Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN Art Sony E

Neohodnotené
 
Novinka Zväčšiť
 

Sigma 24-70mm f/2.8 DG OS HSM Art je výborný základný objektív z rady Art. Má klasický ohniskový rozsah 24-70mm, konštantnú svetelnosťou f/2.8, účinný stabilizátor OS, ultrazvukový motorček HSM a je určený pre Full Frame aj APS-C nezrkadlovky Sony.

Dostupnosť 6-10 prac. dní
Môžeme doručiť do
9.12.2021
€1 149    
Kód tovaru 2961
Značka Sigma
Kategória pre Sony
Záruka 2 roky
 

Sigma 24-70mm f/2.8 DG OS HSM Art je výborný základný transfokátor (zoom objektív) z prvotriednej rady Art, ktorá vyniká nielen obrazovou kvalitou, ale aj dielenským spracovaním. Objektív je určený pre Full Frame zrkadlovky (DG) a má klasický rozsah ohniskových vzdialeností 24-70mm. Pri jeho nasadení na APS-C nezrkadlovky Sony je jeho rozsah ohniskových vzdialeností zodpovedajúci 38,4-112mm ohniskovej vzdialenosti pri Full Frame objektívoch. Vysoká a v celom rozsahu ohniskových vzdialeností konštantná svetelnosť objektívu f/2.8 umožňuje dokonalú prácu s hĺbkou ostrosti a zároveň vám poskytuje možnosť udržať dlhší expozičný čas z ruky a to aj pri horších svetelných podmienkach. Udržaniu dlhších expozičných časov z ruky napomáha aj výkonný systém optickej stabilizácie OS (Optical Stabilizer). Objektív je vybavený 9 lamelovou clonou s kruhovým otvorom pre dokonale rozostrenie pozadia – tzv. bokeh. Pre rýchle a tiché zaostrovanie využíva objektív vstavaný ultrasonický zaostrovací motor HSM (Hyper Sonic Motor). Vďaka týmto svojím vynikajúcim vlastnostiam ako aj špičkovej obrazovej kvalite je objektív mimoriadne vhodný pre fotografovanie prírody, krajinárskej fotografie, street fotografie, reportážnej fotografie, portrétnej aj svadobnej fotografie ako aj pre fotografovanie všetkého čo sa odohráva okolo vás.

Vlastnosti objektívu Sigma 24-70mm f/2.8 DG OS HSM Art:
• Výborny základný transfokátor (zoom objektív) z rady Art, určený pre použitie s Full Frame aj APS-C zrkadlovky.
• Kompaktná mechanická konštrukcia vďaka TSC kompozitom (Thermally Stable Composite – tepelne stabilným kompozitom).
• Obľúbený rozsah ohniskových vzdialeností od 24-70mm (38,4-112mm pri nasadení na APS-C zrkadlovku Canon).
• Vysoká svetelnosť f/2.8 vhodná pre prácu s hĺbkou ostrosti ako aj pre fotografovanie v slabšom svetle.
• Prvotriedna optická konštrukcia so špičkovou obrazovou kvalitou.
• Tri SLD šošovky (Special Low Dispersion) a štyri asférická šošovka v optickej sústave slúžia pre vykorigovanie chromatickej aberácie, zníženie odleskov, lepší prenos kontrastu, farebnú vernosť, vylepšenie ostrosti a vykorigovanie optického skreslenia obrazu.
• Výkonná antireflexná úprava Super Multi-Layer Coating aplikovaná na šošovkách maximálne redukuje prejavy odleskov a zlepšuje prenos kontrastu.
• Účinná optická stabilizácia obrazu OS (optical Stabilizer)
• 9 lamelová clona s kruhovým otvorom pre čo najdokonalejší bokeh.
• Veľmi rýchly a tichý zaostrovací ultrasonický motorček HSM (Hyper Sonic Motor).

Technické parametre objektívu Sigma 24-70mm f/2.8 DG OS HSM Art:
• Ohnisková vzdialenosť: 24-70mm (38,4-112mm pri použití na APS-C nezrkadlovkách Sony)
• Zorný uhol: 84° 1´ - 34°3´
• Maximálna clona: f/2.8
• Minimálna clona: f/22
• Optická konštrukcia: 19 členov / 14 skupín
• Počet lamiel clony: 9 tvarovaných lamiel
• Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 0,37m
• Maximálne zväčšenie objektívu: 0,21x
• Priemer filtrového závitu: 82mm
• Rozmery: 88 x 107,6 mm
• Hmotnosť: Nešpecifikované výrobcom

Uhol záberu objektívu sa dá nastaviť v závislosti na aktuálnej ohniskovej vzdialenosti v rozsahu 84° 1´ až 34° 3´ pri použití na Full Frame nezrkadlovkách Sony. Optická konštrukcia objektívu umožňuje 0,21x zväčšenie obrazu a jeho minimálna zaostrovacia vzdialenosť je iba 0,37m. Samotná optická konštrukcia objektívu pozostáva z 19-tich šošoviek, ktoré sú zoradené do 14-tich optických skupín. Optická sústava objektívu je vybavená tromi SLD šošovkami (Super Low Dispersion – extra nízko rozptylové sklo) a štyrmi asférickými šošovkami. Tieto špeciálne optické členy výrazne znižujú prejavy chromatickej aberácie, odleskov a vylepšujú prenos kontrastu, jasu, ostrosti či farebnú vernosť. Asférické šošovky slúžia tiež pre vykorigovanie optického skreslenia obrazu. Predné a zadné šošovky objektívu sú vybavené špičkovou antireflexnou vrstvou Super Multi-Layer Coating, ktorá účinne potláča vznik reflexov, farebných závojov a zlepšuje prenos kontrastu. Takto navrhnutá optická sústava poskytuje špičkovú kvalitu obrazu.
Objektív je vybavený účinnou optickou stabilizáciou obrazu OS (Optical Stabilizer), ktorý vám umožní fotografovať z ruky s až o 3 EV stupne dlhšími časmi. Taktiež disponuje aj 9 lamelovou clonou s dokonale kruhovým otvorom, ktorú je možné nastaviť v rozsahu od f/2.8 po f/22. Kruhový otvor clony zabezpečuje dokonalé rozostrenie pozadia – tzv. bokeh. Pre zaostrovanie používa objektív overený tichý, rýchly a presný systém ultrasonického zaostrovania HSM (Hyper Sonic Motor). Objektív má v prednej časti bajonet pre pripojenie v balení priloženej bajonetovej slnečnej clony Sigma LH876-04 a je vybavený 82mm závitom pre klasické kruhové filtre. Mechanická konštrukcia objektívu je veľmi odolná, ale napriek tomu ľahká. Pri priemere 88mm a dĺžke 107,6mm je hmotnosť objektívu okolo 800g.