Sony 16-70mm Vario-Tessar SEL1670Z

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 6
 

E 16-70 mm f / 4,0 ZA OSS je malý a ľahký objektív určený pre fotoaparáty so snímačom APS-C. Univerzálny rozsah ohniskových vzdialeností 16-70 mm je ekvivalentný rozsahu 24-105 mm pri 35 mm fotografii. Je to vynikajúce riešenie ako kvalitný primárny a hlavný zoom objektív. Konštantná svetelnosť a vstavaná stabilizácia sú perfektné aj na filmovanie bez zmeny expozičných parametrov pri zmene ohniskovej vzdialenosti.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
6.4.2023
€719    
Kód tovaru 14038
Značka Sony
Kategória pre Sony
Záruka 3 roky
 

Univerzálny rozsah ohniskových vzdialeností


Objektív má rozsah ohniskovej vzdialenosti od 16 do 70 mm, čo umožňuje získať uhol záberu od 23 do 83 stupňov, teda od širokouhlého až po teleobjektív. Takýto rozsah je ideálny pre každodenné použitie, čo umožňuje väčšinu fotografických objektov. Objektív je určený pre fotoaparáty s APS-C snímačom, ale dá sa nasadiť aj na fotoaparáty s full frame maticou. V tomto prípade sa fotoaparát prepne do režimu, ktorý využíva len časť obrazového snímača a funguje ako ten s APS-C maticou.

 

 

Konštantná clona f/4,0
E 16-70 mm f / 4,0 ZA OSS má konštantnú maximálnu clonu f / 4,0. Veľká hodnota clony umožňuje prenikanie veľkého množstva svetla, a tak snímanie v zlých svetelných podmienkach. Umožní vám tiež získať malú hĺbku ostrosti. Konštantný „jas“ ocenia aj filmári, kde zmena ohniskovej vzdialenosti počas natáčania nezmení expozičné parametre.

 

Kvalita Zeiss
E 16-70 mm f / 4.0 ZA OSS je model vyrábaný pre Sony spoločnosťou ZEISS. Optika tejto spoločnosti sa vyznačuje najvyššími parametrami a minimálnymi skresleniami. Antireflexná vrstva Zeiss T znižuje tvorbu odleskov a závojov, takže obrázky zobrazujú veľmi prirodzené farby.

 

Zabudovaná stabilizácia obrazu
Objektív SEL-1670Z využíva stabilizátor SteadyShot, ktorý umožňuje výrazne predĺžiť expozičný čas. Stabilizácia je dokonalá aj pri filmovaní a zabraňuje chveniu obrazu.

Sony Carl Zeiss Vario-Tessar T* FE 16-70mm F4 ZA OSS ( SEL1670Z ) Sample Image 03

 

Vynikajúca optická kvalita a malé rozmery
Konštrukcia objektívu pozostáva zo 16 prvkov usporiadaných v 12 skupinách. Konštrukcia využíva asférické šošovky (eliminujúce sférickú aberáciu), pokročilé AA asférické šošovky a šošovky typu ED skla. Takáto kombinácia dokonale ovplyvňuje kvalitu obrazu a zároveň ponecháva objektív ľahký a praktický. Hmotnosť objektívu je len 308 gramov a rozmery 66,6 × 75 mm.

 

Skvelé obrázky pri slabom osvetlení
Kombinácia vysokej svetelnosti objektívu so zabudovanou stabilizáciou je ako stvorená pre fotografie pri slabom osvetlení. S pridaním fotoaparátu s maticou vysokej citlivosti je možné fotografovať vo väčšine situácií, dokonca aj v noci, bez potreby použitia statívu.

 

Rýchly a tichý AF motor
Rýchly a tichý zaostrovací motor vám umožní zaostriť takmer okamžite v akejkoľvek situácii a zaručuje ostré snímky aj pri snímaní pohybujúcich sa objektov. Tichý chod motora nerozptyľuje fotografovaných a okoloidúcich. Tichý chod AF systému je dôležitý aj pri filmovaní. Pri použití objektívu 16-70 nie je možné vo filme počuť zvuky zaostrenia, a to ani pri použití iba vstavaného mikrofónu fotoaparátu.

 

Dokonalé portréty vďaka kruhovej clone
Použitie kruhovej, 7 lamelovej clony umožňuje efektívne, jemné, oku príjemné rozostrenie pozadia. Či už používate objektív na reportážnu, prírodu alebo portrétnu fotografiu, pozadie môžete rozmazať príjemným spôsobom.

 

typ objektívu zoom objektív
ohnisková vzdialenosť 16-70 mm
svetelnosť F/4
priemer filtra 55mm
obrazový stabilizátor áno
počet lamiel clony .
konštrukcia-prvky / skupiny 16/12
zaostrovanie AF
min. zaost. vzdialenosť 35 cm
slnečná clona áno ALC-SH127
rozmery 66.6 x 75 mm
hmotnosť 308 g
Kompatibilita pre Sony E
Hmotnosť balenia 0,500 kg