Nikon Nikkor Z 14-30mm f/4 S

Neohodnotené
 
Akcia Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 13
 

Vstúpte do diania s plnoformátovým ultraširokouhlým objektívom so zoomom, ktorý prebudí vašu kreativitu. Objektív NIKKOR Z 14 – 30 mm f/4 radu S sa pýši kompaktnými rozmermi a plochým predným optickým prvkom. Umožňuje používať 82 mm filtre a ľahko sa zmestí aj do menších brašní. Kdekoľvek snímajte snímky a videosekvencie, ktoré vtiahnu diváka do scény.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
3.7.2024
€1 099    
Kód tovaru 3024
Značka Nikon
Kategória pre Nikon
Záruka 2 roky
 

PÔSOBIVÉ DETAILY, KTORÉ VÁM VYRAZIA DYCH

Výnimočná rozlišovacia schopnosť tohto objektívu so zoomom umožňuje vernú reprodukciu každého detailu scény. Kontrola nad poklesom jasu v okrajových častiach snímky zaisťuje rovnomerný jas v celej ploche obrazového poľa. Výsledkom je ostrosť od okraja po okraj, žiarivé farby a hlboký kontrast. 

 

Snímky a videosekvencie, ktoré vtiahnu diváka do scény

Zdôrazňujte perspektívu. Vytvárajte intímne portréty v kontexte okolitého prostredia. Bajonet Nikon Z s veľkým priemerom umožňuje tomuto objektívu zachytiť viac svetla v celej ploche záberu. Ultraširokouhlý rozsah zoomu a kompaktná konštrukcia poskytujú slobodu cestovať do diaľav – a šírav. Snímajte rozmanité scény od výhľadov na krajinu až po pouličné snímky v celej ich nádhere.

 

Vždy ostrý obraz

Pokročilá optická konštrukcia. Rýchlejšia komunikácia medzi objektívom a fotoaparátom. Vďaka tomu získate výnimočnú ostrosť a minimálne skreslenie v rámci celého rozsahu zoomu. 

 

Panorámy krajiny. Široké zábery mesta.

Ukážte viac. Všetko od dramatických zákutí mesta až po šíru oblohu je vykreslené s úžasnou čistotou a detailmi. Hviezdy a pouličné svetlá sú reprodukované verne ako okrúhle body.

 

Architektúra

Vodiace línie. Odvážne uhly. Bez námahy snímajte objekty v stiesnených priestoroch a úzkych uličkách. Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť len 0,28 m v rámci celého rozsahu zoomu vám poskytuje plnú kontrolu nad kompozíciou – od snímok zblízka až po nekonečno.

 

Stvorený pre video

Bezstarostne prechádzajte z jasných exteriérov do slabo osvetlených interiérov. Multi-focusing systém a konštantná svetelnosť objektívu f/4 zaručujú výnimočné zaostrovanie v slabom svetle a konzistentnú expozíciu v celom rozsahu zoomu.

 

Ostrosť a čistota

Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat od spoločnosti Nikon znižuje reflexy a závoj na dosiahnutie čistejších snímok aj v protisvetle.

 

Prirodzený obraz

Minimalizácia sagitálnej komy umožňuje špičkovú reprodukciu bodových zdrojov svetla, ako napríklad pouličného osvetlenia v noci. Bodové zdroje svetla sú zobrazené ako okrúhle body, dokonca aj v okrajových častiach snímky.

 

Výnimočné farby

Optické prvky z ED skla a asférické členy zaručujú žiarivé farby a hlboký kontrast.

 

Stabilizácia obrazu

Tento objektív využíva stabilizáciu obrazu vstavanú vo fotoaparáte, ktorá umožňuje snímať s časmi uzávierky dlhšími až o päť expozičných stupňov, než by bolo inak možné.² Snímajte ostrejšie fotografie aj po západe slnka alebo filmové scény bez neželaných efektov chvenia fotoaparátu.

photo of a waterfall with a rainbow and a Z system camera in front of the scene with the same image on the LCD

 

Výnimočná presnosť

Systém plávajúcich šošoviek zaručuje presné zaostrovanie pri krátkych vzdialenostiach. Elektromagnetická clona umožňuje dosiahnuť presnú expozíciu pri rýchlom sériovom snímaní.

 

Ticho na scéne

Vďaka prakticky nehlučnému krokovému motoru bolo možné dosiahnuť absolútne tiché zaostrovanie. Zmena ohniska je rovnako nehlučná a tichým ovládacím prstencom nastavíte clonu bez zvuku.

 

Nádherná plynulosť

Multi-focusing systém objektívu umožňuje výnimočne plynulé a presné zaostrovanie. Zmena uhla záberu pri zaostrovaní je minimálna, rovnako ako posun zaostrenia počas zoomovania.

 

Prevezmite kontrolu

Vrúbkovaný ovládací krúžok umožňuje presné a intuitívne používanie. Pri snímaní v režime automatického zaostrovania môžete ovládaciemu krúžku priradiť nastavenie korekcie expozície. Pri snímaní s manuálnym zaostrovaním môžete ovládací krúžok použiť na zaostrenie. Rovina zaostrenia sa posúva podľa toho, ako rýchlo alebo pomaly krúžkom otáčate, čo umožňuje precíznu kontrolu nad zaostrením.

 

Malý, odolný a ľahký

Mechanizmus zasúvateľného objektívu zabezpečuje minimálne rozmery, keď sa tento ultraširokouhlý plnoformátový objektív nepoužíva  Každá pohyblivá časť objektívu je utesnená proti čiastočkám prachu a kvapkám vody. Fluórová vrstva aktívne odpudzuje vodu, prach a nečistoty bez negatívneho vplyvu na kvalitu snímok.

 

typ objektívu zoom objektív
ohnisková vzdialenosť 14 - 30 mm
svetelnosť f/4
priemer filtra 82 mm
obrazový stabilizátor -
počet lamiel clony 7 (zaoblené)
konštrukcia-prvky / skupiny 14 / 12
zaostrovanie AF / MF
min. zaost. vzdialenosť 28 cm
slnečná clona HB-86 (je v balení)
rozmery 89 x 85 mm
hmotnosť 485 g
Kompatibilita pre Nikon