Canon EOS R5 + RF 24-105 f/4L IS USM

Neohodnotené
 
Novinka Zväčšiť
  • 1 z 4
 

Nový štandard fotografií s vysokým rozlíšením a fenomenálna kvalita 8K videa. Vďaka skvelej elektronickej uzávierke s 20 alebo mechanickej uzávierke s 8 snímkami za sekundu posúva EOS R5 kvalitu obrazu pri fotografiách a videách na úplne novú úroveň. EOS R5 je schopný, rafinovaný a stvorený pre veľkoleposť.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
7.12.2022
€5 199    
Kód tovaru 2931
Značka Canon
Kategória Canon
Záruka 2 roky
 

Buďte filmárom
Zachyťte svoje najlepšie diela v podobe 8K videozáznamu a využite vyhliadku na nové vzrušujúce možnosti kreatívneho snímania. Model EOS R5 ponúka plnú šírku snímača 8K pri internom nahrávaní videozáznamu až do 30p s technológiou Dual Pixel AF k dispozícii vo všetkých režimoch 8K, umožní vám tak plne rozšíriť filmársky žáner a objaviť nové dynamické spôsoby vyrozprávania vášho príbehu.

Viac než len tváre
eraz máte zaostrené na všetko. Vďaka pokročilému sledovaniu zvieracieho objektu s automatickým zaostrením dokáže model EOS R5 rozpoznať psy, mačky a vtáky prostredníctvom detekcie tela, tváre alebo oka objektu.

Nový štandard stability
Canon po prvý raz vo svojich fotoaparátoch ponúka vstavanú stabilizáciu obrazu, ktorá pracuje v súlade s objektívmi Canon RF s IS a poskytuje jedinečné, dokonalo ostré zábery a videozáznamy bez otrasov. Nakrúcajte alebo fotografujte bez statívu s vedomím, že vždy dosiahnete ten najhladší a najostrejší výsledok.

Pripojenie na cloud
Vďaka vstavanému rozhraniu Wi-Fi, ktoré umožňuje pripojenie na úplne novú službu image.canon, môžete snímať a prenášať fotografie a videá za pochodu. Fotoaparát EOS R5 s funkciou automatického prenosu obrázkov vám umožňuje snímať a upravovať fotografie za pochodu alebo ich automaticky sťahovať do počítača.

Všestranný a prispôsobivý
Ak chcete odhaliť jeho výkon, pozrite sa pod kapotu. Dva otvory na kartu znamenajú omnoho dlhší čas snímania. Keďže EOS R5 je súčasťou úžasného radu EOS R so skvelým bajonetom RF ponúkajúcim maximálnu kvalitu a prispôsobivosť, vďaka množstvu adaptérov RF-EF na hladkú integráciu je kompatibilný aj s vynikajúcim radom objektívov Canon EF.          

                                    
Hlavné funkcie a vlastnosti bezzrkadlovky Canon EOS R5:
•    Plnoformátový snímač 45 Mpx
•    Až 20 sn./s / 12 sn./s
•    Stabilizácia obrazu v tele, až o 8 expozičných hodnôt
•    Automatické ostrenie pomocou technológie Dual Pixel CMOS AF II
•    Citlivosť ISO 100-51200
•    Video 8K 30p 12 bitov (plná šírka)
•    Elektronický hľadáčik 5,76 milióna bodov
•    Výklopný a otočný LCD displej s uhlopriečkou 3,2" a rozlíšením 2,1 milióna bodov
•    Dva sloty na pamäťové karty (1x CFexpress a 1x SD UHS-II)
•    Displej na hornom paneli a multifunkčný ovládač automatického ostrenia
•    Interná Wi-Fi 5GHz s voliteľným bezdrôtovým adaptérom (WFT-R10)
•    Bluetooth
•    Nabíjanie cez USB a napájanie cez PD-E1
•    Váha samotného tela 650g (738g s batériou/pamäťovou kartou)

 

Canon RF 24-105mm f/4L IS USM

Mimoriadne všestranný objektív so zoomom 24 – 105 mm ponúkne fotografom a filmárom ideálny pomer medzi výkonom, prenosnosťou a kvalitou snímky. Model RF 24-105 mm f/4L IS USM patrí do modelového radu "eLkových" zoom objektívov a stáva sa prvým modelom, ktorý využíva technológiu Nano USM – ideálny pre tvorcov filmov pri potrebe neprerušovaného zaostrovania za účelom prirodzene vyzerajúcich prechodov medzi snímkami pri sledovaní objektu pohybujúceho sa od či ku kamere. Je tenký a jednoducho ovládateľný a má fixnú svetelnosť 4. Rýchly a tichý systém automatického zaostrovania a 5 stopová stabilizácia obrazu z neho robí ideálny model pre filmárov.

Harmónia prenosnosti a výkonu
Zoom v rozsahu 24 – 105 mm pokrýva širokouhlé, štandardné aj telefotografické ohniskové vzdialenosti. 5-krokový stabilizátor obrazu zachová ostrosť pri slabom svetle a zaostrovacia technológia Nano USM poteší fotografov aj filmárov.

Portrétna fotografia
RF 24-105mm f/4L IS USM je vďaka 5-krokovému stabilizátoru obrazu ideálny na tvorbu ostrých portrétov bez chvenia. Vďaka konštantnej maximálnej clone f/4 rýchlo zmeníte ohniskovú vzdialenosť bez zmeny expozície.

Cestopisná fotografia
Všestranný a mimoriadne kvalitný spoločník na cesty – vysoká kvalita spracovania série L ho chráni pred prachom a vlhkosťou, pričom je stále dosť ľahký na to, aby vás na ďalekých cestách zbytočne nezaťažil.

Každodenná kreativita
RF 24-105mm f/4L IS USM je obľúbená voľba ideálna pre blogerov a nadšencov či milovníkov fotografie. Ovládací prstenec objektívu umožňuje pohodlne a intuitívne upraviť nastavenia fotoaparátu.

Nesmierne flexibilný a svižný objektív
S objektívom RF 24-105mm f/4L IS USM môžete popustiť uzdu svojej tvorivosti a dosiahnuť výnimočné výsledky. Či už chcete snímať interiérové portréty, alebo podujatia pod holým nebom, rozsah zoomu 24 – 105 mm ponúka širšie možnosti bez nutnosti vymieňať objektívy. Svetelnosť f/4 sa zachováva pri všetkých nastaveniach zoomu.

Očividne šikovný a výkonný
Asférické prvky objektívu a prvky UD zaručujú výnimočnú ostrosť, ktorá sa vďaka 5-krokovému stabilizátoru obrazu zachová aj pri snímaní z ruky pri slabom svetle. Asférické prvky objektívu pomáhajú kompenzovať skreslenie a sférickú aberáciu a k tomu umožňujú kompaktný dizajn.

Ostrosť nadovšetko!
Zaostrujte presne a v dokonalej tichosti vďaka technológii automatického zaostrovania Nano USM. Fotografi ocenia rýchlosť, akou sa dosahuje dôležité zaostrenie, kým filmári si zamilujú hladký a plynulý prechod zaostrenia, ktorý táto špičková technológia prináša.

Kedykoľvek a kdekoľvek
Objektív RF 24-105mm f/4L IS USM zo série L má mohutnú konštrukciu odolnú voči poveternostným vplyvom, na ktorú sa môžete spoľahnúť. Vďaka fluórovej ochrannej vrstve predného a zadného prvku objektívu sa jednoducho čistí. Je to skutočne praktický objektív určený na cesty.

Technické údaje
rozsah zoomu 24 – 105 mm
Ovládací prstenec objektívu Ring
9-lamelová clona
Minimálne zaostrenie na 0,45 m
Motorček Nano USM
5-krokový stabilizátor obrazu

Optické vlastnosti/parametre
Veľkosť obrazu: Plný formát
Zorný uhol (horiz., vert., diag.)
74° – 19°20',
53° – 13°,
84° – 23°20'
Konštrukcia objektívu (prvky/skupiny): 18/14
Počet lamiel clony: 9
Maximálna clona: f/4
Minimálna clona:22
Najnižšia vzdialenosť zaostrenia (m):0,45
Maximálne zväčšenie (x): 0,24
Informácie o vzdialenosti: Áno
Stabilizátor obrazu: 5 krokov
AF: Nano USM