Sony SEL1670Z 16-70 mm f/4 ZA OSS

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 7
 

Objektív Vario-Tessar T* E 16-70 mm f/4 ZA OSS od Sony, ktorý pokrýva široké krajiny aj úzke portréty, je skvelou všestrannou voľbou pre fotoaparáty s bajonetom E formátu APS-C. Ponúka veľmi všestranný rozsah zoomu ekvivalentný 24 – 105 mm, má konštantnú clonu f/4 pre konzistentný výkon a kombinuje pokročilú optiku s rýchlym zaostrovaním a robustným OSS pre ideálne riešenie s jedným objektívom pre väčšinu všeobecných situácií pri fotografovaní.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
30.3.2023
€819    
Kód tovaru 13939
Značka Sony
Kategória pre Sony
Záruka 3 roky
 
Kompaktný objektív ZEISS s transfokáciou pre všetky príležitosti
 

Tento ľahký objektív s transfokáciou stredného rozsahu spája optiku ZEISS s konštantnou maximálnou clonou F4 a ponúka konzistentný výkon v celom rozsahu transfokácie. Vďaka lineárnemu motorčeku na plynulú, tichú prevádzku a citlivému automatickému zaostrovaniu je ideálny na snímanie videí aj fotografií v rámci širokej škály situácií. Optická stabilizácia Optical SteadyShot je súčasťou objektívu.

 

Optický dizajn ZEISS
 
Tento objektív založený na optickej koncepcii ZEISS Tessar využíva dizajn so 16 prvkami v 12 skupinách, čo pomáha zabezpečiť menšiu celkovú veľkosť objektívu spolu s menším odleskom, skreslením a chromatickými aberáciami.
Konštantná maximálna clona f/4 ponúka konzistentný výkon v celom rozsahu zoomu a tiež poskytuje väčšiu kontrolu nad polohou zaostrenia pri technikách malej hĺbky poľa.
Zaoblená sedemlamelová clona prispieva k príjemnej kvalite bokehu pri použití techník selektívneho zaostrovania.
 
V konštrukcii objektívu sa nachádza jeden sklenený prvok s mimoriadne nízkym rozptylom, ktorý pomáha znižovať chromatické aberácie a farebné lemovanie pre lepšiu čistotu a farebnú neutralitu.
Štyri asférické prvky vrátane jedného Advanced Aspherical (AA) sú začlenené do konštrukcie šošovky na zníženie astigmatizmu, zakrivenia poľa, kómy a iných monochromatických aberácií.
Antireflexné vrstvy ZEISS T* boli aplikované na každý povrch šošoviek, aby pomohli minimalizovať odrazy, aby sa zabezpečila väčšia čistota obrazu, kontrast a vernosť farieb.
 
 

Stabilizácia obrazu a automatické zaostrovanie

Optická stabilizácia obrazu SteadyShot pomáha minimalizovať prejavy chvenia fotoaparátu pre ostrejšie snímky pri snímaní z ruky s dlhšími rýchlosťami uzávierky. Tento stabilizačný systém je možné skombinovať aj s typom stabilizácie obrazu s posunom snímača fotoaparátu pre efektívnejšiu kontrolu rozmazania fotoaparátu.
Lineárny motor automatického zaostrovania a dizajn vnútorného zaostrovania poskytujú rýchly a presný výkon automatického zaostrovania a umožňujú presné a tiché zaostrovanie pri nahrávaní videí.
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť 1,1' a maximálne 0,23-násobné zväčšenie sú vhodné pre prácu s blízkymi objektmi

 
typ objektívu zoom objektív
ohnisková vzdialenosť 16-70 mm
svetelnosť F/4
priemer filtra 55mm
obrazový stabilizátor áno
počet lamiel clony .
konštrukcia-prvky / skupiny 16/12
zaostrovanie AF
min. zaost. vzdialenosť 35 cm
slnečná clona áno ALC-SH127
rozmery 66.6 x 75 mm
hmotnosť 308 g
Kompatibilita pre Sony E
Hmotnosť balenia 0,500 kg