Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD Sony FE

Neohodnotené
 
Novinka Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 12
 

Objektív Tamron 50-400mm F/4,5-6,3 Di III VC VXD vytvára úplne novú kategóriu vysoko výkonných ultra-teleobjektívov so zoomom pre bezzrkadlovky. Vďaka osemnásobnému pomeru zoomu, ktorý začína na bezprecedentnej ohniskovej vzdialenosti 50 mm, má tento objektív s bajonetom Sony E rovnakú veľkosť ako bežné 100 – 400 mm objektívy, napriek tomu ponúka širší uhol záberu pre vynikajúcu všestrannosť. Napriek vysokému pomeru zväčšenia je vďaka efektívnemu usporiadaniu špeciálnych optických členov zaistená vysoká kvalita obrazu v celom rozsahu 50 - 400 mm. Objektív je vybavený lineárnym zaostrovacím mechanizmom VXD, ktorý ponúka vynikajúcu tichosť a rýchlu odozvu, a patentovaným mechanizmom stabilizácie obrazu VC, ktorý poskytuje všestranné možnosti pre všetky scenáre fotografovania. Pretože objektív 50-400 mm F4, 5-6,3 poskytuje pri zaostrovaní na blízko zväčšenie až na polovicu životnej veľkosti, môžu si užívatelia vychutnať svet polovičnej makrofotografie s možnosťami fotografovania zblízka s minimálnou zaostrovacou vzdialenosťou 0,25 m na ohnisku 50 mm. Veľkosť filtra je 67 mm, teda rovnaká ako u väčšiny ostatných objektívov Tamron pre bezzrkadlovky, čo poskytuje väčšie pohodlie pri používaní viacerých objektívov. Objektív je tiež vybavený ergonomickými prvkami, ktoré podporujú pohodlné fotografovanie. Konektorový port, ktorý sa nachádza na objektíve Tamron, poskytuje prístup k nástroju Tamron Lens Utility. Tento program novo ponúka funkciu „Focus Limiter“.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
10.6.2024
€1 149    
Kód tovaru 3533
Značka Tamron
Kategória pre Sony
Záruka 5 rokov
 

VZRUŠUJÚCE NOVÉ FOTOGRAFICKÉ PRÍLEŽITOSTI

 

 

Pokrýva štandardnú ohniskovú vzdialenosť 50 mm až do 400 mm v rozsahu ultrateleobjektívu

Jednou z najväčších vlastností 50-400 mm F4,5-6,3 je jeho dramaticky široký rozsah ohniskových vzdialeností, ktorý pokrýva 50 mm až 400 mm a poskytuje pomer 8x priblíženia. S ohniskovou vzdialenosťou 50 mm na širokom konci môžete vytvárať snímky, ktoré zachytia objekt a tiež využiť pozadie, ako aj objekty, ktoré sa môžu neustále približovať a vzďaľovať, ako napríklad pri pozorovaní veľrýb, pri fotografovaní športu pri postranných čiarach. a fotografovanie zvierat v biotopoch. Používatelia si môžu vychutnať snímanie širokého spektra objektov od krajiny a voľne žijúcich vtákov až po zvieratá, športy a malé skupiny. Napriek širokému rozsahu a schopnostiam meria kompaktný a ľahký zoom iba 183,4 mm (7,2 palca) a váži 1 155 g (40,7 oz). Vďaka tomu sa s objektívom ľahko manipuluje a je tiež užitočný v situáciách, ako je letecká doprava, keď chcete znížiť objem, ktorý prenášate.

                   50mm                                               100mm                                              400mm

 

Vynikajúca kvalita obrazu v celom rozsahu

Objektív 50-400 mm F4,5-6,3 bol vyvinutý s cieľom dosiahnuť vysokú kvalitu obrazu v celom rozsahu zoomu. Optická konštrukcia obsahuje 24 prvkov v 18 skupinách. Veľkorysé a efektívne využitie špeciálnych prvkov objektívu vrátane XLD (extra nízky rozptyl), LD (nízky rozptyl) a hybridných asférických prvkov dôkladne kontroluje aberácie vrátane axiálnych chromatických aberácií. Objektív 50-400 mm F4.5-6.3 je tiež vybavený povrchovou úpravou BBAR-G2 (širokopásmová antireflexná vrstva 2. generácie), ktorá minimalizuje duchov a záblesky a vyjadruje najmenšie detaily objektov aj v protisvetle. Vychutnajte si jasné a ostré rozlíšenie až k okrajom rámu, plus jemné, krásne bokeh efekty typu, ktorý dokáže vytvoriť iba ultrateleobjektív.

 

 

Vysokorýchlostné a vysoko presné automatické zaostrovanie znamená, že už nikdy nezmeškáte žiadnu fotografickú príležitosť.

Objektív 50-400 mm F4,5-6,3 využíva známy mechanizmus zaostrovania s lineárnym motorom VXD. Tento pokročilý mechanizmus automatického zaostrovania kombinuje špičkovú rýchlosť a presnosť, čo umožňuje rýchle a presné zaostrovanie od MOD až po nekonečno. A čo viac, vynikajúci výkon sledovania zaostrenia pohybujúcich sa objektov umožňuje zachytiť ostré snímky aj pri fotografovaní voľne žijúcich vtákov a rýchlych športových akcií.

 

 

Patentovaný VC spoločnosti TAMRON odstraňuje otrasy

Objektív je vybavený vlastným mechanizmom VC spoločnosti TAMRON a účinne kontroluje chvenie fotoaparátu, ktoré sa môže vyskytnúť pri snímaní s teleobjektívom. Pomáha tiež redukovať neostré snímky pri snímaní z ruky pri slabom osvetlení alebo pri nižších rýchlostiach uzávierky. Okrem toho pomocou technológií AI si objektív vyberá vhodné kompenzačné charakteristiky pre videografiu pri ohniskových vzdialenostiach 100 mm alebo menej.

                             VC/ON                                                      VC/OFF

                                                                             Sttimulovaný obraz v hľadáčiku.

 

Polovičná makro fotografia s pomerom zväčšenia 1:2 od ohniskovej vzdialenosti 50 mm do 70 mm

Objektív 50 – 400 mm F4,5 – 6,3 je schopný extrémne vysokého výkonu pri snímaní blízkych objektov, a to najmä pre objektív s ultra teleobjektívom so zoomom. Používatelia si môžu vychutnať maximálny pomer zväčšenia 1:2 (polovičné makro) s MOD 0,25 m (9,8 palca) pri nastavení zoomu 50 mm a 0,27 m (10,6 palca) pri 70 mm. Navyše, na konci 400 mm teleobjektívu je MOD 1,5 m (59,1 palca), čo poskytuje maximálny pomer zväčšenia 1:4 pre dynamické zábery. Bezprecedentná úroveň slobody pri snímaní odhaľuje kúzlo objektov viac ako kedykoľvek predtým a flexibilné možnosti snímania predtým nevídané v ultra-teleobjektívoch.

 

 

Do TAMRON Lens Utility bola pridaná funkcia „Focus Limiter“, ktorá obmedzuje rozsah vyhľadávania zaostrenia AF

Špeciálny softvér TAMRON Lens Utility (pre PC/pre zariadenia s OS AndroidTM 1) vyvinutý interne spoločnosťou TAMRON je kompatibilný s objektívom 50-400 mm F4.5-6.32. Používatelia si môžu prispôsobiť funkcie a jednoducho aktualizovať firmvér3 prostredníctvom objektívu a pomocou mobilnej verzie možno predvoľbu zaostrenia a zaostrenie A-B ovládať na diaľku bez dotyku objektívu. Navyše s 50-400 mm F4.5-6.3 si môžete vybrať funkciu „Focus Limiter“, ktorá vám umožní obmedziť rozsah vyhľadávania zaostrenia AF. Táto funkcia skracuje čas potrebný na opätovné zaostrenie, keď objekt vypadne zo zaostrenia, a zabraňuje zaostreniu na prekážky pred objektom. Funkciu je možné okamžite prepnúť pomocou tlačidla Focus Set, čím sa zabezpečí, že už nikdy nezmeškáte neočakávanú príležitosť na fotenie. Nástroj TAMRON Lens Utility možno použiť na prispôsobenie funkcií založených na rôznych štýloch snímania pri fotografovaní aj pri videu, čím poskytuje plnohodnotnejší zážitok z fotografovania.

 

Formát Full frame
Typ Zoom
Použitie tele
Bajonet Sony E
Ekvivalentná ohnisková vzdialenosť k 35mm 50-400
zorný uhol (horizontálny, vertikálny, diagonálny) -
Konštrukcia objektívu (členy/skupiny) 24/18
Počet lamiel clony 7
Minimálne roztvorenie clony F22-32
Najkratšia vzdialenosť zaostrenia (m) 0,25
Maximálne zväčšenie (x) 0,5
Informácie o vzdialenosti
Stabilizátor obrazu áno
Autofokus nie
Pohon AF áno
Priemer filtra 67
Slnečná clona objektívu áno
Púzdro
Maximálny priemer x dĺžka (mm) 77x148
Hmotnosť  1155 g