Fujifilm Fujinon XF 35mm f/2.0 R WR čierny

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
 

Fujifilm Fujinon XF 35mm f/2.0 R WR je utesnený štandardný objektív špeciálne navrhnutý pre kompaktné systémové fotoaparáty rady FinePix X ponúkajúci vysokú svetelnosť, výbornú obrazovú kvalitu a utesnenú konštrukciu.

Dostupnosť 6-10 prac. dní
Môžeme doručiť do
8.7.2022
€419    
Kód tovaru 15828
Značka Fujifilm
Kategória pre Fujifilm
Záruka 2 roky
 

Telo objektívu je utesnené voči vode, prachu aj mrazu (až do -10°), robustne a precízne spracované, bez mechanických vôlí, alebo iných nedokonalostí. V kompaktnom kovovom tele priemeru 60mm a dĺžky 45,9mm je zabudovaná špičková optická sústava vyrobená z kvalitných optických skiel. Šošovky a všetky optické členy objektívu sú vyrobené zo skla, dokonale vyleštené a opatrené povrchovou úpravou Super EBC. Samotná optická sústava objektívu je zložená z 9-tich šošoviek zoradených do 6-tich skupín. Dve šošovky sú asféricky tvarovaná tak aby zabezpečila dokonalý obraz bez skreslenia a chromatickej aberácie od stredu obrazového poľa až po jeho okraje. Optická sústava objektívu dokáže zaostrovať od 35 cm až do nekonečna, disponuje 44,2° uhlom záberu a reprodukčným pomerom 0,135x.

Objektív je vybavený 9 lamelovou tvarovanou clonou, nastaviteľnou v rozsahu od f/2.0 až po f/16, ktorá zabezpečí skutočne dokonalé rozostrenie pozadia tzv. „bookeh“. Objektív je tiež vybavený ovládacím clonovým krúžkom s možnosťou nastavenia clony po tretinových krokoch EV.

Keď v ruke držíte kovové telo objektívu a otáčate dokonale vypracovaným clonovým prstencom s krokovaním po 1/3, pocítite nutkanie vyfotografovať úplne každú scénu. Fotografom hľadajúcim to najlepšie z oblasti fotografie otvára spoločnosť Fujifilm dvere do novej éry výmenných objektívov. Objektív sa dodáva v balení spolu so slnečnou clonou a mäkkým prepravným puzdrom.

Špecifikácie objektívu Fujifilm Fujinon XF 35mm f/2.0 R WR:
Bajonet objektívu: Fujifilm X
Ohnisková vzdialenosť: 35mm (52.5mm po prepočte na kinofilm)
Maximálna clona: f/2.0
Minimálna clona: f/16
Stavba objektívu: 9 šošoviek v 6 skupinách
Zorný uhol: 44,2°
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 0,35m
Maximálne zväčšenie: 0,135x
Počet lamiel clony: 9 kruhovo vykrajovaných lamiel
Priemer filtrového závitu: 43mm
Rozmery(priemer x dĺžka): 60 x 45,9mm