Sony E PZ 10-20 mm f/4 G

Neohodnotené
 
Novinka Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 6
 

Najmenší a najľahší ultraširokouhlý objektív APS-C s power zoom a F4 ponúka skvelú mobilitu a úžasnú kvalitu obrazu pre fotografie aj filmy. Plynulý, všestranný power zoom poskytuje rýchlosť a ovládanie kompozície, ktoré prináša zaujímavý výraz do dynamických ultraširokých vizuálnych perspektív.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
10.6.2024
€649    
Kód tovaru 3539
Značka Sony
Kategória pre Sony
Záruka 3 roky
 
 
 
Kompaktný, expresívny objektív 10 – 20 mm F4 s power zoom
 
S hmotnosťou iba 178 gramov ide o najmenší a najľahší ultraširokouhlý objektív 10 – 20 mm (ekvivalent 35 mm full-frame: 15 – 30 mm) s funkciou power zoom pre fotoaparáty APS-C, ktorý ponúka špičkovú mobilitu vo svojej triede, ako aj vynikajúcu manipuláciu a ovládanie. Konštantná maximálna clona F4 umožňuje použitie praktických expozičných časov aj pri fotografovaní pri slabom osvetlení.
 
Obrázok osoby, ktorá drží E PZ 10-20mm F4 G, a ktorá ukazuje, že objektív sa vďaka svojej veľkosti zmestí do ruky
 
 
 
Dynamické ultraširokouhlé zábery
 
Ohnisková vzdialenosť 10 mm (ekvivalent 35 mm full-frame: 15 mm) na širokom konci rozsahu priblíženia poskytuje extrémne široké zorné uhly.Tento všestranný objektív dokáže zachytiť pôsobivé, dynamické snímky využívajúce jedinečné perspektívy, ktoré efektívne oddeľujú objekt od pozadia a zdôrazňujú vzdialenosť alebo rýchlosť vo filmoch.
 
Obrázok znázorňujúci, že do záberu sa zmestí viacero ľudí, dokonca aj pri fotení selfie
 
 
 
Vynikajúce rozlíšenie objektívu G Lens
 
Tri asférické prvky účinne potláčajú zakrivenie poľa a astigmatizmus, ktorý môže byť problematický u širokouhlých objektívov, zatiaľ čo asférický prvok ED (Extra-low Dispersion) prispieva k vynikajúcemu rozlíšeniu v celom obraze v rozsahu priblíženia 10 až 20 mm (ekvivalent 35 mm full-frame: 15 až 30 mm).
 
Obrázok interiéru budovy s detailmi vo vysokom rozlíšení
 
 
 
Kvalitná optika s minimálnou aberáciou
 
Tento pozoruhodne kompaktný objektív obsahuje asférický prvok ED (Extra-low Dispersion) a dva prvky zo skla ED, ktoré potláčajú chromatickú aberáciu na celej ploche obrazu, čím sa dosahujú prirodzené farby a vysoký kontrast bez rozpíjania farieb.
 
Obraz slnečného svetla prenikajúceho cez stromy, s potlačenou chromatickou aberáciou
 
 
 
Vynikajúci výkon pri snímaní zblízka
 
Použitie asférických prvkov v pokročilom optickom dizajne tiež zaisťuje vynikajúci výkon pri snímaní zblízka, a to v celom rozsahu transfokácie objektívu. Minimálna vzdialenosť automatického zaostrovania je 0,2 metra s maximálnym zväčšením 0,14x, zatiaľ čo minimálna vzdialenosť manuálneho zaostrovania je 0,13 ~ 0,17 metra s maximálnym zväčšením 0,18x.
 
Priblížený obraz pomocou E PZ 10-20mm F4 G, s presným zaostrením na predmet vpredu, ktorý sa postupne smerom k pozadiu rozmazáva
 
 
 
Citlivý nový systém power zoom
 
Nový elektronický systém power zoom okamžite prevedie ovládanie prstenca priblíženia na skutočné priblíženie, takže sa verne zachytí zámer tvorcu.Presné zmeny uhla pohľadu je možné jednoducho vytvárať a reprodukovať podľa potreby, čo poskytuje ďalšie možnosti vizuálneho vyjadrenia.
 
Predný pohľad na objektív s funkciou power zoom
 
 
 
Vyjadrenie pomocou power zoom s ovládaním páčkou
 
Páčka priblíženia s plynule meniteľnou rýchlosťou priblíženia uľahčuje vykonávanie veľmi pomalého priblíženia s konštantnou rýchlosťou a vykonávanie ďalších úkonov, ktoré sú náročné pri manuálnom priblížení. Power zoom minimalizuje chvenie fotoaparátu, ktoré sa môže vyskytnúť pri ovládaní prstenca priblíženia, takže aj fotografi pracujúci samostatne môžu vytvárať plynulé a stabilné snímky.
 
Obrázok ženy, ktorá natáča vlog, zatiaľ čo používa kontrolu priblíženia s klietkou
 
 
 
Diaľkové ovládanie zoomu
 
Okrem ovládacích prvkov priblíženia zabudovaných do objektívu je možné priblíženie ovládať priraditeľnými tlačidlami a ovládacími prvkami na kompatibilných telách fotoaparátov, na rukovätiach príslušenstva alebo diaľkových ovládačoch pre pohodlné a všestranné ovládanie v rôznych situáciách.
 
Obrázok ženy, ktorá natáča vlog, zatiaľ čo používa kontrolu priblíženia s klietkou
 
 
 
Vnútorný zoom a zaostrovanie pre skvelú manipuláciu
 
Vnútorné mechanizmy priblíženia a zaostrenia zaisťujú, že dĺžka objektívu sa pri približovaní alebo zaostrovaní nezmení. Posuny v ťažisku objektívu sú minimálne, takže ide o skvelú voľbu pre stabilné vlogovanie a natáčanie filmov pomocou gimbalu.
 
Obrázok E PZ 10-20mm F4 G pripevnený k fotoaparátu na stabilizátore, kde je nastavenie dobre vyvážené, pretože dĺžka objektívu sa nemení
 
 
 
Navrhnutý na snímanie sofistikovaných videozáznamov
 
Pokročilá technológia objektívov znižuje dýchanie zaostrenia, ako aj zaostrenie a axiálny posun pri približovaní, takže sa vždy dajú ľahko zachytiť snímky vysokej kvality. Tento objektív tiež podporuje funkciu kompenzácie dýchania prítomnú v kompatibilných telách série α, čím ďalej znižuje nežiaduce posuny zorného uhla počas zaostrovania pre dosiahnutie plynulých a vysokokvalitných videozáznamov.
 

 

 
Manuálne zaostrovanie s lineárnou odozvou
 
Lineárna odozva Linear Response MF zabezpečuje, že zaostrovací krúžok priamo a lineárne reaguje aj na jemné otočenie pri manuálnom zaostrovaní. Otáčanie zaostrovacieho krúžka sa priamo premieta do príslušnej zmeny zaostrenia, vďaka čomu je pocit ovládania pri snímaní videozáznamov okamžitý a dostatočne presný pre zmenu zaostrenia.
 
Ilustrácia produktu zobrazujúca otáčanie prstenca zaostrovania a symbol šípky
 
 
 
Výnimočné AF pre fotografie a videozáznamy 
 
Dva lineárne motory zaisťujú rýchle, tiché automatické zaostrovanie s nízkymi vibráciami, ktoré dokáže plynulo sledovať objekty pri snímaní videosekvencií s vysokou snímkovou frekvenciou a spoľahlivo sledovať rýchlo sa pohybujúce objekty pri nepretržitom snímaní fotografií vysokou rýchlosťou. Zaostrenie je obzvlášť dôležité pri snímaní videozáznamov v rozlíšení 4K alebo 8K a tento objektív ho zvládne s ľahkosťou.
 
Ilustrácia zobrazujúca duálnu lineárnu konštrukciu motora systému autofocus
 
 
 
Vynikajúce ovládanie v kompaktnom objektíve
 
V rámci pozoruhodne kompaktnej konštrukcie je tento objektív vybavený zaostrovacím krúžkom, krúžkom transfokácie a páčkou transfokácie, ktoré maximalizujú ovládanie a všestrannosť pre filmy aj fotografie. Vedľa seba umiestnené krúžky zaostrovania a transfokácie sú odstupňované, takže ich možno ľahko rozlíšiť a ovládať hmatom pri sledovaní monitora.
[1] Zaostrovací krúžok [2] Krúžok transfokácie [3] Páčka transfokácie
 
Produktová snímka zobrazujúca prstenec zaostrenia, prstenec a páčku priblíženia
 
 
 
Prispôsobiteľné tlačidlo na podržanie zaostrenia
 
Prispôsobiteľné tlačidlo na podržanie zaostrenia poskytuje jednoduchý prístup a pohodlné ovládanie v takmer každej situácii pri snímaní. Tlačidlu na podržanie zaostrenia je možné priradiť iné funkcie z ponúk tela.
 
Produktová snímka zobrazujúca polohu prepínača režimu zaostrenia na objektíve
 
 
 
Prepínač režimu zaostrovania pre rýchle prepínanie AF/MF
 
Prepínač režimu zaostrovania priamo na objektíve umožňuje prepínať medzi automatickým a manuálnym zaostrovaním za chodu, aby ste sa prispôsobili meniacim sa podmienkam snímania.
 
Produktová snímka zobrazujúca polohu prepínača režimu zaostrenia na objektíve
 
 
 
Prevedenie odolné voči prachu a vlhkosti
 
Konštrukcia odolná voči prachu a vlhkosti ponúka výnimočnú spoľahlivosť pri použití v exteriéri v náročných podmienkach.
 
Produktová snímka zobrazujúca konštrukciu objektívu odolnú voči prachu a vlhkosti
 

 

ohnisková vzdialenosť 10-20 mm
svetelnosť f 4
priemer filtra 62 mm
obrazový stabilizátor nie
počet lamiel clony 7
konštrukcia-prvky / skupiny 11 / 8
zaostrovanie AF / MF
min. zaost. vzdialenosť 13 cm
slnečná clona ALC-SH169
rozmery 69,8 x 55 mm
hmotnosť 178 g
Kompatibilita Sony E
typ Zoom