Sony Alpha A7S Mark II / Mk 2

Neohodnotené
 
 

Sony Alpha A7S II je vylepšený systémový fotoaparát, navrhnutý pre potreby filmárov. Disponuje 12,2MPix Full Frame Exmor CMOS snímačom, procesorom BIONZ X, elektronickým OLED hľadáčikom, 4K videom a Wi-Fi modulom.

Podporované jazyky: Angličtina, Francúzština, Španielčina, Portugalčina, Turečtina, Tradičná čínština, Zjednodušená čínština, Indonézština, Kórejčina, Bahasa Melayu

Dostupnosť 6-10 prac. dní (> 5 ks)
Môžeme doručiť do
3.2.2021
€1 790    
Kód tovaru 13474
Značka Sony
Kategória Sony
Záruka 2 roky
 

Sony Alpha A7S Mk.II má mimoriadne kompaktné utesnené telo vybavené bajonetom Sony E-Mount, ktorý umožňuje nasadiť naň niektorý zo širokej palety špičkových objektívov Sony G, Sony a Carl Zeiss. Prípadne použitím redukcií Sony LA-EA3 a Sony LA-EA4 nasadiť niektorý z prvotriednych objektívov s bajonetom Sony A-Mount. Okrem toho je fotoaparát vybavený vstavaným špičkovým elektronickým hľadáčikom s OLED technológiou, 0,78x zväčšením obrazu (0,71x u staršieho modelu Sony Alpha A7S) a rozlíšením 2 359 296 Pix. V porovnaní s predošlým modelom Sony Alpha A7S je nový fotoaparát Sony Alpha A7S Mk.II vybavený dokonalejším 3“ TFT LCD displejom technológie Xtra Fine LCD s rozlíšením 1 228 800Pix. Okrem vylepšeného LCD displeja má novinka v porovnaní so starším modelom radikálne vylepšený zaostrovací systém prevzatý z modelu Sony Alpha A7 Mk.II založený na fázovej detekcii kontrastu a kontrastnom systéme. Oproti modelu Sony Alpha A7 Mk.II využíva až 169 zaostrovacích bodov, oproti 117 bodovému zaostrovaciemu systému použitému u Sony Alpha A7 Mk.II. Samozrejmosťou je zabudovaný Wi-Fi modul s podporou technológie NFC, ktorý Vám umožní zdieľať vašu tvorbu s priateľmi na sociálnych sieťach. A toto všetko je zaodeté do odolného a voči vode a prachu utesneného kovového tela, z pevných magnéziovo-hliníkových zliatin.

Unikátny 12,2MPix Full-Frame snímač Sony technológie Exmor CMOS:
Sony Alpha A7S Mk.II je vybavená overeným snímačom ako u predchádzajúceho modelu. Tento Full Frame snímač, je svojimi parametrami optimalizovaný pre natáčanie vysoko kvalitného 4K videa. Špičkový snímač Sony Exmor CMOS veľkosti Full Frame (35,8 x 23,9mm) disponuje efektívnym rozlíšením 12,2MPix a umožňuje natáčanie videa v rozlíšení 4K a Full HD bez výrazného prejavovania sa rolling shutter efektu. Vďaka úprave CMOS technológie sa podarilo výrazne obmedziť prejav tohoto vo videu negatívneho efektu, tým že sa extrémne skrátila doba odčítania obrazovej informácie z pixelov snímača, ktorými sa zaznamenáva obraz 4K a Full HD videa. Fotoaparát zároveň využíva možnosti bleskového spracovania obrazových dát pomocou vysoko výkonného obrazového procesora Sony BIONZ X, ktorý tomuto špičkovému snímaču dôstojne sekunduje a pomáha dosiahnuť na fotografiách mimoriadne veľký dynamický rozsah. Snímač má natívnu citlivosť nastaviteľnú v rozsahu ISO100 – ISO102 400, no v spolupráci s BIONZ X je možné využívať ohromujúci rozsah citlivostí nastaviteľný na ISO50 až neuveriteľných ISO 409 600. Vďaka takýmto parametrom už nasvietenie scény prestáva byť podstatnou podmienkou pre vytvorenie kvalitnej fotografie či videozáznamu. Aj keď ostáva v platnosti že čím kvalitnejšie svetlo tým kvalitnejšia fotka vznikne, napriek tomu vám tento fotoaparát umožní vytvárať kvalitné zábery aj v podmienkach, v ktorých by ste predtým ani nevytiahli fotoaparát z brašne. Veľký výkon obrazového procesora Sony BIONZ® X zvláda spracovanie a ukladanie RAW+JPEG súborov v 14-bitovej farebnej hĺbke na kanál a to rýchlosťou až 5 obr./s!