Olympus M.Zuiko Digital PRO 300mm f/4

Neohodnotené
 
Akcia Zväčšiť
 

Olympus M.ZD ED 300mm f/4 IS PRO je špičkovým profesionálnym teleobjektívom rady PRO, ktorý ponúka ultimátnu obrazovú kvalitu od stredu až do rohov, 5 osú optickú stabilizáciu Sync IS, ultrazvukové zaostrovanie a utesnené kompaktné telo.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní (>5 ks)
Môžeme doručiť do
11.10.2023
€2 241    
Kód tovaru 15270
Značka Olympus
Kategória pre Olympus
Záruka 2 roky
 

Tento vysoko kvalitný profesionálny teleobjektív je prvým, ktorý je vybavený 5 osou optickou stabilizáciou Sync IS, ktorá umožňuje koordinovane v spolupráci s stabilizátorom snímačov fotoaparátov Olympus OM-D E-M1 a OM-D E-M5 Mk.II predĺžiť expozičné časy až o 6 EV stupňov. Okrem toho jeho ultrazvukový mikromotorček automatického zaostrovania MSC ponúka v režime automatického zaostrovania spoľahlivé, mimoriadne rýchle a presné zaostrenie. Špičková optická sústava teleobjektívu je vsadená do robustného, utesneného tubusu z ľahkých zliatin, veľmi kompaktných rozmerov a nízkej hmotnosti. Spolu s utesnenými fotoaparátmi rady Olympus O-MD tak spolu tvoria mrazuvzdornú a pred vodou a prachom dokonale utesnenú zostavu.

Ohnisková vzdialenosť teleobjektívu 600mm (ekvivalent u 35mm fotoaparátu), spolu s jeho rýchlym zaostrovaním (zaostrí za menej ako 300ms) a dokonalým systémom stabilizácie obrazu predurčujú tento teleobjektív na fotografovanie reportáže, športu, alebo wildlife. Optická sústava objektívu pozostáva zo 17-tich šošoviek zoradených do 10-tich skupín. Pre korigovanie rozptylu svetla, skreslenia, zamedzenie chromatickej aberácie a celkovú vyššiu ostrosť fotografií obsahuje optická sústava tri HR šošovky, jednu E-HR šošovku a jednu šošovku z nízko rozptylového Super ED skla. Optická sústava objektívu je schopná zaostrovať už od 140cm (od roviny snímača) a poskytuje zväčšenie 0,24x (Micro 4/3), alebo 0,48x (ekvivalent u 35mm fotoaparátu). Objektív je vybavený 9-lamelovou kruhovou tvarovanou clonou, ktorá v celom rozsahu ohniskových vzdialeností poskytuje možnosť nastaviť si clonu v rozsahu od f/4 po f/22. Objektív je vybavený antireflexnou úpravou šošoviek Z Coating Nano, ktorá pomáha eliminovať reflexy a vplyv parazitného svetla.

Predný člen objektívu sa pri zoomovaní a zaostrovaní neotáča, čo uľahčuje použitie prechodových a polarizačných filtrov. Priemer filtrového závitu je 77mm. Telo objektívu je robustné a pevné, skonštruované tak aby odolalo vode, prachu, nárazom a mrazu do -10°C. Pri priemere 92,5mm, dĺžke 227mm a hmotnosti 1270g sa jedná o jeden z najľahších a najkompaktnejších profesionálnych teleobjektívov vo svojej triede na svete.