pri úprave a postprodukcii. Záznam s protokolom N-Log s vysokou 10-bitovou farebnou hĺbkou umožňuje získať až štyrikrát viac informácií ako pri štandardnom 8-bitovom zázname.
 

 

 

Time-lapse videosekvencie priamo vo fotoaparáte

Priamo vo fotoaparáte môžete vytvárať veľkolepé time-lapse videosekvencie s rozlíšením 4K/UHD. Prispôsobenie expozície znižuje rozdiely medzi snímkami na dosiahnutie plynulých prechodov. Nehlučné intervalové snímanie eliminuje mechanické rozmazanie a hluk uzávierky. Pri slabom osvetlení je možné rozšíriť meranie až do -3 EV a čas uzávierky možno predĺžiť až na 900 s.

 

 
Vytvárajte zábery so zdanlivo nemožnou hĺbkou ostrosti pomocou režimu fotografovania s posúvaním zaostrenia. Môžete určiť vzdialenosť každého kroku zaostrenia a funkcia „focus-peaking” pomáha potvrdiť zaostrenie každej vrstvy.
 

 

TECHNICKÉ PARAMETRE

Typ

Digitálna jednooká zrkadlovka

Bajonet objektívu

Bajonet Nikon F (s pripojením a kontaktmi pre automatické zaostrovanie)

Efektívny obrazový uhol

Formát Nikon FX

Obrazový snímač

FX, CMOS, 35,9 × 23,9 mm

Celkový počet pixelov

25,28 milióna

Systém redukcie prachu

Čistenie obrazového snímača, referenčné údaje pre funkciu odstránenia vplyvu prachu na snímku (vyžaduje sa softvér Capture NX-D)

Efektívny počet pixelov

24,5 milióna

Veľkosť snímky (v pixeloch)

Oblasť snímky formátu FX (36 × 24): (L) 6 048 × 4 024 (24,3 milióna), (M) 4 528 × 3 016 (13,7 milióna), (S) 3 024 × 2 016 (6,1 milióna). Oblasť snímky formátu DX (24 × 16): (L) 3936 × 2 624 (10,3 milióna), (M) 2 944 × 1968 (5,8 milióna), (S) 1 968 × 1 312 (2,6 milióna). Oblasť snímky 1 : 1 (24 × 24): (L) 4 016 × 4 016 (16,1 milióna), (M) 3 008 × 3 008 (9,0 milióna), (S) 2 000 × 2 000 (4,0 milióna). Oblasť snímky 16 : 9 (36 × 20): (L) 6 048 × 3 400 (20,6 milióna), (M) 4 528 × 2 544 (11,5 milióna), (S) 3 024 × 1 696 (5,1 milióna). Fotografie nasnímané pri filmovaní videosekvencií s rozlíšením 3 840 × 2 160: 3 840 × 2 160 Fotografie nasnímané pri filmovaní videosekvencií pri ostatných rozlíšeniach: 1 920 × 1 080

Ukladací priestor - formát súborov

NEF (RAW): 12- alebo 14-bitový (bezstratovo komprimovaný alebo komprimovaný), JPEG: štandardný algoritmus JPEG s jemnou (približne 1 : 4), normálnou (približne 1 : 8) alebo základnou (približne 1 : 16) kompresiou, k dispozícii je kompresia s prioritou veľkosti a prioritou optimálnej kvality; NEF (RAW)+JPEG: jedna fotografia sa zaznamená vo formáte NEF (RAW) aj JPEG

Systém Picture Control

Automatické, Štandardné, Neutrálne, Živé, Monochromatické, Portrét, Krajina, Plochý, Creative Picture Control (Kreatívny systém Picture Control) (snivé, ráno, POP, nedeľa, temné, dramatické, ticho, vyblednuté, melancholické, čisté, Denim, detský fotoaparát, sépia, modrá, červená, ružová, uhlie, grafit, binárne, uhlík); vybraté nastavenie Picture Control možno upraviť, pamäť pre vlastné nastavenia Picture Control

Ukladací priestor - Médiá

SD, SDHC (kompatibilné s normou UHS-II), SDXC (kompatibilné s normou UHS-II)

Duálny slot na kartu

2 karty Secure Digital (SD), kartu v slote 2 možno používať na ukladanie po zaplnení alebo na záložné ukladanie, prípadne na oddelené ukladanie snímok NEF (RAW) a JPEG. Medzi kartami možno snímky kopírovať.

Systém súborov

DCF 2.0, Exif 2.31

Hľadáčik

Hľadáčik pre jednooké zrkadlovky s pentaprizmou v rovine očí

Pokrytie obrazového poľa

FX: Približne 100 % vo vodorovnom a 100 % v zvislom smere, DX: Približne 97 % vo vodorovnom a 97 % v zvislom smere, 1 : 1: Približne 97 % vo vodorovnom a 100 % v zvislom smere, 16 : 9: Približne 100 % vo vodorovnom a 97 % v zvislom smere

Zväčšenie

Približne 0,7-násobné (objektív 50 mm f/1,4 zaostrený na nekonečno, –1,0 m–¹)

Predsunutie výstupnej pupily okuláru

21 mm (–1,0 m–¹, od stredu povrchu šošovky okulára hľadáčika)

Dioptrická korekcia

–3 až +1 m–¹

Zaostrovacia matnica

Zaostrovacia matnica BriteView Clear Matte Mark VIII typu B (s automatickými zaostrovacími poľami, možno zobraziť pomocnú mriežku)

Zrkadlo

Automaticky vratné

Kontrola hĺbky ostrosti

Áno. Po stlačení tlačidla Pv sa clona objektívu nastaví na hodnotu vybratú používateľom (expozičné režimy A a M) alebo na hodnotu vybratú fotoaparátom (expozičné režimy P a S).

Clona

Okamžitý návrat, elektronicky ovládaná

Kompatibilné objektívy

Typy G, E a D (na objektívy PC sa vzťahujú niektoré obmedzenia), iné objektívy AF NIKKOR (okrem objektívov IX NIKKOR a objektívov pre F3AF), objektívy AI-P NIKKOR, DX objektívy (pri použití oblasti snímky [DX (24 × 16)]), objektívy AI bez CPU (iba v režime A a M), pri fotografovaní pomocou hľadáčika možno používať elektronický diaľkomer s objektívmi, ktoré majú svetelnosť f/5,6 alebo vyššiu. Pri použití objektívov so svetelnosťou f/8 alebo vyššou elektronický diaľkomer podporuje 11 zaostrovacích polí.

Typ uzávierky

Mechanická, elektronicky ovládaná štrbinová uzávierka s vertikálnym chodom, uzávierka s elektronickou prvou lamelou, elektronická uzávierka

Čas uzávierky

1/8 000 až 30 s (s krokom 1/3 alebo 1/2 EV, možnosť rozšírenia na 900 s v režime M); Bulb; Time; X200

Rýchlosť synchronizácie blesku

X = 1/200 s, synchronizácia s časom uzávierky 1/200 s alebo dlhším, podporovaná je automatická vysokorýchlostná synchronizácia blesku FP

Režim snímania

S (jednotlivé snímky), CL (pomalé sériové snímanie), CH (rýchle sériové snímanie), Q (tiché snímanie), QC (tiché sériové snímanie), samospúšť, MUP (zrkadlo v hornej polohe)

Frekvencia snímania

Až 7 sn./s. CL: 1 až 6 sn./s (fotografovanie pomocou hľadáčika); 1 až 3 sn./s (fotografovanie so živým náhľadom). CH: 7 sn./s; pri snímaní obrázkov vo formáte NEF/RAW počas tichého fotografovania, buď 8 sn./s (bitová hĺbka 14 bitov) alebo 12 sn./s (bitová hĺbka 12 bitov) QC: 3 sn./s

Samospúšť

2 s, 5 s, 10 s, 20 s; 1 až 9 expozícií v intervaloch 0,5, 1, 2 alebo 3 sekundy

Meranie expozície

Fotografovanie pomocou hľadáčika: Meranie expozície TTL pomocou snímača RGB s približne 180 000 pixelmi, živý náhľad: meranie expozície TTL pomocou hlavného obrazového snímača

Metóda merania

Maticové: meranie expozície 3D Color Matrix III (objektívy typu G, E a D), meranie expozície Color Matrix III (ostatné objektívy so vstavaným procesorom), maticové meranie expozície je k dispozícii pri objektívoch bez vstavaného procesora, ak používateľ zadá údaje o objektíve. So zdôrazneným stredom: váha 75 % v rámci 12 mm kruhu v strede rámu; priemer kruhu možno zmeniť na 8, 15 alebo 20 mm, alebo môže byť váženie založené na priemere celého obrazového poľa (objektívy bez CPU a AF-S Fisheye NIKKOR 8 – 15 mm f/3,5 – 4,5E ED používajú 12 mm kruh); Bodové: meria sa v kruhu s priemerom približne 4 mm (približne 1,5 % obrazového poľa) so stredom na zvolenom zaostrovacom bode (v strede zaostrovacieho bodu, keď sa používa objektív bez CPU alebo AF-S Fisheye NIKKOR 8 – 15 mm f/3,5 – 4,5E ED); S dôrazom na predchádzanie preexponovaniu: k dispozícii s objektívmi typu G, E a D

Rozsah merania (ISO 100, f/1,4, 20 °C)

Matricové meranie a meranie so zdôrazneným stredom: –3 až +20 EV; Bodové meranie: 2 až 20 EV; Meranie s dôrazom na predchádzanie preexponovaniu: 0 až 20 EV

Spojenie expozimetra

Procesor, AI

Režim

Automatický režim, P: flexibilná programová automatika, S: clonová automatika, A: časová automatika, M: manuálny režim, EFCT, režimy špeciálnych efektov: nočné videnie, extra farebný, pop, fotografická ilustrácia, efekt detského fotoaparátu, efekt miniatúry, selektívna farba, silueta, high key, low key, U1 a U2: používateľské nastavenia

Korekcia expozície

–5 až +5 EV, –3 až +3 EV pri snímaní videosekvencií (s krokom 1/3 alebo 1/2 EV) v režimoch P, S, A, M a EFCT

Expozičná pamäť

Zapamätá sa zistená hodnota jasu

Citlivosť ISO

ISO 100 až 51 200 (s krokom 1/3 alebo 1/2 EV); možno tiež rozšíriť na cca. 0,3, 0,5, 0,7 alebo 1 EV pod úrovňou ISO 100 (ekvivalent ISO 50) alebo na 0,3, 0,5, 0,7, 1 alebo 2 EV nad ISO 51 200 (ekvivalent ISO 204 800); k dispozícii je automatické nastavenie citlivosti ISO (odporúčaný index expozície)

Active D-Lighting

Na výber z možností automatická, veľmi vysoká, vysoká, normálna, nízka alebo vypnutá

Automatické zaostrovanie

Fotografovanie pomocou hľadáčika: Fázová detekcia TTL pomocou pokročilého snímača automatického zaostrovania Multi-CAM 3500 II s podporou 51 zaostrovacích bodov (vrátane 15 snímačov krížového typu; svetelnosť f/8 podporuje 11 snímačov); podpora jemného doladenia automatického zaostrovania Živý náhľad: Hybridné automatické zaostrovanie s fázovou detekciou/detekciou kontrastu pomocou obrazového snímača; podporované je jemné doladenie automatického zaostrovania

Detekčný rozsah

Fotografovanie pomocou hľadáčika¹: –3 až +19 EV; Živý náhľad²: –5 až +19 EV; –7 až +19 EV s funkciou automatického zaostrovania v slabom svetle

Zaostrovacie režimy

Jednorazové automatické zaostrovanie (AF-S), kontinuálne automatické zaostrovanie (AF-C), automatický výber režimu zaostrovania (AF-A; dostupné iba v režime statických snímok), nepretržité automatické zaostrovanie (AF-F; dostupné iba v režime snímania videosekvencií), prediktívne zaostrovanie, ktoré sa automaticky aktivuje podľa stavu objektu, manuálne zaostrovanie (M): možno používať elektronický diaľkomer

Zaostrovacie body

Fotografovanie pomocou hľadáčika: 51 bodov s vybranou možnosťou [All points] vybranou v ponuke Custom Setting a6 [Focus points used], 11 bodov s vybranou možnosťou [Every other point], Živý náhľad³: 273 bodov s vybranou možnosťou [All points] vybranou v ponuke Custom Setting a6 [Focus points used], 77 bodov s vybranou možnosťou [Every other point]

Režim činnosti AF

Fotografovanie pomocou hľadáčika: Automatické zaostrovanie na jednotlivé zaostrovacie body, dynamická voľba 9, 21 alebo 51 zaostrovacích polí, 3D kontinuálne sledovanie, automatické zaostrenie s výberom zo skupiny polí, automatické zaostrenie s automatickým výberom poľa, Živý náhľad: Automatické zaostrovanie na malé objekty (len statické snímky, jednorazové automatické zaostrovanie AF/AF-S), automatické zaostrovanie na jednotlivé zaostrovacie body, dynamická voľba zaostrovacích polí (len statické snímky, kontinuálne automatické zaostrovanie AF/AF-C), širokoplošné automatické zaostrovanie (S), širokoplošné automatické zaostrovanie (L), automatické zaostrenie s automatickým výberom poľa

Pamäť zaostrenia

Aretáciu zaostrenia možno aktivovať polovičným stlačením tlačidla spúšte (v režime jednorazového automatického zaostrovania/AF-S) alebo stlačením tlačidla AE-L/AF-L

Riadenie záblesku

Fotografovanie pomocou hľadáčika: Riadenie záblesku TTL pomocou snímača RGB s približne 180 000 (180 000) pixlov; Fotografovanie so živým náhľadom: Riadenie záblesku TTL s využitím obrazového snímača vyvažované riadenie záblesku, pri maticovom meraní expozície, meraní expozície so zdôrazneným stredom a meraní expozície s dôrazom na predchádzanie preexponovaniu je k dispozícii doplnkové riadenie záblesku vyvažované meraním i-TTL; štandardný i-TTL záblesk pre DSLR s bodovým meraním expozície

Zábleskový režim

Synchronizácia blesku s prvou lamelou uzávierky, synchronizácia blesku s dlhými časmi uzávierky, predzáblesk proti červeným očiam so synchronizáciou blesku s dlhými časmi uzávierky, synchronizácia blesku s druhou lamelou uzávierky, vypnuté

Korekcia zábleskovej expozície

–3 až +1 EV (s krokom 1/3 alebo 1/2 EV) v režimoch P, S, A a M

Indikátor pripravenosti blesku

Svieti pri plnom nabití voliteľného blesku a bliká po odpálení blesku pri plnom výkone

Sánky na príslušenstvo

Sánky ISO 518 s kontaktmi na synchronizáciu a prenos údajov a bezpečnostným zámkom

Systém kreatívneho osvetlenia Nikon (CLS)

Riadenie záblesku i-TTL, rádiové pokročilé bezdrôtové osvetlenie, optické pokročilé bezdrôtové osvetlenie, modelovací záblesk, aretácia zábleskovej expozície, prenos hodnoty farebnej teploty blesku, automatická vysokorýchlostná synchronizácia blesku FP, veľkoplošné pomocné svetlo AF (fotografovanie pomocou hľadáčika), zjednotené riadenie záblesku

Synchronizačný konektor

Adaptér synchronizačného konektora AS-15 (k dispozícii samostatne)

Vyváženie bielej farby

Automatické (3 typy), automatika pre prirodzené svetlo, priame slnečné svetlo, oblačno, tieň, žiarovka, žiarivka (7 typov), priame slnečné svetlo, blesk, výber farebnej teploty (2 500 až 10 000 K), vlastné manuálne nastavenie (možno uložiť až 6 hodnôt, v režime živého náhľadu je k dispozícii meranie bodového vyváženia bielej farby), všetko okrem výberu farebnej teploty je s jemným doladením

bracketing vyváženia bielej farby

Expozícia a/alebo blesk, vyváženie bielej farby a ADL

Živý náhľad - režimy

Živý náhľad pre fotografie, živý náhľad pre videosekvencie

Videosekvencie - meranie

Meranie expozície TTL pomocou obrazového snímača fotoaparátu

Videosekvencie - metóda merania

Maticové meranie expozície, meranie expozície so zdôrazneným stredom alebo meranie expozície orientované na najvyššie jasy

Videosekvencie - veľkosť obrazu (pixely) a frekvencia snímania

3 840 × 2 160 (4K UHD); 30p (progresívne), 25p, 24p. 1920 × 1080; 120p, 100p, 60p, 50p, 30p, 25p, 24p 1920 × 1080 (spomalený pohyb); 30p ×4, 25p ×4, 24p ×5⁴. Skutočné frekvencie snímania v režimoch 120p, 100p, 60p, 50p, 30p, 25p a 24p sú 119,88, 100, 59,94, 50, 29,97, 25 a 23,976 sn./s.

Videosekvencie - formát súborov

MOV, MP4

Videosekvencie - kompresia videa

Pokročilé kódovanie videa H.264/MPEG-4

Videosekvencie - formát záznamu zvuku

Lineárne PCM, AAC

Videosekvencie - zariadenie na záznam zvuku

Vstavaný stereofónny mikrofón alebo externý mikrofón s možnosťou stlmenia a nastaviteľnou citlivosťou

Videosekvencie - citlivosť ISO

Manuálny výber (ISO 100 až 51200); vyberte si z veľkostí krokov 1/3 a 1/2 EV) s ďalšími dostupnými možnosťami ekvivalentnými približne 0,3, 0,5, 0,7, 1 alebo 2 EV nad úrovňou ISO 51200 (ekvivalent ISO 204 800); k dispozícii je automatické nastavenie citlivosti ISO (ISO 100 až Hi 2) s voliteľnou hornou hranicou

Videosekvencia – ďalšie možnosti

Time-lapse videosekvencie, elektronická stabilizácia obrazu, časové kódy, logaritmický filmový výstup s N-Log a HDR (HLG)

Monitor

Uhlopriečka 8 cm, približne 2 359 000 bodov, výklopný dotykový monitor TFT LCD s pozorovacím uhlom 170°, pokrytím obrazového poľa približne 100 %, 11-úrovňovou manuálnou reguláciou jasu a vyvážením farieb

Prehrávanie

Prehrávanie snímok na celej obrazovke a zobrazenie miniatúr (4, 9 alebo 72 snímok alebo kalendár) so zväčšením snímky, zväčšením výrezu snímky, prehrávanie videosekvencií, prezentácie fotografií alebo videosekvencií, zobrazenie histogramu, preexponované oblasti, informácie o fotografii, zobrazenie údajov o polohe, hodnotenie fotografie, automatické otáčanie snímok, hodnotenie snímok a vkladanie indexov

USB

Konektor typu C (SuperSpeed USB): odporúča sa pripojenie k vstavanému portu USB

Výstup HDMI

Konektor HDMI typu C

Zvukový vstup

Stereofónny minikonektor (priemer 3,5 mm, podpora napájania pomocou konektora)

Zvukový výstup

Stereofónny minikonektor (priemer 3,5 mm)

Konektor pre príslušenstvo

Vstavaný (možno použiť s príslušenstvom, napríklad káblovou spúšťou MC-DC2)

Wi-Fi (bezdrôtová sieť LAN) – normy

IEEE 802.11b/g/n/a/ac, 2 412 až 2 462 MHz (kanál 11) a 5 180 až 5 320 MHz, pásmo 2,4 GHz: 2,9 dBm, pásmo 5 GHz: 8,7 dBm, otvorený systém, WPA2-PSK

Normy bluetooth

Verzia špecifikácie Bluetooth 4.2; Bluetooth: 2 402 až 2 480 MHz, Bluetooth Low Energy: 2 402 až 2 480 MHz; Bluetooth: –2,6 dBm, Bluetooth Low Energy: –4,1 dBm; dosah: približne 10 m⁵

Batéria

Jedna nabíjateľná lítium-iónová batéria EN-EL15b⁶

Sieťový zdroj

Sieťový zdroj EH-5d/EH-5c/EH-5b, vyžaduje napájací konektor EP-5B (dostupný samostatne)

Statívový závit

6,35-milimetrový (1/4-palcový) (ISO 1 222)

Rozmery (š × v × h)

Približne 143,5 × 115,5 × 76 mm

Hmotnosť

Približne 840 g s batériou a pamäťovou kartou SD, ale bez krytky tela, približne 755 g (len telo fotoaparátu)

Prevádzkové podmienky - teplota

0 °C až 40 °C

Prevádzkové podmienky - vlhkosť

Najviac 85 % (bez kondenzácie)

Dodávané príslušenstvo

Krytka tela BF-1B, gumená očnica DK-31 (dodáva sa nasadená na fotoaparáte), nabíjateľná lítium-iónová batéria EN-EL15b s krytom kontaktov, nabíjačka MH-25a (dodáva sa so zástrčkovým adaptérom alebo napájacím káblom, ktorého typ a tvar závisí od krajiny alebo oblasti predaja), krytka okuláru hľadáčika DK-5, USB kábel UC-E24, popruh AN-DC21