Panasonic 12-60mm f/2,8-4,0 II ASPH LEICA DG Vario-Elmarit POWER O.I.S

11 hodnotení
 
Tip Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 3
 

Širokouhlý zoom objektív Panasonic Leica DG VARIO-ELMARIT 12-60mm f/2.8-4.0 ASPH. Power O.I.S. (ekvivalent 24-120 mm u plnoformátového alebo filmového fotoaparátu) ponúka univerzálne využitie, veľmi dobré optické vlastnosti a odolné kovové telo.

Dostupnosť asi 7-8 dní
Môžeme doručiť do
11.8.2021
€849    
Kód tovaru 15563
Značka Panasonic
Kategória pre Panasonic
Záruka 3 roky
 

Panasonic Leica DG VARIO-ELMARIT 12-60mm f/2.8-4.0 ASPH. Power O.I.S.

Širokouhlý zoom objektív Panasonic Leica DG VARIO-ELMARIT 12-60mm f/2.8-4.0 ASPH. Power O.I.S. (ekvivalent 24-120 mm u plnoformátového alebo filmového fotoaparátu) ponúka univerzálne využitie, veľmi dobré optické vlastnosti a odolné kovové telo. Je určený pre systém Micro 4/3, na najširšom ohnisku má výbornú svetelnosť f/2,8, na najdlhšom f/4. Vo výbave nechýba účinný optický stabilizátor POWER O.I.S, nanomateriál pokrývajúci šošovku pre snímky bez nežiadúcich reflexov a zároveň slúži ako ochrana povrchu šošoviek. Objektív je utesnený voči nepriaznivým vplyvom počasia.

Základný popis:
5x optický zoom
makro so zväčšením až 0,6x
9 lamiel clony
najkratšia ostriaca vzdialenosť: 20 cm (12mm ohnisko), 24 cm (60mm ohnisko)
podpora 4K video, 240fps AF ostrenie
4 prvky v 12 skupinách (4 asférické šošovky, 2 šošovky ED)
kovové telo
odolnosť voči poveternostným podmienkam - vode, prachu
hmotnosť: 320 g
filtrový závit: 62 mm

Konštrukcia objektívu
Objektív sa skladá z 14 optických členov v 12 skupinách. Medzi ne patria aj 4 asférické členy a 2 ED členy s mimoriadne nízkou disperziou - ich cieľom je eliminovať skreslenie a zabezpečiť za všetkých okolností vysokú kvalitu obrazu. Jednotlivé komponenty objektívu sú opatrené špeciálnou optickou vrstvou, ktorá bráni zdvojenej kresbe a reflexom a ďalej vylepšuje obrazovú kvalitu dokonca aj v priamom slnečnom svetle. Clona objektívu má deväť lamiel, čo znamená kruhový otvor a tým pádom aj príjemný bokeh, čiže rozmazané oblasti v popredí či pozadí.

Nový objektív LUMIX G sa ďalej vyznačuje konštrukciou odolnou proti vlhkosti a prachu, takže s ním možno fotografovať aj v náročnejších prírodných alebo klimatických podmienkach. Je vybavený robustným kovovým bajonetom, čo korešponduje s podobnou konštrukciou súčasných fotoaparátov radu LUMIX G.

Povrch šošovky potiahnutý nanomateriálom
Zbavte sa rušivých duchov a odleskov - na objektívy v tomto systéme bol aplikovaný povrch potiahnutý nanomateriálom. Tento špeciálny, veľmi tenký povlak bol pôvodne vyvinutý spoločnosťou Panasonic na účel redukcie odrazov v celom svetelnom spektre. A výsledok? Krištáľovo jasné snímky aj pri fotografovaní svetlého zdroja v tme.

Dokonalý záznam videa
Vďaka podpore videa má každý užívateľ všetko, čo potrebuje k záznamu pomocou svojho fotoaparátu LUMIX. Objektív nielen vykonáva hladké zmeny clony, takže nedochádza k náhlym zmenám expozície, ale tiež sa vyznačuje tichou konštrukciou pre lepší záznam zvuku scény. Navyše jeho úžasná výkonnosť pri automatickom zaostrovaní umožňuje zaznamenávať dokonalé videá v rozlíšení 4K, pre ktorých je presné zaostrenie kľúčové.

Balenie obsahuje:
objektív, 
krytka objektívu, 
zadná krytka objektívu, 
clona objektívu, 
puzdro na uloženie objektívu