Fujifilm XF 60mm f/2,4 R Macro

2 hodnotenia
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 8
 

Tento stredný teleobjektív vytvára vynikajúce makro snímky. Použitie jedného asférického prvku a jedného prvku s extra nízkou disperziou účinne kontroluje rôzne aberácie, ako je zakrivenie poľa a chromatická aberácia, navyše všetky skupiny šošoviek sú počas zaostrovania posunuté spolu, aby sa dosiahla najvyššia úroveň ostrosti v rade X. Okrem toho, že je ideálny pre zábery zblízka, možno ho použiť aj pre mnoho ďalších stredne veľkých teleobjektívov, pričom maximálna clona F2,4 poskytuje plynulý bokeh.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
3.7.2024
€529    
Kód tovaru 13969
Značka Fujifilm
Kategória pre Fujifilm
Záruka 2 roky
 

Najkrajší svet

 

 
 
 

Spoľahlivý dizajn

Objektív je vybavený sklom, asférickou šošovkou a ďalšími optickými prvkami vyrobenými výhradne zo skla. Boli veľmi starostlivo vyleštené a pokryté vrstvou Super EBC. Okrem toho má Fujinon XF 60 MM F/2,4 R  kovový tubus objektívu a krúžok na nastavenie clony, ktorý umožňuje presné ovládanie v krokoch po 1/3 EV.

 

Bokeh efekt

Rozmazaný bokeh efekt je možné dosiahnuť vďaka špeciálne tvarovaným lamelám, ktoré vytvárajú clonu. Tieto lamely majú zakrivený tvar, čím vytvárajú kruhový obraz bez ohľadu na clonové číslo. Ich hrany však boli veľmi precízne zaoblené, čo umožňuje mimoriadne ostrý obraz.

 

X-Mount

Držiak X-Mount použitý v objektíve bol navrhnutý tak, aby maximalizoval výkon modelu X-Pro 1. Vyznačuje sa krátkou vzdialenosťou od okraja držiaka k snímaču iba 17,7 mm, čo umožňuje rozlíšenie celej plochy obrazu.

 

Typ objektívu pevné ohnisko
Ohnisková vzdialenosť 60 mm
Svetelnosť f / 2,4
Priemer filtra 39 mm
Obrazový stabilizátor -
Počet lamiel clony 9
Konštrukcia-prvky / skupiny 10 / 8
Zaostrovanie AF / MF
Min. zaost. vzdialenosť 26.7 cm
Slnečná clona áno
Rozmery 6.41 x 7.09 cm
Hmotnosť 215 g
Kompatibilita pre FujiFilm
Hmotnosť balenia 0,400 kg