Sony FE 14mm F1.8 GM

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 11
 

Tento mimoriadne širokouhlý pevný objektív s veľkou clonou ponúka kvalitu radu G Master v kompaktnom dizajne. Pokročilá technológia prináša úchvatné rozlíšenie a rozostrenie (bokeh) aj pri maximálnej clone F1,8. A ak sa k tomu pridá rýchle a presné AF a výnimočná mobilita, výsledkom je objektív, ktorý zachytí každodenné scény novým spôsobom.

EISA Photography Awards 2021-2022 | Shutterbug

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
10.6.2024
€1 299    
Kód tovaru 3313
Značka Sony
Kategória pre Sony
Záruka 2 roky
 

VÝNIMOČNÝ PEVNÝ OBJEKTÍV 14 MM F1,8 G MASTER

 

 

Špičkové rozlíšenie po celej ploche záberu až po clonu F1,8

Dva prvky XA v dizajne spĺňajúcom prísne štandardy radu G Master dosahujú úžasné rozlíšenie po celej ploche až po maximálnu clonu F1,8. Jeden prvok zo skla s maximálne nízkym rozptýlením (Super ED) a dva zo skla s nízkym rozptýlením (ED) potláčajú rozmazávanie farieb a zabezpečujú výnimočnú ostrosť obrazu. Vrstva Nano AR Coating II od Sony efektívne minimalizuje nežiaduce osvetlenie a zdvojovanie obrazu.
 
 
 
 
Mimoriadne široké uhly pohľadu s veľkou clonou v úžasne kompaktnom objektíve
 
Presné asférické prvky vrátane dvoch mimoriadne presných prvkov XA v inovatívnom optickom dizajne G Master spoločne s dvoma modernými lineárnymi motorčekmi XD od spoločnosti Sony prinášajú úžasný celkový výkon v pozoruhodne kompaktnom objektíve s hmotnosťou iba 460 g. Tento mimoriadne širokouhlý objektív s veľkou clonou si môžete zobrať všade a nazerať na svet z novej perspektívy.
 
 
 
 
Rozlíšenie a kompaktnosť na úchvatné snímky nočnej oblohy
 
Pokročilá optika s predným prvkom XA s vysokým zakrivením pridáva k všestrannosti veľkej clony a mimoriadne širokého zorného uhla aj minimalizáciu sagitálneho nežiaduceho osvetlenia pri snímaní hviezd a iných nočných scén. Veľká maximálna clona F1,8 umožňuje snímanie pri slabom svetle bez nutnosti používať extrémne pomalú uzávierku. Vďaka kompaktným rozmerom môžete snímať kdekoľvek.
 
 
 
 
Plynulé rozostrenie (bokeh) v mimoriadne širokých záberoch
 
Tento mimoriadne širokouhlý objektív vybavený presnými prvkami XA, 9-lamelovou kruhovou clonou a optimálne vyvažovanou aberáciou je schopný vytvárať výnimočné rozostrenie (bokeh) bez nežiaduceho prstencového efektu. Minimálna vzdialenosť zaostrenia je iba 0,25 m, takže môžete kombinovať dynamické perspektívy zblízka s nádherným rozostrením (bokehom) v pozadí.
 
 
 
 
Rýchle, presné a tiché AF fotografií a videozáznamov
 
Dva lineárne motorčeky XD (Extreme Dynamic) zabezpečujú účinné vysúvanie potrebné na presné umiestnenie skupín zaostrovania objektívu a umožňujú dosiahnuť rýchle, presné a tiché AF, ktoré maximalizuje potenciál tiel s objímkou E-mount. Tiché AF s nízkymi vibráciami oceníte pri snímaní videí s mimoriadne širokými uhlami. Mobilita a rýchle reakcie zas poskytujú tvorcom slobodu pracovať efektívne s každým objektom.
 
 
 

Vynikajúca spoľahlivosť v každej situácii
 
Fluórovú povrchovú vrstvu z predného prvku, ktorá odpudzuje vodu, mastnotu a iné znečistenia, nájdete aj na zadnom prvku, kde chráni povrch pred znečistením počas výmeny zadného filtra. Dizajn odolný proti prachu a vlhkosti2 maximalizuje spoľahlivosť pri používaní tohto mimoriadne širokouhlého objektívu s veľkou clonou v náročných podmienkach v exteriéri.
 
 
 
ohnisková vzdialenosť 14 mm
svetelnosť F/1.8
priemer filtra (zadný filter)
počet lamiel clony 9
konštrukcia-prvky / skupiny 14 / 11
zaostrovanie AF / MF
min. zaost. vzdialenosť 25 cm
slnečná clona áno
rozmery 83 x 99,8mm
hmotnosť 460g
Kompatibilita Sony E
typ Pevné ohnisko
Hmotnosť balenia 0,8 kg