Sony FE 90mm f/2,8G OSS E full frame

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 10
 

Prvý stredný telefotografický makroobjektív s objímkou E-mount so zabudovanou stabilizáciou obrazu prináša vynikajúcu kvalitu objektívov G Lens: úžasné rozlíšenie pri zväčšení 1:1 a nádherný efekt rozostrenia pozadia (bokeh) aj pri snímaní bez statívu. Pohyblivý mechanizmus zaostrenia zaručí vždy ten najlepší optický výkon pri každej zaostrovacej vzdialenosti.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
30.3.2023
€1 059    
Kód tovaru 13984
Značka Sony
Kategória pre Sony
Záruka 3 roky
 
Známy efekt rozostrenia pozadia na objektíve G Lens
 

Každý objektív je individuálne testovaný a kalibrovaný, aby sa dosiahla minimálna sférická aberácia a najplynulejší a vizuálne najpôsobivejší efekt rozostrenia pozadia.

Dokonalá ostrosť aj pri fotení z ruky a v prípade potreby môžete pozadie aj jemne rozmazať. Takéto možnosti otvára prvý stredný teleobjektív Sony FE 90 mm f / 2,8 Macro G OSS - SEL90M28G macro s bajonetom E. Vynikajúce optické vlastnosti bez ohľadu na vzdialenosť od objektu sú dané zaostrovacím mechanizmom s "klznými" šošovkami .

 

Predpokladá sa, že na získanie ostrej makrofotografie je potrebný statív. Vďaka vstavanému stabilizátoru obrazu OSS (Optical SteadyShot) však možno vydarené makro zábery zhotoviť aj ručným fotoaparátom. Na zabezpečenie rýchleho a presného pohybu ťažkého objektívu sa používa efektívny lineárny motor, ktorý stabilizuje obraz v objektíve.

 

Objektívy série G sú známe svojim krásnym „bokeh“ efektom: jemným rozostreným vzhľadom, ktorý zdôrazňuje hlavný objekt snímky. Individuálna kalibrácia každého objektívu zaisťuje maximálnu možnú kompenzáciu sférickej aberácie a mäkkú reprodukciu okrajov bez škaredo vyzerajúceho „dvojitého obrysu“ alebo „nisen bokehu“. K atraktívnemu vzhľadu rozostrených oblastí prispieva aj 9-lamelová kruhová clona.

 

Objektívy na makrofotografiu sa často používajú aj na snímanie na väčšie vzdialenosti, preto tento model využíva zaostrovací mechanizmus s „klznými“ šošovkami. Znižuje výskyt aberácií a zmenšuje rozmery šošovky. Zároveň poskytuje jasný obraz v celom zábere – bez ohľadu na vzdialenosť od fotografovaného objektu.

 

Pomocou voliča rozsahu vzdialenosti (známeho aj ako obmedzovač rozsahu zaostrenia) si môžete zvoliť zaostrenie len na blízke alebo vzdialené objekty. To urýchľuje automatické zaostrovanie. Okrem plného rozsahu (FULL) si môžete vybrať medzi ∞ – 0,5 metra a 0,5 – 0,28 metra.

 

typ objektívu pevné ohnisko
ohnisková vzdialenosť 90mm
svetelnosť f2,8
priemer filtra 62mm
obrazový stabilizátor áno
počet lamiel clony 9
konštrukcia-prvky / skupiny 11 / 15
zaostrovanie AF / MF
min. zaost. vzdialenosť 0,28m
slnečná clona áno
rozmery 130,5 x 79mm
hmotnosť 602g
Kompatibilita Sony E
Hmotnosť balenia 0,8 kg