Sony Alpha A6300 + 16-50mm objektív Sony

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 3
 

Sony Alpha A6300 je bleskurýchly systémový fotoaparát, ktorý ponúka kompaktné telo, 24,2MPix APS-C CMOS snímač Sony Exmor, procesor BIONZ X, XGA OLED hľadáčik Tru-Finder, rýchly AF 4D FOCUS, 4K video a Wi-Fi konektivitu.

Dostupnosť 6-10 prac. dní (> 5 ks)
Môžeme doručiť do
5.8.2021
€1 039    
Kód tovaru 13856
Značka Sony
Kategória Sony
Záruka 2 roky
 

Sony Alpha A6300 je bleskurýchly kompaktný systémový CSC fotoaparát Sony, ktorý je vybavený prvotriednym elektronickým hľadáčikom s XGA OLED Tru-Finder technológiou. Použitá je najnovšia hybridná technológia automatického zaostrovania 4D FOCUS so špičkovou rýchlosťou zaostrovania a 179 zaostrovacími bodmi. Fotoaparát je vybavený osvedčeným 24,2MPix snímačom Sony Exmor CMOS veľkosti APS-C (23,5 x 15,6mm), ktorému sekunduje vysoko výkonný procesor spracovania obrazu BIONZ X. Fotoaparát umožňuje natáčanie vysokokvalitných 4K videí s rozlíšením 3840x2160/30p/25p/24p a Full-HD s rozlíšením 1920x1080/120p/60p/50p/30p/25p/24p. Okrem ďalšej špičkovej výbavy je vybavený aj výklopným dotykovým 3“ TFT LCD displejom s rozlíšením 921 600Pix a vstavaným Wi-Fi modulom s podporou technológie NFC. A toto všetko je vložené do kovového tela, z pevných magnéziovo-hliníkových zliatin.Kvalitný vysoko kontrastný OLED hľadáčik:
Kontrastný farebný elektronický 0,39“ XGA OLED hľadáčik s vysokým rozlíšením 2,36MPix a vysokou obnovovacou rýchlosťou až 120fps ponúka 100% pokrytie uhla záberu a zväčšenie až 1,07x pri ohnisku 50mm (0,70x pri prepočte na 35mm fotoaparáty). Hľadáčik verne zobrazuje obraz snímaný snímačom fotoaparátu s nebadateľným opozdením pri pohybujúcich sa objektoch. Hľadáčik vám v reálnom čase zobrazuje aj zmenu expozície prejavovanú stmavením či zosvetlením obrazu v hľadáčiku, ktorý má bohatú gradáciu, trojnásobný kontrast.Jeden z najmenších a najľahších systémových fotoaparátov s APS-C snímačom:
Sony Alpha A6300 je momentálne spolu s predošlou generáciou najmenším a najľahším APS-C systémový fotoaparátom s výmennými objektívmi na svete.

Brilantná obrazová kvalita snímača:
Osvedčený 24,2MPix Exmor CMOS senzor veľkosti APS-C (23,5 x 15,6mm), ktorým disponuje nový Sony Alpha A6300 predstavuje špičkový snímač, ktorý vás uvedie do úplne nového štandardu obrazovej kvality v tejto triede fotoaparátov. Snímač zachytáva fotografie špičkovej kvality s mimoriadne jemnou gradáciou farebných odtieňov, mimoriadne nízkou úrovňou šumu a vo vysokom rozlíšení. Snímač pracuje v natívnom rozsahu citlivostí ISO 100 -51200. Výbornému snímaču sekunduje rýchly a výkonný procesor spracovania obrazu BIONZ® X, ktorý zvláda spracovanie a ukladanie RAW+JPEG súborov v 14-bitovej farebnej hĺbke na kanál rýchlosťou až 11 obr./s.


Procesor spracovania obrazu novej generácie BIONZ® X:
Sony BIONZ® X je overeným obrazovým procesorom a systémový fotoaparát Sony Alpha A6300 je jedným z prvých modelov, ktoré sú ním vybavené. BIONZ® X je mimoriadne výkonným obrazovým procesorom, ktorý v okamžiku zhodnotí expozičné podmienky, verne reprodukuje textúry, detaily, ostrosť, farby, jemnosť farebných prechodov a to všetko potom v 14-bitovej farebnej hĺbke, pri plnom rozlíšení uloží na pamäťovú kartu ako fotografie v RAW + JPEG súboroch rýchlosťou 11 obr./s. Vďaka LSI vstupom (veľkokapacitným vstupom), ktoré umožňujú rýchlejšie počiatočné spracovanie dát dosiahnete rýchlejšie ukladanie výsledných fotografií a videosekvencií a to s realistickejším obrazom, bohatšou gradáciou, prirodzenými detailmi a nižším šumom.


Bleskovo rýchle a presné zaostrovanie porovnateľné s DSLR:
Pre výrazné zvýšenie rýchlosti zaostrovania používa fotoaparát hybridný systém automatického zaostrovania. Tento hybridný systém automatického zaostrovania pracuje s najnovšími zrýchlenými zaostrovacími algoritmami SOD (Spatial Object Detection – rámcová detekcia objektov) a kombinuje v sebe rýchlosť fázovej detekcie AF s vysokou presnosťou kontrastnej detekcie AF. Celý systém pracuje tak, že najprv začne objektív zaostrovať pomocou fázovej detekcie so 179-timi bodmi a ten rýchlo a efektívne priblíži objekt na ktorý sa ostrí do poľa zaostrenia. Potom nad zaostrením preberie kontrolu zaostrovací systém s kontrastnou detekciou so širokým pokrytím záberu, ktorý precízne za okamih dokončí zaostrenie. Zaostrovací systém je od začiatku navrhnutý pre prácu s Full-Frame snímačom a to mu zaručuje mimoriadnu rýchlosť a presnosť zaostrenia.

Zaostrený na oko:
Sony zdokonalilo zaostrovanie pridaním módu zaostrenia na oko, ktoré sa výborne hodí napríklad pri portrétoch s nízkou hĺbkou ostrosti. Zostrenie na oko sa dá veľmi jednoducho aktivovať pomocou užívateľsky nastaviteľného tlačidla (na ktoré si tuto funkciu naprogramujete) a po jeho aktivácii Vám v hľadáčiku zelený rámček potvrdí zaostrenie na oko u fotografovaného objektu. Detekcia očí je extrémne presná a je možné zaostrovať aj iba na jedno oko. Vďaka tomuto spôsobu sa Vám podaria veľmi pôsobivé portréty so správnym zaostrením na oko.Kompatibilita bajonetu:
Fotoaparát Sony Alpha A6300 je plne kompatibilný s bajonetom Sony E, čo zahŕňa celú plejádu objektívov Sony, Sony G, Carl Zeiss®. Vďaka takto koncipovanému systému už nebudete mať problém s výberom toho správneho objektívu.

Redukcia bajonetu pre objektívy s bajonetom Sony A:
Okrem objektívov s bajonetom Sony E je možné vďaka redukciám Sony LA-EA3 a Sony LA-EA4 namontovať akýkoľvek objektív s bajonetom Sony A. Redukcia Sony LA-EA4 je vybavená vstavaným AF motorčekom, mechanizmom pohybu clony a technológiou polopriepustného zrkadla, ktorá umožňuje kontinuálne zaostrovať pomocou fázovej detekcie AF aj objektívom ktoré nemajú vstavaný zaostrovací motorček. Obidve redukcie sú vybavené v dolnej časti otvorom so závitom na statívovú skrutku.


Rýchle a intuitívne ovládanie:
Ergonómia ovládania tohto nového modelu je na vysokej profesionálnej úrovni, vďaka Quick Navi Pro, ktoré robí ovládanie prehľadné a rýchle. Na LCD monitore je možné jednoducho zobraziť všetky dôležité expozičné informácie a aj prehľadné menu. Vďaka tomu môžete rýchlo zmeniť nastavenia tak ako si to momentálna situácia vyžaduje.


3“ výklopný TFT LCD monitor s rozlíšením 921 600Pix:
Fotoaparát je vybavený výklopným dotykovým 3“ LCD monitorom s technológiou TFT a rozlíšením 921 600Pix. Monitor je osadený do výklopného rámu ktorý mu umožňuje vyklopiť sa približne o 180° nahor. Monitor umožňuje jednoducho prechádzať ponukami menu a zobrazuje aj živý náhľad fotografovanej scény vďaka technológii WhiteMagic™, ktorá výrazne zvyšuje viditeľnosť obrazovky za jasného denného svetla. LCD monitor je vďaka svojim vlastnostiam veľmi vhodný pri manuálnom zaostrovaní ako aj pri fotografovaní z nezvyčaných polôh (podhľad, nadhľad).

Full HD video:
Natáčajte videá v rozlíšení 4K (3840x2160/30p/25p/24p pri až 100Mb/s), Full HD (1920x1080/120p/60p/30p/25p pri až 100Mb/s) vo formáte AVCHD 2.0/MP4/XAVC S a sťahujte si ho do svojej PC stanici na ďalšie spracovanie cez rozhranie HDMI®. Pri natáčaní videa si môžete vybrať kodek AVCHD ™ pre super jemnú 60p, štandardnú 60i, alebo filmovú 24p frekvenciu, prípadne MP4 kodek pre menšie súbory, optimalizované pre web.Jednoduchosť Wi-Fi prepojenia na tablety a smartfóny:
Sony Alpha A6300 disponuje vstavaným Wi-Fi/NFC modulom pre pohodlný a bezproblémový bezdrôtový prenos vašej tvorby na kompatibilné Wi-Fi zariadenia. Použité zariadenia Wi-Fi, alebo NFC (Nera Field Comunication) sú kompatibilné s Android ™ ako aj iOS tabletmi a telefónmi a ich prepojenie sa uskutočňuje automaticky bez nutnosti zložitého nastavovania. Vďaka tomuto prepojeniu je možné aj na diaľku ovládať spúšť skrz váš tablet alebo smartphone.

Objektív Sony E PZ 16-50mm f/3.5-5.6 OSS:
Objektív Sony E PZ 16-50mm f/3.5-5.6 OSS je mimoriadne kompaktný stabilizovaný základný transfokačný (zoom) objektív vybavený bajonetom Sony E-Mount. Disponuje ideálnym rozsahom ohniskových vzdialeností v rozsahu 16-50mm (24-75mm po prepočte na 35mm kinofilm), prvotriednou optickou sústavou, výkonnou stabilizáciou obrazu, elektronicky ovládaným zoomom a 7-lamelovou tvarovanou clonou pre dokonalé rozostrenie pozadia – bokeh. Optická sústava objektívu dokáže zaostrovať už od 25cm a poskytuje 0,215x zväčšenie obrazu. Skaladá sa z 9-tich šošoviek zoradených do 8-mych skupín pričom sú použité aj šošovky so špeciálnym asféricky tvarovaným povrchom. Uhol záberu je na širokouhlom konci 32° a na tele konci je 83°. Objektív má priemernú hodnotu sveteľnosti a to v rozsahu F/3.5-5.6 pričom sa dá pricloniť v rozsahu f/22-36. V prednej časti objektívu je závit pre klasické kruhové filtre s priemerom 40,5mm, ktorý sa neotáča čím uľahčuje použitie prechodových a polarizačných filtrov. Objektív je mimoriadne kompaktnej konštrukcie a jeho dĺžka v zasunutom stave je iba 29,9mm a na priemer má iba 64,7mm. Jeho hmotnosť je 116g.

Parametre objektívu Sony E PZ 16-50mm f/3.5-5.6 OSS:
Ohnisková vzdialenosť: 16-50mm (ekvivalent 24-75mm pri prepočte na 35mm kinofilm)
Maximálna clona: f/3.5-5.6
Minimálna clona: f/22-36
Stavba objektívu: 9 šošoviek v 8 skupinách
Zorný uhol: 83°-32° (APS-C zrkadlovky s crop faktorom 1,5x)
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 0,25-0,3m
Maximálne zväčšenie: 0,215x
Počet lamiel clony: 7 kruhovo vykrajovaných lamiel
Priemer závitu filtra: 40,5mm
Rozmery(priemer x dĺžka): 64,7 x 29,9mm
Hmotnosť: 116g