Panasonic Leica DG Vario-Summilux 10-25mm F/1.7 ASPH

Neohodnotené
 
Novinka Doprava zadarmo Zväčšiť
 

Špičkový širokouhlý zoomový objektív LEICA DG VARIO-SUMMILUX 10-25mm / F1.7 ASPH. (H-X1025) s konštantnou svetelnosťou f1,7 v celom rozsahu ohniskovej vzdialenosti, ktorá sa pri prepočte na klasický fotoaparát rovná 20-50mm. 

Dostupnosť 6-10 prac. dní
Môžeme doručiť do
11.7.2022
€1 690    
Kód tovaru 2562
Značka Panasonic
Kategória pre Panasonic
Záruka 2 roky
 

Konštantná svetelnosť f1,7 znamená veľmi príjemné podanie bokehu (rozostrenej oblasti mimo hĺbky ostrosti) a kvalitné zobrazenie detailov. Rozsah ohniskovej vzdialenosti sa pohybuje od širokého uhla 20mm po štandardných 50mm. Objektív s konštantnou svetelnosťou tak nahradí hneď niekoľko obľúbených pevných skiel a pritom ponúka rovnako kvalitné snímky, niekedy dokonca aj kvalitnejšie. Nový objektív Leica sa hodí do najrôznejších situácií, s ktorými sa denne stretávame, od dynamických krajinárskych záberov, cez filmové scenérie až po portréty, pokojne aj pri nedostatku svetla.

Optickú sústavu tvorí 17 členov v 12 skupinách, medzi ktorými sú tri asférické členy a štyri ED členy s mimoriadne nízkou disperziou. Tie účine bránia osovej chromatickej aberácii a aberácii spôsobenej zväčšením obrazu. Asférické členy potláčajú aj sférickú aberáciu a skreslenia. Vďaka využitiu asférických členov a optimalizovanému prevedeniu je objektív napriek výborným optickým vlastnostiam relatívne malý a ľahký.

Objektív je kompatibilný s vysokorýchlostným senzorom s frekvenciou 240 sn/s, čo znamená rýchle a presné automatické zaostrovanie. Výborne si počína aj pri natáčaní videozáznamov. Užívatelia ocenia tiché zaostrovanie vďaka internému zaostrovaciemu mechanizmu, plynulý pohyb clonového prstenca a mikrokrokový systém clony, vďaka ktorému sa objektív ľahko prispôsobí rýchlym zmenám jasu pri zoomovaní alebo panningu. Zvolené optické riešenie je okrem toho zárukou výnimočnej barycentrickej stability, takže pri zoomovaní nedochádza k posunu obrazu. Samozrejmosťou je prepínač medzi automatickým a manuálnym zaostrovaním, ktoré je tiež veľmi presné. Špeciálny mechanizmus zabraňuje nežiaducemu javu zvanému focus breathing, kedy sa pri ostrení mierne mení aj ohnisková vzdialenosť, čo je nežiaduce najmä pri natáčaní videa. U výmenných objektívov určených primárne pre fotografovanie je to pritom bežný problém.

Odolné prevedenie s ochranou proti prachu a vlhkosti umožňuje použitie v drsných podmienkach až do 10 stupňov pod bodom mrazu. Clona s deviatimi lamelami má kruhový tvar, čo znamená príjemnú a atraktívnu kresbu v bokehu čiže rozostrenej oblasti mimo hĺbky ostrosti, najmä pri nižších clonových číslach. Priemer závitu pre filtre meria 77 mm. Kovový bajonet je zárukou dlhej životnosti.

 

Paametre:

Bajonet

micro4/3

Ekvivalentná ohnisková vzdialenosť k 35mm

f = 10 – 25 mm (ekvivalent 35 mm fotoaparátu: 20 – 50 mm)

zorný uhol (horizontálny, vertikálny, diagonálny)

94° (široký) / 47°(tele)

Konštrukcia objektívu (členy/skupiny)

17/12

Počet lamiel clony

9

Minimálne roztvorenie clony

F16

Najkratšia vzdialenosť zaostrenia (m)

0,28

Maximálne zväčšenie (x)

0,14x

Stabilizátor obrazu

nie

Stabilizátor obrazu (popis)

-

Autofokus

áno

Priemer filtra

77

Maximálny priemer x dĺžka (mm)

87,6 x 128

Hmotnosť (g)

690