Sigma FP + Sigma 45mm f/2.8 DG DN

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 7
 

SIGMA fp je najmenší a najľahší bezzrkadlový fotoaparát na svete*. Používa 35 mm plnoformátový snímač Bayer s 24,6 miliónmi efektívnych pixelov. Predná a zadná strana kamery sú potiahnuté hliníkovou zliatinou pre lepšiu pevnosť a tepelnú vodivosť. Kompaktné telo SIGMA fp má vstavaný chladič a je utesnené na 42 bodoch pre zvýšenú odolnosť voči prachu a striekajúcej vode, vďaka čomu je dokonalým nástrojom na dlhé hodiny používania v extrémnych prostrediach. Vďaka svojim kompaktným rozmerom a veľkej flexibilite vám SIGMA fp prináša radosť z kvality obrazu na celej obrazovke.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
20.6.2023
€2 299    
Kód tovaru 2907
Značka Sigma
Kategória Sigma
Záruka 2 roky
 
 
 

Full frame snímač

SIGMA fp je vybavený 35 mm podsvieteným full-frame snímačom Bayer s 24,6 efektívnymi megapixelmi a je schopný zachytávať fotografie a videá vo vysokom rozlíšení. Kamera ponúka klasický Bayer snímač, vyrobený technológiou CMOS BSI.

 

 

Pevné a ľahké hliníkové telo

Predná a zadná strana fotoaparátu je pokrytá tlakovo odlievaným hliníkom pre vynikajúcu pevnosť a odvod tepla pri zachovaní nízkej hmotnosti tela.

 

Dizajn odolný voči prachu a striekajúcej vode

SIGMA fp je chránený proti prachu a striekajúcej vode v 42 bodoch na tele. Čo v kombinácii s objektívmi odolnými voči prachu a striekajúcej vode umožňuje snímanie v daždi, počas piesočných búrok alebo v iných extrémne náročných podmienkach.

 

Rýchle automatické zaostrovanie

Za zaostrovanie je zodpovedný optimalizovaný ultrazvukový HSM (hysonic motor). Vďaka novým algoritmom je zaostrovanie o 30 % rýchlejšie ako v predchádzajúcich modeloch. Pohon nemá klasické mechanické spoje, táto konštrukcia umožňuje manuálne ostrenie bez nutnosti prepínania do MF režimu.

 

 

Závity pre popruhy a statív

SIGMA fp je vybavená ¼ palcovým závitom pre pripevnenie popruhu na oboch stranách tela aj na statív. To vám dáva väčšiu slobodu pri používaní fotoaparátu, od pripevnenia na statív v orientácii na výšku až po pripevnenie popruhu na použitie v orientácii na výšku jeho prevlečením cez otvor v základni.

 

Elektronická uzávierka

Nevýhodami mechanických uzávierok sú šok, hluk a oneskorenie. SIGMA fp bola navrhnutá tak, aby minimalizovala tieto negatívne efekty a vytvorila systém prispôsobený rôznym fotografickým situáciám. Chýbajúca mechanická uzávierka navyše zjednodušuje konštrukciu fotoaparátu SIGMA fp, čo má zase pozitívny vplyv na jeho spoľahlivosť. Scény vyžadujúce presnosť, kde sú potrebné aj tie najmenšie vibrácie, situácie, kedy nemožno narušiť atmosféru fotografovanej scény, alebo snímanie s rýchlou reakciou, aby ste nestratili dokonalý záber, máte teraz so Sigmou fp na dosah.

 

Farebná schéma "Teal and Orange".

Tento nový farebný režim vytvára vysoký kontrast medzi oranžovými farbami ľudskej pokožky a tyrkysovými (modro-zelenými) farbami, ktoré ich dopĺňajú, výsledkom čoho sú veľmi živé a dramatické zábery. Túto schému je možné použiť v režime fotografie aj videa.

 

 

Vyplňte svetlo

Funkcia, ktorá bola predtým dostupná iba v SIGMA Photo Pro, softvéri SIGMA na vytváranie fotografií, bola teraz začlenená do systému SIGMA fp. Jeho použitie vám umožňuje upraviť jas obrazu osvetlením tieňov bez zmeny expozície zvýraznených oblastí. Získate tak väčšiu kontrolu nad vytváraním detailného záberu, a to aj v oblastiach, ktoré sa ťažko ovládajú pomocou samotného nastavenia kompenzácie expozície. Rozsah nastavenia, ktorý bol predtým +/- 2,0, je teraz rozšírený na +/- 5,0, čo vám umožňuje ešte presnejšie nastaviť jas.

 

Ovládanie tónov a farebný režim

Ponuka Tone Control má teraz okrem predtým dostupných automatických možností (Strong/Mild) možnosť manuálneho nastavenia, čo umožňuje užívateľovi prispôsobiť si krivku tónu. SIGMA fp je tiež prvým fotoaparátom SIGMA, ktorý má v ponuke farebného režimu posuvník „efekt:“. Dá sa použiť na nastavenie sily efektu, ktorý sa má aplikovať v 11 úrovniach, od -5 do +5, čo vám umožní jemne doladiť farebný režim. K dispozícii sú tiež nové tlačidlá „TONE“ a „COLOR“, ktoré poskytujú rýchly prístup do ponuky na úpravu týchto možností. S týmito vylepšenými funkciami a množstvom ovládacích prvkov SIGMA fp podporuje a uľahčuje vytváranie detailných obrázkov, či už ide o fotografiu alebo video.

 

Pokročilé technológie na vytváranie obrázkov a videí

Režim HDR Snímanie HDR využíva elektronickú uzávierku na zhotovenie viacerých fotografií s rôznou expozíciou (3 snímky pre fotografie a 2 snímky pre video), ktoré možno spojiť do jednej fotografie alebo videa s vysokým dynamickým rozsahom, ktorý nebolo možné dosiahnuť fotografovanie v normálnom režime.

Cinemagraph SIGMA fp má funkciu vytvárania "Kineografov", čo sú hybridy fotografie a videa (animované GIFy). Pomocou tejto funkcie dokáže SIGMA fp vytvárať jedinečné fotografie, na ktorých sa môžu časti statického obrazu pohybovať.

AF s detekciou tváre/očí AF s detekciou tváre/očí umožňuje SIGMA fp automaticky zaostriť na oči objektu. Dokáže okamžite zaostriť na oči objektu aj pri fotení portrétu s objektívom s veľkým priemerom a malou hĺbkou ostrosti.

Focus Peaking Táto funkcia zvýrazní okraje častí scény, ktoré sú zaostrené špecifickou farbou. Používa sa na manuálne zaostrovanie.

 

 

Podpora tvorby videa

SIGMA fp je vybavená funkciou "Director's Viewfinder", ktorá umožňuje používateľovi simulovať rôzne uhly pohľadu a vzhľad obrazu na videokamerách. Podporuje fotoaparáty od hlavných výrobcov bežne používaných vo filmovej technológii. Podporuje nielen najnovšie veľkoformátové fotoaparáty ako ARRI ALEXA LF ​​​​a RED MONSTRO 8K, ale aj anamorfické fotoaparáty a objektívy.

 

 

 

Funkcie porovnateľné s profesionálnymi filmovými kamerami

Filmový režim SIGMA fp ponúka množstvo špeciálnych funkcií, ktoré sú porovnateľné s funkciami profesionálnych filmových kamier. Od zobrazenia uhla uzávierky a zobrazenia informačnej krivky expozície a farby až po vzor zebry. Kamera ponúka funkcie a možnosti zobrazenia informácií na displeji, ktoré je možné využiť rovnako ako pri bežnom filmovom vybavení.

Medzi LCD a telo fotoaparátu je umiestnený chladič inšpirovaný profesionálnymi filmovými kamerami. V kombinácii s hliníkovým vonkajším plášťom dosahuje SIGMA fp vysokú rýchlosť odvádzania tepla. Zabráni sa tak prehriatiu pri používaní fotoaparátu pri vysokých teplotách alebo počas dlhých hodín fotografovania alebo snímania videa.

 

Podpora nahrávania videa vo formáte RAW

Popri profesionálnych filmových kamerách je SIGMA fp prvým bezzrkadlovým digitálnym fotoaparátom s vymeniteľným objektívom, ktorý podporuje externé nahrávanie v 12-bitovom formáte CinemaDNG. Vďaka možnosti nahrávať v 4K UHD/24 fps generuje video dáta, ktoré možno použiť pri filmovaní. Podporuje tiež nahrávanie All-I (All-Intra), ktoré umožňuje zachovať vysokú kvalitu obrazu a zároveň zmenšiť veľkosť súboru, čo umožňuje prístup k záznamu a úprave údajov o osvetlení. Môžete si vybrať formát nahrávania, ktorý najlepšie vyhovuje vášmu účelu.

 

 

Plynulý prechod medzi režimom statických záberov a režimom videozáznamu (Cine)

Používateľské rozhranie bolo optimalizované pre rôzne režimy snímania, pričom sa zachoval charakteristický „pocit“ fotoaparátov SIGMA, vrátane voličov a tlačidiel QS (Quick Set). SIGMA fp má špeciálne navrhnutý operačný systém a nastavenia zobrazenia údajov pre každý prevádzkový režim (Still/Cine). Pomocou špeciálneho prepínača sa môžete medzi týmito režimami voľne pohybovať. Je to nová kvalita vo fotografii, ktorá presahuje limity tradičných fotoaparátov určených na fotografovanie alebo nahrávanie filmov.

 

Stelesnenie konceptu „snahy o optimálnu rovnováhu,,

 
 

Nádherný bokeh a živosť, ktorú si možno vychutnať v každej situácii.

SIGMA 45mm F2,8 DG DN | Contemporary má krásny bokeh efekt. Ovládaním sférickej aberácie sa dosiahne veľký bokeh nielen pred a za objektom, ale aj okolo oblasti zaostrenia, čím sa vytvorí príjemný jemný charakter rozostrenia. Tento objektív vyhladzuje rozmazanie pozadia potlačením efektu dvojitého bokeh a zvýrazňuje trojrozmerný dojem z vášho objektu. Minimálna zaostrovacia vzdialenosť 24cm navyše umožňuje využitie nezvyčajného uhla záberu, ktorý je ako stvorený pre produktovú fotografiu. Keď je clona široko otvorená, objektív vytvára jemné bokeh efekty, ktoré možno nazvať klasickými, no zároveň, keď sa clona zastaví, ponúka objektív moderné, ostré vylepšenie hrán. SIGMA 45mm F2,8 DG DNje dokonalým príkladom základného každodenného skla.

osl45osl45

 

 

Krokový motor pre super rýchle AF

Rýchle, tiché a presné AF dosiahnuté vďaka krokovému motorčeku, ktorý podporuje režimy videosekvencií a funkcie detekcie tváre alebo očí. Dizajn objektívu navyše zaisťuje pohodlné používanie prstenca manuálneho zaostrovania.

osl45osl45

 

 

Vysoká kvalita spracovania v kombinácii s komfortom používania

Pretože SIGMA 45mm F2.8 DG DN bol navrhnutý pre každodenné použitie, mimoriadny dôraz bol kladený na kvalitu spracovania a komfort používania. Bajonetová clona poskytuje pohodlný a robustný pocit pri nasadzovaní a odnímaní, zatiaľ čo tubus objektívu je vyrobený predovšetkým z kovu pre zvýšenú odolnosť. Clonový krúžok navyše vďaka vhodnému pocitu cvaknutia poskytuje pohodlie ovládania pri rôznych štýloch snímania.

osl45osl45

 

7-lamelová clona

Kvalitu obrazu dopĺňa 7-lamelová, zaoblená membrána, vďaka ktorej získame príjemnú kvalitu obrazu generujúcu plynulé gradácie.
 
osl45osl45

 

 

Kompatibilné s korekciou aberácie objektívu

Pre ďalšie zlepšenie kvality obrazu objektív spolupracuje so softvérom fotoaparátu, ktorý eliminuje geometrické a farebné odchýlky.

 

Odolná mosadzná bajonetová rukoväť

Mosadzný držiak kombinuje vysokú presnosť s pevnou konštrukciou. Opracované povrchy a zvýšená odolnosť prispievajú k mimoriadnej odolnosti šošovky.

 

Navrhnuté tak, aby minimalizovali závoje a odlesky

Závoje a odlesky boli merané na začiatku procesu návrhu šošovky, aby sa vytvoril optický dizajn, ktorý je odolný voči silným zdrojom svetla. SIGMA Super Multi-Layer Coatings pomáha fotografom vytvárať ostré a vysoko kontrastné snímky aj pri predných svetlách.

 

Rýchle automatické zaostrovanie s manuálnym zaostrovaním

Otáčaním zaostrovacieho krúžku môžete dočasne aktivovať funkciu manuálneho zaostrovania. Po nasnímaní záberu sa objektív automaticky prepne do režimu AF. Objektív môžete tiež natrvalo prepnúť do režimu MF.

 

Dizajn odolný voči prachu a striekajúcej vode

Objímka objektívu je zaistená špeciálnym tesnením, vďaka čomu je tento objektív dobrou voľbou bez ohľadu na vonkajšie podmienky.

graf

Hydrofóbny a oleofóbny povlak

Extrémne šošovky sú pokryté novými hydrofóbnymi a oleju odolnými vrstvami SIGMA , ktoré umožňujú ľahké utieranie vody a zabraňujú priľnutiu oleja a tuku na povrch, čo uľahčuje udržiavanie šošoviek v čistote.

spektrum

 

 

Pri fotografovaní s bodovými zdrojmi svetla alebo odrazmi vody v pozadí dosahuje kruhová 7-lamelová clona „bokeh“ aj pri vysokých nastaveniach.

bokeh

 

Nový AF motor, nový patent Sigma Corporation

Objektív využíva novú triedu krokového motora, ktorý je optimalizovaný pre fázovú detekciu a AF s detekciou kontrastu. Zaostrovací motor je úplne nový dizajn, patentovaný spoločnosťou Sigma Corporation. Pohonný systém AF zaisťuje nielen plynulé a okamžité zaostrovanie, ale je plne kompatibilný aj s detekciou tváre, očí či zreníc a svojou konštrukciou výrazne zmenšuje aj samotné telo objektívu. Nový AF engine umiestňuje objektív nielen pri portrétovej fotografii, jeho rýchlosť odozvy a zaostrovania bude úspešná aj pri športovej fotografii všade tam, kde dochádza k dynamickým zmenám záberu.

stepper

Celý výrobný proces od odlievacích foriem až po najmenšie súčiastky prebieha v Japonsku, továreň sa nachádza na úpätí hory Aizu. Sigma je jedným z posledných výrobcov, ktorých všetky produkty sú vyrábané výhradne v Japonsku. Výroba na jednom mieste zaisťuje vysokú kvalitu kontroly tam vyrábaných fotografických a filmových objektívov a fotoaparátov.

Aizu

Ohnisková vzdialenosť (eqv. 35mm): 45
Svetelnosť pevného objektívu: 2,8
Maximálna clona (F): 22
Konštrukcia objektívu: 8 členov / 7 skupín
Stabilizátor optický: Nie
Videomotor: Nie
Crop faktor: 1 x
Typ slnečnej clony: bajonetová
Počet lamiel clony: 7
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 24 cm
Ultrsonické zaostrovanie: Nie
Vhodný pre žáner: Portréty, Reportáže, Street foto