Sony E 10-18mm f/4

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 8
 

Najmenší a najľahší ultra širokouhlý objektív APS-C na svete s konštantnou clonou F4 a výkonným zoomom ponúka vynikajúcu prenosnosť a kvalitu obrazu. Zoom je plynulý, všestranný a rýchly, pre dodatočnú expresivitu s dynamickými ultraširokými perspektívami.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
11.10.2023
€639    
Kód tovaru 14017
Značka Sony
Kategória pre Sony
Záruka 2 roky
 

ZACHYŤTE KAŽDÝ ZÁBER S DOKONALOU PRESNOSŤOU, OD ROZSIAHLYCH KRAJINIEK AŽ PO NÁPADITÉ INTERIÉRY S DRAMATICKOU PERSPEKTÍVOU – A TO DOKONCA AJ PRI SLABOM OSVETLENÍ.

 

 

Kompaktný, výrazný objektív 10-20 mm F4 s výkonným zoomom

S hmotnosťou iba 178 gramov je to najmenší, najľahší 10-20 mm ultraširokouhlý objektív na svete (ekvivalent 35 mm full-frame: 15-30 mm) s výkonným zoomom pre APS-C fotoaparáty a ponúka vynikajúcu prenosnosť, ovládateľnosť a ovládanie. Konštantná maximálna clona F4 umožňuje použitie praktických rýchlostí uzávierky aj pri slabom osvetlení.

 

Dynamický ultraširokouhlý obraz

Ohnisková vzdialenosť 10 mm (ekvivalent 35 mm full-frame: 15 mm) na konci s extrémnym priblížením umožňuje ultra široké pozorovacie uhly. Všestranný objektív umožňuje jedinečné perspektívy pre dynamické snímky, kde objekt vyčnieva z pozadia a vo videách zdôrazňuje vzdialenosť alebo rýchlosť.

 

Vynikajúce rozlíšenie objektívu G

Tri asférické prvky účinne potláčajú zakrivenie a astigmatizmus, ktorý môže spôsobiť problémy so širokouhlými šošovkami. Asférický prvok ED (Extra-low Dispersion) pomáha optimalizovať rozlíšenie v celom obraze v celom rozsahu priblíženia 10-20 mm (ekvivalent 35 mm full-frame: 15-30 mm).

 
 
Vynikajúca optika s minimálnou odchýlkou
 
Tento pozoruhodne kompaktný objektív obsahuje asférický prvok ED (Extra-low Dispersion) a dva sklenené asférické prvky, ktoré potláčajú chromatické aberácie v celej oblasti obrazu a umožňujú prirodzené farby a vysoký kontrast bez prepúšťania farieb.
 
 
 
 
Vynikajúce detailné zábery
 

Použitie asférických prvkov v modernom optickom dizajne tiež zaisťuje vynikajúce snímky z blízka v celom rozsahu zoomu objektívu. Minimálna vzdialenosť automatického zaostrovania je 0,2 metra s maximálnym zväčšením 0,14x, zatiaľ čo minimálna vzdialenosť manuálneho zaostrenia je 0,13-0,17 metra s maximálnym zväčšením 0,18x.

  

Citlivý, inovatívny systém pre výkonné priblíženie

Nový vysokovýkonný elektronický systém zoomu prevádza otáčanie prstenca zoomu priamo na efektívne priblíženie, aby bolo možné bezpečne zachytiť kreatívne nápady. Presné zmeny zorného uhla možno ľahko vykonať a opakovať podľa potreby, čo umožňuje ďalšie možnosti vizuálneho vykresľovania.

 

Výkonný zoom ovládaný pákou

Páčka zoomu s plynulým ovládaním rýchlosti zoomu umožňuje extrémne pomalé zoomovanie pri konštantnej rýchlosti a ďalšie funkcie, ktoré sa s manuálnym zoomom ťažko vykonávajú. Výkonný zoom minimalizuje chvenie fotoaparátu, ktoré môže sprevádzať použitie prstenca zoomu, čo umožňuje plynulé a stabilné zábery aj pre jedného používateľa.

 

Diaľkovo ovládané nastavenie zoomu

Okrem ovládača zoomu zabudovaného v objektíve možno funkciu zoomu ovládať pomocou konfigurovateľných tlačidiel a ovládacích prvkov na kompatibilných telách fotoaparátov, prídavných úchopov alebo diaľkových ovládačov, vďaka čomu je fotoaparát pohodlný a flexibilný na použitie v širokej škále situácií.

 

Jednoduché použitie vďaka vnútornému mechanizmu zoomu a zaostrovania

Vnútorné mechanizmy zoomu a zaostrovania udržujú dĺžku objektívu pri zoomovaní a zaostrovaní nezmenenú. Keďže zmeny ťažiska objektívu sú minimálne, je ideálny pre stabilné vlogovanie a nahrávanie videa s gimbalom.

 

Navrhnuté pre náročnú kvalitu videa

Pokročilá technológia šošoviek znižuje dýchanie zaostrenia a posun osí pri priblížení, čo uľahčuje zachytávanie vysokokvalitných obrázkov. Tento objektív podporuje aj kompenzáciu dýchania v kompatibilných telách série α, ktorá ďalej znižuje nežiaduce zmeny uhla pohľadu počas zaostrovania a vytvára plynulé a vysokokvalitné videozáznamy.

 

MF s lineárnou odozvou

Lineárne citlivé manuálne nastavenie zaostrenia zaisťuje, že zaostrovací krúžok pri manuálnom zaostrovaní priamo a lineárne reaguje na jemné pohyby. Otáčanie zaostrovacieho prstenca sa premieta priamo do zmeny zaostrenia, vďaka čomu je ovládanie okamžité a s presnosťou potrebnou pre efekty posunu zaostrenia pri nahrávaní videa.
 

 

 

Vynikajúce automatické zaostrovanie pre fotografie a videá

Dva lineárne motory poskytujú rýchle, tiché automatické zaostrovanie s nízkymi vibráciami, ktoré plynulo sleduje pohybujúce sa objekty, či už ide o snímanie videa s vysokou snímkovou frekvenciou alebo snímanie v sérii. Zaostrovanie je dôležité najmä pri natáčaní 4K alebo 8K videí, čo tento objektív bez problémov zvládne.

 

Vynikajúca ovládateľnosť v kompaktnom objektíve

Pozoruhodne kompaktný dizajn objektívu zahŕňa zaostrovací krúžok, krúžok zoomu a páčku zoomu pre najlepšie možné ovládanie a flexibilitu pri nahrávaní videa a fotografií. Priľahlé krúžky zaostrenia a priblíženia sú umiestnené tak, aby sa dali ľahko rozlíšiť a ovládať dotykom pri sledovaní monitora.[1] Zaostrovací krúžok [2] Krúžok zoomu [3] Páčka zoomu.
 

 

 

Prispôsobiteľné tlačidlo na podržanie zaostrenia

Prispôsobiteľné tlačidlo podržania zaostrenia umožňuje jednoduchý prístup a pohodlné ovládacie prvky takmer v každej situácii snímania. Ďalšie funkcie možno priradiť tlačidlu podržania zaostrenia cez nastavenia ponuky.
 

 

 

Prepínač pre rýchle prepínanie medzi AF a manuálnym zaostrovaním

Prepínač nastavenia zaostrenia na pravej strane objektívu možno použiť na prepínanie medzi automatickým a manuálnym zaostrovaním za behu, aby ste sa prispôsobili meniacim sa situáciám pri snímaní.
 

 

 

Dizajn odolný voči prachu a striekajúcej vode

Dizajn odolný voči prachu a striekajúcej vode poskytuje spoľahlivosť, ktorú potrebujete v náročných vonkajších podmienkach.

 

typ objektívu zoom objektív
ohnisková vzdialenosť 10-18mm
svetelnosť F/4
priemer filtra 62mm
obrazový stabilizátor áno
počet lamiel clony 7
konštrukcia-prvky / skupiny 10/8
zaostrovanie AF
min. zaost. vzdialenosť 24.99cm
slnečná clona áno ALC-SH123
rozmery 70 x 63.5 mm
hmotnosť 225 g
Kompatibilita pre Sony E
Hmotnosť balenia 0,450 kg