Tamron AF SP 90mm f/2,8 Di Macro Sony

Neohodnotené
 
 

Tamron SP 90mm f/2.8 Di Macro 1:1 USD Mk.II je druhá generácia makro objektívu so zväčšením 1:1 (pravé macro), vysokou svetelnosťou f/2.8 a ultrasonickým AF motorom USD.

Dostupnosť 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
27.10.2021
€679    
Kód tovaru 2325
Značka Tamron
Kategória pre Sony
Záruka 2 roky
 

Tamron SP 90mm f/2.8 Di Macro 1:1 USD (F017), baj. Sony A

Tamron SP 90mm f/2.8 Di Macro 1:1 USD Mk.II predstavuje už druhú generáciu obľúbeného makro objektívu z rady SP (Super Performance), ktorý disponuje praktickou ohniskovou vzdialenosťou 90mm, vysokou svetelnosťou f/2.8, ultrasonickým AF motorom USD (Ultrasonic Silent Drive) a špičkovou optickou sústavou vybavenou ochrannou antireflexnou úpravou eBAND Coating, ktorá poskytuje nekompromisnou obrazovou kvalitou profesionálnych objektívov rady SP. Objektív je navrhnutý a optimalizovaný špeciálne pre digitálne zrkadlovky formátu Full Frame a APS-C o čom hovorí aj označenie objektívu Di (Digitally Integrated Design). Použiteľný je samozrejme bez problémov aj na klasických 35mm kinofilmových zrkadlovkách.

Vlastnosti makroobjektívu Tamron SP 90mm f/2.8 Di Macro 1:1 USD:
• Maximálny pomer zväčšenia obrazu 1:1
• Ultrasonický motor USD (Ultrasonic Silent Drive) objektívu Tamron SP 90mm f/2.8 Di Macro 1:1 VC USD Mk.II umožňuje rýchle, tiché a presné zaostrenie s možnosťou priameho manuálneho doostrenia
• Optická sústava objektívu obsahuje 1 LD (Low Dispersion) a 2 XLD (Extra Low Dispersion) optické členy, ktoré zaručujú excelentnú korekciu chromatickej aberácie a iných optických vád
• eBAND ochranná povrchová úprava redukuje vznik odleskov a farebných závojov
• 9 lamelová kruhová clona zaručuje dokonalé rozostrenie pozadia - bokeh
• Kvalitná profesionálna utesnená konštrukcia odolná voči vlhkosti a prachu

Nová generácia makro objektívu Tamron SP 90mm F/2.8 Di Macro 1:1 USD Mk.II prináša oproti staršej verzii zlepšené algoritmy zaostrovania pre rýchlejšiu prácu ultrasonického zaostrovacieho motora USD (Ultrasonic Silent Drive), špeciálnu ochrannú antireflexnú vrstvu eBAND a filtrový závit priemeru 62mm. Tento objektív z profesionálnej série SP (Super Performance) používa vo svojej optickej konštrukcii špecializované optické členy, ktoré boli navrhnuté pre poskytovanie špičkovej obrazovej kvality. Optická sústava objektívu pozostáva z 14 šošoviek zoradených do 11 skupín, vrátane LD a XLD prvkov, ktorá sa výborne osvedčila už pri staršej verzii. Vďaka jednému LD (Low Dispersion) a dvom XLD (Extra Low Dispersion) šošovkám ako aj výkonnej antireflexnej úprave eBAND sa Tamronu podarilo minimalizovať všetky typy chromatickej aberácie, čím z neho vytvoril špičku vo svojej triede bez ohľadu, či je používaný na fotoaparáte so snímačom formátu APS-C, alebo Full Frame. Svetelnosť objektívu Tamron SP 90mm F/2.8 Di Macro 1:1 USD Mk.II umožňuje dosiahnutie harmónie medzi brilantným rozlíšením a jemnými rozostrenými efektmi. Objektív plne využíva vlastnosti svojej 9 lamelovej kruhovej clony pre dosiahnutie dokonalého rozostrenia obrazu v pozadí za zaostrenými predmetmi (tzv. Bokeh).

Vysoká svetelnosť objektívu – F/2.8:
Vysoko svetelný objektív Tamron SP 90mm F/2.8 Di Macro 1:1 VC USD Mk.II dokáže zachytiť fotografie s rýchlosťou uzávierky, ktorá je 1-2 expozičné stupne rýchlejšia, ako pri pomalších objektívoch. Patentovaný systém optickej stabilizácie obrazu VC (Vibration Compensation) spoločnosti Tamron poskytuje užívateľom výhodu kompenzácie otrasov, umožňujúcich upravenie expozície až o 4 expozičné stupne. Kombinácia systému VC s výhodami vysoko svetelného objektívu umožňujú fotografovanie "z ruky" aj v situáciách, v ktorých sa stáva použitie statívu nutnosťou.

Vstavaný ultrasonický zaostrovací motor USD pre rýchle, presné a tiché zaostrenie:
Objektív Tamron SP 90mm f/2.8 Di Macro 1:1 USD Mk.II je vybavený pre účely automatického zaostrovania patentovaným ultrazvukovým zaostrovacím motorom USD (Ultra Sonic Deivces). Tento pracuje na princípe generovania ultrazvukových vibrácií pomocou piezoelektrických elementov usporiadaných v kruhovej formácii na kovovom prstenci statora. Vibračná energie sa využíva na rotáciu kovového prstenca rotora, ktorý je pohyblivo upevnený k statoru. Na rotor je upevnený tubus s ostriacou skupinou šošoviek, ktorý pomocou vodiacich drážok a vodiaceho čapu transformuje rotačný pohyb na pohyb priamočiary v smere osi objektívu. Výsledkom je vysoko presný, rýchly a tichý zaostrovací systém, na ktorom nie je problém pomocou funkcie FTM manuálne zaostrovať kedykoľvek to potrebujete.
Všetky objektívy Tamron sa vyznačujú vysokou presnosťou automatického ostrenia a sú navrhnuté tak, aby jednoducho zachytili objekty v takmer každej situácii. Niekedy je ale potrebné automatické zaostrenie ešte jemne doladiť za pochodu. Na to slúži tzv. funkcia FTM (Full Time Manual), ktorá je integrovaná priamo do ultrasonického zaostrovacieho motora USD a umožňuje manuálne zaostrovanie ostriacim prstencom objektívu aj počas práce zaostrovacieho motorčeka automatického ostrenia, bez nutnosti prepínať z automatického na manuálne ostrenie. Môžete tak manuálne zaostrovať kedykoľvek Vás to napadne, prípadne korigovať prácu automatického zaostrenia presne podľa vašich predstáv.

Konštrukcia objektívu:
Konštrukcia objektívu je mimoriadne robustná a odolná nielen voči prachu, ale aj voči vlhkosti. Pomáha chrániť objektív pred vniknutím vody, čím ho robí ideálnym pre použitie v exteriéroch.

Technické špecifikácie makroobjektívu Tamron SP 90mm f/2.8 Di Macro 1:1 USD Mk.II:
Model: F017E
Určenie objektívu: Full Frame (FX) aj APS-C (DX) digitálne a 35mm klasické zrkadlovky
Bajonet objektívu: Sony A
Ohnisková vzdialenosť objektívu: 90mm
Rozsah nastaviteľnosti clony objektívu: f/2.8 - f/32
Najkratšia zaostrovacia vzdialenosť objektívu: 30cm
Maximálny pomer zväčšenia objektívu: 1:1
Diagonálny zorný uhol objektívu: 27° 2´
Konštrukcia optickej sústavy objektívu: 14 šošoviek v 11 skupinách
Počet lamiel clony objektívu: 9 tvarovaných lamiel
Typ zaostrovacieho motora objektívu: USD – ultrasonický motor
Priemer filtrového závitu objektívu: 62mm
Rozmery objektívu (dĺžka x priemer): 117,1 x 79mm
Hmotnosť objektívu: 610g