Sony Alpha A7S III

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 5
 

Sony Alpha A7S III je bezzrkadlovka s novým 12.1 MPx full frame snímačom typu EXMOR R a novým BIONZ XR obrazovým procesorom. Nahrávanie videa až 4K 120fps v 10-bit 4: 2: 2, a 15-krokov dynamického rozsahu s možnosťou nastavenia rozsahu ISO od 40 až do 409 600. Zaostrovací systém je vybavený 759 AF bodmi, ktoré pokrývajú 92% snímača. Vylepšenia sa týka aj Real-time Eye AF. Nový XAVC-HS (H.265) a nový XAVC-S-I (All-I) kodek, 16 Bit RAW dáta výstup, S-Log profil, predĺžená výdrž fotoaparátu a Digital Audio Interface. IBIS až do 5.5 stôp + nový aktívny režim, duálny kombinovaný slot na karty typu Cfexpress Type A / SD UHS-II a vylepšená odolnosť proti vlhkosti a prachu

Dostupnosť 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
6.10.2022
€3 799    
Kód tovaru 2231
Značka Sony
Kategória Fotoaparáty
Záruka 2 roky
 

Architektúra systému nového modelu Alpha 7S III bola od základov prepracovaná tak, aby zabezpečila výnimočný výkon pri nahrávaní videí i fotografovanie. Celkom nový full framový obrazový snímač Exmor R ™ CMOS so zadným osvitom a 12,1 MP (približný počet efektívnych MP) využíva celý rad pokročilých techník zachytenie svetla, ktoré zabezpečia vysokú citlivosť s nízkou úrovňou šumu pri slabom osvetlení, aby bolo potrebné používať veľké osvetľovacie zostavy. Okrem zdokonalenej kvality prináša tento nový obrazový snímač vôbec prvýkrát pri fotoaparáte zo série S systém detekcie fáza AF (focal plane phase-detection AF). Model Alpha 7S III je tiež vybavený novým obrazovým procesorom BIONZ XR ™, ktorý obrazový snímač dopĺňa a zaisťuje až osemkrát väčší výkon spracovania, minimalizuje latenciu pri spracovaní, až trojnásobne obmedzuje výskyt "rolling shutter" efektu a stojí za mnohými charakteristikami tohto fotoaparátu pre fotografovanie aj nahrávanie videí. Nový systém je tiež vybavený najjasnejším a najväčším elektronickým OLED eye-level hľadáčikom na svete s 9,44 miliónmi bodov. Novinka je tiež prvým fotoaparátom na svete, ktorý je vybavený duálnymi slotmi pre pamäťové karty typu CFexpress Type A. To umožňuje vysokorýchlostný prenos dát pri zachovaní kompaktných rozmerov.

Profesionálne riešenie pre nahrávanie videa
Alpha 7S III ponúka záznam videa do internej pamäte vo formáte 4K rýchlosťou 120 snímok za sekundu s 10-bitovou farebnou hĺbkou a vzorkovaním farieb 4: 2: 2. Vďaka tomu nahráva úchvatné videa. Nový fotoaparát prichádza s flexibilnejším a efektívnejším postprodukčnom pracovným procesom s množstvom pokročilých režimov pre nahrávanie videa, napríklad režim All-intra a MPEG-H HEVC / H.265 kódovanie (XAVC HS ™). Alpha 7S III uľahčuje integráciu nahratých záberov s ďalšími profesionálnymi videokamerami, pretože ponúka tri rôzne nastavenia farebného gamutu: S-Gamut, S-Gamut3, a S-Gamut3.Cine. Užívatelia môžu pri použití gamutu S-Gamut3 alebo S-Gamut3.Cine ľahko kombinovať stopáž nakrúcanej pomocou Alpha 7S III so zábermi nakrúcanými na profesionálnych videokamerách. Tým sa zjednoduší postprodukčný pracovný proces pri práci s viacerými kamerami. Okrem kriviek gamma S-Log3 podporuje Alpha 7S III obrazový profil HLG (Hybrid Log-Gamma) s minimálnou nutnosťou postprodukcie. Alpha 7S III tiež umožňuje 16-bitový výstup v RAWe do externého záznamového zariadenia prostredníctvom HDMI typu A, ponúka tak dodatočnú flexibilitu pri postprodukcii.

 

Zlepšená kvalita obrazu
Nový obrazový snímač CMOS a obrazový procesor BIONZ XR ™, ktorými je Alpha 7S III vybavená, prinášajú legendárnu citlivosť série S zo zásadne zlepšenou reprodukciou farieb a podaním textúr, a tým aj lepšiu celkovú kvalitu obrazu. Základná citlivosť ISO bola znížená na 80. Výsledkom je štandardný rozsah citlivosti ISO 80-102400 (rozšíriteľný na 80-409600 pre video a 40-409600 pre fotografie), ktorý prináša flexibilnejšiu citlivosť ISO plus široký dynamický rozsah s nízkou hladinou šumu pri všetkých nastaveniach. Vďaka tomu je kvalita obrazu lepšia o približne 1 krok redukcie šumu pri nastavení strednej a vysokej citlivosti.
Reprodukcia farieb a textúr lístia, ľudskej pleti a ďalších je ideálny a konzistentný, bez ohľadu na zdroje svetla. Gradácia bola tiež zdokonalená pre lepšie podanie pleťových tónov a podčiarkuje roll-off u portrétov. Tiež vylepšuje výkon automatického vyváženia bielej - AWB (Auto WB), keď nový snímač viditeľného a infračerveného svetla "Visible light + IR Sensor" pomáha docieliť presnejšie vyváženie bielej pri umelom osvetlení, vrátane žiariviek a LED osvetlenia.

Pokročilé automatické zaostrovanie pre hybridné použitie
Vôbec prvýkrát ponúka model série Alpha 7S, Alpha 7S III, automatické ostrenie Fast Hybrid AF, ktoré kombinuje fázovú detekciu a detekciu kontrastu AF, dáva fotoaparátu schopnosť sledovať objekty po veľkej ploche výnimočnou rýchlosťou, presne a plynule, dokonca aj pri použití s malou hĺbkou ostrosti . Jemný výraz zaostrenie umožňujú objektívy typu E-mount od Sony.

V záberoch, kde sa odohráva rýchlejší pohyb, sú k dispozícii funkcie Real-time Tracking a Real-time Eye AF, ktoré udržujú nepretržité zaostrenie na snímaný objekt. Pokročilá funkcia Real-time Eye AF od Sony zlepšuje výkon detekcie o 30% oproti predchádzajúcemu systému vďaka novému obrazovému procesoru. Zaisťuje presnú, spoľahlivú detekciu, a to aj v prípade, že sa fotografovaná osoba odvráti. Funkcia Real-time Tracking sa aktivuje jednoducho tak, že sa na displeji dotknete fotografovaného objektu. Zároveň s tým sa aktivuje aj funkcia Real-time Eye AF, ak fotoaparát detekuje oko.

 

Flexibilné nastavenia automatického ostrenia pri natáčaní videa
A7 S III je vybavená niekoľkými funkciami automatického ostrenia pre profesionálnych užívateľov, vrátane siedmich nastavenie prechodového efektu AF Transition Speed, ktorý umožní ľahko nastaviť plynulé preostrenie, a päť nastavení citlivosti pre zmenu zaostrenia na objekt (AF Subject Shift Sensitivity), ktoré užívateľovi umožňujú nastaviť si podľa vlastných potrieb, ako ľahko autofokus preostrí, alebo zostane zaostrený na vybraný objekt. 
Funkcia Touch Tracking umožňuje užívateľovi nielen spustiť Real-time Tracking, ale aj upravovať kompozíciu a natáčať pri použití gimbalu. Po novom je možné dotykové ostrenie prostredníctvom dotykového displeja alebo diaľkovo pomocou aplikácie Imaging Edge Mobile v prípade, že je aktivovaný režim manuálneho ostrenia.

 

Nová konštrukcia odvádzajúca teplo
Dizajn konštrukcia Alpha 7S III bol prepracovaný tak, aby zabezpečil efektívne odvádzanie tepla a predchádzal prehrievaniu - dokonca aj pri predĺženom nepretržitom natáčaní videa v 10-bitovej kvalite 4K 60p 4: 2: 2 po dobu jednej hodiny aj dlhšie. Novo vyvinutá unikátna konštrukcia

odvádzajúa teplo udržuje teploty obrazového snímača a obrazového procesora v medziach ich normálnych prevádzkových teplôt, zamedzuje prehrievaniu. Kompaktné rozmery tela pritom zostávajú zachované.

 

Funkcia Movie Assist
Alpha 7S III je prvým fotoaparátom radu Alpha ponúkajúca režim Active Mode, ktorý poskytuje podporu pri obzvlášť náročnom natáčaní videa z ruky pri cestovaní, a to vďaka päťoséj optickej stabilizácii obrazu v tele.

Je to tiež prvé telo zo série Alpha typu E-mount s výklopným displejom do boku, ktorý má variabilný uhol natočenia, takže je ideálny pre zábery pri pripevnení na gimbal, komplikované uhly záberu, nahrávanie z ruky a ďalšie. Displej sa otáča do strán, hore a dole a je vybavený 3.0 LCD dotykovým panelom s rozlíšením 1,44 milióna bodov, ktorý zaisťuje dobrú viditeľnosť aj v jasnom svetle vonkajšieho prostredia.

Do pätice fotoaparátu Multi Interface (MI) bolo pridané digitálne zvukové rozhranie pre čistejšie zvukové nahrávky pomocou kompatibilného externého mikrofónu Sony. Vďaka sade adaptéru XLR-K3M XLR, ktorú možno pre Alpha 7S III použiť, je navyše možné prvýkrát nahrávať 4kanálový 24bitový digitálny záznam zvuku priamo pomocou fotoaparátu radu Alpha. Rovnako ako u ostatného príslušenstva pre päticu MI nie je potreba káblov ani batérií. To poskytuje neobmedzenú slobodu pri natáčaní so systémom Alpha.

Výnimočné fotografie
Alpha 7S III má rýchly hybridný AF systém (Fast Hybrid AF) sa 759 bodmi fázovej detekcie ktoré pokrývajú 92% plochy obrazového snímača. Fotoaparát tiež dosahuje vysokej presnosti automatického ostrenia a ostrý precízne a spoľahlivo aj pri zlej hladine osvetlenia až EV-6. Sériové snímanie je možné v elektronickej i mechanickej závierke s rýchlosťou až 10 snímok za sekundu alebo až 8 snímok za sekundu v režime živého náhľadu a umožňuje zaobstarať viac ako 1 000 nekomprimovaných snímok v RAWe.

Ako prvý na svete prichádza Alpha 7S III s elektronickým hľadáčikom typu 0.64 Quad-XGA s 9,44 miliónmi bodov (približne), OLED displejom s vysokým rozlíšením a vylepšenú optikou, ktoré prinášajú najvyššie rozlíšenie vo svojej triede. Hľadáčik Alpha 7S III ponúka 0,90x zväčšenie, diagonálny zorný uhol pokrývajúci 41 °, zorné pole vysoké 25 mm pre jasné zobrazenie od rohu k rohu s minimálnym skreslením. Je tiež odolný voči prachu, zahmlievaniu a vlhkosti, pohotovo reaguje a má prepínateľné režimy pre rôzne typy objektov. 

Ako vôbec prvý z digitálnych fotoaparátov Sony ponúka Alpha 7S III formát HEIF (High Efficiency Image File Format), ktorý umožňuje 10-bitovou gradáciu a pokročilú technológiu kompresie, ktorá uchová kvalitu obrazu, aj keď zásadne zmenší veľkosť súboru a šetrí tým kapacitu úložiska. Fotografie snímanej v režime HEIF je možné premietať na kompatibilných HDR (HLG) televízoroch Sony, ktoré sprostredkujú realistický dynamický rozsah, prostredníctvom priameho pripojenia fotoaparátu Alpha 7S III cez HDMI.

 

Pamäťová karta CFexpress Type A pre vysokorýchlostný prenos dát
Ďalším svetovým prvenstvom modelu Alpha 7S III je, že je vybavená dvoma slotmi pre pamäťové médiá, ktoré sú kompatibilné s kartami CFexpress Type A, ale podporujú tiež karty UHS-I a UHS-II SDXC / SDHC. To umožňuje vysoké rýchlosti zápisu a čítania, rozmery tela fotoaparátu pritom zostávajú kompaktné. Karty CFexpress Type A sa ideálne hodí k vysokorýchlostnému sériovému fotografovanie do RAWu, rovnako ako k nahrávanie videí v kvalite 4K 120P s veľkým dátovým tokom, prináša rýchlosti zápisu novej generácie, vďaka ktorým je možné rýchlo vyprázdniť buffer fotoaparátov, ktoré generujú veľké objemy fotografií a dát videí . Vysokorýchlostný prenos dát do počítača je možný približne 1,7-krát vyššou rýchlosťou než pri použití SD karty. Duálne sloty ponúkajú možnosť nastavenia režimu automatického prepnutia bez ukončenia videa, ktorý predlžuje dĺžku nepretržitého nahrávania, čo platí aj pre nahrávanie pri vysokom dátovom toku.

 

Vysoká spoľahlivosť dáva tvorcom novú slobodu
Profesionálny užívatelia potrebujú viac než len sofistikované funkcie a výkon. Potrebujú tiež spoľahlivosť a odolnosť, ktoré sa očakávajú od akéhokoľvek profesionálneho nástroja. Alpha 7S III dostala prepracovaný grip pre väčšie pohodlie a bezpečný úchop, vylepšenú funkciu odstraňovanie prachu a vyznačuje sa tiež odolnosťou proti prachu a vlhkosti, ktorá maximalizuje spoľahlivosť v náročných podmienkach. Je vybavená odolným a spoľahlivým konektorom HDMI typu A a je prvým fotoaparátom radu Alpha podporujúcim USB PD (napájanie), ktoré umožňuje dodávať vyššie napätie z externého zdroja, takže používatelia môžu po dlhšiu dobu zhotovovať snímky a natáčať s minimálnym vybíjaním internej batérie.

 

Pokročilé pripojenie pre profesionálne pracovné prostredie
Alpha 7S III bola navrhnutá a nakonfigurovaná s niekoľkými pokročilými možnosťami pripojenia tak, aby poskytovala podporu foto a video novinárom a športovým fotografom, ktorí potrebujú zdieľať fotografie alebo videá čo najrýchlejšie. Fotoaparát podporuje bezdrôtovú sieť LAN 5GHz / 2,4 GHz (IEEE 802.11ac) a ponúka technológiu MIMO (viac vstupov a viac výstupov - multiple-input and multiple-output) pre zlepšenie kvality komunikácie pomocou viacerých antén. V porovnaní s Alpha7R IV má vďaka tomu dvojnásobnú rýchlosť. Je tiež vybavená novou podporu tetheringu cez USB. Po pripojení k zariadeniu kompatibilnému s technológiou 5G (technológia 5. generácie pre mobilné siete), ako je telefón "Sony Xperia 1 II", pomocou kábla USB, je možné použiť rýchly a stabilný prenos súborov FTP pomocou siete 5G. Vysokorýchlostné káblové pripojenie USB k LAN tiež ponúka stabilný a rýchly prenos FTP pre videa i fotografie. K dispozícii je konektor USB Type-C ™, ktorý podporuje rýchly prenos dát SuperSpeed USB 5Gpbs (USB 3.2), čo umožňuje vysokorýchlostný prenos dát pomocou aplikácie Imaging Edge Desktop Remote (Tethered) pre bezproblémové spracovanie veľkých obrazových súborov