SIGMA 14-24mm f/2.8 DG DN ART Sony E

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 13
 

Vynikajúci ultraširokouhlý objektív s mimimalizáciou skreslenia a výnimočnou svetlosťou v celom rozsahu zoomu poskytuje špičkovú kvalitu obrazu krajiny, architektúry a astrografie pri akejkoľvek ohniskovej vzdialenosti a snímacej vzdialenosti.

Sony Wins Multiple EISA Awards - Sony Addict

 

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
30.3.2023
€1 459    
Kód tovaru 2307
Značka Sony
Kategória pre Sony
Záruka 4 roky
 

 PREKVAPIVÉ ROZLÍŠENIE

 

 

  

 

 
Vysoká kvalita obrazu vyvinutá s exkluzívnymi sklenenými prvkami s nízkym rozptylom a použitím novej technológie NPC (Nano Porous Coating).
 
Jedna šošovka FLD (s charakteristikami zodpovedajúcimi fluoritu) a päť sklenených prvkov SLD (Special Low Dispertion) úspešne eliminujú všetky druhy aberácií v strede aj na okrajoch rámu v Sigme A 14-24 mm f / 2,8 DG DN - Sony E. Tri asférické šošovky, vrátane asférickej šošovky s veľkým priemerom pred šošovkou, účinne minimalizujú kómu a záblesky a zaisťujú fantastické rozlíšenie v celom zábere. Existujúce antireflexné super viacvrstvové vrstvy boli použité v kombinácii s novo vyvinutou technológiou NPC (Nano Porous Coating) *. Objektív je navrhnutý tak, aby bol menej náchylný na negatívne vplyvy protisvetla.
 

 

 
Zabezpečenie komfortu používania aj v náročných podmienkach
 
Objektív je vybavený krokovým motorčekom najnovšej generácie, ktorý zaisťuje rýchly a tichý chod AF a mimoriadne pohodlné používanie aj v režimoch detekcie očí a tváre a pri natáčaní videa. Tlačidlo AFL, ktorému možno priradiť rôzne funkcie, rozširuje rozsah operácií dostupných na objektíve. A čo viac, objektív má kryt odolný voči prachu a vlhkosti, ktorý v kombinácii s hydrofóbnymi a oleofóbnymi vrstvami nanesenými na prednej šošovke ďalej uľahčuje fotografovanie v rôznych podmienkach prostredia a tiež disponuje aj zadným držiakom filtrov s bezpečnostnou poistkou na pripevnenie gélových filtrov.
 

 

 
Vynikajúca kvalita obrazu 

Objektív 14-24 mm F2,8 A DG HSM, vyvinutý pre prácu s 50+ megapixelovými fotoaparátmi ponúkajúcimi najvyššiu úroveň optického výkonu v celom rozsahu zoomu, obsahuje tri šošovky FLD, tri šošovky SLD a tri asférické šošovky vrátane jednej s veľkým priemerom. asférická šošovka. Efektívne umiestnenie týchto šošoviek s vysokým indexom lomu ďalej zvyšuje korekčné účinky šošoviek FLD a SLD. Táto optika redukuje bočné chromatické aberácie a iné optické aberácie, čo vedie k vynikajúcej kvalite obrazu s vysokým rozlíšením.
 

 

 
Redukcia odleskov
 
Na začiatku procesu navrhovania šošoviek sa merajú odlesky a závoje, aby sa otestovala odolnosť optického mechanizmu voči silným zdrojom svetla. Špeciálna viacvrstvová povrchová úprava redukuje odlesky a závoje, čo umožňuje fotografom robiť ostré fotografie aj pri zlých svetelných podmienkach korigované obyčajným optickým sklom a poskytujú snímky s vysokým rozlíšením a kontrastom.
 

 

 
Jedinečné sklo s nízkou disperziou

Miera, do akej sklo odráža svetlo, závisí od vlnovej dĺžky svetla. Preto rôzne farby svetelného spektra. Táto vlastnosť je zdrojom chromatickej aberácie, farebného okraja, ktorý je obzvlášť viditeľný pri teleobjektívoch. Väčšinu chromatických aberácií možno eliminovať použitím konvexnej šošovky s vysokým lomom a konkávneho prvku s nízkym lomom. Aj tak môže zostať takzvané „sekundárne spektrum“. Na ich minimalizáciu sú šošovky SIGMA vybavené tromi typmi šošoviek s nízkym rozptylom: ELD (Extraordinary Low Dispersion), SLD (Special Low Dispersion) a FLD ("F" Low Dispersion). Najmä sklo FLD sa vyznačuje extrémne nízkou disperziou a vysokou priepustnosťou, ktorá pripomína fluorit. Tento jedinečný typ skla a optimalizácia distribúcie energie umožňujú vynikajúcu kvalitu obrazu, nerušenú chromatickou aberáciou.
 

 

 
Kruhová clona

Pri fotografovaní s bodovými zdrojmi svetla alebo s odrazmi na vodnej hladine v pozadí vám kruhová 9-lamelová clona umožňuje dosiahnuť efekt „bokeh“ aj pri vysokých nastaveniach.
 

 

typ objektívu zoom objektív
ohnisková vzdialenosť 14-24 mm
svetelnosť f/2.8 (min f/22)
priemer filtra -
počet lamiel clony 11
konštrukcia-prvky / skupiny 18 / 13
zaostrovanie AF / MF
min. zaost. vzdialenosť 28cm
slnečná clona áno
odolnosť voči prachu a vlhkosti áno
rozmery 85 x 131 mm
hmotnosť 795 g