Tamron SP 90mm F/2.8 Di USD Macro Sony

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 13
 

Špičkový portrétny a makro objektív Tamron SP 90mm F/2.8 Di Macro 1:1 VC USD, je pre svoje vlastnosti obľúbený u profesionálnych fotografov

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
14.2.2023
€699    
Kód tovaru 2700
Značka Tamron
Kategória pre Sony
Záruka 5 rokov
 

Dedičstvo vynikajúceho optického výkonu teraz dosahuje novú úroveň s vylepšenými funkciami VC a pokročilými funkciami
SP 90 mm F/2,8 MACRO VC (model F017) je najnovším vydaním úspešného radu makro objektívov Tamron SP 90 mm. Nanovo definuje to najlepšie z pokročilých funkcií a nahrádza dedičstvo vynikajúceho optického výkonu.

Novo bola pridaná kompenzácia XY-Shift, aby sa posilnila funkcia VC a ďalej sa zlepšili možnosti stabilizácie obrazu pri akejkoľvek vzdialenosti snímania od nekonečna po makro. Pokroky v ovládacom softvéri USD tiež zvýšili rýchlosť zaostrovania AF a optimálne vyladili pre rôzne podmienky kompozície. Okrem toho bol pridaný vysoký štandard konštrukcie odolnej voči vlhkosti a prachu, aby sa zabránilo vniknutiu prachu alebo kvapiek vody. Vysoko odolný fluórový náter je aplikovaný na povrch vrchného prvku a účinne zabraňuje kondenzácii vlhkosti a odpudzuje látky spôsobujúce šmuhy.

Precízne remeselné spracovanie sa prejavuje v každom detaile vonkajšieho dizajnu novo transformovaného makro objektívu SP 90 mm. Užívateľ to môže cítiť v nádherne hladkej textúre kovového valca.

 

 

 
Vynikajúce zobrazovacie schopnosti a antireflexná účinnosť
 

Ohnisková vzdialenosť: 90 mm  Expozícia: F/11 1/5 s
Objektív sa vyznačuje optickou konštrukciou 14 prvkov v 11 skupinách, vrátane jedného LD (nízkeho rozptylu) a dvoch XLD (extra nízky rozptyl) sklenených prvkov, ktoré v zhode pomáhajú kontrolovať bočné a osové chromatické aberácie na veľmi vysokej úrovni výkonu. Plávajúci systém pracuje v tandeme s optickou konštrukciou, aby účinne kompenzoval zmeny vrodených aberácií v závislosti od rôznych vzdialeností. Preto tento objektív zaisťuje bezproblémové a vynikajúce zobrazovacie schopnosti naprieč celým rozsahom snímania – blízko aj na diaľku.

 

Odlesky alebo závoje môžu byť škodlivé pre rozhodujúci moment. Kombinácia 2 typov povrchovej úpravy – eBAND (Extended Bandwidth & Angular-Dependency) navrstvená na vrchu BBAR (Broad-Band Anti-Reflection) – dramaticky zlepšuje antireflexnú účinnosť a poskytuje bezchybný, krištáľovo čistý obraz aj proti ostrým lúčom slnečného svetla. 

 

Záväzok rozšíriť dedičstvo bokehu s eleganciou

Ohnisková vzdialenosť: 90 mm  Expozícia: F/2,8 1/80 s
Tamron si zachoval uznávaný štandard pre generácie modelov 90 mm makro objektívov – od objektívov s manuálnym zaostrovaním až po súčasné modely AF – pre ich výnimočnú kvalitu zobrazenia s veľkolepým bokehom. Nastavili sme tiež vysoký štandard, aby sme udržali krok s vzostupnou migráciou digitálnych fotoaparátov s pokročilými technickými funkciami a vysokou hustotou pixelov.

Teraz sme vyvážili tieto polárne črty na vyššej úrovni: zvýšenie výkonu rozlíšenia na nový štandard ostrých obrázkov a zároveň vykreslenie jemného a hladkého prechodu v gradácii efektu rozostrenia v objektoch na pozadí. Optické simulácie boli dôkladne vykonané, aby sa realizovali oba dobre vyladené efekty bokeh a zároveň sa minimalizovalo rušenie v dvojriadkovom rozmazaní objektov s lineárnym tvarom, ktoré sa prirodzene miešajú s celkovým efektom bokeh.

Výsledok: SP 90 mm F/2,8 MACRO VC zachováva tradíciu excelentnosti v optickom dizajne a zároveň rozširuje limit špičkového optického výkonu a nádherného bokehu.

 

Obsahuje VC s kompenzáciou posunu

Akcelerometer bol novo integrovaný do vysoko akreditovaného VC Tamron na kompenzáciu otrasov v rovine x-y.

Akcelerometer v súzvuku s gyroskopickým snímačom detekuje a umožňuje kompenzáciu pohybu pre otrasy fotoaparátu pre maximálnu účinnosť stabilizácie obrazu optimalizovanú pre rozsahy vzdialeností od nekonečna po makro.

 

Optimálne vyladený USD ovládač pre makrofotografiu s manuálnym ovládaním pre okamžité ovládanie zaostrenia

Ovládací softvér USD (Ultrasonic Silent Drive) bol optimalizovaný pre makrofotografiu so zvýšenou rýchlosťou zaostrovania a presnosťou polohy pri fotografovaní na blízko. Pohon automatického zaostrovania reaguje rýchlo, ale potichu na vynulovanie bodu záujmu fotografa a funkcia Manual Focus Override umožňuje v prípade potreby okamžité posunutie zaostrenia.

 

Konštrukcia odolná voči vlhkosti a prachu

Konštrukcia odolná voči vlhkosti a prachu bola vylepšená na mimoriadne vysoký štandard ochrany objektívu, čím sa zabráni vniknutiu nečistôt, prachu alebo dažďových kvapiek. Gumové tesnenie chráni každý spínač na šošovke a tesniaci člen sa aplikuje na mechanické rozhranie medzi zaostrovacím krúžkom a krytom šošovky. Nová konštrukcia ďalej rozširuje možnosti streľby a zaisťuje spoľahlivosť aj v drsných, veterných podmienkach a bezprostredne po daždi.

 

typ objektívu pevné ohnisko
ohnisková vzdialenosť 90mm
svetelnosť F/2.8
priemer filtra 62mm
obrazový stabilizátor áno
počet lamiel clony 9
konštrukcia-prvky / skupiny 14/11
zaostrovanie AF
min. zaost. vzdialenosť 30cm
slnečná clona áno
rozmery 76.4 x 114.5 mm
hmotnosť 550g
Kompatibilita pre Sony