SIGMA 24-70mm f/2.8 DG DN II Art Sony E Mount

Neohodnotené
 
Novinka Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 7
 

Objektív SIGMA 24-70mm F2.8 DG DN II Art je vlajkovou loďou objektívu SIGMA, ktorý sa výrazne vyvinul oproti predchádzajúcemu modelu začlenením najpokročilejších technológií dostupných pre SIGMA od návrhu až po výrobu. Má vylepšenú rozlišovaciu schopnosť v celom rozsahu zoomu a ťaží aj z funkčných vylepšení, ako je pridanie clonového krúžku a vysokorýchlostné automatické zaostrovanie s prepracovaným motorom automatického zaostrovania, HLA (High-response Linear Actuator). Objektív je tiež približne o 7 % menší a o 10 % ľahší. Tento 24-70 mm F2,8 Art zoom je všestranný a vysoko výkonný nástroj, ktorý pomôže fotografom a filmárom odomknúť ich kreatívny potenciál.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
3.7.2024
€1 279    
Kód tovaru 3947
Značka Sigma
Kategória pre Sony
Záruka 4 roky
 

VÝKON VYKRESĽOVANIA, FUNKČNOSŤ A PRENOSNOSŤ

 
 
 
 

VYKRESĽOVACÍ VÝKON HODNÝ NÁZVU VLAJKOVEJ LODE

Objektív SIGMA 24-70mm F2.8 DG DN II | Art je nástupcom SIGMA 24-70mm F2.8 DG DN | Art, ktorý je známy svojim vysokým optickým výkonom a má ďalej vylepšené rozlíšenie v celom rozsahu zoomu. Objektív má vysokú ostrosť v celom obraze od maximálnej clony, dokonca aj na fotoaparátoch s vysokým rozlíšením. Svetelnosť F2,8 so zameraním na zvýšenie výkonu vykresľovania vytvára veľký, nádherný efekt bokeh a umožňuje používateľom zažiť silu objektívu vlajkovej lode vo všetkých typoch vizuálneho prejavu. Okrem pokročilých možností priblíženia a odolnosti voči odleskom a duchom je šošovka navrhnutá tak, aby minimalizovala dýchanie pri zaostrení a poskytovala ideálne snímky v každej situácii.

 

Vysoký optický výkon v celom rozsahu obrazu a zoomu

Optická konštrukcia objektívu obsahuje 6 sklenených prvkov FLD, 2 sklenené prvky SLD a 5 asférických prvkov objektívu na dôkladné potlačenie rôznych aberácií v celom rozsahu zoomu. Najmä vzplanutie sagitálnej kómy bolo dobre kontrolované, aby sa dosiahlo konzistentne vysoké rozlíšenie až po okraj obrazu. Účinnou korekciou laterálnej chromatickej aberácie možno dosiahnuť vysoké rozlíšenie, krásne vykreslené obrázky bez farebných lemov.
 

 

Obsahuje 5 asférických šošoviek

Použitie 5 vysoko presných asférických šošoviek umožňuje vysoký optický výkon s minimálnou korekciou aberácie a kompaktný optický dizajn. Jediná výrobná základňa SIGMA, ultra-precízna asférická lisovacia technológia továrne Aizu, umožňuje vyrábať tenké, vysoko polarizované asférické šošovky, ktoré sú nevyhnutné pre konštrukciu tejto šošovky. To prinieslo vyšší stupeň voľnosti v optickom dizajne.
 

 

Vynikajúca schopnosť priblíženia

Objektív má vynikajúcu schopnosť priblíženia s minimálnou zaostrovacou vzdialenosťou 17 cm / 6,7 palca. na širokom konci a maximálny pomer zväčšenia 1:2,7. To je užitočné pri kompozícii blízkych záberov objektu alebo pri fotografovaní v stiesnených priestoroch, kde je ťažké získať dobrú vzdialenosť od objektu.
 

 

Navrhnutý tak, aby minimalizoval odlesky a duchov

Odlesky a duchovia, ktoré znižujú kvalitu obrazu, boli do značnej miery eliminované pomocou pokročilej simulačnej technológie, čo zaisťuje, že objektív poskytuje bohaté a vysoko kontrastné výsledky za všetkých podmienok. Okrem toho boli aplikované Nano Porous Coating a Super Multi-Layer Coating, ktoré pomáhajú v maximálnej miere potlačiť odlesky a duchov. Vysoká odolnosť proti podsvieteniu umožňuje jasný a ostrý obraz za akýchkoľvek svetelných podmienok.
 

 

Dýchanie s minimálnym zameraním

Šošovka bola navrhnutá tak, aby potláčala zaostrené dýchanie. Zmena zorného uhla v dôsledku posunu zaostrenia v celom rozsahu zoomu je minimalizovaná a vytvára prirodzene vyzerajúce ťahy zaostrenia pri nahrávaní videa.
 

 

VYLEPŠENÁ PRENOSNOSŤ A ROZŠÍRENÁ SADA FUNKCIÍ

Telo SIGMA 24-70mm F2,8 DG DN II | Art je približne o 7 % menší a o 10 % ľahší ako predchádzajúci model, pričom zlepšuje použiteľnosť pridaním clonového krúžku a dvoch tlačidiel AFL. Napriek zmenšeniu veľkosti a pridaným funkciám si objektív zachováva povestnú vynikajúcu kvalitu zostavenia SIGMA s nekompromisne presnou a robustnou konštrukciou, ktorá sa očakáva od profesionálneho fotografického nástroja.
 
 

Vysoko prenosné telo objektívu

Zatiaľ čo počet prvkov objektívu použitých v jeho konštrukcii je rovnaký ako u predchádzajúceho modelu, celková dĺžka bola skrátená vďaka pokročilému optickému dizajnu. Efektívnejšia mechanická konštrukcia navyše viedla k vysoko prenosnému telu objektívu s maximálnym priemerom φ87,8 mm x 120,2 mm a hmotnosť 745 g.

 

Vynikajúca kvalita zostavenia

Súčasné zameranie sa na zmenšenie veľkosti a hmotnosti tela objektívu, použitie kovových dielov pre predlžovaciu jednotku zoomu a ďalších dielov, ako aj robustná vnútorná konštrukcia zaisťujú tuhosť pri používaní, ako je ovládanie prstenca, stláčanie tlačidiel a nosenie objektívu. Dizajn zdôrazňuje dlhú životnosť a spoľahlivosť objektívu ako nástroja, ktorý sa nedá dosiahnuť iba snahou o kompaktné a ľahké telo.
 

 

Vybavený clonovým krúžkom

Objektív je vybavený clonovým krúžkom, ako aj cvakacím prepínačom clonového krúžku a prepínačom aretácie clonového krúžku, čo umožňuje ovládanie clony vhodné pre rôzne situácie pri fotografovaní.

Vybavený dvoma tlačidlami AFL

Objektív je vybavený dvoma tlačidlami AFL*, ktorým je možné prostredníctvom menu na vybraných fotoaparátoch priradiť rad funkcií, o jedno viac ako predchádzajúci model. Okrem bočnej strany bolo prídavné tlačidlo umiestnené v hornej časti, aby sa uľahčilo ovládanie tlačidiel, keď je fotoaparát držaný vo vertikálnej orientácii.

 

 
MNOŽSTVO FUNKCIÍ VRÁTANE VYSOKORÝCHLOSTNÉHO AUTOMATICKÉHO ZAOSTROVANIA
 

Okrem vysokorýchlostného AF s HLA (High-response Linear Actuator), SIGMA 24-70mm F2.8 DG DN II Art má celý rad funkcií vrátane odolnosti voči poveternostným vplyvom, ako je konštrukcia odolná voči prachu a striekajúcej vode * a vode a olej odpudzujúca vrstva, ako aj prepínač uzamknutia zoomu. Objektív poskytuje najlepšie možné výsledky v každej situácii snímania.Zahŕňa lineárny motor HLA

Objektív obsahuje lineárny motor HLA (High-Response Linear Actuator) pre AF aktuátor. Vďaka vysokovýkonnému HLA je maximálna rýchlosť pohonu viac ako trikrát vyššia ako u predchádzajúceho modelu*, čo zaisťuje citlivé AF snímanie.

 

Štruktúra odolná voči prachu a striekajúcej vode a vode a olej odpudzujúca vrstva

Okrem štruktúry odolnej voči prachu a striekajúcej vode má predný prvok objektívu povrchovú úpravu odpudzujúcu vodu a olej, čo používateľom umožňuje fotografovať bez obáv aj v drsnom vonkajšom prostredí.

 

Vybavený prepínačom zámku zoomu na širokom konci

Objektív je vybavený prepínačom aretácie zoomu, ktorý uzamkne objektív na širokom konci a zabráni neúmyselnému vysunutiu tubusu pod vlastnou váhou . Zámok je možné uvoľniť nielen prepínačom, ale aj ovládaním zoomu, čo umožňuje flexibilné zvládnutie aj improvizovaného snímania.

Vrátane kapucne lístkového typu so zámkom

Dodáva sa špeciálna kapucňa v tvare okvetného lístka. Pre bezpečné upevnenie je k dispozícii uzamykací mechanizmus.

 

Ohnisková vzdialenosť
24 až 70 mm
Maximálna clona
f/2,8
Držiak objektívu
Sony E
Pokrytie formátu objektívu
Full-Frame
Typ zaostrenia
Automatické zaostrovanie
Stabilizácia obrazu
Nie
Veľkosť filtra
82 mm (predná časť)
Maximálna clona
f/2,8
Minimálna clona
f/22
Držiak objektívu
Sony E
Pokrytie formátu objektívu
Full-Frame
Uhol pohľadu
84,1° až 34,3°
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť
17 cm
Maximálne zväčšenie
0,37x
Makro Reprodukčný pomer
1:2,7
Optický dizajn
19 prvkov v 15 skupinách
Čepele membrány
11, zaoblené
Typ zaostrenia
Automatické zaostrovanie
Stabilizácia obrazu
Nie
Veľkosť filtra
82 mm (predná časť)
Rozmery (ø x L)
87,8 x 122,2 mm
Hmotnosť
735 g