Samyang 12mm F/2.8 ED Fisheye Sony E

2 hodnotenia
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
 

Samyang 12mm F2.8 ED AS NCS Fisheye / Sony E je manuálny objektív typu "rybie oko" navrhnutý pre digitálne zrkadlovky s full frame snímačom. Tento prenosný viacúčelový objektív realizuje zábery ako na dlhé tak i na krátke vzdialenosti.

Dostupnosť 6-10 prac. dní
Môžeme doručiť do
11.7.2022
€419    
Kód tovaru 14119
Značka Samyang
Kategória pre Sony
Záruka 2 roky
 

Samyang 12mm f/2.8 ED AS NCS Fisheye je svetelný, ultra širokouhlý 12mm objektív typu Fisheye (rybie oko) určený pre použitie na Full Frame aj APS-C digitálnych fotoaparátoch Sony. Pri použití s Full Frame umožňuje objektív odfotografovať scénu s ohromujúcim 180° uhlom záberu, ktorý vám výborne poslúži nielen v uzavretých malých priestoroch ale aj na úchvatné širokouhlé fotografie krajiny. Pri nasadení na APS-C vám poskytne objektív taktiež mimoriadne širokouhlý záber až 118° pri 19,2 mm ohniskovej vzdialenosti po prepočte na kinofilm (1,6x crop faktor). Objektív má bajonetovú špeciálne tvarovanú (tzv. vykrajovanú) slnečnú clonu pre zabránenie vyniknutiu bočného svetla ktoré by mohlo zhoršiť výslednú obrazovú kvalitu.

Samotná optická konštrukcia objektívu pozostáva z 12-tich šošoviek zoradených do 8-mych skupín. Optická sústava objektívu je vybavená 2 špeciálne tvarovanými asférickými šošovkami, ktoré korigujú okrem chromatickej vady najmä skreslenie (deformáciu) obrazu. Okrem nich sú v optickej sústave 3 šošovky z nízko-rozptylového ED skla. Povrch dvoch šošoviek optickej sústavy je vybavený najnovšiu generáciu antireflexných vrstiev NCS – Nano Crystal anti-reflection System, ktoré majú ešte nižší odrazový koeficient ako praxou overené UMC vrstvy. NCS minimalizujú odraz svetla a usmerňujú optické dráhy svetelných lúčov tak aby dopadali na povrch snímača čo najkolmejšie. Toto má potom pozitívny dopad na kvalitu prenosu kontrastu, elimináciu nežiaducich odrazov a odleskov a na minimalizáciu nežiadúcej chromatickej aberácie. Objektív využíva optickú sústavu s vnútorným ostrením (Inter Focus - IF), vďaka čomu sa zaostrovacia skupina šošoviek pohybuje sa iba vo vnútri tubusu objektívu. Veľkosť objektívu sa tak pri zaostrovaní nemení a neotáča sa ani predný optický člen.

Technické parametre objektívu Samyang 12mm f/2.8 ED AS NCS Fisheye:
Bajonet: Sony E
Ohnisková vzdialenosť: 12mm (19,2mm na APS-C po prepočte na kinofilm)
Maximálna clona: f/2.8
Minimálna clona: f/22
Zorný uhol: 180° (118° na APS-C po prepočte na kinofilm)
Konštrukcia objektívu: 12 členov / 8 skupín
Počet lamiel clony: 7
Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 0,2m
Rozmery: 77,3 x 72,7 mm