LAOWA 105 mm f/2 STF pre Sony E

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 9
 

Jedinečný univerzálny FullFrame objektív Laowa 105mm f2. Unikátny optický dizajn obsahuje apodizačný (APD) prvok a dve samostatné clony - 8 a 14 lamelovú, pre nastavenie bokehu (rozostrenia) pozadia. Funkcia Smooth Trans Focus (STF) umožňuje hladké prechodové zaostrenie. Laowa 105mm f2 sa vyznačuje špičkovou ostrosťou, hladkým bokehom a nízkou chromatickou aberáciou.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
Môžeme doručiť do
30.3.2023
€859    
Kód tovaru 14020
Značka Laowa
Kategória pre Sony
Záruka 2 roky
 

OCENENÝ OBJEKTÍV S UNIKÁTNYM OPTICKÝM DIZAJNOM STF 


 

Objektív LAOWA 105 mm f/2 Smooth Trans Focus obsahuje jedinečný optický dizajn s prvkom Apodization (APD) vedľa clony. Prvok APD pripomína funkciu ND filtra, ktorý sa smerom k vonkajšiemu okraju stáva hrubším, čím sa postupne znižuje množstvo priepustnosti svetla smerom k okraju, aby sa vytvorilo mäkké, prirodzené a krásne rozptýlené rozostrené podanie (alebo nazývané „bokeh“). 

 

 

Dvojitý clonový krúžok

Jedinečný dizajn objektívu LAOWA 105 mm f/2 Smooth Trans Focus obsahuje dve samostatné membrány. Plynulá 14 lamelová dokonale kruhová clona v spojení s apodizačným prvkom dáva tomuto objektívu schopnosť produkovať hladký a príjemný bokeh. Pre kameramanov je tiež užitočné kontrolovať množstvo svetla prechádzajúceho cez objektív. 8 lamelová clona určuje efektívne otvorenie clony (f-číslo) a hĺbku ostrosti.

 

Vynikajúca optická kvalita

Objektív má 11 prvkov v 8 skupinách s jedným vysokorefrakčným prvkom, tromi prvkami s nízkym rozptylom a jedným apodizačným prvkom. Tento optický dizajn preukázateľne poskytuje snímky s extrémnou ostrosťou a dobre kontrolovanými chromatickými aberáciami. Tubus objektívu je vyrobený z kovu, aby sa zvýšila jeho odolnosť.

 

Bokeh a chromatická aberácia

V porovnaní so 100 mm f/2 DC od iných výrobcov ide o najlepší Bokeh objektív na trhu. Prvok APD umožňuje objektívu LAOWA 105 mm f/2 STF jemne rozptýlený okraj na bokehu.

 

typ objektívu pevné ohnisko, MF objektívy
ohnisková vzdialenosť 105 mm
svetelnosť f2
priemer filtra 67 mm
počet lamiel clony 8 / 14
konštrukcia-prvky / skupiny 11 / 8
zaostrovanie MF
min. zaost. vzdialenosť 90 cm
rozmery 76 x 98,9 mm
hmotnosť 745 g