SIGMA 100-400mm f/5-6.3 DG DN C Sony E-mount

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 11
 
Prvý ultrateleobjektív SIGMA so zoomom pre plnoformátové bezzrkadlové fotoaparáty, ktorý vylepší vaše fotografické videnie, kedykoľvek a kdekoľvek. Pre milovníkov prírody a street fotografie všade tam, kde potrebujete objekt zväčšiť na veľkú vzdialenosť. Čo je dôležité, objektív je ľahký a šikovný, môžete si ho vziať so sebou aj na prechádzku po meste či parku.
 
Dostupnosť Skladom (1 ks)
€999    
Kód tovaru 3015
Značka Sigma
Kategória pre Sony
Záruka 4 roky
 

NEKOMPROMISNÁ KVALITA OBRAZU

 

 

 
Vďaka optickej konštrukcii navrhnutej špeciálne pre bezzrkadlovku sa vyznačuje  s oveľa kratšou vzdialenosťou medzi snímačom fotoaparátu a prvým prvkom objektívu dosahuje séria objektívov DG DN oveľa optimálnejšiu kombináciu optickej kvality a veľkosti ako u objektívov pre zrkadlovky. Krokový motorček, optimalizovaný pre fázovú detekciu AF aj AF s detekciou kontrastu, umožňuje filmovanie s AF alebo tzv. sledovanie očí je veľmi plynulé.
 
 

Optická konštrukcia objektívu pozostáva až z 22 prvkov v 16 skupinách, pričom jeden prvok FLD a štyri prvky SLD (nízky rozptyl). Tento objektív, skonštruovaný pomocou najnovšej optickej technológie a optimalizovaný pre bezzrkadlové systémy, poskytuje rovnako vysoké rozlíšenie obrazu v strede záberu aj na okraji záberu pri záberoch zblízka a na veľké vzdialenosti. Navyše, pri spárovaní so SIGMA TELE CONVERTERTC-1411 / TC-2011 poskytuje fotografom ohniskovú vzdialenosť až 800 mm s automatické zaostrovanie, pričom si môžete užívať výhody kompaktného systému.
 
 
 
Okrem rýchleho a plynulého AF poháňaného pokročilým krokovým motorčekom obsahuje výkonnú stabilizáciu obrazu (OS) s účinnosťou 4 EV * zabudovanú v objektíve. V spojení so stabilizáciou zabudovanou vo fotoaparáte objektív dokonca efektívne koriguje vibrácie, čím zaisťuje ostré a nerozmazané fotografie.Tlačidlo AFL, ktorému môže užívateľ priradiť vybrané funkcie na strane fotoaparátu a vstavaný prepínač obmedzovača zaostrenia umožňuje optimalizovať rozsah AF v závislosti od účel streľby. Zároveň pripojením objektívu k USB DOCK  môžu používatelia nastaviť citlivosť MF prstenca. Navyše umožňuje rýchlu zmenu ohniskovej vzdialenosti dvoma rôznymi spôsobmi: klasickým otáčaním prstenca zoomu, alebo pomocou tzv. „Push zoom“, teda vysúvanie a zasúvanie objektívu vďaka špeciálne profilovanej slnečnej clone.
 

 

Napriek vynikajúcemu optickému výkonu je Sigma 100-400mm F5-6.3 DG DN OS  mimoriadne kompaktná a ľahká konštrukcia. Puzdro objektívu je nielen ľahké, ale aj odolné, a to vďaka optimálnemu výberu materiálov na správnych miestach. Napríklad sme použili horčíkové zliatiny na mieste, kde pripevňujeme voliteľný statívový adaptér, takže pevnosť je kľúčová. Na uľahčenie pripojenia objektívu k fotoaparátom rôznych veľkostí je možné na objektív nasadiť statívový adaptér.  Adaptér na statív je vybavený popruhom, ktorý pomáha ešte viac znížiť zaťaženie bajonetu pri prenášaní objektívu alebo pri preprave. Okrem toho je objímka objektívu zaistená špeciálnym tesnením, ktoré chráni objektív pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami.

 

Ďalšou užitočnou funkciou je možnosť makrofotografie. Objektív ponúka mapovací pomer 1:4, čo pri ohniskovej vzdialenosti 400mm dáva skvelé efekty pre zväčšovanie malých objektívov. Je to veľmi užitočná a efektívna funkcia pre každého nadšenca fotografie, ktorý hľadá originálne rámy pri prechádzkach v prírode alebo v mestskej džungli.
 
 
typ objektívu zoom objektív
ohnisková vzdialenosť 100 - 400 mm
svetelnosť f/5-6,3
priemer filtra 67 mm
obrazový stabilizátor áno
počet lamiel clony 9
konštrukcia-prvky / skupiny 21 / 15
zaostrovanie AF / MF
min. zaost. vzdialenosť 160 cm
slnečná clona LH770-04
rozmery 86.4 mm x 182.mm
hmotnosť 1160g