Sony Alpha A7S III

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 11
 

Úplne nová úroveň filmového prejavu v plnom rozsahu a nová veľkolepá rýchlosť sa spája s najvyššou citlivosťou a ultranízkym šumom, aby sa do ponuky dostali predtým nemožné 4K videozáznamy s vysokým dynamickým rozsahom, úchvatným zaostrovaním a extra- silná stabilizácia obrazu. Čaká na vás nový tvorivý potenciál.

Sony Dominates The 2021 EISA Awards - Sony Addict

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
3.7.2024
€3 599    
Kód tovaru 2231
Značka Sony
Kategória Fotoaparáty
Záruka 3 roky
 

Pre vizuálnych priekopníkov

 

Vďaka extrémnemu výkonu full-frame videosekvencií vrátane vysokej citlivosti (rozšírené ISO až na 409 600), 15-krokového širokého dynamického rozsahu, 4K 120p, rýchleho a spoľahlivého automatického zaostrovania a mimoriadne silnej stabilizácie obrazu, α7S III opäť zvyšuje latku pre tvorcov filmov. 

 
 
 
Veľké pixely poskytujú vysokú citlivosť a nízky šum

Nový 12,1-megapixlový plnoformátový obrazový snímač Exmor RTM CMOS so zadným osvetlením prináša významné inovácie v oblasti zhromažďovania svetla, zapojenia a optimalizácie výstupu. Tieto poskytujú úžasné dvojnásobné rýchlosti čítania, vynikajúcu kvalitu obrazu v celom rozsahu citlivosti, 15-krokový široký dynamický rozsah a zníženú rolovaciu uzávierku, pričom snímač poskytuje aj AF s fázovou detekciou ohniskovej roviny.
 
Illustration
 
 
 
Až 8x výkonnejší obrazový procesor BIONZ XRTM

Spolu s novým snímačom a jeho bezprecedentnou rýchlosťou bol nanovo vyvinutý aj obrazový procesor BIONZ XR, ktorý ponúka až 8x vyšší výkon. Vďaka architektúre orientovanej na budúcnosť poskytuje rýchlejší obraz vysokej kvality pre vynikajúce fotografie a video, ako aj výrazne vylepšenú odozvu rozhrania fotoaparátu.
 
Illustration
 
 
 
Ohromujúci výkon AF aj pri 4K 120p

Nový plnoformátový obrazový snímač Exmor R a revolučný obrazový procesor BIONZ XR poskytujú vždy aktívne presné automatické zaostrovanie pre úžasné detaily v priestore aj čase a úžasné filmy v rozlíšení 4K dokonca pri 120 snímkach za sekundu alebo v spomalenom zábere. Vďaka rozlíšeniu a hĺbke ostrosti, ktoré sú možné len z plnoformátového snímača, sú výsledky veľkolepé.
 
 
 
 
10-bitové nahrávanie 4:2:2

Nahrávajte priamo na fotoaparáte s úžasnou bohatosťou 10-bitovej hĺbky a vzorkovania farieb 4:2:2, čo vám umožňuje oveľa väčšiu flexibilitu pri triedení obrazu, postprocese a kompozícii.
Example image
 

K dispozícii je kódovanie All-Intra

Okrem Long GOP je teraz k dispozícii aj kódovanie All-Intra. To zakóduje každý snímok nezávisle pri bitovej rýchlosti až 600 Mb/s, čím presnejšie zachytí zložité pohyby pre záznam na interné alebo externé médium a umožní efektívnejšie pracovné postupy úprav.
[1] All-Intra (All-I) [2] Long GoP [3] Skupina obrázkov
Illustration
 
Vynikajúca kvalita a menšie súbory s XAVC HS

Nový záznamový formát XAVC HS využíva kódovanie HEVC/H.265 na dosiahnutie dvojnásobnej účinnosti kompresie v porovnaní s kódovaním AVC/H.264 pre vynikajúcu kvalitu obrazu a menšie veľkosti súborov.
Illustration
 
Renomovaná citlivosť poskytuje rozšírenú ISO 409600

Preslávená citlivosť série posúva nové úrovne s rozšíreným rozsahom ISO pre filmy od 80 po pozoruhodných 409 600 (štandardný rozsah 80 - 102 400). Vďaka pokročilému zhromažďovaniu svetla a optimalizácii výstupu dosahuje 12,1-megapixelový plnoformátový snímač nízky šum v celom rozsahu citlivosti a dokáže zachytiť použiteľné snímky takmer v úplnej tme.
Example image
 
 
 
S-CinetoneTM od špičkovej vedy o farbách kinofilmov

Zahrnutie uznávaného vzhľadu S-Cinetone od spoločnosti Sony, ktorý bol zdedený z vývoja kamier Cinema Line FX9 a CineAlta, ako napríklad VENICE, umožňuje dosiahnuť filmové farby priamo vo fotoaparáte. S-Cinetone je optimalizovaný pre prirodzené tóny pleti a stredné farby s jemným odvíjaním zvýraznenia pre pôsobivé zobrazenie objektu bez odstupňovania pri postprodukcii ako pracovného postupu.
 
Example image
 
 
 
 
Fast Hybrid AF pre presnosť a presnosť

Širokouhlé automatické zaostrovanie využíva inteligentné sledovanie a fázovú detekciu na snímači, ktorá pokrýva väčšinu záberu. Výsledkom je, že každý kúsok maximálne presného a presného výkonu automatického zaostrovania sa získa v kombinácii s vysokokvalitnými objektívmi s bajonetom E, a to aj pri snímaní pohybujúcich sa objektov v malej hĺbke ostrosti v rozlíšení 4K a pri snímkovej frekvencii 120p.
 
Example image
 
 
 
Výkonné ovládanie zaostrovania pre sólových kameramanov
 

So 7 úrovňami rýchlosti prepínania AF a 5 úrovňami citlivosti presúvania AF medzi objektmi môžete dať svojej kreativite voľnosť napríklad pri prepínaní medzi objektmi či postupnej zmene zaostrenia. Jednoduchým dotykom môžete AF dočasne aktivovať aj pri manuálnom zaostrovaní.

 
 
 
 

AF na oči v reálnom čase pre filmy

AF na oči v reálnom čase využíva AI na zaistenie presnosti zaostrenia pre oči, pričom výkon sa teraz zlepšil o 30 % na tvárach z profilu alebo čiastočne zakrytých tvárach. Húževnaté sledovanie očí vám umožní sústrediť sa na kompozíciu aj pri malej hĺbke zaostrenia.
 
Example image
 
 
 

Sledovanie v reálnom čase s intuitívnym dotykovým ovládaním

Sledovanie v reálnom čase analyzuje farbu objektu, vzor, hĺbku a informácie o tvári na sledovanie objektu. Dotykové sledovanie intuitívne a automaticky sleduje predmet, ktorého sa dotknete na obrazovke LCD.
 
Usage image
 
 
 
 
Vnútorná 5-osová stabilizácia obrazu

K dispozícii je vysoko presná jednotka stabilizácie obrazu a gyroskopický snímač, ktoré poskytujú 5-osovú optickú stabilizáciu obrazu.
[1] Vybočenie [2] Náklon [3] Náklon
 
Illustration
 
 
 
 
Aktívny režim pre snímanie z ruky

Nový aktívny režim poskytuje zvýšenú stabilizáciu pri snímaní videozáznamov. Aby sa zachovala kvalita obrazu, procesor BIONZ XR presne meria chvenie fotoaparátu a opticky ho kompenzuje. To umožňuje stabilné video aj pri snímaní z ruky, kde priestorové obmedzenia bránia použitiu kardanu, pri chôdzi a v rozlíšení 4K.
 
 
 
 
 
 
Výhody objektívov Sony na natáčanie videa

Naučte sa štyri jedinečné výhody používania objektívu Sony s bajonetom E na snímanie videa. Kombinácia objektívov a fotoaparátov Sony zlepší váš zážitok z tvorby videa.
 

 
 
Digitálne audio rozhranie pre čistý záznam zvuku
 
Digitálne audio rozhranie pridané do Multi Interface (MI) Shoe umožňuje priamy 24-bitový vstup. Dostupné nastavenia sú 48 kHz/16-bitový 2-kanálový a pri použití voliteľnej súpravy adaptéra XLR-K3M 48kHz/24-bitový 2-kanálový a 48kHz/24-bitový 4-kanálový.
 
Product image
 
 
 
 
Jedinečný odvod tepla pre spoľahlivé nahrávanie

V jednotke stabilizácie obrazu je zabudovaný jedinečný grafitový chladič Sony v tvare Σ (sigma). To odvádza teplo 5x efektívnejšie, aby sa predĺžil čas nahrávania, bez narušenia stabilizácie obrazu.
 
Illustration
 
 
 
 
Pohodlie pri natáčaní filmov

V reakcii na spätnú väzbu od profesionálnych používateľov bolo tlačidlo MOVIE presunuté na hornú stranu pre lepšiu ovládateľnosť v akejkoľvek polohe snímania. Vylepšené bolo aj usporiadanie voliča režimov a rýchlosť prepínania.
 
Product image
 
 
 
 
Vysoká citlivosť ISO

S úžasne širokým štandardným rozsahom ISO 80-102400 (rozšíriteľný na 40-409600 pre fotografie) ponúka α7S III neuveriteľné kreatívne príležitosti. Novo vyvinutý obrazový snímač a algoritmy spracovania obrazu vytvárajú ešte čistejšie snímky a prirodzenejšie textúry ako predchádzajúci model α7S II, a to aj pri snímaní v takmer úplnej tme.
 
Example image
 
 
 
 
Rýchle hybridné automatické zaostrovanie pre fotografie

Systém Fast Hybrid AF kombinuje rýchlosť a presnosť. So 759 snímačmi fázovej detekcie ohniskovej roviny a 425 bodmi detekcie kontrastu rozmiestnenými po väčšine obrazovej plochy α7S III rýchlo nájde a sleduje váš objekt v celom zábere.
 
Example image
 
 
 
 
Vynikajúci výkon pri nepretržitom snímaní

Použite mechanickú alebo elektronickú uzávierku podľa vlastného výberu na sériové snímanie so sledovaním AF/AE rýchlosťou až 10 snímok za sekundu. Zachyťte rozhodujúce momenty s viac ako 1 000 snímkami sériového snímania v nekomprimovanom formáte RAW.
 
Example image
 
 
 
 
Vysoko citlivý AF pre zaostrovanie pri slabom osvetlení

Pokroky v algoritme automatického zaostrovania umožnili fotoaparátu α7S III dosiahnuť automatické zaostrovanie v tak slabých svetelných podmienkach ako EV-6, kde sú objekty sotva viditeľné voľným okom.
 
Example image
 
 
 
 
Kvalita statického obrazu sa zlepšuje vďaka novému snímaču a motoru

Novo vyvinutý obrazový snímač a motor na spracovanie obrazu prinášajú vylepšenia reprodukcie farieb, najmä odtieňov pokožky, a zobrazenie textúr na statických snímkach.
 
Example image
 
 
 
 
Nový formát HEIF a režimy snímania obrázkov HLG

Podporovaný je formát obrazového súboru HEIF, ktorý ponúka lepšiu kvalitu obrazu a vyššiu účinnosť kompresie ako JPEG a navyše 10-bitové farby. Statické obrázky s vysokým dynamickým rozsahom je možné snímať aj v režime HLG na prezeranie na kompatibilných televízoroch.
 
Example image
 
 
 
 
Dva mediálne sloty kompatibilné s CFexpress Type A

Oba sloty pre karty podporujú ultra rýchle karty CFexpress typu A, umožňujúce záznam s vysokou bitovou rýchlosťou a rýchle vymazanie vyrovnávacej pamäte, ako aj karty SDXC UHS-II. K dispozícii je aj paralelné a reléové nahrávanie.
 
Product image
 
 
 
 
Výklopný LCD monitor pre pohodlné snímanie videosekvencií

Dotykový displej typu 3.0 s variabilným uhlom a 1,44 miliónmi bodov sa vyznačuje bočne otvoreným dizajnom pre flexibilné umiestnenie a lepšiu viditeľnosť pri montáži na kardanový záves alebo súpravu.
 
Product image
 
 
 
 
Elektronický hľadáčik s vysokým rozlíšením a rozlíšením 9,44 milióna bodov

Nový EVF ponúka rozlíšenie, kontrast a farby na rozdiel od ničoho vo svojej triede. Ponúka tiež špičkové 0,9-násobné zväčšenie hľadáčika na svete, zorné pole s uhlopriečkou 41° a očný bod vysoký 25 mm.
 
Illustration
 
 
 
 
 
Pokročilá ovládateľnosť

Štruktúra ponuky bola prepracovaná tak, aby odrážala spätnú väzbu od profesionálnych fotografov a kameramanov. Nastavenia fotoaparátu sú teraz intuitívnejšie a fotoaparát lepšie reaguje na zmeny nastavení.
 
 
 

ŠPECIFIKÁCIE A FUNKCIE:

Fotoaparát α7S III navrhnutý pre profesionálov vychádza zo silných stránok radu S, medzi ktoré patrí napríklad vysoká citlivosť a široký dynamický rozsah, a zároveň ponúka profesionálne funkcie, ako napríklad vylepšené automatické zaostrovanie, optická stabilizácia obrazu a nahrávanie v rozlíšení 4K 120p. Vo svojom kompaktnom tele ukrýva nový výkonný procesor a prináša širokú škálu vizuálnych zážitkov.
  •  Novovyvinutý 12,1-megapixelový obrazový snímač Exmor RTM CMOS so zadným osvetlením

  •  Novovyvinutý procesor na spracovanie obrazu BIONZ XR s 8-násobne vyšším výkonom spracovania

  •  Nahrávanie videozáznamov v rozlíšení 4K 120p s 10-bitovou hĺbkou a vzorkovaním farieb 4:2:2

  •  Rýchle hybridné automatické zaostrovanie so 759 bodmi AF s detekciou fázového rozdielu a pokročilé AF  na oči v reálnom čase

  •  Optická stabilizácia obrazu v 5 osiach integrovaná v tele, aktívny režim pre videozáznamy

TYP SNÍMAČA
35 mm formát Full Frame (35,6 × 23,8 mm), snímač Exmor R CMOS
POČET PIXELOV (EFEKTÍVNY)
Približne 12,1 megapixela
CITLIVOSŤ ISO (ODPORÚČANÝ INDEX EXPOZÍCIE)
Fotografie: ISO 80 – 102 400 (hodnoty ISO od ISO 40 do ISO 409 600 možno nastaviť ako rozšírený rozsah citlivosti ISO), Videozáznamy: ekvivalent ISO 80 – 102 400 (hodnoty ISO do ISO 409 600 možno nastaviť ako rozšírený rozsah citlivosti ISO)
VÝDRŽ BATÉRIE (FOTOGRAFIE)
Približne 510 záberov (hľadáčik)/približne 600 záberov (displej LCD) (norma CIPA)
HĽADÁČIK - TYP
Elektronický hľadáčik 1,6 cm (typ 0,64) (farebný)
TYP MONITORA
7,5 cm typ TFT (typ 3,0)