Sony FE 24-70 mm f/2.8 GM II

Neohodnotené
 
Novinka Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 3
 

Nový objektív Sony FE 24-70 mm f/2.8 GM II je najmenší a najľahší štandardný zoomový objektív so svetelnosťou f/2,8 na svete.

Dostupnosť 6-10 prac. dní
Môžeme doručiť do
24.8.2022
€2 339    
Kód tovaru 3301
Značka Sony
Kategória pre Sony
Záruka 2 roky
 

Sony FE 24-70 mm f/2.8 GM II

Objektív patriaci do portfólia objektívov typu E-mount určených pre bezzrkadlovky – očakávaný model FE 24-70 mm f/2.8 GM II (model SEL2470GM2). Spoločnosť Sony vyvinula najľahší štandardný zoomový objektív so svetelnosťou f/2,8 na svete s využitím svojej špičkovej technológie, ktorá prináša ohromujúce rozlíšenie a krásny bokeh, ktorý je pre rad „G Master“ spoločnosti Sony charakteristický. Objektív FE 24-70 mm F2.8 GM II je jedným z najuniverzálnejších objektívov tohto radu a bol vytvorený pre fotografov, kameramanov a hybridných tvorcov.

Zdokonalená obrazová kvalita objektívu so zoomom, ktorý sa vyrovná objektívom s pevnou ohniskovou vzdialenosťou. 
Objektív FE 24-70 mm f/2.8 GM II sa skvele hodí pre kompaktnú, a pritom všestrannú výbavu a umožňuje používateľom zhotovovať mimoriadne ostré a detailné zábery, a to fotografie aj video. Nový objektív sa vyznačuje vysokým rozlíšením po celej snímke – aj pri plne otvorenej clone. 

Úplne prepracovaná optická konštrukcia obsahuje päť asférických členov, vrátane dvoch vysoko presných členov XA (extrémnych asférických členov). Objektív FE 24-70 mm F2.8 GM II obsahuje aj dva prvky ED (s veľmi nízkym rozptylom) a dva sklenené prvky Super ED. V kombinácii s novým mechanizmom floating ostrenia potláča objektív účinne chromatickú aberáciu, astigmatizmus, skreslenie a kómu, takže je dosiahnuté vynikajúce rozlíšenie v celej ploche snímky pri všetkých ohniskových vzdialenostiach zoomu a clony.

Rýchle a presné ostrenie

Objektív FE 24-70 mm f/2.8 GM II spoľahlivo ostrí vďaka štyrom originálnym lineárnym motorom XD (extreme dynamic) spoločnosti Sony, plávajúcemu zaostrovaciemu mechanizmu a pokročilému systému ovládania objektívu, a to aj pri fotografovaní rýchlo sa pohybujúcich objektov. Objektív navyše podporuje sériové snímanie až 30 snímok za sekundu pre fotografie a záznam videa v rozlíšení 4K 120p s automatickým ostrením.

Vycibrené schopnosti pre kreatívne natáčanie filmov

Vďaka konštantnej maximálnej clone f/2,8, úžasnému výkonu systému ostrenia, všestrannému ovládaniu a spoľahlivosti je objektív FE 24-70 mm f/2.8 GM II určený pre všetky typy nahrávania videí. 
Model FE 24-70 mm F2.8 GM II ponúka extrémne tichú prevádzku AF vďaka lineárnym motorom XD a novo vyvinutej clonovej jednotke. Použitie najnovšej technológie obmedzuje pri objektíve FE 24-70 mm F2.8 GM II efekt „focus breathing“, posun zaostrenia a axiálny posun pri zoomovaní a zaisťuje tak plynulé natáčanie videozáznamov. Tento objektív tiež podporuje funkciu kompenzácie dýchania, ktorú poskytujú kompatibilné fotoaparáty radu Alpha.

Nový model FE 24-70 mm f/2.8 GM II bol vyvinutý na základe spätnej väzby od profesionálov, aby ponúkal ešte lepšiu ovládateľnosť a použiteľnosť ako predchádzajúce modely. 

Tento model ponúka:

  • Prepínač plynulosti zoomu pre nastavenie otáčania krúžku zoomu na tuhšie (Tight) alebo plynulé (Smooth)
  • Novo pridaný clonový krúžok s možnosťou zapnutia/vypnutia cvakania a prepínačom zámku clony
  • Dve prispôsobiteľné tlačidlá na zamknutie zaostrenia
  • Ostriaci krúžok, ktorý priamo a lineárne reaguje na jemné ovládanie pri ručnom ostrení
  • Nová konštrukcia slnečnej clony objektívu s otvorom na ovládanie kruhových polarizačných filtrov (priemer 82 mm)
  • Ťažisko je blízko bajonetu pre lepšiu manipuláciu a ovládanie